Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Te sklepy to istny sajgon- w Warszawie jest chyba z pięć i nie są połączone żadnym systemem dostępnym dla klienta - zadzwoń do nich - opisz im dokładnie but i rozmiar ( pani sprawdzi organoleptycznie półki ) i jeśli będzie każ im odłożyć do końca dnia i wyślij mi info w którym sklepie są.

Z tym może być problem, kiedyś próbowałem w ten sposób zamówić buty które przymierzałem ale nie kupiłem, będąc już poza miastem zmieniłem zdanie i telefonicznie prosiłem o odłożenie tej konkretnej pary ale nie dogadaliśmy się, mają tak duży asortyment i tak dużo roboty nie pykło. Ale może teraz się uda ? Jak znajdę siłe i cierpliwość dziękować ! Edytowane przez gąssi_gąsqi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest europejska - nieco ponad 300 euro

Thx.

Fajne śą, Irek zdaje się w ubiegłym roku takie pokazywał.

Cena do przyjęcia, myślałem może że jak młodzieżowe trampki z 5 tysięcy... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx.

Fajne śą, Irek zdaje się w ubiegłym roku takie pokazywał.

Cena do przyjęcia, myślałem może że jak młodzieżowe trampki z 5 tysięcy... :D

No Irek to obywatel wolnego świata, inżynier i motocyklista - to aż 3 dobre powody żeby chodzić w takich butach ;-) w naszych warunkach jednak trochę wygląda się w nich na " narodowca" zwłaszcza jak się wąskie dżinsy z podwiniętą nogawką nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest dziwna rozmiarówka. Na 7,5D jest napisane 24,8cm w bucie. Ja mam stopę 26,5cm i jeszcze miałem delikatny luz. 27cm to u nich chyba UK9

9-a ma długość wkładki prawie 28cm, a nie jak niektórzy piszą 27cm. 

..........ale buty sa fantastyczne! Idealnie wpisują się w styl militarno- robotniczy  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9-a ma długość wkładki prawie 28cm, a nie jak niektórzy piszą 27cm.

..........ale buty sa fantastyczne! Idealnie wpisują się w styl militarno- robotniczy :P

 

Rozmiarówka ze strony Chippewa, wszystko jasne i czytelne :)

 

f253778706c5652aea44ebe90ad7e6b7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, za pół roku bedę miał włosy jak John Rambo to wszystko będzie się zgadzać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarówka ze strony Chippewa, wszystko jasne i czytelne :)

No niestety , patrzę na oznaczenie wewnątrz buta Smith Cordovan 6 i czytam 9d - 43- 27...także można się zdziwić

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tabelka to bzdura. Mierzyłem 9 i były za duże a mam stopę 27 cm. Wg tabelki powinny być o 1 cm za małe a były o tyle za duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dokładnie, 9 powinna być według niej dla mnie za mała, a w niej pływałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W butach Chippewa rozmiar jest nieco większy, mniej więcej o 1/2- np.11 będą pasować jak 11.5,a szerokość jest normalna np. D będą pasować na stopę średniej tęgości lub nawet trochę tęższą.,Buty Red Wing są "true to size" 11 pasują tak jak każde 11,ale RW są wąskie ,szer D jest węższa niż w innych butach i jeżeli ktoś ma stopę średniej tęgości, to będzie mu wygodniej w szer E,albo nawet 2E.        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, butów D red wings nie założę, z chippewa nie ma problemu

.

Pozatym zawsze najważniejsze to mieć założone odpowiednie buty do okazji 3750bb88142bf7d1317d579788ca74e2.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Jak ja mam długość stopy 28 cm to jaki rozmiar Chippewa zamówić?

Czy oznaczenia wewnątrz buta są OK?

10D-44-28 to jest mój rozmiar?

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem dzisiaj red wing model 875, jak dla mnie numer 42/8UK pasuje idealnie. Strasznie sztywne buty jak bym miał gips na nodze, nie wiem ile czasu trwa ich rozchodzenie. Wizualnie fajniejsze są 1907 i takie pewnie bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem dzisiaj red wing model 875, jak dla mnie numer 42/8UK pasuje idealnie. Strasznie sztywne buty jak bym miał gips na nodze, nie wiem ile czasu trwa ich rozchodzenie. Wizualnie fajniejsze są 1907 i takie pewnie bym kupił.

Te buty są sztywne gdyż mają grube poliuretanowe podeszwy,dlatego rozchodzenie zajmie dużo więcej czasu (i bólu) niż butów na podeszwie skórzanej,dainite lub commando. RW 1907 różnią się od 875 potrójnym norweskim szyciem podeszwy.Obydwa modele(875 i 1907) nie są produkowane przez Red Winga w Minnesocie, tylko przez Rancourt &Co w Lewiston Maine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do pytania o mazidło do butów, polecicie coś?

W fasterdog fajne rzeczy mają, zwłaszcza berety :ph34r:

Może coś jak BEESWAX? Czysty wosk pszczeli?

Wysłałem jeszcze zapytanie do multirenowacji. Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te buty są sztywne gdyż mają grube poliuretanowe podeszwy,dlatego rozchodzenie zajmie dużo więcej czasu (i bólu) niż butów na podeszwie skórzanej,dainite lub commando. RW 1907 różnią się od 875 potrójnym norweskim szyciem podeszwy.Obydwa modele(875 i 1907) nie są produkowane przez Red Winga w Minnesocie, tylko przez Rancourt &Co w Lewiston Maine.

Wiesz może jakiej konkretnie skóry używają? Z tego co znalazłem to jest tylko nazwa oro-legacy, nie spotkałem się z taką nazwą dotychczas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś jak BEESWAX? Czysty wosk pszczeli?

Wysłałem jeszcze zapytanie do multirenowacji. Dam znać.

........dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do poszukiwanych przez gąssi_gąsqi ( i częściowo przeze mnie) można jeszcze dodać takie

 

https://www.zalando.pl/pier-one-sniegowce-cognac-pi912da4g-o11.html

 

chociaż dalej nie jestem przekonany.

Może wy macie jakieś pomysły? Mam już 4 lata Ecco terra Evo. I czas na zmiany. Szukam butów na zimę to ubiorów casualowych. Tj. jeansy, może jakieś chinosy, swetry, koszule, i kurtka zimowa (Wranglera, w ten deseń https://www.zalando.pl/alpha-industries-kurtka-zimowa-replica-blue-al522l002-k11.html?wmc=COM48_1881703 , granatowa parka, dokładnie mojego modelu nie znalazłem).

 

Myślałem o tych https://eu.suitsupply.com/pl/shoes/koniakowy-br%C4%85z-trzewiki/FW1900.html?cgid=Shoes , ale nie znalazłem żadnych, które dorównały by im "urodą".

 

Może macie jakieś inne propozycje? Tak żeby buty wytrzymały naszą piękną zimę (Derby Lambourn Barker'a raczej odpadają :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.