Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zigi555

oporzyządowanie tokarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam szanownych kolegów. Zajuję sie już czas jakiś naprawą zegarów i nadesszła pora by sie zabrać za dorabianie częsci . wtym celu muszę doposażyć wcześniej zakupioną tokarkę niestety bez wyposażenia .W zwiazku z tym potrzebuję kiilku rad i chcialbym zaprezentować na forum swoje pomysły i poddać je ocenie doświadczonych fachowców bo pocoodkrywać coś co dawno zostalo odktyte. w zakupionej tokarce (samoruba wzór krakowski) w koniu niema kła tylko narzędzie które przedstawiam na szkicu i niewiem czy jest przeznaczone do nieznanegonmi zadania czy oszlifować je na stożek i używać jako kła

 

http://imageshack.us.../imag0148b.jpg/

<a href=imag0148b.jpg' alt='imag0148b.jpg]'>[/img]

Z braku tuleji mocujących wymyśliłem zastosowanie tuleji zaciskowych (CNC) TYPU ER-16 tuleji tych jest cała plejadaw różnych rozmiarach myślę że dla naszych celów to stosowny rozmiar ER-8 /11/lub 16. Zestaw 10 tyleji ER-16 zapewnia ucwyt w zakresie 0,5 mm -10mm myślę zę to sporo w porównanu do tulejek tradycyjnych.Dostępna jest szeroka gama uchwytów umorzliwiająca szereg morzliwiści mocowania uchwytu co daje dużo możliwiści adaptacji.Na EBAY można kupić zestawy do konia w konwfiguracji do rórznych tokarek. Niestety cena tam jest dość wysoka ale w Polsce można skompletować to znacznie taniej .Ja skonfigurowałem to jako tuleje mocujące a końa zamierzam wyposarzyć w futro od proxxona .CHętnie bym zamieścł zdjecia ale siedzę tu już 2,5 godziny imam się wszelkich sposobów i nic nie wychodzi chyba coś z serwerem ,Gdyby Ktoś z forum bystrzejszy odemnie mógł pomóc to wykonał bym zdjęcia i przeslał maila priwat i mógł by je zamiwścić ajeżeli to hwilowa niwnoc serwera to zrobię to sam

post-26457-0-74738600-1326930813_thumb.jpg

post-26457-0-93628300-1326930964_thumb.jpg

post-26457-0-51698300-1326931452_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz tokarkę wykonaną samodzielnie przez kogoś, to chyba pierwszą rzeczą jaką powinieneś ustalić jest precyzja jej wykonania.

Możesz zrobić jej zdjęcia i wstawić ?

 

Może jest dobrze, a może źle - nie chcę przesądzać.

Czy masz narzędzia pomiarowe, którymi możesz to pomierzyć ?

Kolejna sprawa to sprawa dorabiania do niej innych elementów.

Z jaką precyzją jesteś w stanie to dorobić ?

Zakup nawet najlepiej wykonanego wałka, uchwytu itp nic nie da, jeżeli nie będziesz go mógł ustawić w osi wrzeciona. Cała praca i pieniądze wydane pójdą " do śmieci".

 

Jeżeli podejdziesz do wykonania tego jak do napisania posta z pytaniem, to szkoda wysiłku.

Możesz nie tylko 2,5 godziny ale i 100 godzin stracić i nic z tego nie wyjdzie.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz tokarkę wykonaną samodzielnie przez kogoś, to chyba pierwszą rzeczą jaką powinieneś ustalić jest precyzja jej wykonania.

Możesz zrobić jej zdjęcia i wstawić ?

 

Może jest dobrze, a może źle - nie chcę przesądzać.

Czy masz narzędzia pomiarowe, którymi możesz to pomierzyć ?

Kolejna sprawa to sprawa dorabiania do niej innych elementów.

Z jaką precyzją jesteś w stanie to dorobić ?

Zakup nawet najlepiej wykonanego wałka, uchwytu itp nic nie da, jeżeli nie będziesz go mógł ustawić w osi wrzeciona. Cała praca i pieniądze wydane pójdą " do śmieci".

 

Jeżeli podejdziesz do wykonania tego jak do napisania posta z pytaniem, to szkoda wysiłku.

Możesz nie tylko 2,5 godziny ale i 100 godzin stracić i nic z tego nie wyjdzie.

 

Postaram się wstawić porządne zdjęcia jak uda mi się rozwiązać ten problem z serwerem. Tokarka wykonana jest na wzór krakowskiej i ma swoje lata z przyrządów to mam tylko czujnk mikromertyczny mechaniczny niewiem czy to wystarczy wyposażona jest wsuport krzyżowy z imakiem taki sam jak w krakowskiej sprawny .C o Pan sądzi o narzędziu które jest osadzone (szkic)w koniku kakiś rodzaj kła ? dla doprecyzowania wałek i grot w nim osadzone są o przekroju okrągłym grot stal wysoko gatunkowa walek zwykła mięka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wstawić porządne zdjęcia jak uda mi się rozwiązać ten problem z serwerem.

Może zdjęcia są za duże? Jeżeli tak to zmniejsz do rozmiaru ok. 800 X 600 pikseli.

 

Tokarka wykonana jest na wzór krakowskiej i ma swoje lata z przyrządów to mam tylko czyjnk mikromertyczny mechaniczny niewiem czy to wystarczy .

Mariusz zapewne chciał Tobie dać do zrozumienia, że wszelkie przeróbki i dorabianie oprzyrządowania do takiej tokarni powinno być wykonane na profesjonalnych maszynach i przez fachowca, bo robienie tego w warunkach domowych przy użyciu ogólnodostępnych narzędzi może być za mało precyzyjne. No a ta precyzja jest warunkiem koniecznym do tego, żeby uzyskać wystarczającą dokładność obrabianych na tokarni przedmiotów. Ja jestem tez takiego zdania. Przydałby się Tobie jakiś zaprzyjaźniony warsztat ślusarski lub podobny.

 

co Pan sądzi o narzędziu które jest osadzone w koniku kakiś rodzaj kła ? dla doprecyzowania wałek igrot w nim osadzone są o przekroju okrągłym grot stal wysoko gatunkowa walek zwykła mięka

Narzędzie nie wygląda na kieł z powodu swej niecentryczności, Trudno powiedzieć co ono robi w koniku, wygląda to raczej na rodzaj noża i moim zdaniem nie ma co tego przerabiać na kieł.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym kmentarzu zrozumiałem o co chodziło P.Mariuszowi oczywiście że tego nie da się zrobić na kolanie dorobienie mocowania i centrowanie uchwytu trujszczękowego FI 60 niestety chiński trochę ciężki (mogłem kupić 50) oraz spawdzenie równoległości (osiowości) wałka z uchwytem w stosunku do łoża wykonał mi znajomy śluszrz przy wspóludziale kolegów w narzędziowni wykonującej między innymi wykrojniki.Ale uchwyt jest hyba nie wywarzony bo całość jest hałaśliwa oraz są problemy przy toczeniu drobnych elementów wysuwają się lub wsuwają podczas toczenia nimo mocnego zaciśnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale uchwyt jest hyba nie wywarzony bo całość jest hałaśliwa oraz są problemy przy toczeniu drobnych elementów wysuwają się lub wsuwają podczas toczenia nimo mocnego zaciśnięcia.

Jeżeli waga uchwytu w stosunku do wagi całej tokarni jest duża, to jego wyważenie jest sprawą podstawową, a w dobrej narzędziowni powinni dać sobie z tym radę bez problemu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mnie też to nie wygląda na kieł,pierwsza myśl to nóż tylko co on robi w koniku,i jak tam się taki gruby zmieścił.

Kieł w polskiej tokarce, obojętnie czy Krakowska czy ze Skarżyska jak i innych takich maszynach miał około 7 mm dokładnych wymiarów nie pamiętam, ale zawsze to było między 6 a 8 mm. Co do wysuwania się materiału z uchwytu to jest wina szczęk, nie łapią równo na całej długości. Co jeszcze mogę napisać, ja żadnej z moich czterech kolejnych tokarek nie przerabiałem

za wyjątkiem dorabiania uchwytu od wiertarki do tokarki radzieckiej gdzie największy kłopot miałem z gwintem.

Przepraszam że nie odpisuję na PW ale tam mogę pisać tylko w nocy ze względu na słaby zasięg, wygodniej do mnie pisać na gg bo szybciej przechodzi.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chcesz naprawiać zegary tak bardziej profesjonalnie i zawodowo, to namawiam Ciebie na to, żebyś się wyposażył w bardziej profesjonalne narzędzia i oprzyrządowanie. Bo to znacznie ułatwia pracę, skraca czas naprawy i zdecydowanie podnosi jakość napraw jakie będziesz robił.

Korzystanie moim zdaniem z wszelkiej maści samoróbek ma sens wtedy, kiedy są one w miarę profesjonalnie zrobione i jest do nich dopasowane ''fabrycznie'' całe oprzyrządowanie. To znaczy, cała tokarka włącznie z oprzyrządowaniem została zrobiona przez jednego dobrego tokarza i narzędziowca.

Z tego co napisałeś, to jak na razie masz gołą tokarkę. Jeżeli poszczególne elementy oprzyrządowania będziesz dopasowywał sam lub będą Ci dorabiali różni fachowcy i w różnych warsztatach, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że z tak skompletowanej tokarki nigdy nie będziesz w pełni zadowolony i zawsze coś będziesz zmieniał i dorabiał. Co w efekcie i w dłuższym czasie będzie Ciebie kosztowało więcej niż kupienie nawet starej używanej tokarki z całym fabrycznym oprzyrządowaniem.

Poza tym, przy tak precyzyjnych pracach tokarka powinna być stabilna, dobrze wycentrowana, powinna mieć możliwość regulacji obrotów i wyposażona przynajmniej w cały komplet dobrych i dobrze dopasowanych zacisków, no i parę innych drobiazgów...

Zanim zaczniesz sam kompletować tokarkę i jej całe oprzyrządowanie, to dobrze wcześniej skalkuluj co się bardziej opłaca, czy może sprzedać to co masz, trochę dołożyć i kupić już kompletną. Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chcesz naprawiać zegary tak bardziej profesjonalnie i zawodowo, to namawiam Ciebie na to, żebyś się wyposażył w bardziej profesjonalne narzędzia i oprzyrządowanie. Bo to znacznie ułatwia pracę, skraca czas naprawy i zdecydowanie podnosi jakość napraw jakie będziesz robił.

Korzystanie moim zdaniem z wszelkiej maści samoróbek ma sens wtedy, kiedy są one w miarę profesjonalnie zrobione i jest do nich dopasowane ''fabrycznie'' całe oprzyrządowanie. To znaczy, cała tokarka włącznie z oprzyrządowaniem została zrobiona przez jednego dobrego tokarza i narzędziowca.

Z tego co napisałeś, to jak na razie masz gołą tokarkę. Jeżeli poszczególne elementy oprzyrządowania będziesz dopasowywał sam lub będą Ci dorabiali różni fachowcy i w różnych warsztatach, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że z tak skompletowanej tokarki nigdy nie będziesz w pełni zadowolony i zawsze coś będziesz zmieniał i dorabiał. Co w efekcie i w dłuższym czasie będzie Ciebie kosztowało więcej niż kupienie nawet starej używanej tokarki z całym fabrycznym oprzyrządowaniem.

Poza tym, przy tak precyzyjnych pracach tokarka powinna być stabilna, dobrze wycentrowana, powinna mieć możliwość regulacji obrotów i wyposażona przynajmniej w cały komplet dobrych i dobrze dopasowanych zacisków, no i parę innych drobiazgów...

Zanim zaczniesz sam kompletować tokarkę i jej całe oprzyrządowanie, to dobrze wcześniej skalkuluj co się bardziej opłaca, czy może sprzedać to co masz, trochę dołożyć i kupić już kompletną. Pozdrawiam

 

moim zdanie zastosowanie uchwytów i tulejek er16 lub inny rozmiar jest NAJLEPSZYM rozwiazaniem dla tokarek zegarmistrzowskich. Gdzie mozna cos takiego kupic i za ile??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAJLEPSZYM rozwiązaniem dla tokarek zegarmistrzowskich są oryginalne i nie zniszczone uchwyty, wszystko inne jest tylko jakimś zastępczym sposobem pozwalającym coś tam wydudrać na okrągło, ale o precyzji można raczej zapomnieć.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prubuję załączyć zdjęciad0d612.jpg m0cowanie futra dremel nie mogę umieścić zdjęć z ImageShsck

post-26457-0-68499300-1327006351_thumb.jpg

post-26457-0-45927900-1327006367_thumb.jpg

post-26457-0-81409300-1327006384_thumb.jpg

post-26457-0-64922600-1327006402_thumb.jpg

post-26457-0-22724500-1327006422_thumb.jpg

post-26457-0-34896100-1327006596_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAJLEPSZYM rozwiązaniem dla tokarek zegarmistrzowskich są oryginalne i nie zniszczone uchwyty, wszystko inne jest tylko jakimś zastępczym sposobem pozwalającym coś tam wydudrać na okrągło, ale o precyzji można raczej zapomnieć.

ale gdzie kupić tulejki w dobtym stanie i akceptowalnej cenie obserwuję alegro już ponad 1,5 roku być może mam pecha .Tuleje ER może są jakimś kompromisem być może wyjściem ja zapewne się już tego nie dowiem sama tuleja nie toczy a doświadczenie zbiera się latami mi zapewne tych lat braknie ale będę kompinował Na zdjęciach widać to narzędzie o które pytałem zamocowane w koniku

PS.wałek mocujący w uchwycie który wybralem ma 12mm i jest przelotowy //orginał 18 mm otwór wewnętrzny (prowadzenie tuleji)14mm tulajka zaciskowa w najszerszym miejscu (kołnierz) 19,5mm

pozdrawiam serdecznie

a może ktoś posiada fizycznie tulejki ER-8 I ER-11 i zechcił by podać ich wymiary np długość i pokazać przekrój czy morzna tak jak wtradycyjnych i er -16 obtaczć walek z zebnikiemm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konika warto dorobić tuleję w formie wrzeciona, do którego będą pasowały takie same tulejki zaciskowe jak do wrzeciona tokarki. Może być jeszcze dźwignia do wiercenia. To jest najbardziej potrzebne. Może być jeszcze kieł w tym samym koniku, albo oddzielnie dorobionym. Zależy na czym się wzorował wykonawca tokarki. Używanie tulejek er od frezarek dużych może być wygodne przy naprawie zegarów wieżowych. Do małych zegarków najwygodniejsze są tulejki ósemki, ale one nie są er. Należy zdecydować czy tulejki będą pasowane do istniejącego wrzeciona, wtedy nie będzie można na rynku dokupić, tylko zamawiać albo robić. W uchwycie wiertarskim, albo takim trójszczękowym, który ma odwracane całe szczęki, trudno wykonać coś dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konika warto dorobić tuleję w formie wrzeciona, do którego będą pasowały takie same tulejki zaciskowe jak do wrzeciona tokarki. Może być jeszcze dźwignia do wiercenia. To jest najbardziej potrzebne. Może być jeszcze kieł w tym samym koniku, albo oddzielnie dorobionym. Zależy na czym się wzorował wykonawca tokarki. Używanie tulejek er od frezarek dużych może być wygodne przy naprawie zegarów wieżowych. Do małych zegarków najwygodniejsze są tulejki ósemki, ale one nie są er. Należy zdecydować czy tulejki będą pasowane do istniejącego wrzeciona, wtedy nie będzie można na rynku dokupić, tylko zamawiać albo robić. W uchwycie wiertarskim, albo takim trójszczękowym, który ma odwracane całe szczęki, trudno wykonać coś dokładnie.

 

 

Najnmiejsze tulejiki ER-8 mają średnicę zewntrzną 8mm(wszystkie tuleje tego typu mają taki sam kształt rożnią się rozmiarem) wykonywane są w trzech klasach ddokładności z biciem promieniowym 0,01 klasa najmniej dokładna 2 klasa 0,001 bicia niewiem naczym polega ta klasa 3 nie jestem zawodowym mechanikiem obrubki skrawaniem i trudno mi ocenić czy to dużo czy mamło ele 0,001mm robi namnie wrażenie oceniem to z punktu mechanika samocodowego gdzie nawet panewki silników super szybkich bolidow (19000/20000 tys.obr/min)są skladane z dokladnością mniejszą niż0,01. Tulejki ER-8 (fi 8mmna zewnąrtrz ) mają zakres mocowania 0,5 mm tzn w tulejce oznaczonej 1 zamocujemy wałek 1mm/0,5mm nie wiem dokładnie d o jakiej średnicy skok mocowania wynośi 0,5 mm potem się zwiększa co mm tak podaje producent (jedna tuleja 1mm ) mam tuleje ER-16 tuleja nr 2 obejmuje zakres 2/1mm nr1 zakres i/0,5 od nr2 akres co mm nie wiem jak jest z zakresem ER-11 klasy dokładności wykonania dla tych tuleji są takie same. Pdzieliłem się swoją wiedzą na ten temat jako laik czekam na opinię mistrzów i tych którzy mieli kontakt empiryczny z tymi tulejami myślę że nasze forum tylko na tym zyska i nikt nie poczuje się obrażony że jakiś nowy się szarogęśi

Bardzo trafna uwaga z tym koniem i widzę że muszę dokupić jeszcze jeden uchwyt mocujący zamieszcone foto z futrem dremela przedstawia co prawda futro jako uchwyt do do obróbki ale nie jest to moje dzieło ipodzielam pogląd Pana że w trj formie się pewnie nie sprawdzi ale w koniu do trzymania wiertła ? Wykorzystujac orginalny element mocujący (np z uszkodzonej mini szlifierki) zyskamy możliwość dokupienia 4 czy 5 tuleji zaciskowych mocujących narzędzia np od dremela proxxona itp. oraz morzliwość mocowania futra mini kła który da się wykonać z końcówki orginalnego weglikowego wiertła( mocowanie 3,2mm iprecyzyjnie oszlifowany stożek po odłamanym wiertle np 0,3 mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnmiejsze tulejiki ER-8 mają średnicę zewntrzną 8mm(wszystkie tuleje tego typu mają taki sam kształt rożnią się rozmiarem) wykonywane są w trzech klasach ddokładności z biciem promieniowym 0,01 klasa najmniej dokładna 2 klasa 0,001 bicia niewiem naczym polega ta klasa 3 nie jestem zawodowym mechanikiem obrubki skrawaniem i trudno mi ocenić czy to dużo czy mamło ele 0,001mm robi namnie wrażenie oceniem to z punktu mechanika samocodowego gdzie nawet panewki silników super szybkich bolidow (19000/20000 tys.obr/min)są skladane z dokladnością mniejszą niż0,01.

Dokładność bicia promieniowego tulei jest ważna i im wartość mniejsza tym tuleja lepsza (0,01 do naszych celów wystarczy), ale równie ważne jest też bicie pozostałych elementów tokarki, bo tak właściwie znaczenie ma tylko " najsłabsze ogniwo" czyli ten element który najwięcej bije.

Dokładność uchwytów wiertarskich i podobnych typu Dremel czy Proxon jest za mała jeżeli chodzi o toczenie niewielkich elementów (zegarmistrzowskich), wystarcza w zasadzie tylko do wiercenia otworów min. 1 mm.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram się dowiedzieć czy parametry wyznaczone dla tuleji są takie same dla uchwytów bo jeżeli są takie same i nie spartolimy adaptacji uhwytu mocującego do tokarki to wszystko powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w tulejach " systemu ER " i tym podobnych wynika z tego ( poza widocznymi różnicami konstrukcji ), że tuleje "ER" mocowane są na długości jaką posiadają ( docisk z przodu).

Zacisk tulei zegarmistrzowskich i kilku innych systemów odbywa się na długości tulei + ściągacza.

 

Po drugie - jakość wykonania tulei to nie tylko centryczność, ale i "skoszenie".

I tu im dalej od tulei tym niedokładność większa.

W zasadzie jeżeli robimy coś od nowa nie ma większych kłopotów z dokładnością, póki nie ruszymy materiału z mocowania.

Niestety w pracy zegarmistrzowskiej najczęściej chyba mocuje się elementy zrobione już wcześniej w celu ich naprawy/poprawy. Dlatego wszystkie elementy narzędzi wykonuje się z maksymalna możliwą precyzją.

 

Nie sposób stwierdzić jaka dokładność jest potrzebna i chyba nie ma co o to pytać.

Wydaje mi się, że to co masz na początek do nauki wystarczy.

 

EDIT

Co do klas tulei - tu nie chodzi tylko o precyzję wykonania "otworów" , ale również o wyważenie co przekłada się na możliwość używania wysokich obrotów w narzędziu w jakim są montowane.

 

Niepokojący jest fakt, że uchwyt szczękowy założony na tokarkę powoduje jej wibracje - to nie kwestia jego wielkości, a uchwyt - mimo, ze chińszczyzna - nie powinien tego typu reakcji powodować.

Radziłbym wykręcić szczęki i sprawdić, czy wibracje pojawiają się nadal.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tak postawione pytanie do producenta tulejek xxxxx "prosze opodanie parametrów wykonania tulejek (bicie promieniowe) oprawek zaciskowych ER-8 ER- 11 ER-16 ile bicia ma tuleja +uchwyt

Odpowiedź .....odpowiedź tgłównego technologa firmy XXXXX ...0,03mm na długości narzedzia 40mm od czoła

 

PROSZĘ o ocenę przez fahowców cytowana przezemnie firma ma dobre podawane parametry tulei gdyby ktoś rozwarzał zakup to niech tyta o klasę dokładności wykonania zarowno uchwytów i tuleji różne firmy mają różne parametry jeżeli admin uzna ze można to ujawnię firmę

 

pozdrawiam zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tak postawione pytanie do producenta tulejek xxxxx "prosze opodanie parametrów wykonania tulejek (bicie promieniowe) oprawek zaciskowych ER-8 ER- 11 ER-16 ile bicia ma tuleja +uchwyt

Odpowiedź .....odpowiedź tgłównego technologa firmy XXXXX ...0,03mm na długości narzedzia 40mm od czoła

 

PROSZĘ o ocenę przez fahowców cytowana przezemnie firma ma dobre podawane parametry tulei gdyby ktoś rozwarzał zakup to niech tyta o klasę dokładności wykonania zarowno uchwytów i tuleji różne firmy mają różne parametry jeżeli admin uzna ze można to ujawnię firmę

 

pozdrawiam zigi

Do zastosowań amatorskich dokładność aż nadto dobra.

 

Mod.

Jak firma nie handluje zegarkami to śmiało możesz ją podać. :)

A tak na marginesie, co Ty wyrabiasz z tą wielkością liter, oczopląsu można dostać?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam może te litery to troche szumu ale chciałem by to się rzucało w oczy by ktoś zainteresowany tego nie przeoczył i jak kupi takie tulejki to żeby kupił takie jakie potrzebuje a nie takie jajkie mu wcisną

firma której dane o bicu przedstawiłem to APX ale przed zakupem należy dobrze przejrzeć oferty bo te same tuleje i oprawy można kupić znacznie taniej też wychodzi komplet niż zakup na sztuki uchwytów mocyjących jest też szeorka gama i należy dobrać sobie tak by nam to do naszej maszyny pasował bez specjalnych przerubek .Ja wybrałem przelotowy wałek walcowy który po osadzę wykonaniu tuleji dopasowującej w orginalnym mocowaniu do tulejek

 

dzięki uprzejmości znajomego który ma dostęp do CNC otrzymałem mailem odpowiedź odnośnie bicia cytuje dosłownie" Producent podaje maxmalne bicie 0,015 dla wałka i dla tuleji czyli w sumie 0,03 sprawdzałem bicie i max wychodziło mi 0,02mm"uchwyt i tulejki COLLET

 

pozdrawiam forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie kupić tulejki w dobtym stanie i akceptowalnej cenie obserwuję alegro już ponad 1,5 roku być może mam pecha .Tuleje ER może są jakimś kompromisem być może wyjściem ja zapewne się już tego nie dowiem sama tuleja nie toczy a doświadczenie zbiera się latami mi zapewne tych lat braknie ale będę kompinował Na zdjęciach widać to narzędzie o które pytałem zamocowane w koniku

 

 

Witam, obejrzyj te zaciski /tulejki/, jest prawie cały komplet do kupienia i Boley-a - bardzo dobra firma.

Możesz licytować.

Myślę że cena będzie mniejsza niż takiego samego kompletu zacisków ER.

 

http://www.ebay.pl/i...984.m1423.l2649

 

Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.