Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wiatger

stara złota Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Odziedziczyłem zegarek o którym jako laik wiem tylko tyle, że jest to damska, złota omega. Mam poświadczenie z którego wynika, że została zakupiona w 1942 r. Nie załączam zdjęcia werka gdyż jest on w metalowej kopercie i nie mam odwagi (ani umiejętności) aby ja otwierać. Uprzejmie proszę o bliższe informacje o tym zegarku.

post-44415-0-41449100-1323465601_thumb.jpg

post-44415-0-51815300-1323465619_thumb.jpg

post-44415-0-99192100-1323465645_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. numerów z koperty zegarek wykonano około roku 1941. Zdjęcie werku było by bardzo użyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie werku było by bardzo użyteczne.

 

Bez niego niewiele wiecej można powiedzieć. wizualnie wygląda na w pełni oryginalny, pewnie poza szkiełkiem i koronką. Chociaz koronka może i oryginał, bo widać, że ktoś ją trochę poprawiał.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za chęć pomocy. Będę się starał dotrzeć do werku bo zależy mi na odpowiedzi na pytanie, czy ten zegarek sam w sobie przedstawia jakąś wartość (poza wartością złota w kopercie i bransoletce) i warto go serwisować. Szkiełko rzeczywiście chyba było wymieniane a pokrętło poprawiane aby było wygodniejsze do nakręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-44415-0-86894900-1327433242_thumb.jpg

Dziękuję za chęć pomocy. Będę się starał dotrzeć do werku bo zależy mi na odpowiedzi na pytanie, czy ten zegarek sam w sobie przedstawia jakąś wartość (poza wartością złota w kopercie i bransoletce) i warto go serwisować. Szkiełko rzeczywiście chyba było wymieniane a pokrętło poprawiane aby było wygodniejsze do nakręcania.

Udało mi się w końcu dostać do werku(z pomocą zegarmistrza)więc załączam zdjęcia i ponawiam prośbę o ocenę.

post-44415-0-68087100-1327433206_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega kaliber T 12,6 z około 1937 roku

 

PS

A co do wartości, to na forum zegarków nie wyceniamy, ale ogólnie damskie zegarki tego typu nie są obecnie w modzie, wiec rewelacji spodziewać się nie ma co.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega kaliber T 12,6 z około 1937 roku

 

PS

A co do wartości, to na forum zegarków nie wyceniamy, ale ogólnie damskie zegarki tego typu nie są obecnie w modzie, wiec rewelacji spodziewać się nie ma co.

Dziękuję za informacje. Prosząc o ocenę miałem na myśli nie bezwzgledną wartość w gotówce lecz chodziło mi o to, czy zegarek ten przedstawia wartość kolekcjonerską i warto inwestować w jego serwis. Mam jeszcze prośbę o rozszyfrowanie określenia :"T 12,6".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosząc o ocenę miałem na myśli nie bezwzgledną wartość w gotówce lecz chodziło mi o to, czy zegarek ten przedstawia wartość kolekcjonerską i warto inwestować w jego serwis.

Hmm... Piszesz, że nie chodziło Tobie o bezwzględną wartość, czyli że orientujesz się iż wartość kolekcjonerska jest względna, zależna od kolekcjonera. Dla mnie ten zegarek nie ma żadnej wartości kolekcjonerskiej, a dla kogoś kto kolekcjonuje damskie zegarki marki Omega i na dodatek nie ma tego egzemplarza, to może on być obiektem nieliczącego się z kosztami pożądania. Czyli o konkrety tu trudno, tak samo jak trudno znaleźć kolekcjonera damskich zegarków, bo kolekcjonerzy też podlegają modzie.

No i co znaczy "warto inwestować"? Zależy w jakim celu, jeżeli w celu zarobkowym, to moim zdaniem nie warto, ale na przykład w celu zrobienia przyjemniści jakiejś kobiecie to już oczywiście tak. ;)

 

Mam jeszcze prośbę o rozszyfrowanie określenia :"T 12,6".

Nie wiem co tu rozszyfrowywać. Mechanizmów zegarkowych jest bez liku i żeby nie pogubić się w tym gąszczu, np. przy dobieraniu części do naprawy, firmy nadają im oznaczenia według jakiegoś swojego charakterystycznego klucza. Oznaczenie takie nazywamy zwyczajowo kalibrem, gdyż dawniej oznaczano mechanizmy ich średnicami, wyrażonymi w liniach paryskich. A kaliber Omega T 12,6 oznacza dokładnie ten mechanizm który jest w Twoim zegarku.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.