Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tadzik_2010

Sygnatura GP ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Sz.P. Daję słowo że, jak na adepta przystało, przeczytałem "zanim zadasz pytanie", mikrolisk i inne posty i odnośniki a sygnatury GP + rycerz na koniu z uniesionym mieczem, nie znalazłem (może już nie te oczy?). Odwołuję się do wiedzy profesjonalistów.

post-42208-0-34432900-1322412289_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Też nie widziałem takiej sygnatury wcześniej. To chyba św. Jerzy walczy ze smokiem. Pokaż zdjęcie całego mechanizmu i obudowy, jeśli jest.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Też nie widziałem takiej sygnatury wcześniej. To chyba św. Jerzy walczy ze smokiem. Pokaż zdjęcie całego mechanizmu i obudowy, jeśli jest.

Kupiłem sam mechanizm, ma cudowny grawerowany cyferblat. Zał. foty

 

Sorry, jeszcze 2 foty.

post-42208-0-02261900-1322416361_thumb.jpg

post-42208-0-27032400-1322416385_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Wskazówki i kształt płyty podobne do Beckerów z Braunau.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jeszcze 2 foty. Teraz przejdzie, za duże był plik

post-42208-0-33649200-1322418314_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się zapytać na NAWCC.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopracowany mechanizm.

 

Ktos mial manie szlifowania - patrz plyta tylna mechanizmu i tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To archanioł Michał...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To archanioł Michał...

 

Właściwie, to ja jestem Jerzy Michał, ale że święty Jerzy smoka tylko roztratował, a święty Michał całemu komunikowi niebieskiemu przewodzi i tyle już nad piekielnymi chorągwiami odniósł wiktoryj, przeto jego wolę mieć za patrona.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście postać na koniu jest dwuznaczna. Archanioł Michał powinien mieć skrzydła, ale nie powinien mieć krzyża w ręku. Święty Jerzy z kolei powinien walczyć włócznią, piką czy kopią ale nie mieczem. Należała mu się też aureola. Pod koniem archanioł Michał powinien mieć szatana (węża?) a św. Jerzy smoka. Osobiście optuję za św. Jerzym, głównie z powodu braku skrzydeł, które każdy anioł mieć musi!

 

Mechanizm wygląda jak klon broumowskiego beckera. Prawie wszystko pasuje: tarcza, wskazówki, bloczki, prowadnice linek, sposób mocowania werku. Nie pasuje oznaczenie 64 (było P27) i drażek kotwicy, któremu bliżej do rozwiązania stosowanego we Freiburgu. Gdyby przyjąć, że numer 84 663 przynależy do czeskich GB to byłby 1922 r. Może czechosłowacka fabryka próbowała się uniezależnić od firmy matki? W moim przekonaniu czeski trop jest tu najbardziej prawdopodobny.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, ze tam miała być jakaś broń drzewcowa. Tylko że stempel - raczej umiarkowanej jakości - się nadłamał.

Jeśli byłby to Braunau 84663 (a chyba jest pięć cyfr - numer jest zasłonięty ) - to raczej z okolic roku 1891.

O ile pasuje do tamtych lat drążek kotwicy, to nie bardzo te prowadnice linek, wprowadzone bodajże na przełomie wieków. Na poniższym przykładzie widać też różnice w poziomie wykonania.

Mniej więcej (hipotetyczny) równolatek PRGrega:

4418f85fa6b8bd5amed.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym numerem seryjnym to nadinterpretacja, teraz zobaczyłem dwójkę na początku. Poprosimy autora postu o podanie tego numeru, coby nie spekulować.

 

W kwestii broni rycerza: uniesione ramię świadczyłoby, że mamy do czynienia z bronią sieczną tnącą.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Wszystko jest tak jak Sz.P opisują; ktoś werk wypolerował CAŁY ale to był jeszcze większy (albo raczej mniejszy) amator ode mnie bo miseczki olejowe zostawił nietknięte, bez myjki się nie obeszło.

Prostuję nr seryjny na werku; właściwy to; 24663. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.