Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xpiesz

Rubicon vs Fossil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądałem forum i wiele dowiedziałem się o zegarkach, lecz nadal mam problem w wyborze... otóż podobają mi sie dwa zegarki: RUBICON RNCC56 oraz Fossil CH2565. Z wyglądu bardziej podoba mi się rubicon, fossil wydaje mi się jednak porządniejszy. Na temat Rubicona sa podzielone zdania, niestety nie spotkałem się z żadną opinią o tym modelu. Co możecie powiedzieć o ww modelach? Może ktoś mnie przekona do konkretnej opcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fossil bez dwóch zdań.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeglądałem forum i wiele dowiedziałem się o zegarkach, lecz nadal mam problem w wyborze... otóż podobają mi sie dwa zegarki: RUBICON RNCC56 oraz Fossil CH2565. Z wyglądu bardziej podoba mi się rubicon, fossil wydaje mi się jednak porządniejszy. Na temat Rubicona sa podzielone zdania, niestety nie spotkałem się z żadną opinią o tym modelu. Co możecie powiedzieć o ww modelach? Może ktoś mnie przekona do konkretnej opcji ?

 

Sprzedawca Fossila podał szerokość koperty 49 mm. Myślę, że miał na myśli szerokość z koronką ;) w przeciwnym razie zastanów się, czy nie jest to za duży zegarek na twoją rękę.

 

 

Wizualnie bardziej mi odpowiada ten model Rubicona. "Zdania podzielone" to chyba tylko na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca Fossila podał szerokość koperty 49 mm. Myślę, że miał na myśli szerokość z koronką ;) w przeciwnym razie zastanów się, czy nie jest to za duży zegarek na twoją rękę.

 

 

Wizualnie bardziej mi odpowiada ten model Rubicona. "Zdania podzielone" to chyba tylko na tym forum.

 

Pewnie masz rację bo na innej aukcji tego modelu pisze 44mm. W zasadzie wydaje się dość masywny a ja jestem raczej szczupły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem posiadam zadnego z nich, ale moj znajomy ma bardzo podobnego Rubicona i po dosc krotkim czasie przestawila mu sie duza wskazowka sekundowa, teraz w pozycji spoczynkowej ustawia sie na 12 sekundzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem posiadam zadnego z nich, ale moj znajomy ma bardzo podobnego Rubicona i po dosc krotkim czasie przestawila mu sie duza wskazowka sekundowa, teraz w pozycji spoczynkowej ustawia sie na 12 sekundzie.

 

Ja też nie miałem. Co do jakości się nie wypowiadam bo z bliska nie widziałem. Ze zdjęcia wygląda dobrze.

 

Położenie bazowe wskazówek można ustawić wg instrukcji obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym, jestem laik ale wydaje mi sie ze jak zerujesz stoper to wskazowka powinna wrocic na 12 godzine a u mojego kolegi zatrzymuje sie na 12 sekundzie. Dla mnie to kiszka, poza tym jakos mam wieksze zaufanie do Fossila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym, jestem laik ale wydaje mi sie ze jak zerujesz stoper to wskazowka powinna wrocic na 12 godzine a u mojego kolegi zatrzymuje sie na 12 sekundzie.(...)

 

 

Tak właśnie jest. Ale to tzw. bazowe położenie wskazówki sekundnika trzeba ustawić, by było na godz. 12. Po wymianie baterii również należy ustawić położenie bazowe wskazówek.

Prosta czynność opisana w instrukcji obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rubiconach słyszałem że jest różnie. O fossilach mogę powiedzieć tyle-mam jednego od 4 lat, niedawno przeszedł pierwszą wymianę baterii i nadal działa, żadnych problemów z nim nie miałem i jest całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli miałbym wybierać pomiędzy tymi dwoma zegarkami, to bardziej podoba mi się Fossil, ale to wyłącznie kwestia poczucia estetyki.

Tarcza Fossila wydaje się bardziej czytelna.

Tu i tu wewnatrz siedzi Miyota - szału nie ma, ale to sprawdzone woły robocze.

Jakościowo poziom porównywalny.

Wybierz ten, który Ci się wydaje ładniejszy.

 

W tym przedziale cenowym szukałbym czegoś dla siebie w ofercie Casio Edifice, Seiko 5, Orient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Tu i tu wewnatrz siedzi Miyota - szału nie ma, ale to sprawdzone woły robocze.

Jakościowo poziom porównywalny.

(...)

 

Akurat w tym Rubiconie wg opisu sprzedawcy jest Epson.

Również sprawdzone mechanizmy stosowane w zegarkach grupy Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zdecydowałem się na Rubicona kiedyś dam znać jak się sprawuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zdecydowałem się na Rubicona kiedyś dam znać jak się sprawuje ;)

 

Koniecznie. Czekamy na krótką recenzję i zdjęcie "nadgarstkowe". Niech się dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc, czy ma ktoś coś do dania ta temat tego rubicona? Też mi się podoba i myślę nad zakupem. Wątek niesstety umarł, a autor tematu przepadł nie chwaląc się nabytkiem.

Może posiadacie jakieś zdjęcia nadgarstkowe?

z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tata ma Rubicona... ''żyje'' już trochę ponad 2 lata. Po paru miesiącach zaparowywał od środka (nie wiem w jakich okolicznościach) i został wysłany na gwarancję, po jakimś dłuższym czasie odpadła wskazówka sekundowa-znów gwarancja. Przez cały ten okres rozwalał się pasek i był bez przerwy klejony, w końcu całkiem się rozklekotał i leżał parę miesięcy w szafce, teraz tata zaniósł go do zegarmistrza, kupił nowy pasek i wsadził baterię (Ostatnio mam faze na zegarki to i tata przypomniał sobie o swoim), zegarmistrz mu powiedział, że ma u siebie lepsze zegarki za 20zł :P To moja opinia o firmie Rubicon. Może i fajnie wyglądają ale czy warto? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że Rubicon to nie Rolex, ale piszesz konkretnie o omawianym modelu czy tak po prostu o marce?

P.s.

z tymi zegarkami za 20 zł to chyba trochę cie poniosło <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Rubicona czy Fossila dużo lepszym zakupem bedzie Seiko , Orient , Jsprings .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , tylko co poradzić,że żaden seiko czy orient nie podoba mi się tak jak ten przeklęty rubicon :D

Szkoda, że nikt na forum nie mial do czynienia z tym konketnym modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie udało mi się dzisiaj przymierzyć tego Rubicona.

Faktycznie tragedia.

Plastikowy bubel, jednak warto posłuchać bardziej doświadczonych :D

Ale przez przypadek wpadł mi w oko timex t2n158

co sądzicie?

warto?

Mnie się podobał i 3 lata gwarancji.

czekam na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie udało mi się dzisiaj przymierzyć tego Rubicona.

Faktycznie tragedia.

Plastikowy bubel, jednak warto posłuchać bardziej doświadczonych :D

...

 

Żartujesz, :o który z elementów tego zegarka wykonany jest z plastiku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego tak dosłownie. To była przenośnia. Po prostu sprawia wrażenie plastikowej tandety.

Problem może być rówież ze zmianą i dopasowanie nieorginalnego paska ponieważ jest na dwóch teleskopach z każdej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.