Skocz do zawartości

Ogłoszenie

RELACJE FILMOWE - X Jubileuszowe Spotkanie Klubu

Na około tydzień lub dwa wyłączamy definitywnie tapatalk na forum.

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    lukkluj

Zapytanie, które dostaliśmy jest chyba (oby) prowokacją dziennikarską: "Jestem lekarzem ginekologiem. Chciałbym zakupić pozytywne komentarze na swój temat na róznych portalach medycznych, forach dyskusyjnych, blogach itp. Chciałbym wiedziec czy po pierwsze świadczycie Państwo takie usługi, po drugie ile by cos takiego kosztowało w zalezności do liczby opinii i zapewne stron, na których miałyby być zamieszczone? Potrzebuję przynajmniej wstępną ofertę dziś do godziny 12."

Pokaż komentarze (2)
Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

stara złota Omega

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiatger

wiatger
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 09 grudzień 2011 - 22:23

Odziedziczyłem zegarek o którym jako laik wiem tylko tyle, że jest to damska, złota omega. Mam poświadczenie z którego wynika, że została zakupiona w 1942 r. Nie załączam zdjęcia werka gdyż jest on w metalowej kopercie i nie mam odwagi (ani umiejętności) aby ja otwierać. Uprzejmie proszę o bliższe informacje o tym zegarku.

Załączone pliki

• 0

#2 armian

armian

e=hc2

• Użytkownik
  • 1165 postów
  • Gadu-Gadu: 4365774

Napisano 09 grudzień 2011 - 22:51

Wg. numerów z koperty zegarek wykonano około roku 1941. Zdjęcie werku było by bardzo użyteczne.
  • 0

#3 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7362 postów

Napisano 09 grudzień 2011 - 23:24

Zdjęcie werku było by bardzo użyteczne.

Bez niego niewiele wiecej można powiedzieć. wizualnie wygląda na w pełni oryginalny, pewnie poza szkiełkiem i koronką. Chociaz koronka może i oryginał, bo widać, że ktoś ją trochę poprawiał.
  • 0

#4 wiatger

wiatger
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 10 grudzień 2011 - 17:48

Dziękuję za chęć pomocy. Będę się starał dotrzeć do werku bo zależy mi na odpowiedzi na pytanie, czy ten zegarek sam w sobie przedstawia jakąś wartość (poza wartością złota w kopercie i bransoletce) i warto go serwisować. Szkiełko rzeczywiście chyba było wymieniane a pokrętło poprawiane aby było wygodniejsze do nakręcania.
  • 0

#5 wiatger

wiatger
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 20:27

Załączony plik  Omega 6 (358x500).jpg   168,73 KB   0 Ilość pobrań

Dziękuję za chęć pomocy. Będę się starał dotrzeć do werku bo zależy mi na odpowiedzi na pytanie, czy ten zegarek sam w sobie przedstawia jakąś wartość (poza wartością złota w kopercie i bransoletce) i warto go serwisować. Szkiełko rzeczywiście chyba było wymieniane a pokrętło poprawiane aby było wygodniejsze do nakręcania.

Udało mi się w końcu dostać do werku(z pomocą zegarmistrza)więc załączam zdjęcia i ponawiam prośbę o ocenę.

Załączone pliki

• 0

#6 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Moderator
  • 8091 postów
  • Gadu-Gadu: 1064092

Napisano 24 styczeń 2012 - 21:40

Omega kaliber T 12,6 z około 1937 roku

PS
A co do wartości, to na forum zegarków nie wyceniamy, ale ogólnie damskie zegarki tego typu nie są obecnie w modzie, wiec rewelacji spodziewać się nie ma co.

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 24 styczeń 2012 - 21:56
PS

• 0

#7 wiatger

wiatger
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 20:25

Omega kaliber T 12,6 z około 1937 roku

PS
A co do wartości, to na forum zegarków nie wyceniamy, ale ogólnie damskie zegarki tego typu nie są obecnie w modzie, wiec rewelacji spodziewać się nie ma co.

Dziękuję za informacje. Prosząc o ocenę miałem na myśli nie bezwzgledną wartość w gotówce lecz chodziło mi o to, czy zegarek ten przedstawia wartość kolekcjonerską i warto inwestować w jego serwis. Mam jeszcze prośbę o rozszyfrowanie określenia :"T 12,6".
  • 0

#8 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Moderator
  • 8091 postów
  • Gadu-Gadu: 1064092

Napisano 25 styczeń 2012 - 21:14

Prosząc o ocenę miałem na myśli nie bezwzgledną wartość w gotówce lecz chodziło mi o to, czy zegarek ten przedstawia wartość kolekcjonerską i warto inwestować w jego serwis.

Hmm... Piszesz, że nie chodziło Tobie o bezwzględną wartość, czyli że orientujesz się iż wartość kolekcjonerska jest względna, zależna od kolekcjonera. Dla mnie ten zegarek nie ma żadnej wartości kolekcjonerskiej, a dla kogoś kto kolekcjonuje damskie zegarki marki Omega i na dodatek nie ma tego egzemplarza, to może on być obiektem nieliczącego się z kosztami pożądania. Czyli o konkrety tu trudno, tak samo jak trudno znaleźć kolekcjonera damskich zegarków, bo kolekcjonerzy też podlegają modzie.
No i co znaczy "warto inwestować"? Zależy w jakim celu, jeżeli w celu zarobkowym, to moim zdaniem nie warto, ale na przykład w celu zrobienia przyjemniści jakiejś kobiecie to już oczywiście tak. ;)

Mam jeszcze prośbę o rozszyfrowanie określenia :"T 12,6".

Nie wiem co tu rozszyfrowywać. Mechanizmów zegarkowych jest bez liku i żeby nie pogubić się w tym gąszczu, np. przy dobieraniu części do naprawy, firmy nadają im oznaczenia według jakiegoś swojego charakterystycznego klucza. Oznaczenie takie nazywamy zwyczajowo kalibrem, gdyż dawniej oznaczano mechanizmy ich średnicami, wyrażonymi w liniach paryskich. A kaliber Omega T 12,6 oznacza dokładnie ten mechanizm który jest w Twoim zegarku.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych