Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to u Was jest z dopasowaniem buta? 
Bo ja mogę tylko powiedzieć że w moim przypadku jest tak jak z dżinsami… po prostu kiedyś to było 🙈

Nie mogę trafić nic komfortowego do noszenia na codzień, jedynie buty od Timberlanda i Sketchers siadają bez problemu. Wszystkie buty są jakoś tak wąskie że czuję już podczas przymierzania jak deformują mi stopę. 
Czy tylko Jam mam taki problem? Może jakoś platfusowaty się robię z wiekiem😜

Może jakieś polecajki? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja takie sobie zafundowalem…… jak kapcie w noszeniu

 

BF397A81-DDCD-4C46-817E-B8BFCB6EE509.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minutes ago, pawel007 said:

A ja takie sobie zafundowalem…… jak kapcie w noszeniu

 

BF397A81-DDCD-4C46-817E-B8BFCB6EE509.jpeg

Co to to? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Londek napisał(-a):

Jak to u Was jest z dopasowaniem buta? 
Bo ja mogę tylko powiedzieć że w moim przypadku jest tak jak z dżinsami… po prostu kiedyś to było 🙈

Nie mogę trafić nic komfortowego do noszenia na codzień, jedynie buty od Timberlanda i Sketchers siadają bez problemu. Wszystkie buty są jakoś tak wąskie że czuję już podczas przymierzania jak deformują mi stopę. 
Czy tylko Jam mam taki problem? Może jakoś platfusowaty się robię z wiekiem😜

Może jakieś polecajki? 
 

 

Większość butów jest niestety źle projektowana i uciska bo mają przede wszystkim ładnie wyglądać 

 

Ja zmieniłem rok temu wszystkie buty na barefoot czyli płaskie i szerokie i to z perspektywy roku jest najlepsza życiowa decyzja jaką podjąłem (oprócz kupna dobrego materaca).

Problem uciskania, obcierania czy nierównego stania zwyczajnie nie istnieje.

 

Nic mi tak nie poprawiło jakości życia jak te dwie zmiany :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, pisar said:

 

Większość butów jest niestety źle projektowana i uciska bo mają przede wszystkim ładnie wyglądać 

 

Ja zmieniłem rok temu wszystkie buty na barefoot czyli płaskie i szerokie i to z perspektywy roku jest najlepsza życiowa decyzja jaką podjąłem (oprócz kupna dobrego materaca).

Problem uciskania, obcierania czy nierównego stania zwyczajnie nie istnieje.

 

Nic mi tak nie poprawiło jakości życia jak te dwie zmiany :) 

Dzięki za odzew👍🏻

Właśnie o taką poprawę mi chodzi, nie interesują mnie już półśrodki z których finalnie i tak nie jestem zadowolony. 
Bylem ostatnio w niemalże trzydziestu różnych sklepach i przymierzałem buty czując się już jak idiota… wszystkie były do bani, większość już po samym założeniu, reszta po przejściu kilku kroków. 
Jak twoje nowe buty mają się rozmiarami do tych które miałeś wcześniej? Kupiłbym z neta parę na próbę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jesli ponizsze to oczywistosci.

 

Zainwestuj w buty z dobrej skory i na skorzanej podszewce. Taki but uklada sie do stopy i pozniej trzyma ten ksztalt. Oczywiscie osiagniecie takiego stanu troche trwa...

 

Zainteresuj sie firmami, ktore ...

1/ ... publikuja na swoich stronach opisy uzywanyh kopyt i dobierz kopyto do swojej stopy. Przykladowo kopyto Tricker's 4497S jest szersze w palcach niz 2298W, ale oba sa true to size na dlugosc. Kopyto 4497K jest wyższe w palcach niz 4497S. itp itd

2/ ... produkuja buty w roznych rozmiarach szerokosci (a nie tylko dlugosci).

 

Sprawdz czy but zgina sie w prawidlowym miejscu. Linia zgiecia buta powinna pokrywac sie z linia laczaca stawy znajdujace sie u nasady palca malego i duzego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minutes ago, o.m.e.g.a said:

Oczywiscie osiagniecie takiego stanu troche trwa...

Słowo klucz, niestety dostał bym szału zanim by się „ułożył” ale dziękuje za odzew, pożytecznych informacji nigdy za dużo 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Londek napisał(-a):

Dzięki za odzew👍🏻

Właśnie o taką poprawę mi chodzi, nie interesują mnie już półśrodki z których finalnie i tak nie jestem zadowolony. 
Bylem ostatnio w niemalże trzydziestu różnych sklepach i przymierzałem buty czując się już jak idiota… wszystkie były do bani, większość już po samym założeniu, reszta po przejściu kilku kroków. 
Jak twoje nowe buty mają się rozmiarami do tych które miałeś wcześniej? Kupiłbym z neta parę na próbę. 

 

Fajnie, że jesteś otwarty na nowe, szkoda, że Cię do tego zmusiło bolesne doświadczenie. Ale najważniejszy krok już masz za sobą czyli "chcesz" coś zmienić.

Rozmiarówka generalnie w większości przypadków cały numer większa.

To jest całkowicie nowe doświadczenie więc tu trzeba testować. Ja brałem najczęściej 2-3 rozmiary danego modelu i niepasujące odsyłałem. Pamiętać też nazeży, że luz powinien być większy niż jesteśmy przyzwyczajeni + po jakimś czasie stopa ulega rozprężeniu i lekkiemu rozciągnięciu jak nie jest już ściskana obuwiem.

Bywało, że zamwiałem 12 par w jednym zamówieniu i odsyłałem 11. 

To jest największy minus tej zmiany. Ale z perspektywy powiem Ci, że to wcale nie jest minus, bo odpada Ci latanie po sklepach a paczka przychodzi pod nos do domu.

 

4 godziny temu, o.m.e.g.a napisał(-a):

Zainwestuj w buty z dobrej skory i na skorzanej podszewce. Taki but uklada sie do stopy i pozniej trzyma ten ksztalt. Oczywiscie osiagniecie takiego stanu troche trwa...

 

Wybacz ale kompletnie się nie zgodzę z tym co piszesz. Takie buty mają z założenia kształt, który przeszkadza koledze Londek a chodzi o to aby były na starcie szerokie, miękkie (cholewka) i wygodne. Wszystko, nawet niewygodne może się "rozbić" ale nie o to tu chodzi. But ma się dopasować do stopy a nie na odwrót. To co piszesz to jest jakieś kuriozum.

Poniżej kilka zdjęć podejścia do tematu i głównego założenia koncepcji obuwia o którym piszę.

 

Ja bym to podsumował tak: chcesz chodzić modnie/ładnie czy wygodnie. To jest w gruncie rzeczy bardzo prosta decyzja i tylko dwie drogi do wyboru :) Trochę mam moralniaka bo przez lata wychwalałem sportowe obuwie znanych marek. Nie wyobrażałem sobie wygodniejszych butów niż te które nosiłem. Przerobiłem tego mnóstwo: New Balance, Adidac, Nike, buty biegowe, na wyjebolitowych piankach, Yeezy i wiele by wymieniać. Dopiero po zmianie zobaczyłem w jakiej nieświadomości żyłem.

Nikogo nie namawiam, prezentuje tylko alternatywne/zdrowsze podejście do obuwia w którym najtrudniejsze jest odpięcie się od czynnika modnie/ładnie/"wygodnie".

 

Edyta: dodam jeszcze, że pierwsze odczuwalne na plus zmiany zauważyłem po jakiś 4-5 miesiącach noszenia obuwia tego typu. Na samym początku to nie jest prosta i miła droga ;) 

 

barefoot3.jpg

barefoot1.jpg

barefoot.jpg

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, pisar said:

To jest całkowicie nowe doświadczenie więc tu trzeba testować.


Dzięki bardzo za nakierowanie, zaczynam poszukiwania… zobaczę czy to coś dla mnie, a raczej moich stóp😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Londek napisał(-a):


Dzięki bardzo za nakierowanie, zaczynam poszukiwania… zobaczę czy to coś dla mnie, a raczej moich stóp😊

 

Luzik polecam się :) 

 

Mogę Ci polecić sprawdzone firmy, które sam wybrałem po przetestowaniu wielu

- Wildling (ale jak już rozchodzisz się w innych bo są niesamowicie cienkie - podeszwa 3mm!)

- Xero - moje ulubione

- Vivobarefoot - największa i najpopularniejsza ale też mega wygodna marka

- Altra - na zimę jak chcesz miękkie, choć nie polecam miękkich

- Merrel - dla początkujących ale nie sa jednak bardzo szerokie

 

Generalnie dwie pierwsze marki mają wszystko czego trzeba i na wszystkie pory roku. Poszukaj moich postów w tym watku, wrzucałem te buty.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Londek napisał(-a):

Co to to? 

Ecco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

... (oprócz kupna dobrego materaca).

 

O butach już rozmawialiśmy i się zgadzamy, ciekaw jestem Twoich doświadczeń z materacami. Jakie testowałeś i co wygrało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

Fajnie, że jesteś otwarty na nowe, szkoda, że Cię do tego zmusiło bolesne doświadczenie. Ale najważniejszy krok już masz za sobą czyli "chcesz" coś zmienić.

Rozmiarówka generalnie w większości przypadków cały numer większa.

To jest całkowicie nowe doświadczenie więc tu trzeba testować. Ja brałem najczęściej 2-3 rozmiary danego modelu i niepasujące odsyłałem. Pamiętać też nazeży, że luz powinien być większy niż jesteśmy przyzwyczajeni + po jakimś czasie stopa ulega rozprężeniu i lekkiemu rozciągnięciu jak nie jest już ściskana obuwiem.

Bywało, że zamwiałem 12 par w jednym zamówieniu i odsyłałem 11. 

To jest największy minus tej zmiany. Ale z perspektywy powiem Ci, że to wcale nie jest minus, bo odpada Ci latanie po sklepach a paczka przychodzi pod nos do domu.

 

 

Wybacz ale kompletnie się nie zgodzę z tym co piszesz. Takie buty mają z założenia kształt, który przeszkadza koledze Londek a chodzi o to aby były na starcie szerokie, miękkie (cholewka) i wygodne. Wszystko, nawet niewygodne może się "rozbić" ale nie o to tu chodzi. But ma się dopasować do stopy a nie na odwrót. To co piszesz to jest jakieś kuriozum.

Poniżej kilka zdjęć podejścia do tematu i głównego założenia koncepcji obuwia o którym piszę.

 

Ja bym to podsumował tak: chcesz chodzić modnie/ładnie czy wygodnie. To jest w gruncie rzeczy bardzo prosta decyzja i tylko dwie drogi do wyboru :) Trochę mam moralniaka bo przez lata wychwalałem sportowe obuwie znanych marek. Nie wyobrażałem sobie wygodniejszych butów niż te które nosiłem. Przerobiłem tego mnóstwo: New Balance, Adidac, Nike, buty biegowe, na wyjebolitowych piankach, Yeezy i wiele by wymieniać. Dopiero po zmianie zobaczyłem w jakiej nieświadomości żyłem.

Nikogo nie namawiam, prezentuje tylko alternatywne/zdrowsze podejście do obuwia w którym najtrudniejsze jest odpięcie się od czynnika modnie/ładnie/"wygodnie".

 

Edyta: dodam jeszcze, że pierwsze odczuwalne na plus zmiany zauważyłem po jakiś 4-5 miesiącach noszenia obuwia tego typu. Na samym początku to nie jest prosta i miła droga ;) 

 

barefoot3.jpg

barefoot1.jpg

barefoot.jpg

Dzięki za garść informacji i Twoich doświadczeń. Widzę,na wszystkich zdjęciach z tego typu butami pokazana jest stopa typu egipskiego. Kształt buta jest zgodny z kształtem palców tego typu stopy. A co jeśli ktoś ma stopę typu rzymskiego lub greckiego jak ja? Gdzie środkowy palec jest najdłuższy a pozostałe palce krótsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mikoo napisał(-a):

 

O butach już rozmawialiśmy i się zgadzamy, ciekaw jestem Twoich doświadczeń z materacami. Jakie testowałeś i co wygrało?

 

Testowałem bardzo duzo i już nie pamiętam firm ale pamiętam co wygrało i było na ostatecznym wyborze

Generalnie typ zdecydowanie pianowy z termo pianą - bez sprzężyn, lateksów i jakiś hybryd łączących różne technologie

Zdecydowanie nie firmy typu Ikea i inne robiące meble i materace, tylko firmy wyspecjalizowane w materacach

 

Pierwszy dobry jaki miałem to Materasso - Magnifico Polar Gel i był świetny. Mocny konkurent Tempura i podobna technologia

Po 7 latach używania Materasso, kupiłem Tempur Original w wersji 30cm i to jest rzecz, która nie ma sobie równych i zdecydowanie polecam. Mając topowy model konkurencji (ten poprzedni Materasso) byłem zaskoczony, że mogę poczuć taką dużą różnicę po przesiadce na Tempur! Myślałem, że to już bajer marketingowy i kupowanie metki...ale się myliłem

 

To co bym powiedział z perspektywy prawie 10 lat z tym typem materaca to, że bez sensu było szukanie zamiennika i "tańszej" opcji i trzeba było od razu brać Tempur. Ale Materasso nie był zły, po prostu po przesiadce na Tempur wiem, że niepotrzebnie robiłem ruch pośredni a różnica jest odczuwalna

 

57 minut temu, kałaszek napisał(-a):

Dzięki za garść informacji i Twoich doświadczeń. Widzę,na wszystkich zdjęciach z tego typu butami pokazana jest stopa typu egipskiego. Kształt buta jest zgodny z kształtem palców tego typu stopy. A co jeśli ktoś ma stopę typu rzymskiego lub greckiego jak ja? Gdzie środkowy palec jest najdłuższy a pozostałe palce krótsze.

 

Tym bym się nie przejmował bo to są tylko grafiki, które pokazującą generalną zasadę działania tego typu obuwia. Niektóre firmy robią bardziej obłe obuwie, inne robią  buty barefoot ale dalej w zarysie podobne do klasycznego obuwia np. Lems

Trzeba testować. Ja bym się nie przejmował bo w tego typu butach ważne jest mieć większy zapas, nawet 1cm (stopa po jakimś czasię się rozpręży i zacznie się "powiększać"). W normalnych butach zazwyczaj masz max 0,5cm do "czubka" buta. Także spokojnie zmieścisz się w but ze swoim typem stopy.

Zobacz Vivo, Xero (polecam model Prio) i Wildling. Każde oferują sporo miejsca na stopę. 

Xero sprzedaje nawet polski sklep ale generalnie w tych firmach serwis wysyłek i odsyłek działa bardzo sprawnie więc testuj. Wildling ma pierwszy zwrot gratis więc możesz kupić dużo parek do testów.

 

Fajnie, że jest odzew w temacie. Jak zawsze mały ale to jest proces poważnej zmiany a podjęcie decyzji jest w nim najdłuższe i najtrudniejsze ;)

Chętnie będę odpowiadać jak macie więcej pytań 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem takie, dla samego sprawdzenia czy to coś dla mnie… nie chciałem odrazu wywalać grubo ponad £100 jak mówiłoby się okazać że nie dam rady w takich cichobiegach pomykać 😜

A68B91B1-DC03-4686-9A4A-9CD5CE1E3D9B.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Londek napisał(-a):

Zamówiłem takie, dla samego sprawdzenia czy to coś dla mnie… nie chciałem odrazu wywalać grubo ponad £100 jak mówiłoby się okazać że nie dam rady w takich cichobiegach pomykać 😜

A68B91B1-DC03-4686-9A4A-9CD5CE1E3D9B.png

 

Wg mnie spory błąd na starcie...zamawiasz coś co jest średnio-słabe aby sprawdzić czy dla Ciebie coś co finalnie weźmiesz prawdopodobnie lepsze

Powiem Ci od razu, że mniej Ci siądą niż dobre polecane modele/marki


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, pisar said:

 

Wg mnie spory błąd na starcie...zamawiasz coś co jest średnio-słabe aby sprawdzić czy dla Ciebie coś co finalnie weźmiesz prawdopodobnie lepsze

Powiem Ci od razu, że mniej Ci siądą niż dobre polecane modele/marki


Całkiem w ciemno nie zamawiałem, mają bardzo dobrą opinię a jak dodam kolejną… jaką to się jeszcze okaże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Londek napisał(-a):


Całkiem w ciemno nie zamawiałem, mają bardzo dobrą opinię a jak dodam kolejną… jaką to się jeszcze okaże. 

 

No nic...dawaj znać jak wrażenia, jestem ciekawy

A;e pamiętaj, że to długi proces adaptacji więc dopiero po kilku tygodniach poczujesz czy są dla Ciebie ok ;) 

Trzymam kciuki za dobrą zmianę dla Twoich stóp ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, pisar said:

 

No nic...dawaj znać jak wrażenia, jestem ciekawy

A;e pamiętaj, że to długi proces adaptacji więc dopiero po kilku tygodniach poczujesz czy są dla Ciebie ok ;) 

Trzymam kciuki za dobrą zmianę dla Twoich stóp ;) 

Napewno się odezwę, mam nadzieje że adaptacja przebiegnie gładko i szybko… normalnie jak tylko mogę to śmigam bez butów, nawet skarpety mi przeszkadzają… ale po mieście przecież na bosaka dygać nie będę 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy barefoot są dostępne w jakiś sklepach stacjonarnych?Lub czy znacie o pewne stronki żeby zamówic takie buty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie takie sprawiłem na lato, Peu Touring. Na razie spoczko, odczuwalnie więcej miejsca na palce, to rzeczywiście może być dobry kierunek.

IMG_5511.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2023 o 12:25, TRobert napisał(-a):

Takie buty 🙂

 

IMG20230506122138.jpg

IMG20230506122210.jpg

Zadowolony i do mnie w ubiegłym tygodniu wpadły pierwsze Undery. I pierwsze wrażenia bardzo dobre. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.