Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szynas222

Szokujaco niska jakosc paska ghocka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam od 3 tyg zegarek casio ghock 6900 bialy eminem.Dzis zauwazylem na bokach paska np przy kopercie ciemniejszy kolor myslalem ze to brud a okazlo sie ze pasek jest wytarty mysle ze to lekkie przegiecie mozna to reklamowac? bo widze ze farba schodzi jak z chinskiego zegarka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo widze ze farba schodzi jak z chinskiego zegarka:(

 

Hehe a czego ty się spodziewałeś po Casio :lol:

Ogólnie myśle, że warto spróbować, ale jak znam życie to znajdą dziure w całym... Próbuj.


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a czego ty się spodziewałeś po Casio :lol:

Ogólnie myśle, że warto spróbować, ale jak znam życie to znajdą dziure w całym... Próbuj.

 

 

No może Casio taki jest ale wygląda na to ze zegarek za 500zl jest szmelcem...Nigdy wiecej zegarkow tej firmy....A u was jak jest z tym paskiem jak sie ktos wypowie co ma kolorowego g-shocka?

 

I najsmieszniejsze jest to ze ten zegarek jest niezniszczalny to co by było dopiero jakbym zaczal chodzic po lesie poscierany bylby w cholere skoro przy samym noszeniu na dloni sie poscieral...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kobieta swego czasu używała kolorowych Baby-G, kłopotu z farbą nie było, ale kupowane z pewnego źródła.

Ten Twój to nie fake? Bo sporo tego jest - to są proste elektroniki, które bardzo łatwo podrobić (no i niestety podrabia się).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy nie podrobka.

 

Eminemow juz od ponad 2 miesiecy nie ma i na 99% zniknely tez ze sklepow wszelkich. Po prostu nie dochodzi do Polski, a nawet Europy. Skoro go gdzies dostales, to juz brzmi podejrzanie. A poza tym po 3 tygodniach nie powinien sie odbarwiac, szczegolnie ze jest lakierowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kobieta swego czasu używała kolorowych Baby-G, kłopotu z farbą nie było, ale kupowane z pewnego źródła.

Ten Twój to nie fake? Bo sporo tego jest - to są proste elektroniki, które bardzo łatwo podrobić (no i niestety podrabia się).

 

 

Nie ja mam od zibi z chologramem i karta gwaranycjna....Dzwonilem dzis do nich i gwarancja nie obejmuje paska i koperty..To sa jakies jaja czyli w zasadzie nic nie obejmuje wiec juz sie nie dziwie czemu daja 6 lat gwarancji...Bo tam w srodku za bardzo nie ma co sie zepsuc.....A co bedzie jak niby mocnego gshocka zaczne uzywac aktywnie...?? Czyli jakis sport itp....Farba tylko troche zeszla na rantach paska przy kopercie....Myslalem ze to zakurzenie ale niestety nie tak po 2mm na rancie zeszla...Moze to normalne nie wiem bo kolega juz pisal ze jemu tez po roku troche zeszlo....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie płacz tylko idź oddaj na gwarancję.


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja mam od zibi z chologramem i karta gwaranycjna....Dzwonilem dzis do nich i gwarancja nie obejmuje paska i koperty..To sa jakies jaja czyli w zasadzie nic nie obejmuje wiec juz sie nie dziwie czemu daja 6 lat gwarancji...Bo tam w srodku za bardzo nie ma co sie zepsuc.....A co bedzie jak niby mocnego gshocka zaczne uzywac aktywnie...?? Czyli jakis sport itp....Farba tylko troche zeszla na rantach paska przy kopercie....Myslalem ze to zakurzenie ale niestety nie tak po 2mm na rancie zeszla...Moze to normalne nie wiem bo kolega juz pisal ze jemu tez po roku troche zeszlo....??

 

To nie na gwarancję, tylko do sklepu, gdzie kupiłeś. Niezgodność towaru z umową, nikt Cię nie poinformował że po 3 tygodniach farba zacznie odpadać, a sam nie byłeś w stanie się tego domyśleć. Gwarancja narzuca zasady producenta. Reklamacja to Kodeks Cywilny. Rozumiem, że gwoździem po pasku nie dłubałeś? ;)

 

Za wikipedią:

Reklamacja – żądanie klienta kierowane do sprzedawcy lub wykonawcy usługi, pozostające w związku z niezadowalającą jakością towaru lub usługi - przede wszystkim żądanie wymiany, naprawy towaru lub poprawienia usługi, jak również żądanie zwrotu pieniędzy za towar lub usługę, bądź obniżenia ceny.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Reklamacja

 

I nie daj się wpuścić w kanał, że "gwarancja nie obejmuje". Gwarancja może nie obejmować, a Ty nie musisz z niej korzystać. Prawo daje Ci odrębną i moim zdaniem lepszą ochronę.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie na gwarancję, tylko do sklepu, gdzie kupiłeś. Niezgodność towaru z umową, nikt Cię nie poinformował że po 3 tygodniach farba zacznie odpadać, a sam nie byłeś w stanie się tego domyśleć. Gwarancja narzuca zasady producenta. Reklamacja to Kodeks Cywilny. Rozumiem, że gwoździem po pasku nie dłubałeś? ;)

 

Za wikipedią:

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Reklamacja

 

I nie daj się wpuścić w kanał, że "gwarancja nie obejmuje". Gwarancja może nie obejmować, a Ty nie musisz z niej korzystać. Prawo daje Ci odrębną i moim zdaniem lepszą ochronę.

 

Kupilem przez allegro sklep z bytomia...A ja mieszkam w centrum polski....Nie wiem moze reklamowac to bezposrednio w zibi w sochaczewie?? Ale co mi to da 28 dni czekania i odrzuca gwarancje??? Moze oddadza kase moze dadza inny zegarek i znow bedzie to samo ?? Bo wyglada na to ze biale zegarki tak maja.....Kolega mi pisal ze ma w sumie tez bialego tylko litery na kopercie kolorowe i tez mu po roku farba zeszla....Telefon mam tylko na reku niz w nim nie robilem ......Nie wiem co juz robic prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem przez allegro sklep z bytomia...A ja mieszkam w centrum polski....Nie wiem moze reklamowac to bezposrednio w zibi w sochaczewie?? Ale co mi to da 28 dni czekania i odrzuca gwarancje??? Moze oddadza kase moze dadza inny zegarek i znow bedzie to samo ?? Bo wyglada na to ze biale zegarki tak maja.....Kolega mi pisal ze ma w sumie tez bialego tylko litery na kopercie kolorowe i tez mu po roku farba zeszla....Telefon mam tylko na reku niz w nim nie robilem ......Nie wiem co juz robic prosze o rade

 

Reklamacja – żądanie klienta kierowane do sprzedawcy lub wykonawcy usługi, pozostające w związku z niezadowalającą jakością towaru lub usługi - przede wszystkim żądanie wymiany, naprawy towaru lub poprawienia usługi, jak również żądanie zwrotu pieniędzy za towar lub usługę, bądź obniżenia ceny.

 

Reklamacja związana jest ze sprzedażą konsumencką, a w tej występują tylko 2 strony: sprzedawca (sklep) i kupujący.

Gwarancja to dobrowolne zobowiązanie producenta, który zwykle stawia do dyspozycji własną sieć serwisową.

Jak widać, to dwie różne sprawy. Np. na długopis nie musi być gwarancji, ale reklamację złożyć można ;)

A ponieważ gwarancję daje producent, to sam określa jej zasady. Stąd może powiedzieć, że gwarancja paska nie obowiązuje - jego wolność.

 

Moim zdaniem powinieneś opisać co i jak i wysłać papier razem z zegarkiem do sklepu listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. A wcześniej zadzwoń tam i poinformuj. Aha, i dołącz xero rachunku, oryginał trzymaj.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja związana jest ze sprzedażą konsumencką, a w tej występują tylko 2 strony: sprzedawca (sklep) i kupujący.

Gwarancja to dobrowolne zobowiązanie producenta, który zwykle stawia do dyspozycji własną sieć serwisową.

Jak widać, to dwie różne sprawy. Np. na długopis nie musi być gwarancji, ale reklamację złożyć można ;)

A ponieważ gwarancję daje producent, to sam określa jej zasady. Stąd może powiedzieć, że gwarancja paska nie obowiązuje - jego wolność.

 

Moim zdaniem powinieneś opisać co i jak i wysłać papier razem z zegarkiem do sklepu listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. A wcześniej zadzwoń tam i poinformuj. Aha, i dołącz xero rachunku, oryginał trzymaj.

 

oki wiem o co biega...Ale tak mysle co to zmieni...Koles mi odda kase mi sie ten zegarek podoba i co kupie go jak wogole go jeszcze znajde i znow bedzie to samo....Moze sie do tego jakos przyzwyczaic i obserwowac co sie dzieje....Z tego co wiem za niezgodnosc z umowa mozna do 6 mies reklamowac od zakupu i wtedy sprzedawca musi mi udowodnic ze moje zadanie jest bezpodtawne...A pozniej to juz ja...Jak przesylka czy ja musze za nia placic czy on powienien mi oddac kase za ta juz wczesniejsza i teraz??

 

Nie wiem moze ja tez przesadzam .....Moze dolacze fotke jak to wyglada.....Czy moge inni powiedziec jak te g-shock u nic sie trzymaja najlepiej biale??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyżej napisał Netrunner, który na tym forum jest reprezentatywny dla oficjalnego dystrybutora Casio.

 

W mojej opinii coś jest nie teges, jeśli ta farba tak złazi. Casio sroce spod ogona nie wypadło, to japońska firma, a oni się raczej starają (nawet w swoich tanich liniach). Jakiś czas temu kupiłem dla kobiety 3 różne kolory Baby G: żółty, niebieski i biały i nic nie złaziło z żadnego - a na pewno były oryginalne, bo z Japonii. Co prawda nie przypadły do gustu i poszły do ludzi, ale tym bardziej jakby coś się z nimi działo, to bym dostał info.

Ten Twój to albo jakiś pojedynczy, felerny egzemplarz, albo to jednak jest zegarek, który tylko wygląda jak Casio ;). W obydwu przypadkach warto reklamować.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mówił że zegarek kupiony u Zibiego, więc jeżeli okazał by się podróbką to dopiero była by afera xD w każdym bądz razie zanies zegarek do reklamacji i już, na tą chwilę nikt Ci bardziej nie pomoże, jeżeli będą jakieś problemu z uznaniem reklamacji wtedy zgłoś się na forum i na pewno użytkownicy postarają Ci się pomóc w miarę swoich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mówił że zegarek kupiony u Zibiego, więc jeżeli okazał by się podróbką to dopiero była by afera xD w każdym bądz razie zanies zegarek do reklamacji i już, na tą chwilę nikt Ci bardziej nie pomoże, jeżeli będą jakieś problemu z uznaniem reklamacji wtedy zgłoś się na forum i na pewno użytkownicy postarają Ci się pomóc w miarę swoich możliwości.

 

To jest raczej zegarek z Zibi poniewaz ma hologram pudelko oraz karte gwarancyjna zibi wiec wszystko jest ok raczej.....Teraz drugie pytanie dzis ostatecznie mija termin przelania kwoty na przedluzenie gwarancji w zibi....Nie wiem co robic czy to przelewac??Bo pozniej chce miec jednak te 6 lat gwarancji....Nie wiem moze ja tez przesadzam zamieszczam ponizej fotke jak to wyglada zielonym miejscem zaznaczone tam gdzie schodzi farba.....Co o tym myslicie??? Ponizej fotki hologramu oraz zdjecia gdzie ta farba schodzi i widac to na zdjeciu zielonym kolorem zaznaczylem....

 

http://imageshack.us/photo/my-images/37/26012012048.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/840/26012012044.jpg/

 

Zegarek kupiony z aukcji ponizej

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2010799078

 

Dane sklepu gdzie kupilem

 

Bart FHU Bartosz Borowik

41-902 Bytom, ul. Dworcowa 9

śląskie

 

 

Z ostatniej chwili mysle ze jednak narobilem krzyku bo biore spirytusem i to schodzi czyli jednak chyba brud tylko taki dziwny...Czym najlepiej czyscic ten pasek i koperte?? BO bialy to bede musial czesto to robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro działa spirytus to czyść spirytusem,proste :blink: Były już tematy o czyszczeniu kolorowych G,poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek jest lakierowany( tak mi się wydaje), nie wiem jaki skład ma ten lakier ale na niektóre etanol źle działa, są środki do czyszczenia takich powierzchni i nie są one drogie biorąc pod uwagę ile tego zużyjemy do czyszczenia tak małej powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek jest lakierowany( tak mi się wydaje), nie wiem jaki skład ma ten lakier ale na niektóre etanol źle działa, są środki do czyszczenia takich powierzchni i nie są one drogie biorąc pod uwagę ile tego zużyjemy do czyszczenia tak małej powierzchni.

 

Oki to jaki to srodek i polec jakis w takim razie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to brud, to może zacząć od płynu do mycia naczyń.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to brud, to może zacząć od płynu do mycia naczyń.

 

Aha no moze tak zrobie bo jako boje sie nadal go spirytem traktowac:) Boje sie tylko zeby mi sie nie starl ten pasek :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywaj plynow do czyszczenia typu ciff bo sa ta srodki scierajace i zjedziesz tym lakier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywaj plynow do czyszczenia typu ciff bo sa ta srodki scierajace i zjedziesz tym lakier

 

nie no bez przesady ale plynem do naczyn moge lub spirytusem:)? Jeszcze jest taki plyn do monitorow lcd tez powinien byc dobry lub plyn do szyb:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyn o mycia naczyn jest dobry, nie należy stosować również mydła gdyż pozostawia osad. Spirytus jak pisałęm już wcześniej nie wiem jak reaguje akurat z lakierem na zegarku, płyn do mycia szyb tak samo ale to zależy od jego zawartości alkoholu te bezalkoholowe powinny być dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie obejmuje zniszczen fizycznych - nigdy. Sprzedawca nie wie czy zegarek lezal w szufladzie, czy wpadl do dieczkarni, mimo ze kupujacy zawsze deklrauje to pierwsze. Nie sugeruje nic w twoim wypadku, mowie tylko ze wszystko musi byc jasne, bo kazda strona stara sie przeciagnac prawo na swoja strone, a to chronic ma obie strony przed naduzyciami.

Natomiast niszzcacy sie zegarek zbyt szybko mozna wykryc i serwis ma szanse to zauwazyc i zareagowac mimo ze dotycza obudowy zewnetrznej. Moze to byc spokojnie wada fabryczna i w takiej sytuacji serwis uzna reklamacje, czy tez rekojmie (niezgodnosc z umowa).

Serwis centralny to najlepszy adresat takiej kontroli.

Mnie troche zastanawia, bo nie zakladam tez zlej woli, ze firma Bart ostatnio kupila Eminema w maju i do tej pory go nie sprzedala. To nieprzecietnie dlugo. (sprawdzilem w dokumentach sprzedazowych) Co nie sugeruje zadnych oszustw bron boze, ale dziwi mnie bardzo, bo powszecheni bylo wiadomo ze ten model jest poszukiwany od dawna i sprzedac go mozna nawet za zawyzona cene. ???

 

p.s. stsram sie tu pisac jako osoba prywatna z dostepem do wiedzy importera/przedstawiciela. Wielokrotnie pisalem ze moje zdanie to moje zdanie i nie jest to oficjalna opinia zibi s.a. Szkoda ze wciaz interpretujecie to jako deklaracja tej firmy, nawet jak pisze zeczy typowo subiektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie obejmuje zniszczen fizycznych - nigdy. Sprzedawca nie wie czy zegarek lezal w szufladzie, czy wpadl do dieczkarni, mimo ze kupujacy zawsze deklrauje to pierwsze. Nie sugeruje nic w twoim wypadku, mowie tylko ze wszystko musi byc jasne, bo kazda strona stara sie przeciagnac prawo na swoja strone, a to chronic ma obie strony przed naduzyciami.

Natomiast niszzcacy sie zegarek zbyt szybko mozna wykryc i serwis ma szanse to zauwazyc i zareagowac mimo ze dotycza obudowy zewnetrznej. Moze to byc spokojnie wada fabryczna i w takiej sytuacji serwis uzna reklamacje, czy tez rekojmie (niezgodnosc z umowa).

Serwis centralny to najlepszy adresat takiej kontroli.

Mnie troche zastanawia, bo nie zakladam tez zlej woli, ze firma Bart ostatnio kupila Eminema w maju i do tej pory go nie sprzedala. To nieprzecietnie dlugo. (sprawdzilem w dokumentach sprzedazowych) Co nie sugeruje zadnych oszustw bron boze, ale dziwi mnie bardzo, bo powszecheni bylo wiadomo ze ten model jest poszukiwany od dawna i sprzedac go mozna nawet za zawyzona cene. ???

 

p.s. stsram sie tu pisac jako osoba prywatna z dostepem do wiedzy importera/przedstawiciela. Wielokrotnie pisalem ze moje zdanie to moje zdanie i nie jest to oficjalna opinia zibi s.a. Szkoda ze wciaz interpretujecie to jako deklaracja tej firmy, nawet jak pisze zeczy typowo subiektywne.

 

Oki nie wiem czemu nie sprzedala...Teraz pytaie to w takim razie podejrzewasz ze zegarek nie jest oryginalny?? Mimo tego ze raczej wszystko wskazuje ze jest przyszedl w pudelku, ma chologram zibi na kopercie, karte gwarancyjna zibi, druk do przedluzenia gwarancji, paragon od sprzedawcy....A to ze dlugo nie mogl sprzedac nie wiem dlaczego...DOstalem go tez z metkami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholorgam, pudełko, metka, karta gwarancyjna? W tych czasach można podrobić wszystko istnieją tylko rzeczy których nie opłaca się podrobić ze względu na koszty. Polecam zapoznać się z pierwszym lepszym tematem np. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/69774-casio-efe-503d-1a-fake/ . Tylko nie wiem jeszcze jednego, kupiłeś zegarek od zibi czy może od jakiejs innej firmy lub osoby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.