Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Audemars Piguet Royal Oak 15400

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

No i chyba znalazłem to, czego szukałem B)

 

Michał kupuje zegarek AP - niekończąca się historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hodinkee

post-1617-0-32191700-1326717340_thumb.jpg

post-1617-0-20963600-1326717354_thumb.jpg

post-1617-0-71722300-1326717362_thumb.jpg

post-1617-0-54981000-1326717373_thumb.jpg

post-1617-0-00540700-1326717384_thumb.jpg

post-1617-0-65155500-1326717394_thumb.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch ggodzin staram się sobie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego nie potrzebuję 41mm RO z niebieską tarczą.

Na razie słabo mi idzie B)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 41mm i niebieska tarcza robi wrażenie - przyznaje bez bicia....czekam na fotki live od Tomka B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał kupuje zegarek AP - niekończąca się historia.

W poprzedniku nie pasował mi rozmiar, był ciut za mały + nie mogłem się przekonać do bransolety. Teraz rozmiar jest idealny na moją łapkę a i do bransolety już "dojrzałem".


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 41mm i niebieska tarcza robi wrażenie - przyznaje bez bicia....czekam na fotki live od Tomka B)

 

Dla mnie nie robi żadnego wrażenia na tych zdjęciach. Może zyskuje na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale moim zdaniem rotor ma brzydszy od poprzednika. Wolałem pełny.

 

Poprzednik też miał szkieletowany wahnik. Nastąpiło pomieszanie 15202 z 15300.

 

W poprzedniku nie pasował mi rozmiar, był ciut za mały + nie mogłem się przekonać do bransolety. Teraz rozmiar jest idealny na moją łapkę a i do bransolety już "dojrzałem".

 

Nie wiem o co chodzi z tym dojrzewaniem. Moim zdaniem, całe to "dojrzewanie" to próba kupowania zegarka na siłę. Nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cudzysłowie Mariusz. Nie bierz tego dojrzewania zbyt poważnie. Są rzeczy, które z biegiem czasu zaczynają się podobać coraz bardziej, ot całe "dojrzewanie". Spokojnie, nie kupuje zegarka na siłe.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem zbyt mocno poszli w stronę vintage.

 

Zamiast delikatnego kroku naprzód, mamy "powrót do przeszłości".


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się podoba średnio , wolę wersję chrono ( chociaż nie ma przeszklonego dekla )

Duży plus za nowe układ na tarczy , minus za brak sekundnika , zegarek wtedy jakby "nie żył"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe indeksy fajne, ale wskazówki wyglądają przy nich jak patyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się podoba średnio , wolę wersję chrono ( chociaż nie ma przeszklonego dekla )

Duży plus za nowe układ na tarczy , minus za brak sekundnika , zegarek wtedy jakby "nie żył"

Darku, sekundnik jest tam gdzie ma być, czyli w wersji 15400, nowej wersji 15300, czyli RO 39mm z sekundnikiem.

Z kolei brak sekundnika tam, gdzie go być nie powinno, czyli w odnowionej wersji 15202- znanego jako "Jumbo" ze szkieletowym rotorem i werkiem JLC B)

 

 

Pozdrawiam,

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W cudzysłowie Mariusz. Nie bierz tego dojrzewania zbyt poważnie. Są rzeczy, które z biegiem czasu zaczynają się podobać coraz bardziej, ot całe "dojrzewanie". Spokojnie, nie kupuje zegarka na siłe.

 

To kolejny raz życzę, aby zakup wreszcie doszedł do skutku no i zadowolenia z użytkowania AP. Zegarki tego producenta są tego warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, ja sobie również tego życzę. Ciekaw jestm cen nowych AP.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Darku, sekundnik jest tam gdzie ma być, czyli w wersji 15400, nowej wersji 15300, czyli RO 39mm z sekundnikiem.

Z kolei brak sekundnika tam, gdzie go być nie powinno, czyli w odnowionej wersji 15202- znanego jako "Jumbo" ze szkieletowym rotorem i werkiem JLC B)

 

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Sekundnik jest w nowym 15400 41mm

 

15400.jpg

15400-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, ja sobie również tego życzę. Ciekaw jestm cen nowych AP.

 

 

Zaryzykuje , wydaje mi sie ze RO 15400 bedzie o $1k drozszy , czyli $16.5k


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dziekuję, ja sobie również tego życzę. Ciekaw jestm cen nowych AP.

 

Dzięki. Tyle, że ja będę celował w 15202. Wrzuciłem fotki live nowego 15400...

 

LINK

 

... a tu już najnowsze zdjęcia mojego 15300...

 

LINK

 

15300 podoba mi się bardziej więc zegarka nie zmieniam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za pytanie, ale czy ktoś może mi wyjaśnić w skrócie różnice pomiędzy AP 15202,15300,15400?

Dzięki.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Różnią się delikatnie średnicami, mechanizmami i posiadaniem sekundnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za pytanie, ale czy ktoś może mi wyjaśnić w skrócie różnice pomiędzy AP 15202,15300,15400?

Dzięki.

15400 to nowy 15300, więc skupmy się na różnicach pomiędzy 15300 a 15202.

1. 15300- średnica 39mm, czyli pierwszy RO (wcześniej były w różnych rozmiarach np. 36mm, nawet 33m) z centralną sekundą o takim rozmiarze. 15202 od zawsze występował w rozmiarze 39mm, stąd jego potoczna nazwa to "Jumbo".

2. Jak już wspomniałem, 15300 i poprzednicy mieli centralną sekundę, Jumbo nigdy.

3. W 15300 wykorzystano pierwszy własny werk AP stosowany w tej linii RO (cal. 3120). Jumbo wyposażony jest w werk 2121, który został stworzony pod dachem JLC jako cal. 920 i był wykorzystywany przez wielką trójcę AP, VC i PP. W AP była to rodzina werków 2120, w VC 1120, a w PP różnie, ale zaczęli od 28-255. Werki te uważa się za jedne z najdokładniej wykończonych i najładniejsze jakie kiedykolwiek powstały (porównując oczywiście z podobnymi mechanizmami). Trzeba zaznaczyć, że aktualnie tego mechanizmu może używać tylko Audemars Piguet, tylko oni posiadają stosowną licencję. Werk używany w 15202 jest droższy w produkcji niż "in-houseowy" 15300, co doskonale widać porównując ceny obu modeli. Jumbo jest średnio droższy o około 30%.

4. Bransoleta w Jumbo jest delikatniejsza i to właściwie odnosi się do całego zegarka.

5. Jumbo traci naprawdę mało na wartości, myślę, że jest szansa na to, że w przyszłości będzie zyskiwał.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin za super przedstawienie różnic. Wiesz może od jakich cen zaczynają się modele RO?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin za super przedstawienie różnic. Wiesz może od jakich cen zaczynają się modele RO?

Proszę bardzo :)

Aktualna (prawdopodobnie) cena wyjściowa stalowego RO, to $15400. Możliwe, że w Polsce jest to ponad 50k zł.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jumbo wyposażony jest w werk 2121, który został stworzony pod dachem JLC jako cal. 920 i był wykorzystywany przez wielką trójcę AP, VC i PP. W AP była to rodzina werków 2120, w VC 1120, a w PP różnie, ale zaczęli od 28-255. Werki te uważa się za jedne z najdokładniej wykończonych i najładniejsze jakie kiedykolwiek powstały (porównując oczywiście z podobnymi mechanizmami). Trzeba zaznaczyć, że aktualnie tego mechanizmu może używać tylko Audemars Piguet, tylko oni posiadają stosowną licencję.

 

Skąd ta informacja ?. Przecież Vacheron Constantin ma aktualnie w swojej ofercie kaliber 1120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie czy moze nowy 15202 rowniez troche urosl , czy moze zostaje taki jak byl ?

 

irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.