Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KOLA

Ustalenie modelu zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jeżeli nie przestrzegam jakichś zasad to z góry przepraszam... Zarejestrowałem się dosłownie przed chwilką ponieważ do ręki dostałem zegarek nieznanej mi marki ani modelu nie mówiąc już że to damski zegarek. Potrzebuję pomocy z ustaleniu tego:

- jaki to model zegarka

- czy jest to złoty zegarek

- opcjonalna cena

Może w skrócie: zgarek dostałem od babci która go znalazła po swojej zmarłej siostrze... ten zegarek leżał około 10 lat w przysłowiowej szafie, dziś babcia poprosiła mnie o ustalenie ww danych. Na fotkach napiszę jakie oznaczenia/napisy znajdują sie na zegarku.

Tu Link do fotek(przepraszam ale na szybko robione tel):

04122011741.th.jpg

04122011740.th.jpg

04122011739.th.jpg

04122011738.th.jpg

04122011736.th.jpg

04122011735.th.jpg

04122011734.th.jpg

lecoultreopis.png

http://img194.imageshack.us/img194/70/lecoultreopis.png

 

Pozostałe napisy które znalazłem to od srodka na branzolecie mianowicie:

po jednej stronie: "BRETTON"

z 2 strony: " 1/20-12 K.G.F TOP STAINLESS STEEL BOTTOM"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaeger LeCoultre ale nie wiem jaki model.

Czy jest złoty to się dowiesz jak znajdziesz próbę (powinna być na kopercie)

Wyceny ci nikt na forum nie zrobi (Regulamin...)

 

Nie jestem pewien ale może to być jakaś limitowana wersja ("1/20")

Jak się mylę to niech ktoś sprostuje.

 

 

Wogóle to fajnie jakbyś wrzucił zdjęcie mechanizmu, to by dużo powiedziało...


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zdjac dekilek i wtedy zobaczysz czy to zloty zegarek czy tylko pozlacany na dekielku z tylu bedzie pisac a przy okazji zrobisz zdjecia mechanizmu i bedziemy mieli wszystko jasne nie ma sie co bac dekiel zdjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego boję się go otwierać niewiem jak się do tego zabrać- nie iteresuję się zegarkami sam nie noszę nawet więc zrozum:) Poczekam może ktoś będzie w stanie coś wiecej powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to fajnie jakbyś wrzucił zdjęcie mechanizmu, to by dużo powiedziało...

 

Nawet nie "fajnie", tylko KONIECZNIE.

I obowiązkowo lepsze zdjęcia - choćby małpką, ale z funkcją MACRO.

 

KOLA - zorganizuj aparat, albo kolegę z aparatem i marsz do zegarmistrza (im starszy zegarmistrz [czyt. więcej wie o zegarkach mechanicznych] tym lepiej). Poproś go o otworzenie zegarka i zrób zdjęcia mechanizmu. Jeszcze raz powtórzę - KONIECZNIE. Przy okazji poznasz też opinię zegarmistrza..

 

Zdjęcia kiepściutkie, ale jedno osiągnąłeś: Nikt nie zarzuci teraz z pogardą "podrupka", choć na stwierdzenie oryginalności to jeszcze za mało B)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś zdjęcie tego dekielka, jak wygląda z tyłu. Pewnie wystarczy delikatnie odpowiednim nożykiem podważyć. Nie ma się co bać. Ale jak chcesz być przezorny to zrób jak ci XLesio mówi B)

 

 

Edit: Sorki uprzedziłeś mnie z tym otwarciem :)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje że znalazł się jeden z niewielu szufladowych oryginałów ? B)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo :D

KOLA ty przetrzep dobrze te szuflady bo jeden skarb już masz ;)

Piękny 17-sto kamieniowy mechanizm.


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko oryginał, ale to dodatkowo cenny zegarek. Złoty i w dobrym stanie. Bransoleta też na złotą wygląa. Niestety modelu i roku nie znam. Ale gratuluje szczerze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera. Tu samo złotu już jest dużo warte, a co dopiero cały zegarek!


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to 10 K złoto tak tu wyczytałem z tych małych literek:D

" 10 K GOLD FOLLED" Jest napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, na 90% złoty, do tego cenionego producenta.

Nie wyceniamy tu zegarków, ale sporo warty. I niech nie przyjdzie ci do głowy sprzedanie go złotnikowi po cenie kruszcu ;)

 

Tak naprawdę to najlepiej byłoby go trzymać jako pamiątkę rodzinną, bo taki

"sztuk" będzie zyskiwał tylko na wartości :)

 

Natomiast bez dwóch zdań - nadal uważam że niezbędna wizyta u zegarmistrza. Czyszczenie i smarowanie, a przy okazji znalezienie punc potwierdzających żlotość i ilozłotość koperty i bransolety.

 

Pozostaje tylko pytanie.. Damka to czy męski?

Mam wrażenie że jak na damkę jednak za duży.. :D

KOLA - mógłbyś podać wymiary zegarka?

Szerokość / Wysokość / Grubość koperty + szerokość uszu (bransolety)

 

No i..

SZCZERE GRATULACJE :)

 

edit:

GOLD FOLLED to "rolowane złoto".

http://en.wikipedia.org/wiki/Gold-filled_jewelry

Więc jednak tylko pozłacanie.

Ta sygnatura jest na kopercie czy na brans.?

 

edit2:

 

Czy mi się wydaje że znalazł się jeden z niewielu szufladowych oryginałów ? :)

 

Świąteczne porządki CZYNIĄ CUDA :)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten napis o złocie znalazłem po otwarciu zegarka... Najpierw mechanizm odszedł od szkiełka które jest razem z branzoletą a później oddzielnie otworzyłem środek i tam na tej kopercie od wewnątrz było tak napisane

Wymiary koperty/szkiełka (około

dł. 26mm

szer. 20mm

grubość około 8mm

fi branzoletki zciągniętej około 60-65mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w takim razie drobną dłoń, bo zasugerowałem się zdjęciami..

Czyli damka (czyli też zdecydowanie niższa wartość, i mniej poszukiwany produkt ;)).

 

Jeśli sygnatury z dekla, to koperta i bransoleta kryta 10 karatowym złotem. Ale jedynie pozłotka


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozłotki się chyba nie wybija co? jeśli wybite to chodzi o całość.

Damka żeczywiście mnie jwarta, ale ja to bym ten zegarek nie tylko zachował, ale dał do pożądnej renowaćji jakiemuś profesjonaliście. Nawet jak by to drogo kosztowało to było by warto. 10 karatów to próba 417, a więc prawie 42% czystego złota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozłotki się chyba nie wybija co? jeśli wybite to chodzi o całość.

Damka żeczywiście mnie jwarta, ale ja to bym ten zegarek nie tylko zachował, ale dał do pożądnej renowaćji jakiemuś profesjonaliście. Nawet jak by to drogo kosztowało to było by warto. 10 karatów to próba 417, a więc prawie 42% czystego złota.

No właśnie pozłotki się nie wybija. Co znaczy nie ma punc. Jaeger stosował w swoich zegarkach technologię gold filled czyli grubego złocenia - takiej "czapeczki" ze złota nakładanej na kopertę z metalu bazowego (mosiądz lub stal). Informacja o tym była umieszczana właśnie na wewnętrznej stronie dekla. Tu jest jeszcze opis na bransolecie o podobnej treści. Czyli masz grubo złocony zegarek bardzo porządnej firmy. Na dzisiejsze standardy raczej damski, ale na czas produkcji - wygląda mocno art deco, czyli przedwojenny, to mógł być regularny męski zegarek.

Napis LeCoultre na tarczy i mechaniźmie świadczy o tym, że zegarek jest wersją na rynek amerykański. Tam został złożony i wyregulowany. Gdyby to była wersja europejska - na tarczy i na mechanizmie byłby napis Jaeger LeCoultre.

Kolejna historia z happy endem.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to damaski zegarek Lecoultra

na 100% pozłacany (gold filled)

o mechanizmie informacje juz masz

typowa bransoleta US marnie pozłacana w przeciwieństwie do koperty, która faktycznie był dobrze jakościowo kryta

jakiś ogromnych ilości złota to oczywiście ten zegarek nie ma wiec oceniając wartość nie ma co brać tego pod uwagę

tarcza wydaje się bardzo łada wiec nie wiem dlaczego mowa o renowacji...

zegarków nie wyceniamy ale padają tu duże słowa wiec powiem Ci tylko ze ok 1000zł (IMO oczywiście), Jak wszyscy wiemy kto ile zapłaci tyle warty...

oczyścić i podarować jakieś kobiecie:)

 

edit

dekielek na 90% powinien byc opisany od zewnętrznej strony malymi literkami na górze lub między uszami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie znajdują się napisy na wew stronie koperty:

"CASED AND TIMED IN USA"

"LeCoultre"

"10 K GOLD FILLED"

"48030031" - numer jakiś.

a Tu może troszke lepszej jakości fotki:

http://imageshack.us/photo/my-images/546/img0016avv.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/840/img0013jc.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/41/img0012aru.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/193/img0010wli.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/829/img0008nz.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/841/img0004fx.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/440/mg0024t.jpg/

Mam jeszcze jedno pytanko jakiej wartości mogą być takie zegarki, oczywiscie nie chodzi mi tu o dokładną wycenę ale coś między pomiedzy jak to mówią... Z góry dzięuje za wszelekie wyjaśnienia i inFormacje...

pZdr...

 

Aha i jeśłi chozi o opis o którym mówi poprzednik to jest takie coś wzdłóż zegarka na boku po przeciwnej stronie pokrętełka ale nie mogę odczytać;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś "pomiędzy" sprawdź na eBayu.

Nie wyceniamy zegarków, poszukaj więc hamerykańskich LeCoultre i sprawdź przedziały. Zwracaj tylko uwagę na różnicę miedzy ceną "wystawioną", a rzeczywiście licytowaną przez kupujących.

 

Reszta opisu z koperty pokrywa się w 100% z tym co mówił Wasyl.

Ale On jak widzę też ma w zbiorach takiego "Amerykanina" ;)

 

<...> Jaeger stosował w swoich zegarkach technologię gold filled czyli grubego złocenia - takiej "czapeczki" ze złota nakładanej na kopertę z metalu bazowego (mosiądz lub stal). Informacja o tym była umieszczana właśnie na wewnętrznej stronie dekla. <...> Napis LeCoultre na tarczy i mechaniźmie świadczy o tym, że zegarek jest wersją na rynek amerykański. Tam został złożony i wyregulowany. Gdyby to była wersja europejska - na tarczy i na mechanizmie byłby napis Jaeger LeCoultre.


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli gold filled to dokładnie pokryty warstwą złota ;) tak jak by oblany.

 

A koledze KOLA (koli?) można pozazdrościć kawałka historii w najlepszej odsłonie. Bo choć by wartość nie była ogromna i nie był by to jakiś specjalnie unikalny model, to i tak jest to marka z najwyższej półki i to bardzo dobrze zachowana.

Jak pisałem wcześniej zainwestował bym i ją odnowił. W tedy dopiero robiła by wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest pozłacana metodą wygrzewania, nakładane są warstewki złota, grubość od 0,1 do 0,2 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i próby odszukania inFo o zegarku i modelu... Przemyślę jeszcze sprawę co z zegarkiem czy pójdzie ( pod przysłowiowy) młotek, czy pójdzie do renowacji i zostanie w gronie rodzinnym:) A jeśli mogę zapytać bo ja kompelnie blady w temacie gdzie mogą mi obejrzeć Go/ wycenić odremontować? Mozę mi ktoś coś polecić...

P.S. Jestem ze Starachowic więc dobrze by było gdyby coś było w okolicy:)

z Górki dzięki serdeczne wszystkim!

pZdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.