Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Wymiana szkiełka pająkiem.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 biedronsky

biedronsky
  • Użytkownik
  • 1125 postów
  • Gadu-Gadu: 45638731

Napisano 14 styczeń 2019 - 11:38

Co do wypowiedzi kolegi Rittera. Oczywiście użycie pająka zacząłem od testów na tanich starociach dopuszczając myśl że mogę połamać szkiełka przy zbyt mocnym dociśnięciu łapek. Tylko że problem okazuje się taki, że przy mocnym ściskaniu robią się aż zadry na łapkach pająka w miejscu gdzie ściska je pierścień dociskowy, a i tak po tak mocnym ścisku łapki zsuwają się ze szkiełka. Z zaokrągleniem niektórych zębów to racja, troszkę tak jest, ale nie wydaje mi się żeby przy takich szkłach plexi miało duży wpływ

Wczoraj poszedłem za radą kolegi Safinowskiego i przeszlifowałem łapki od dołu na drobnym papierze ściernym (1200), wkładając między łapki kawałek korka od wina i zaciskając je na nim. Po tym zabiegu udało mi się w jednym zegarku wyjąć szkiełko, w dwóch pozostałych ciągle nie, mimo iż przynajmniej w jednym bok szkiełka wydaje się całkiem spory i pionowy.
Wg mnie 1. łapki są ciągle zbyt tępe, 2. jest zbyt duży kąt natarcia pierścienia dociskowego na łapki (tworzą się zadry), 3. łapki są wykonane ze zbyt miękkiego materiału

szlifowanie
f52413b4cafa196940d0ec4316c3b6b3.jpg

tu widać efekt szlifowania53eaf63a0d2c2fec21dd48f9ea12175a.jpg

wg mnie kąt pod jakim pierścień styka się z łapkami jest zbyt duży. To daje teoretycznie dużą uniwersalność pod kątem rozmiarów szkiełek, ale jednocześnie wymaga dużo siły docisku (tworzą się zadry) i jest mniej precyzyjna regulacja. Zadry też przeszlifowałem papierem ściernym a pierścień lekko nasmarowałem w miejscu styku z łapkami

6b36c812af4ef810e01a111a9891b2a3.jpg

A tu moje dość nieudolne próby zobrazowałem na wideo

Użytkownik biedronsky edytował ten post 14 styczeń 2019 - 11:42

• 0

#22 kiniol

kiniol

wieżowy

• Użytkownik
  • 5762 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 18:12

To jest tani przyrząd do .... nie wiem czego. Kup porządny i masz problem z głowy...

• 0

#23 Ritter

Ritter
  • Użytkownik
  • 1198 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 20:30

Może łapiesz szkiełko za głęboko, blisko krawędzi pierścienia szkiełka? Wyżej, bliżej szkiełka pierścień stawia większy opór ale to zrozumiałe, mniejsza zmiana przemieszczenia w tamtym miejscu powoduje większe na krawędzi pierścienia.

Stęp, przeszlifuj papierem ściernym na czymś miękkim wewnętrzną stronę pierścienia zaciskowego od strony łapek. Jak zaokrąglisz, stępisz tę krawędź powinno być nieco lepiej.

p.s.

Krawędzie natarcia zębów nadal wyglądają koszmarnie :). Zapewne to efekt wizualny.

• 0

#24 dopeman

dopeman
  • Zbanowany
  • 2163 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 21:08

To chiński pająk mam taki sam, a ja ostatecznie wkładam szkiełka plexi za pomocą linijki plastikowej i siły własnych palcy. Jak raz udało mi się dobrze chwycić to zostały ślady :)
  • 0

#25 biedronsky

biedronsky
  • Użytkownik
  • 1125 postów
  • Gadu-Gadu: 45638731

Napisano 14 styczeń 2019 - 23:33

Spróbuję jeszcze tak radzi Ritter. No cóż, kupiłem badziewie, gorzej zepsuć się tego chyba nie da, więc moje "ulepszenia" traktuję troche jako eksperyment-zabawę.

Ps. też do tej pory radziłem sobie w podobny sposób wciskając szkło (np. dociskając je wokół tempą strona ostrza noża, a wyjmowanie ostrą) ale chciałem coś ulepszyć w moim "warsztacie" :)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych