Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SlaWasII

Narzędzia zegarmistrzowskie.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można kupić narzędzia zegarmistrzowskie?

Chodzi mi o te specjalne, a nie pincety, śrubokręty. Na allegro jest tego mało, na dodatek najczęściej to jakiś tam drogi badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ma ktos z was na sprzedaż używane narzędzia które chętnie odsprzeda ... tez jestem nowicjuszem i kupiłem sobie super zestawik za 40zł, na który wciąż czekam...


www.wdrewnie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia można dostać w hurtowniach jubilersko-zegarmistrzowskich. W Poznaniu na przykład są takie na ulicach: Warszawska i Łąkowa.

 

Ale jeżeli chodzi o naprawdę profesjonalne narzędzia tu tylko u renomowanych:

http://www.flume.de/

http://www.boley.de/

http://www.bergeon.ch/

 

Ale ceny... no to chociaz popatrzeć można.:(


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzeć to może nie tylko początkujący, na profesjonalne narzędzia. Na przykład przyrządzik do wstawiania wężydeł w zegarach ściennych, za kilkadziesiąt tysięcy złotych. I jeszcze parę innych podobnych ciekawostek. Wydaje mi się sensowne, aby potrzebujący dokładniej opisywał co potrzebuje. Wtedy jest szansa na zamieszczenie opisów i fotografii takich przyborów. Ułatwi to nabycie nowego lub używanego, albo dorobienie własnym przemysłem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzeć to może nie tylko początkujący, na profesjonalne narzędzia. Na przykład przyrządzik do wstawiania wężydeł w zegarach ściennych, za kilkadziesiąt tysięcy złotych. I jeszcze parę innych podobnych ciekawostek.

 

Eee... to są narzędzia do jakiś fabryk raczej, a nie dla zegarmistrza, ale jest też tam sporo normalnych narzędzi, które wprawdzie sporo kosztują, ale za to w sumie i tak taniej wychodzi niż wielokrotne kupowanie tych najtańszych. Mam narzędzia Bergeona, Boley'a, Favorite, Glardona itp. które maja po kilkadziesiąt lat i są jeszcze sprawne oraz użytkowane.

 

Wydaje mi się sensowne, aby potrzebujący dokładniej opisywał co potrzebuje. Wtedy jest szansa na zamieszczenie opisów i fotografii takich przyborów. Ułatwi to nabycie nowego lub używanego, albo dorobienie własnym przemysłem.

 

Moje zdanie jest tu identyczne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego szkasz napisz na pw mam trochę zdublowanych narzędzi może akurat będę mogł odsprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego szkasz napisz na pw mam trochę zdublowanych narzędzi może akurat będę mogł odsprzedać

Dołączę się,- ja szukam przyrzadów do ściągania wskazówek i szkiełek.

Chętnych do sprzedaży proszę o PM.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się,- ja szukam przyrzadów do ściągania wskazówek i szkiełek.

Chętnych do sprzedaży proszę o PM.

 

Do szkiełek to się powinno coś znaleźć. t. 691 045 744

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się,- ja szukam przyrzadów do ściągania wskazówek i szkiełek.

Chętnych do sprzedaży proszę o PM.

 

Do szkiełek to się powinno coś znaleźć. t. 691 045 744

Pozdrawiam

 

Jak rozmaialismy przez tel. ciagle czekam na zlozenie jednego pajaka.

Koperte do dorobienia wyslalem.

 

Prosze oproznic skrzynke PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś, że Pomykacz z Tarnowa sprzedaje różne narzędzia. Również te profesjonale dla warsztatów zegarmistrzowskich.

Namiary na ich stronie (wystarczy wpisać Pomykacz w Google:)

Chyba jeszcze się tym zajmował Poljot Euro - ale tego nie jestem pewien.


www.pasekdozegarka.com.pl - paski i akcesoria zegarkowe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupilem Pajaka od Safinowskiego - i jestem zadowolony. Polecam. Tu robiem reklame ale co mi tam!

Dziekuje Panie Grzegorzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... to są narzędzia do jakiś fabryk raczej, a nie dla zegarmistrza, ale jest też tam sporo normalnych narzędzi, które wprawdzie sporo kosztują, ale za to w sumie i tak taniej wychodzi niż wielokrotne kupowanie tych najtańszych. Mam narzędzia Bergeona, Boley'a, Favorite, Glardona itp. które maja po kilkadziesiąt lat i są jeszcze sprawne (...)

 

Tak sobie przeglądam tematy i zerknąłem na Boleya stronę.

Proxxonowska chńszczyzną handlują - smutne ;)

Ale nie o tym chciałem :)

 

Piotrze - masz może tokarkę Boleya z szerszym łożem ?

Potrzebuję rysunek suportu i konika, lub choć kilka wymiarów

 

A może ktoś ma na zbyciu konik do Boleya ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam tematy i zerknąłem na Boleya stronę.

Proxxonowska chńszczyzną handlują - smutne :)

 

Marketyng i comercjalizacja. Komu teraz zależy na jak najwyższej jakości, najważniejszym bogiem jest jak najwyższa opłacalność.

 

 

Piotrze - masz może tokarkę Boleya z szerszym łożem ?

Potrzebuję rysunek suportu i konika, lub choć kilka wymiarów

 

A może ktoś ma na zbyciu konik do Boleya ?

 

Chodzi Tobie o ósemkę Boley'a?

Niestety u mnie pracuja trochę większe tokarnie, a takie Bolejki to jedynie czasem remontuje/naprawiam, jednak coraz rzadziej, bo większość już "wyjechała" do Niemców.

Rozejrzę się jednak po kolegach, którzy mieli takie tokarki, czy tez takimi handlują i może uda mi się Tobie pomóc, ale musisz sprecyzować o jaka tokarkę chodzi, bo te z szerokimi łożami też były różne (najlepiej fotka).

 

Tu możesz pobrać skany katalogu z elementami tokarek G. Boley'a, są tam też koniki i suporty, może na razie choć to pomoże:

http://picasaweb.goo...zinek/GBoley02#


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu możesz pobrać skany katalogu z elementami tokarek G. Boley'a, są tam też koniki i suporty, może na razie choć to pomoże:

http://picasaweb.goo...zinek/GBoley02#

 

"8" tak, ale to wrzeciono a mnie chodzi o łoże ... z tego katalogu to chyba"WW" tylko na dwóch podporach.

Tyle, że tam wzniosu na kłach napisali 50mm - ja mam c.a. 60 wzniosu nad łożem. ( pewnie 60 dokładnie, ale na szybko mierzyłem suwmiarką)

Zdjęcia oczywiście zrobię i wstawię.

 

Ale mniej więcej to takie łoże ( 500mm):

img44.gif

 

A wrzeciono zdecydowanie to:

 

img45.gif


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"8" tak, ale to wrzeciono a mnie chodzi o łoże ... z tego katalogu to chyba"WW" tylko na dwóch podporach.

Tyle, że tam wzniosu na kłach napisali 50mm - ja mam c.a. 60 wzniosu nad łożem. ( pewnie 60 dokładnie, ale na szybko mierzyłem suwmiarką)

Zdjęcia oczywiście zrobię i wstawię.

 

Taa... Wstaw te zdjecia, ale już widzę, że łatwo nie będzie...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tokarka Vector kosztuje 2700euro bez silnika Uniwersalna Leinen WW 83 tylko z suportem i konikiem bez uchwytu 5970euro uchwyt uniwersalny830euro komplet precyzyjnych uchwytów 1800euro Silnik 1040euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tokarka Vector kosztuje 2700euro bez silnika Uniwersalna Leinen WW 83 tylko z suportem i konikiem bez uchwytu 5970euro uchwyt uniwersalny830euro komplet precyzyjnych uchwytów 1800euro Silnik 1040euro

 

Nie bardzo wiem o czym kolega pisze...

 

http://cgi.ebay.com/G-Boley-11-inch-jewelers-watchmakers-lathe-343-Germany_W0QQitemZ140374917027QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item20aeff3fa3

 

Na 11 calowym łożu z pojedynczą podpórką 200 $ w opcji kup teraz .

Niech remont kosztuje drugie tyle...

 

PS A tu mała niespodzianka :rolleyes:

 

http://cgi.ebay.com/SUPERB-Antique-Brass-Bronze-Lathe-for-Watchmaker-NR_W0QQitemZ230423966932QQcmdZViewItemQQptZPocket_Watches?hash=item35a656b4d4


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze o nowych tokarkach z katalogu Boley www.boley.de

 

A może kolega podać link do cennika ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linku z cenami nie posiadam Firma Zodiak tel.713373072

 

Niestety nie znalazłem również strony netowej podanej wyżej firmy :P

Nie chcę zawracać głowy cenami - i tak pewnie nie kupię, ale...

... ciekawi mnie ile kosztuje wiertarka: Xenox

 

Katalogowo:

 

Bohrmaschine Xenox 1.800-8.500 225 x 120mm 695435 ( narzędzie, producent, obroty, wymiar stołu , nr kat )

 

Czym to-to się różni od ... poza przełożeniami :D


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

8-mka Vektora, z przystawką frezesrką, kołami podzialowymi, 2 konikami, kompletem tulejek, uchwytem samocentrującym i kilkoma innymi śmieciami kosztuje jedyne 6000$. Jej chiński odpowiednik bez tulejek 870$ a 70 pare tulejek 400$, uchwyt samocentrujacy 65 czy 50mm odpowiednio 90$ i 80$ Drogo? Panie, jak za darmo :angry: Nie wiem jak ma się sprawa z jakością w chinkach...

 

Narzędzia nie są tanie, ale nie ma co oszczędzać. Jak tokarki, to polecam amerykańskiego ebay. Problemy są z cłem i wysyłką, ale co mi tam...

Ostatnio na allegro zakupiłem za jedyne 870zł fajną tokareczkę. W zasadzie znajomy "na krechę" mi ją kupił w imię zegarmistrzostwa. Fotki niebawem. W zestaie 30 tulejek, suport, konik do nawiercania i uchwyt samocentrujący. Drogo?

Tokarki bywają na naszym allegro za przyzwoite pieniążki poza gratami z Krakowa. One są fajne, jak są prawie nieśmigane.

 

Pozdrawiam Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

8-mka Vektora, z przystawką frezesrką, kołami podzialowymi, 2 konikami, kompletem tulejek, uchwytem samocentrującym i kilkoma innymi śmieciami kosztuje jedyne 6000$.

 

Ale ja nie pytałem o tokarkę a o wiertarkę :(

A co do ostrożnego podejścia do "Chińczyków" to coraz bardziej przekonuje się do chińszczyzny, którą po zakupie trzeba "rozebrać i doprowadzić do kultury"

 

Wg mnie klasyczne tokarki zegarmistrzowskie ( choć ich czasami używam ) już raczej jako zabytki należy traktować - do tego skutecznie przekonuje mnie Piotr :angry:

Przy obecnej dostępności materiałów i możliwościach maszyn wypadałoby raczej coś samemu skonstruować.

Nie ciągnie Cię do tego Macieju ? ( zauważyłem, ze na forum CNC bywasz :) )


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.