Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zegarki, których byście nie oddali

Czy są takie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Zegarki, których byście nie oddali (175 użytkowników oddało głos)

Czy macie zegarek, którego byście nie oodali?

1. Głosowano Tak, mam taki/takie. (120 głosów [68.57%])

Procent z głosów: 68.57%

2. Głosowano Poszukuję takiego. (48 głosów [27.43%])

Procent z głosów: 27.43%

3. Nie wierzę, że taki spotkam. (7 głosów [4.00%])

Procent z głosów: 4.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 zorka-5

zorka-5
  • Użytkownik
  • 983 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 21:12

Cześć Wszystkim.

Słuchajcie, mam pewien problem - albo ze sobą, albo z zegarkiem, na który jeszcze nie trafiłem :) Otóż miałem już kilkanaście naprawdę fajnych, wartościowych zegarków i kilkadziesiąt niższej klasy, ale z różnych powodów równie fajnych. Tzn. wszystkie są świetne na początku, a po krótszym lub dłuższym czasie stają się przeciętne, pozostaje tylko świadomość "przecież to taki dobry zegarek, co ja od niego chcę?". Pewnie to już tak jest, że wszystko przeciętnieje, ale na szczęście wiele spraw można wymienić na inny model, który na początku znów będzie super :) Oczywiście odbywa się to z jakąś tam stratą (największe są przy wymianie żony). Ale do brzegu... Czy znaleźliście taki zegarek, którego po roku, czy jakimś dłuższym czasie nie oddalibyście, o którym szczerze możecie powiedzieć "nie znudził mi się"? Wraz z pytaniem załączam ankietę - może trochę dziwaczną, ale za to nietypową :rolleyes:

Pozdrawiam,
Łukasz
  • 0

#2 Tomasz Bożys

Tomasz Bożys
  • Użytkownik
  • 460 postów
  • Gadu-Gadu: 11495721

Napisano 05 styczeń 2012 - 22:21

Czy znaleźliście taki zegarek, którego po roku, czy jakimś dłuższym czasie nie oddalibyście, o którym szczerze możecie powiedzieć "nie znudził mi się"? Wraz z pytaniem załączam ankietę - może trochę dziwaczną, ale za to nietypową :rolleyes:

Myślę, że nie jeden z nas ma takie, których nie chciałby sprzedać, a co dopiero oddać. Dołączona grafika
  • 0

#3 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 7372 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 22:22

generalnie masz dużo racji w tym co piszesz i wielu z nas to przeżyło/przeżywa ..
dla mnie takim zegarkiem jest Rolex GMT Master II
byłby IWC portugalczyk gdyby miał datę , własny mechanizm i ręczny naciąg lub limitowany Glashuette ( duża data , rezerwa naciągu i białe złoto ) gdyby miał ręczny naciąg

znaczy ,że ciągle szukam ..
  • 0

#4 Robnyc

Robnyc
  • Użytkownik
  • 1115 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 00:49

w tej chwili mam takie dwa : PAM-a i Breitling B1
  • 0

#5 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 11891 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 01:04

Myślę, że zegarkofilia...cechuje się tym, że ciągle pragniemy czegoś nowego...chcemy dotknąć i spróbować czegoś nowego....na nasze nieszczęście zegarków są tysiące...więc zabawa na całe życie :)
Ktoś kto kupuje jeden zegarek i uznaje, że to jest to! i nie szuka niczego innego nie jest prawdziwie chory B) ....nie będzie przesiadywał na forum tak jak my i dywagował, oglądał, śnił i znowu dywagował, oglądał, snił....no i zbierał kasę :)...czasami obmyślał plany blitzkriegu przeciw żonie i jej zegarkowej antypatii :D
Mi preferencje zegarkowe oczywiście :) ciągle ewoluują....coś na co kiedyś nie mogłem patrzeć dziś już mi się nawet podoba:) ....ostatnio nawet chciałem porwać się na Rolexa którego przecież tak nie lubię....na szczęście coś mnie od tego odepchnęło :D...ale nie wiem czy to coś nie ma na tyle siły aby mnie w końcu wepchnąć w szpony tej okropnej manufaktury :)......nie nie nie....nie chcę o tym myśleć....

Z zegarków które mi się nie znudziły a mimo to je sprzedałem...był Breitling Colt..pluję sobie w twarz do dziś...tym bardziej że go oddałem za 1/3 wartości oraz Hamilton Jazzmaster Chrono...też byłem głupi....i Eterna Kontiki FH. Reszta zegarków które miałem mi się znudziła dosyć szybko.
Dobranoc :)

Użytkownik marcomartin edytował ten post 09 styczeń 2012 - 01:13

• 0

#6 kkwpk

kkwpk

Członek

• Moderator
  • 3008 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 01:22

Mój numer 1 z bezwzględnym dożywociem. Moim albo jego.
Dołączona grafika
  • 1

#7 irekm

irekm
  • Użytkownik
  • 4008 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 03:46

Do tej pory nie mialem takiego zegarka a rowniez zaliczylem ich duzo , ale chyba zgodze sie z Darkiem ,GMT Master II moze byc tym pierwszym dla mnie ktory zostanie . Naprawde super uniwersalny czasomierz
  • 0

#8 zorka-5

zorka-5
  • Użytkownik
  • 983 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 08:22

Postanowiłem uzewnętrznić swój problem po tym jak pojechałem po divera AP, dogadanego, w korzystnej cenie, obejrzałem, już mialem płacić, gdy naszły mnie obawy, że ten zegarek szybko mi się znudzi. No i nie kupiłem. Przy okazji widziałem JLC Septamtieme w różowym złocie i zachorowałem. Ale może mi przejdzie... :) Jedyny zegarek, który chodzi mi po głowie od dłuższego czasu to PAM 233, więc może spróbować? :)
  • 0

#9 Hendrix89

Hendrix89
  • Użytkownik
  • 804 postów
  • Gadu-Gadu: 7398872

Napisano 09 styczeń 2012 - 09:12

Ja generalnie jestem osobą, która się przywiązuje, dlatego praktycznie każdy zegarek ma w sobie coś, co powoduje, że go nie oddam. Na pewno Doxa, bo mimo, że trochę mi się nudzi, był to po części prezent. Na pewno DS Podium GMT, bo to był pierwszy w pełni świadomie zakupiony zegarek. Na pewno analogowe Casio, które zepsute leży w szufladzie, bo to pierwszy zegarek, jaki kupiłem. W zasadzie drugi, ale pierwszy się rozpadł.
Z zegarków, których gdybym miał, nigdy bym nie zamienił na nic innego i to bez względu na sentyment, na pewno zielony Submariner, na pewno stare Planet Ocean. Pewnie nie odpuściłbym jakichś fajnych limitek, które bym miał. Także u mnie łatwo o zegarek, nie do oddania. A moim marzeniem jest nieprodukowany już Breitling for Bentley Mulliner Tourbillon w złocie albo różowym złocie, na brązowym lub czerwonym aligatorze :)
  • 0

#10 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 11641 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 10:24

Zegarki, których nie oddam, to :

- Panerai 320
- Doxa Sub
- Monaco calibre 12
- Zenith Striking 10th
- IWC Aquatimer

Pomimo tego, czekam na taki zegarek, który będzie moim ideałem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Na dzień dzisiejszy taki jeszcze nie powstał, choć co poniektórym Paneraiom niewiele do tego brakuje. Np moim ideałem byłyby między innymi Paneraie 371, 372 i 373 gdyby były w kopertach 44mm.

ps. oczywiście mówię o realnych rzeczach, takich na jakie mogę sobie pozwolić, bo jeżeli o te mniej realne chodzi, to moim ideałem jest A. Lange & Sohne Zeitwerk Striking Time - zegarek wręcz kompletny.

Użytkownik carlito1 edytował ten post 09 styczeń 2012 - 10:38

• 0

#11 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 11891 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 12:35

A. Lange & Sohne Zeitwerk Striking Time

- Nie chwaliłeś się nam tym typem chyba na forum.

Zegarek jakościowo oczywiście poezja...ale moim zdaniem nie jest uniwersalny. Na jedynaka się nie nadaje. Lange ma moim zdaniem mocniejsze modele :)
  • 0

#12 Woytec60

Woytec60
  • Użytkownik
  • 1983 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 12:43

A ja nie oddam zielonego Alpinisty.
Z tymi z wątków wyżej równać się nie może ale dla mnie to jest wyjątkowy zegarek.
  • 0

#13 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 11641 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 12:43

- Nie chwaliłeś się nam tym typem chyba na forum.

Jakiś czas temu pisałem o nim w temacie o naszych zegarkowych marzeniach. Zegarek na żywo powala z nóg.
  • 0

#14 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 11891 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 13:55

A ja nie oddam zielonego Alpinisty.
Z tymi z wątków wyżej równać się nie może ale dla mnie to jest wyjątkowy zegarek.

Nawet nie warto go oddawać bo jego wartość wzrośnie. Alpiniści mają zwykle krótką datę ważności...i za jakiś czas tą edycję wycofają i ceny nabrzmieją :)
Możemy to zjawisko już obserwować na przykładzie starszych modeli.
Zegarek wyjątkowy, niepowtarzalny, posiadający własny styl.
  • 0

#15 MasterFan

MasterFan

RoyalOakFan

• Użytkownik
  • 4722 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 14:09

Od prawie 4 lat czas odmierza mi:
Dołączona grafika

Nie sądzę, że kiedyś się z nim rozstanę.

Marcin
  • 0

#16 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2012 - 17:41

Podzielam zdanie Marcina. Royal Oak, u mnie też ma dożywocie.
  • 0

#17 chrono-craze

chrono-craze
  • Użytkownik
  • 2392 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 17:42

Zadnego z moich cykadel byl nie oddal ani nie sprzedal, nie po to je kolekcjonuje zeby sie ich pozbywac (no, chyba ze z jakiegos powodowanego jakas koniecznoscia przymusu w rezultacie jakiejs zaistnialosci ktora zmusilaby mnie do pozbycia sie ich, po dobroci --> bez przymusu zadnego zegarka z mojej kolekcji bym sie nie pozbyl)

Pozdrowionka
  • 0

#18 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4093 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 18:59

Nie pozbędę się na pewno "zegarka" Świt Cieszyn", który jest pamiątką po moim ŚP. Dziadku. Wybija mi półgodziny i godziny ku pamięci wspólnie spędzanego mile czasu w dzieciństwie.

Dołączona grafika

A reszta ... nigdy nie mów nigdy jak mawiał pewien znany agent :)
  • 0

#19 zorka-5

zorka-5
  • Użytkownik
  • 983 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 21:07

Chyba nieprecyzyjnie sformułowałem myśl... Ja również nie oddałbym Zenitha 1900, którego dawno temu dostałem od dziadka. Chodzi mi nie pamiątki, do których mamy sentyment, ale o zegarki współczesne, które są dla nas ideałami. Takiego szukam.
  • 0

#20 acetabular

acetabular
  • Użytkownik
  • 271 postów

Napisano 15 styczeń 2012 - 19:38

Ją chyba nigdy nie pozbede się Seiko OM. Wali na głowę, wg mnie oczywiście, sporo nurasow z wyższej półki, a dorównuje stylistyką niektórym naprawdę drogim modelom. I niestety nic droższego nie podoba mi się w takim stopniu, że chciałbym wydać na to pieniadze... Bo przecież jest Monster:)... Zegarek prawie idealny...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych