Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Order Uśmiechu

Najnowsze tematy

Zdjęcie

KOMUNIKATY PARTYJNE

czyli uwagi do działu radzieckiego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
213 odpowiedzi w tym temacie

#21 armian

armian

e=hc2

• Użytkownik
  • 1153 postów
  • Gadu-Gadu: 4365774

Napisano 12 luty 2012 - 22:00

Nic nie przeżywam, uważam jedynie, że są pewne granice w wolności wyrażania swojego zdania - a opisanie niezależnie moderatora czy innego użytkownika mianem "ciecia" z powodu własnego niedoinformowania i braku zrozumienia raczej nie mieści się w tych granicach. Ot co.
  • 0

#22 Krzysiek_W

Krzysiek_W

pozytywnie zweryfikowany

• Moderator
  • 3968 postów
  • Gadu-Gadu: 5335

Napisano 16 luty 2012 - 20:59

tak statystycznie, jeden temat dziennie do kosza - nieźle, widać nikt nie czyta podklejonych :)
  • 0

#23 armian

armian

e=hc2

• Użytkownik
  • 1153 postów

Napisano 18 luty 2012 - 16:23

To niezła statystyka. Ogólnie to widać ,że ludzie nadal mają problem z zadawaniem pytań we właściwych działach. -> może warto Moździerz wrzucić jako początkową obowiązkową lekturę w dziale Ruskim?
  • 0

#24 zbylak

zbylak
  • Użytkownik
  • 828 postów

Napisano 28 luty 2012 - 18:29

Wnoszę o zainicjowanie działu "kwarce i elektroniki" :)
  • 0

#25 armian

armian

e=hc2

• Użytkownik
  • 1153 postów

Napisano 29 luty 2012 - 17:46

popieram tow.Zbylaka! posiadam kilkoro kwarcowych sowietów wspieranych przez kamienie w werku, temat mocno zaniedbany na naszym forum a ciekawy.
  • 0

#26 robcyk

robcyk
  • Użytkownik
  • 309 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 00:43

Popieram pomysł o "Nabytku miesiąca", ponadto widziałbym jeszcze dwa odrębne tematy:
1. Typowo "mechaniczny" temat - poruszane byłyby tam kwestie dotyczące usterek i ich napraw - coś na wzór ogólnoforumowego "Kącika zegarmistrzowskiego". Zdaję sobie sprawę, że temat ten odwiedzany byłby przez wąską część użytkowników, bo nie każdy "grzebie" w mechanizmach.
2. "Radzieckie/Rosyjskie kwarce" - jest, co prawda, kilka wątków na ten temat ale warto byłoby to zebrać i rozwijać w jednym miejscu.
Tyle ode mnie - mam nadzieję, że nikomu nie naraziłem się proponując temat o kwarcach, których co poniektórzy na tym Forum nie trawią ;) Przepraszam również jeżeli zaproponowane przeze mnie tematy już istnieją a mogły się zagubić w mnogości "drobnych" postów.

Witam,

Popieram pomysł Kolegi [sthool] - Typowo "mechaniczny temat" - może i ten temat byłby odwiedzany przez wąską część użytkowników, ale kto wie, może właśnie dałby początek użytkownikowi do odkrycia i zgłębiania tajemnic mechanizmu.
Sam nie grzebię, ale sporo oglądam różnych filmików z rozkładaniem i składaniem mechanizmów.
Poza tym jeżeli się choć trochę złapie "bakcyla" to temat zaczyna się drążyć.

Pomysł nabytek miesiąca też superowy. Może oprócz nabytek miesiąca pojawić się jak na "pudle" ( na otarcie łez) drugie i trzecie miejsce. Trzeba jakoś rozdzielić naprawdę fajne i ciekawe nabytki od masy zegarków przeciętnych.
Wiadomo, że z racji działu w którym się znajdujemy wszystkie radzieckie nabytki są superowe i KONIEC KROPKA.

Ja ze swojej strony chciałbym widzieć taki dział w którym byłyby prezentowane zdjęcia i trochę opisu przy każdym zegareczków naprawdę rzadkich, perełek radzieckiego zegarmistrzostwa. Wiadomo, że dla wielu kolegów z długim stażem wiadomo co trzeba szukać, co jest rzadkie itp. Ale myślę, że forum powinno również służyć celom dydaktycznych dla zupełnie nowych użytkowników forum. Takie tam przemyślenia z mojej stronie, jak głupie to przepraszam wszystkich, ale w końcu "burza mózgów" na tym polega.

Pozdrawiam
Robcyk
  • 0

#27 Albercik

Albercik
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów
  • Gadu-Gadu: 18462057

Napisano 03 marzec 2012 - 14:58

Można by było zrobić temat związany z naprawieniam zegarków w dziale rosyjskie i radzieckie. Czyli coś na zasadzie- Mam popsuty zagarek np. Wostok, niedziała to i to. Proszę o pomoc. Bo czasami znajdują się oszuści zegarmistrzowie, którzy wykorzystują małą wiedzę zegarków poszczególnych osób i nabierają nich, naciągają, a oni tylko tracą kasę. ;)
To wszystko.

Pozdrawiam
Albercik ;)

Użytkownik Albercik edytował ten post 03 marzec 2012 - 14:59

• 0

#28 D@dik

D@dik
  • Użytkownik
  • 1598 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 15:03

Można by było zrobić temat związany z naprawieniam zegarków w dziale rosyjskie i radzieckie. Czyli coś na zasadzie- Mam popsuty zagarek np. Wostok, niedziała to i to. Proszę o pomoc. Bo czasami znajdują się oszuści zegarmistrzowie, którzy wykorzystują małą wiedzę zegarków poszczególnych osób i nabierają nich, naciągają, a oni tylko tracą kasę. ;)
To wszystko.

Pozdrawiam
Albercik ;)

Cały wątek "Dział techniczny" masz do dyspozycji przecież w dziale radzieckim...
  • 0

#29 Krzysiek_W

Krzysiek_W

pozytywnie zweryfikowany

• Moderator
  • 3968 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 20:02

widać że nie wszyscy wiedzą o temacie technicznym ;)
  • 0

#30 Albercik

Albercik
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 20:06

Mam propozycje, gdy byście robili np. 2013 roku zegarek klubowy moglibyście zrobić np. drugi egzemplarz tańszy. Albo jeden klasyczny a drugi militarny.
  • 0

#31 sthool

sthool
  • Użytkownik
  • 1916 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 20:28

A jakie jest zdanie naszej Administracji na temat proponowanego kiedyś przeze mnie tematu o radzieckich/rosyjskich kwarcach? Czyżby ze względu na pewną niepopularność tego rodzaju zegarków ten temat nie miał szans na wykiełkowanie? ;)

Użytkownik sthool edytował ten post 03 marzec 2012 - 20:28

• 0

#32 Krzysiek_W

Krzysiek_W

pozytywnie zweryfikowany

• Moderator
  • 3968 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 20:31

przecież to nie jest tak że aby założyć nowy temat trzeba się pytać ;) stwórz taki temat i ja go podkleję. Tam będziemy pisali o kwarcach - zakładanie poddziału jak "zegarki polskie" chyba na razie nie ma sensu?
  • 0

#33 sthool

sthool
  • Użytkownik
  • 1916 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 20:41

Oczywiście chodziło mi jedynie o temat w naszym dziale a nie o osobny poddział ;) Ja już w zasadzie taki temat założyłem - tyle, że na początku odnosił się on werku 3056, ale później zaczęliśmy tam pisać o innych radzieckich kwarcach :) Więc jeśli to możliwe to proszę o zmianę nazwy tego tematu na "radzieckie/rosyjskie kwarce". Temat nosił tytuł "3056 - mała zagadka" i został założony 09.08.2011. I w takim temacie pisalibyśmy właśnie o wszystkich kwarcach zza wschodniej granicy :)

Użytkownik sthool edytował ten post 03 marzec 2012 - 20:42

• 0

#34 Krzysiek_W

Krzysiek_W

pozytywnie zweryfikowany

• Moderator
  • 3968 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 20:54

mówisz masz ;)
  • 0

#35 sthool

sthool
  • Użytkownik
  • 1916 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 21:03

mówisz masz ;)

Dziękuję za przychylność :) Nazwa tematu bardzo dobra - myślę, że nawet przeciwnicy kwarcoków będą tam zaglądać :)
  • 0

#36 Albercik

Albercik
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 21:30

Dziękuję za przychylność Nazwa tematu bardzo dobra - myślę, że nawet przeciwnicy kwarcoków będą tam zaglądać

Pewnie że tak. Każdy fanatyk zegarków rosyjskich powinien interesować, albo chociaż troche lubić kwarc czy mechanizm, a nie być przeciwnikiem.

Użytkownik Albercik edytował ten post 03 marzec 2012 - 21:30

• 0

#37 oprzemyslaw

oprzemyslaw
  • Użytkownik
  • 4713 postów
  • Gadu-Gadu: 7053849

Napisano 06 marzec 2012 - 22:03

Panowie i Panie (chyba też są), mam propozycję: na forum głównym jest temat: Jaki zegarek masz na ręku?Prezentowane tam są przede wszystkim zegarki typu: szwajcar, japończyk (sam uległem i kupiłem coś niecoś zamiast chrono poljota ;) ) i generalnie zegarki typu "patrz jaki jestem fajny=drogi" - powiedziałbym lekko snobizujący.
Proponuję małą dywersję i prezentację ruskich na rączce, np. regularnie przez tydzień, tak żeby troszeczkę rozpowszechnić fajne ruski. Co wy na to?
Ja startuję od dziś B)
  • 0

#38 nekroskop

nekroskop

kolekcjoner

• Użytkownik
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: 1563624

Napisano 06 marzec 2012 - 23:31

Ja chcialbym powrocic do pomyslu z zegarkiem miesiaca. w ostatnim czasie koledzy pokazali takie perelki jak drewniana Rakieta czy kwarcowy Lucz. Warto je docenic aby nie przepadly w nowych nabytkach
  • 0

#39 D@dik

D@dik
  • Użytkownik
  • 1598 postów

Napisano 25 marzec 2012 - 11:17

Cześć
Czy można do działu technicznego podpiąć wątek "Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu" ?
Wszyscy od czasu do czasu swoje znaleziska przywracamy do życia i myślę, że ciekawie by było prześledzić takie operacje.
Jeśli w relacji jeszcze przybliżone wydatki, jakie mogą czekać nas to byłoby to wartościową wskazówką, jak np. rozpoznać potencjał zegarka do przywrócenia do życia.
  • 0

#40 armian

armian

e=hc2

• Użytkownik
  • 1153 postów

Napisano 25 marzec 2012 - 23:20

D@dik - wyjąłeś mi tę propozycję z myśli, dokładnie tak! każdy z nas ma jakieś projekty, kompletowania itp. przecież to może ułatwić bardzo wiele i również ustrzec przed błędami itp. Uważam ,że taki wątek ma potencjał.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych