Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chris1980

Casio EFE-503D-1A fake?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak zwykle w pośpiechu kupiłem na Allegro , tym razem zegarek.

Sprzedawca deklarował, że towar jest z UK, dlatego nie posiada polskiej gwarancji ani intrukcji obsługi innej, niż angielska.

Z racji tego, że cena była okazyjna (375zł) postanowiłem nie przejmować się tym faktem. (zawsze można naprawić zegarek i tak nie przekraczając wartości nowego od Zibi).

Zastanowiło mnie to, że nie działa tarczka po lewej stronie z 24h - czyli niby przeskakuje itd, jednak nie odpowiada godzinie na wskazówkach.

Zacząłem szukać instrukcji po polsku i trafiłem na to forum, które nieco zmieniło moje podejście ;)

Są 2 rozbieżności w zdjęciach ze sklepu z internetu a mojego zegarka :

- datownik mój jest biały z czarnymi napisami, w sklepie casio jest odwrotnie

- srubka mocująca (na tarczy) ma nieco inny kąt przykręcenia.

 

 

być może są jakieś inne różnice, jednak jako laik nie widzę ich.

Czy wg was to podróbka?

Na Allegro było raptem 5 aukcji z tymi zegarkami, zazwyczaj jak są podróbki - aukcji jest dużo.

Zegarek był oczywiście na poduszeczce, w niebieskim kartoniku (foto tyłu z kodem) , na niebieski kartonik nasunięty biały. Wszystkie loga itd były. Była także zawieszka - jak cenówka na sznureczku.

Na naklejce jest napisane, że posiada moduł 5051, na kopercie natomiast jest dokładnie tak:

 

Japan mov`t fd cased in china (dużymi literami)

Jest też info o szafirowym szkiełku, lecz i sybol 5127 - czyli inny moduł....

 

Czyżbym dał się zrobić ? :)

Jeżeli tak, i jeżeli sprzedający nie poinformował na aukcji, że towar nei jest oryginalnym produktem - to jakie mogę podjąć kroki prawne - nie zakładam aby mi chciał dobrowolnie oddać pieniądze, bo towar odbierał mi kolega osobiście i przekazał po paru dniach.

post-46337-0-43478900-1327744073_thumb.jpg

post-46337-0-73551900-1327744088_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Podrobka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj więcej zdjęć szczegółowych o rozbieżnościach, które budzą Twoją wątpliwość w oryginalność tego zegarka.


,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na podróbkę. Żeby rozwiać wątpliwości - w jaki sposób zachowuje się dolna wskazówka po uruchomieniu stopera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiający jest już sam fakt że na opakowaniu widnieje oznaczenie innego modułu niż na tyle koperty zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na tym słabym zdjęciu widać, że to podróbka (np. fatalne wykonanie tarczy). Oryginał ma szafirowe szkło z antyrefleksem (niebieska poświata). Sprzedawany jest w całkowicie innym opakowaniu

casio_box11.jpg

(skórzane, czarne, takie jak w droższych oceanusach), datownik ma inny kolor, tarcza od wskazań 24godzinnych nie działa. Zresztą pisałem o tych wszystkich cechach wielokrotnie.

 

100% podróba, odeślij i żądaj zwrotu pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na tym słabym zdjęciu widać, że to podróbka (np. fatalne wykonanie tarczy). Oryginał ma szafirowe szkło z antyrefleksem (niebieska poświata). Sprzedawany jest w całkowicie innym opakowaniu

casio_box11.jpg

(skórzane, czarne, takie jak w droższych oceanusach), datownik ma inny kolor, tarcza od wskazań 24godzinnych nie działa. Zresztą pisałem o tych wszystkich cechach wielokrotnie.

 

100% podróba, odeślij i żądaj zwrotu pieniędzy.

Dziękuję wam. Jest na bank podróbka, byłem w salonie i porównałem.

Po pierwsze opakowanie - różnica w nr modułów

2. Datownik - w oryginale czarny z białymi cyframi, tu biały z czarnymi cyframi

3. Wskazówka, o którą ktoś pytał na dole - buja się jak wahadło po włączeniu stopera przez kilkanaście sekund.

4. Nieco inna kolorystyka wskazówek

 

kilka innych szczegółów - już sprzedawca wie, zdeklarował zwrot pieniędzy.

 

A teraz pytanie odnośnie 543d - bo znów wątpliwości - czy wskaźnik trybu 24h powinien być zsynchronizowany ze wskazaniem godziny? Czyli np gdy wskazówki pokazują godz 1 - wtedy w okienku powinna być 1 lub 13? Sprzedawca twierdzi, że wskakuje na 1 gdy włącza się stoper i nie ma wskazań analogicznych do położenia wskazówek...

Tak to jest jak się szuka czegoś taniej niż normalnie ;) ale z drugiej strony okazji mozna trafić wiele, ale już teraz będę bardzo ostrożny.

No i w zestawie jest słynny już przyrząd do skracania bransolety :D

Ten sprzedawca twierdzi, że ma na bank oryginały, zamówił kilka zegarków w Chinach (by za przesyłke swojego nie płacić dużo) i pozostałe 3 chce sprzedać (różne modele Casio). Jak to w końcu jest z tym okienkiem? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie odnośnie 543d - bo znów wątpliwości - czy wskaźnik trybu 24h powinien być zsynchronizowany ze wskazaniem godziny? Czyli np gdy wskazówki pokazują godz 1 - wtedy w okienku powinna być 1 lub 13? Sprzedawca twierdzi, że wskakuje na 1 gdy włącza się stoper i nie ma wskazań analogicznych do położenia wskazówek...

W każdym Casio wskaźnik 24h jest nierozdzielnie zsynchronizowany ze wskazaniem godziny i w związku z tym nie może mieć nic wspólnego ze stoperem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym Casio wskaźnik 24h jest nierozdzielnie zsynchronizowany ze wskazaniem godziny i w związku z tym nie może mieć nic wspólnego ze stoperem.

 

Dokładnie.

Ten model jest równie często podrabiany jak EFE-503D. Oryginały mają dokładnie ten sam moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Ten model jest równie często podrabiany jak EFE-503D. Oryginały mają dokładnie ten sam moduł.

Dzięki wielkie. Kupiłem oryginał - mam nadzieję, od sprzedawcy zegarkowy_pl , jest 36mcy gwarancji więc chyba ok. Normalnie mam mega ograniczone zaufanie do sprzedawców na Allegro, choć sam nim jestem ;)

Ciekawi mnie tylko dlaczego na niektórych zdjęciach mimo wszystko wskazanie w okienku nie pokrywa się ze wskazówkami - a są to oryginały z hologramem Zibi i od renomowanych sprzedawców :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem oryginał - mam nadzieję, od sprzedawcy zegarkowy_pl , jest 36mcy gwarancji więc chyba ok.

Możesz być spokojny - to sprawdzony sprzedawca.

 

Ciekawi mnie tylko dlaczego na niektórych zdjęciach mimo wszystko wskazanie w okienku nie pokrywa się ze wskazówkami - a są to oryginały z hologramem Zibi i od renomowanych sprzedawców :D

To byłoby bardzo dziwne, bo - jak pisałem wcześniej - te wskazania są nierozdzielne. Podziel się linkami do tych zdjęć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ciekawi mnie tylko dlaczego na niektórych zdjęciach mimo wszystko wskazanie w okienku nie pokrywa się ze wskazówkami - a są to oryginały z hologramem Zibi i od renomowanych sprzedawców ;)

 

Podaj linka, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, na pierwszym zdjęciu tarcza pokazuję godzinę 14, a nie 24. Na pozostałych też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jedno ogniwo do bransolety tego zegarka

Jeśli jeszcze potrzebujesz tego ogniwa, Kolego, to daj znać na priv - skracałem sobie, to kilka ogniw mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jednego ogniwa do bransolety efe-503, jeśli ktoś ma na zbyciu, albo gdzie dostać to dajcie znać na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.