Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

KOMUNIKATY PARTYJNE

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram pomysł o "Nabytku miesiąca", ponadto widziałbym jeszcze dwa odrębne tematy:

1. Typowo "mechaniczny" temat - poruszane byłyby tam kwestie dotyczące usterek i ich napraw - coś na wzór ogólnoforumowego "Kącika zegarmistrzowskiego". Zdaję sobie sprawę, że temat ten odwiedzany byłby przez wąską część użytkowników, bo nie każdy "grzebie" w mechanizmach.

2. "Radzieckie/Rosyjskie kwarce" - jest, co prawda, kilka wątków na ten temat ale warto byłoby to zebrać i rozwijać w jednym miejscu.

Tyle ode mnie - mam nadzieję, że nikomu nie naraziłem się proponując temat o kwarcach, których co poniektórzy na tym Forum nie trawią ;) Przepraszam również jeżeli zaproponowane przeze mnie tematy już istnieją a mogły się zagubić w mnogości "drobnych" postów.

 

Witam,

 

Popieram pomysł Kolegi [sthool] - Typowo "mechaniczny temat" - może i ten temat byłby odwiedzany przez wąską część użytkowników, ale kto wie, może właśnie dałby początek użytkownikowi do odkrycia i zgłębiania tajemnic mechanizmu.

Sam nie grzebię, ale sporo oglądam różnych filmików z rozkładaniem i składaniem mechanizmów.

Poza tym jeżeli się choć trochę złapie "bakcyla" to temat zaczyna się drążyć.

 

Pomysł nabytek miesiąca też superowy. Może oprócz nabytek miesiąca pojawić się jak na "pudle" ( na otarcie łez) drugie i trzecie miejsce. Trzeba jakoś rozdzielić naprawdę fajne i ciekawe nabytki od masy zegarków przeciętnych.

Wiadomo, że z racji działu w którym się znajdujemy wszystkie radzieckie nabytki są superowe i KONIEC KROPKA.

 

Ja ze swojej strony chciałbym widzieć taki dział w którym byłyby prezentowane zdjęcia i trochę opisu przy każdym zegareczków naprawdę rzadkich, perełek radzieckiego zegarmistrzostwa. Wiadomo, że dla wielu kolegów z długim stażem wiadomo co trzeba szukać, co jest rzadkie itp. Ale myślę, że forum powinno również służyć celom dydaktycznych dla zupełnie nowych użytkowników forum. Takie tam przemyślenia z mojej stronie, jak głupie to przepraszam wszystkich, ale w końcu "burza mózgów" na tym polega.

 

Pozdrawiam

Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Można by było zrobić temat związany z naprawieniam zegarków w dziale rosyjskie i radzieckie. Czyli coś na zasadzie- Mam popsuty zagarek np. Wostok, niedziała to i to. Proszę o pomoc. Bo czasami znajdują się oszuści zegarmistrzowie, którzy wykorzystują małą wiedzę zegarków poszczególnych osób i nabierają nich, naciągają, a oni tylko tracą kasę. ;)

To wszystko.

 

 

Pozdrawiam

Albercik ;)

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Można by było zrobić temat związany z naprawieniam zegarków w dziale rosyjskie i radzieckie. Czyli coś na zasadzie- Mam popsuty zagarek np. Wostok, niedziała to i to. Proszę o pomoc. Bo czasami znajdują się oszuści zegarmistrzowie, którzy wykorzystują małą wiedzę zegarków poszczególnych osób i nabierają nich, naciągają, a oni tylko tracą kasę. ;)

To wszystko.

 

 

Pozdrawiam

Albercik ;)

Cały wątek "Dział techniczny" masz do dyspozycji przecież w dziale radzieckim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że nie wszyscy wiedzą o temacie technicznym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje, gdy byście robili np. 2013 roku zegarek klubowy moglibyście zrobić np. drugi egzemplarz tańszy. Albo jeden klasyczny a drugi militarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jakie jest zdanie naszej Administracji na temat proponowanego kiedyś przeze mnie tematu o radzieckich/rosyjskich kwarcach? Czyżby ze względu na pewną niepopularność tego rodzaju zegarków ten temat nie miał szans na wykiełkowanie? ;)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to nie jest tak że aby założyć nowy temat trzeba się pytać ;) stwórz taki temat i ja go podkleję. Tam będziemy pisali o kwarcach - zakładanie poddziału jak "zegarki polskie" chyba na razie nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście chodziło mi jedynie o temat w naszym dziale a nie o osobny poddział ;) Ja już w zasadzie taki temat założyłem - tyle, że na początku odnosił się on werku 3056, ale później zaczęliśmy tam pisać o innych radzieckich kwarcach :) Więc jeśli to możliwe to proszę o zmianę nazwy tego tematu na "radzieckie/rosyjskie kwarce". Temat nosił tytuł "3056 - mała zagadka" i został założony 09.08.2011. I w takim temacie pisalibyśmy właśnie o wszystkich kwarcach zza wschodniej granicy :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz masz ;)

 

 

Dziękuję za przychylność :) Nazwa tematu bardzo dobra - myślę, że nawet przeciwnicy kwarcoków będą tam zaglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dziękuję za przychylność Nazwa tematu bardzo dobra - myślę, że nawet przeciwnicy kwarcoków będą tam zaglądać

 

Pewnie że tak. Każdy fanatyk zegarków rosyjskich powinien interesować, albo chociaż troche lubić kwarc czy mechanizm, a nie być przeciwnikiem.

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie (chyba też są), mam propozycję: na forum głównym jest temat: Jaki zegarek masz na ręku?Prezentowane tam są przede wszystkim zegarki typu: szwajcar, japończyk (sam uległem i kupiłem coś niecoś zamiast chrono poljota ;) ) i generalnie zegarki typu "patrz jaki jestem fajny=drogi" - powiedziałbym lekko snobizujący.

Proponuję małą dywersję i prezentację ruskich na rączce, np. regularnie przez tydzień, tak żeby troszeczkę rozpowszechnić fajne ruski. Co wy na to?

Ja startuję od dziś B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialbym powrocic do pomyslu z zegarkiem miesiaca. w ostatnim czasie koledzy pokazali takie perelki jak drewniana Rakieta czy kwarcowy Lucz. Warto je docenic aby nie przepadly w nowych nabytkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Cześć

Czy można do działu technicznego podpiąć wątek "Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu" ?

Wszyscy od czasu do czasu swoje znaleziska przywracamy do życia i myślę, że ciekawie by było prześledzić takie operacje.

Jeśli w relacji jeszcze przybliżone wydatki, jakie mogą czekać nas to byłoby to wartościową wskazówką, jak np. rozpoznać potencjał zegarka do przywrócenia do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@dik - wyjąłeś mi tę propozycję z myśli, dokładnie tak! każdy z nas ma jakieś projekty, kompletowania itp. przecież to może ułatwić bardzo wiele i również ustrzec przed błędami itp. Uważam ,że taki wątek ma potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę o zainicjowanie działu "kwarce i elektroniki" :)

Popieram w całości, tym bardziej że mam kilka uwalonych elektroników i dobrze by było żeby w jednym miejscu mógł o tym popisać.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podklejam temat na nowo - co chwilę znowu pojawiają się pytania pomimo istnienia poszczególnych tematów. Na razie nie daję ostrzeżeń, ale proszę starajmy się zachować porządek w naszym dziale, mówię to do zarówno starych wyjadaczy jak i mniej aktywnych forumowiczów.

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinolot

Mam pytanie: dlaczego moderatorzy usuwają notorycznie nowe tematy? Ostatnio był temat napisany przeze mnier odnośnie wymiany koronki w Sturmoviku Aviatorze, temat może był podobny otwarty, ale jutro miałem iść do serwisu i napisać na forum o cenie usługi naprawy, o co jeden z użytkowników forum poprosił. Można było chwilę poczekać.

Żadnego komentarza typu...temat usuwam bo, tylko "piz*" i temat znika. Nie wiadomo czemu, nie wiadomo po co...

Edytowane przez Marcinolot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinolot

Uwagi do działu radzieckiego. Więc mam uwagę - pytanie? Post umieściłem w TYM dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: dlaczego moderatorzy usuwają notorycznie nowe tematy? Ostatnio był temat napisany przeze mnier odnośnie wymiany koronki w Sturmoviku Aviatorze, temat może był podobny otwarty, ale jutro miałem iść do serwisu i napisać na forum o cenie usługi naprawy, o co jeden z użytkowników forum poprosił. Można było chwilę poczekać.

Żadnego komentarza typu...temat usuwam bo, tylko "piz*" i temat znika. Nie wiadomo czemu, nie wiadomo po co...

Własnie, byłem zainteresowany jak potoczyły się losy tej naprawy, wchodzę na forum a tu tematu nie ma :( No nic Marcinolot w takim razie poproszę Cie o informację na PW co i za ile z ta koronką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinolot

Własnie, byłem zainteresowany jak potoczyły się losy tej naprawy, wchodzę na forum a tu tematu nie ma :( No nic Marcinolot w takim razie poproszę Cie o informację na PW co i za ile z ta koronką.

Nie ma problemu, bede dzis okolo 17:30 w serwisie poljota euro z dwoma zegarkami, zdam relacje.

Moge tylko powiedziec że byłem tam raz rok temu i za całkowity przegląd szturmańca z werkiem 3133 zapłaciłem 250 zł, więc nie tak dużo, biorąc pod uwagę rodzaj mechanizmu.

Edytowane przez Marcinolot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: dlaczego moderatorzy usuwają notorycznie nowe tematy? Ostatnio był temat napisany przeze mnier odnośnie wymiany koronki w Sturmoviku Aviatorze, temat może był podobny otwarty, ale jutro miałem iść do serwisu i napisać na forum o cenie usługi naprawy, o co jeden z użytkowników forum poprosił. Można było chwilę poczekać.

Żadnego komentarza typu...temat usuwam bo, tylko "piz*" i temat znika. Nie wiadomo czemu, nie wiadomo po co...

 

Szanowny kolego,

widzę że udało się poszukać odpowiedniego tematu do zadania tego pytania - brawo. Szkoda tylko że w tych poszukiwaniach nie przeczytałeś postu który znajduje się dokładnie nad Twoim. Dla przypomnienia zacytuję go:

 

 

Podklejam temat na nowo - co chwilę znowu pojawiają się pytania pomimo istnienia poszczególnych tematów. Na razie nie daję ostrzeżeń, ale proszę starajmy się zachować porządek w naszym dziale, mówię to do zarówno starych wyjadaczy jak i mniej aktywnych forumowiczów.

 

zatem dość wyraźnie z tego wynika że wszystkie tematy które dotyczą działu technicznego, kwarców itp (a są to tematy podklejone) będą kasowane. Codziennie znajduje się ktoś mądry, kto rejestruje się na KMZiZ tylko po to by zapytać o kolor paska, grubość szkiełka albo sposobu nakręcenia zegarka i tworzy nowe tematy, pomimo istnienia już takiego i to w dodatku podklejonego. Zatem zapraszam do rozglądania się najpierw a potem generowania tematów.

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: dlaczego moderatorzy usuwają notorycznie nowe tematy?

chodzi o to ze takie pytania umieszcza się w temacie "dział techniczny" http://zegarkiclub.p...ial-techniczny/

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.