Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vcore

Podróbki - usystematyzowanie odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że wątki z pytaniami typu „oryginał czy replika? jeśli to replika to ile może być warta?” pojawiają się dość regularnie, proponuję skrócić czas odpowiadania w takim temacie do operacji „Kopiuj, wklej”

 

[img=http://img12.imageshack.us/img12/2258/podrobki.png]

 

Rezultat:

podrobki.png


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore, podana przez Ciebie kwalifikacja prawna czynu zabronionego jest nieprawidłowa. Bowiem treść przytoczonego przepisu została uregulowana w ustawie z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (Dz.U. 2001 r. Nr 49, poz. 508 ze zm.), a nie w ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. kodeks karny (Dz.U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, ze zm.)

 

Przepis ten rzeczywiście (w artykule 305 ust. 1) stanowi, że: "Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym,zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz poprawiam, dzięki ;)

 

--

 

Gotowe


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa inicjatywa. Proste, ale pomysłowe. Myślę, że w niedługim czasie ten obrazek stanie się znakiem rozpoznawczym tego działu ;)


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry post. Kupowanie i sprzedaz podrobek to przestepstwo w swietle prawa pisanego a zwykla kradziez dobra patrzac zdroworozsadkowo!!!


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w szoku ... tak sobie czytam o zegarkach ROLEX, że najbardziej podrabiane zegarki na świecie itd. szukam jak odróżnić podróbę od oryginału i wpadają mi takie strony:

http://www.perfectwatches.cn/

http://www.iparadisiac.co/

patrząc na zdjęcia - szczęka opada - bez otwierania zegarka nikt normalny nie skapnie się, że to podróba.

 

Szczerze powiem nie rozumiem tych dużych graczy / producentów / marek. Nie mogą jakoś się zebrać do kupy i próbować jakoś działać żeby takich "producentów" ograniczyć ??? Przecież mają budżety, świat jest mały, strony są hostowane na jakichś serwerach, można dojść kto jest właścicielem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Widzisz, są na świecie miejsca, gdzie produkcja dla takich sklepów jak twoje przykłady, daje zatrudnienie i zyski sporej grupie ludzi. Całkiem przypadkiem są to te same miejsca gdzie podane przez ciebie marki sprzedają swoje wyroby wagonami.<br />I na ich miejscu walczyłbyś? <br />Ale nie próbuj robić tego w domu. Bo szybko cię dopadną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Rolexie dość łatwo jest sprawdzić czy zegarek jest oryginalny, korona na szkiełku na godzinie 6 powinna być niewidoczna bez podświtlenia mocnym punktowym światłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Rolexie dość łatwo jest sprawdzić czy zegarek jest oryginalny, korona na szkiełku na godzinie 6 powinna być niewidoczna bez podświtlenia mocnym punktowym światłem.

Tak dość łatwo ustalimy, czy szkiełko jest oryginalne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze obserwuję to forum od jakiegoś czasu bardzo je lubię i dzisiaj się zarejestrowałem , ale nie umiem zamieścić postu .Pańskie żeczowe i konkretne odpowiedzi imponują mi ,kocham zegary mam ich dużo  a jeszcze więcej pytań wybrałem Pana i mam wiele pytań zechce mi Pan pomóc, bardzo proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wkleić złoty szpadel, ale urzekła mnie ta laurka dla Piotra.

 

Zróbmy może ankietę: Czy Piotr pomoże Mariuszowi?

 

- pomoże

- nie pomoże

- pomoże, ale niechętnie

- wykręci się sianem i odeśle do kogoś innego

- zgasi światło i uda, że nie ma Go w domu

- odkręci gaz.

 

:D


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, mam taki "prosty" mechanizm i nie umiem sobie z nim poradzć szukam pomocy w necie bo w realu spotykam się z samymi "specjalistami" w stylu 300 i się  zrobi .Zegary zainspirowały mnie około pół roku temu jak kupiłem dwa ,Junghansa i Adlera . Teraz mam ich ok 40 sztw domu .Ale z biegiem czasu chcę sam coś z nimi robić ,umyć ,naoliwić niestety nie jestem zegarmistrzem z  zawodu jedynie pasjonatem szukającym pomocy i porady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.