Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

KOMUNIKATY PARTYJNE

Rekomendowane odpowiedzi

A to da się wymusić merytoryczny wpis od kogoś kto może nie ma nic do powiedzenia? :D

Krzysztof, dlatego napisałem że na całym forum a nie tylko w dziale radzieckim... Jak przychodzi na forum tylko sprzedawać to wydaje mi się że są od tego inne platformy sprzedażowe :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, dlatego napisałem że na całym forum a nie tylko w dziale radzieckim... Jak przychodzi na forum tylko sprzedawać to wydaje mi się że są od tego inne platformy sprzedażowe :)

Nie możemy tak do tego podchodzić. Jest mnóstwo osób które na forum bywa często, czyta, uczy się ale niekoniecznie się wypowiada jeśli nie czuje się na siłach z braku większej wiedzy. Nieraz trochę trwa zanim ktoś coś napisze co nie przeszkadza mu zbierać zegarków. Coś kupić i coś sprzedać. Trzeba dać im czas. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Zresztą ja kojarzę dosłownie dwie osoby którym mógłbym zarzucić że na naszym forum prowadzą wyłącznie sprzedaż.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś znowu się zaczyna "majstrować" przy bazarku. Po co? Komu to przeszkadza? Są tacy co tam tylko sprzedają są i tacy co tylko kupują. W końcu są i tacy co się z niego uczą. No chyba, że bolączką jest brak prowizji ze sprzedaży a tak serio, elitaryzm w tym zakresie nie jest dobrym pomysłem. Może ktoś wpadnie tylko sprzedać. A może zostanie. Może zajrzy do innego działu. Nie wiem czy to forum stać na aż takie ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Subbazarek radziecki jak coś oddzielnego jest wysoce wskazany. Choćby dlatego, że zakup zegarków radzieckich, no może poza Slava-mi "lodówkami" ;) ma niski próg wejścia. Te zegarki nadal są tanie.

Dział radzieckich żyje własnym życiem dlatego, że nadal są najpopularniejsze i jak ktoś zaczyna dłubać to siłą rzeczy sięga po te mechanizmy. Może jeszcze NRD-owskie UMF-24 Ruhla ale i NRD nogami do przodu wynieśli, taka analogia :) .

Drugi powód by zostawić subbazarek, zegarków nie przybywa bo nieboszczka ZSRR pewien czas temu wyciągnęła nogi. To nie tyle zwykły handel co antykami, dziełami sztuki.

 

Uważam, że powinno się drastycznie ograniczyć liczbę wystawianych zegarków przez jednego użytkownika w tym samym czasie i tyle. Zbyt ograniczony przepływ spowoduje okazjonalność sprzedaży, szczególnie jak ceny będą nadto wygórowane a oferta ograniczona i kanał dystrybucji mocno wyschnie.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem szkoda likwidować radzieckiego bazarku .

Obecna forma bardzo mi się podoba.

Wchodzą tu tylko zainteresowani nie trzeba się przebijać przez nie interesujące nas ogłoszenia

jak to miało miejsce kiedyś.

Gdzie ogłoszenia miały po kilka stron postów dziennie.

Po co utrudniać sobie życie .

Jeżeli ktoś się rejestruje i od razu działa komercyjnie można dać upomnienie w następnym kroku dać bana .

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bazarek ma jeszcze jedną, bardzo ważną moim zdaniem rolę, o której często się zapomina. Bezpieczeństwo. Jest też coś, co się z tym wiąże, ceny. Dla kolekcjonerów jest to okazja na wymianę trofeami w normalnych cenach i z osobami, które się zna. Bo trzeba zwrócić uwagę, że na zewnętrznym rynku mamy do wyboru tylko allegro i olx. Jedno robi się drogie, drugie mało bezpieczne. Nie wspominam już o tym, co się dzieje na ebay, bo to już zakrawa na kpinę.

Mamy miejsce, w którym możemy szukać fajnych okazów, od w miarę zaufanych ludzi i w cenach adekwatnych do ich rzeczywistej wartości. Wiadomo, że nikt nie odważy się wystawić składaka z Ukrainy jako NOS po dziadku, kupiony w epoce za ostatni grosz, bo go reszta zmiesza z błotem. Mamy miejsce, jakich coraz mniej w sieci. To warto docenić i otoczyć opieką, zamiast likwidować. Dokąd działa i działa dobrze, dokąd niewidzialna ręka rynku reguluje jego działanie, nie psujmy. Lepsze może być wrogiem dobrego.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna być irytujące bezmyślne zakładanie nowych tematów zamiast pisania postów z zapytaniem w już istniejących. Jest ich ostatnio wysyp. Nie można tego wytłumaczyć inaczej niż lenistwem i olewaniem regulaminu skoro tematy których to dotyczy są maksymalnie na drugiej stronie. BARDZO PROSZĘ O UPRZEDNIE SPRAWDZENIA CZY NIE MA TEMATU W KTÓRYM MOŻNA ZADAĆ PYTANIE ZANIM ZAŁOŻY SIĘ  NOWY. BEZMYŚLNE ZAKŁADANIE TEMATU BĘDZIE KARANE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kchrapek, zapomnij... Dokąd forum jest małe, a jego temat mało popularny, to możesz liczyć na takie wydumane zachcianki, jak szukanie, czytanie, dopisywanie do istniejących. Jak forum puchnie, a przedmioty stają się popularne, a tak jest z zegarkami, to wszelkie zachowania uważane dotąd za normalne, stają się tylko Twoim widzicisię ;)

Odkąd każdy ma telefon z zegarkiem albo zegarek z telefonem, posiadanie samego zegarka i to jeszcze bez baterii, stało się oznaką wyjątkowości i odmienności. A przecież odmiennych jest na świecie dużo, więc i użytkowników odwiedzających forum coraz więcej, coraz młodszych i coraz mniej przestrzegających czegokolwiek. 

Szczerze? Byłem modem bardzo długo, na dużym forum i jedyne, co mogę Ci powiedzieć, to "współczuję" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe tematy tylko za zgodą moda lub ewentualnie z dla userów z minimalna ilością postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe tematy tylko za zgodą moda lub ewentualnie z dla userów z minimalna ilością postów

Jestem za jak największą wolnością, ale nowy temat typu" co to jest i ile warte?" ostatnio kasuję po dwa dziennie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - spokojnie :)

Nowe tematy są jak najbardziej mile widziane tylko dbajmy o to żeby nie dublowały już istniejących.Przynajmniej na tyle na ile się da.

Pytania o poszczególny zegarek w nowym temacie pojawiały się zawsze i będą pojawiać się nadal tak jaki i pytania o wycenę. Fakt - ostatnio jest ich więcej. Mi już nawet nie chce się przenosić tych pytań do właściwego tematu,  skoro autor nie zadał sobie trudu żeby takowego poszukać to dlaczego ja mam to robić.

Zamykam a za 24h kosz.

To są błędy nowych użytkowników. Część z nich zada jedno pytanie i więcej się nie pojawi ale niektórzy połkną "bakcyla" i zostaną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sensem istnienia tematu "kupię sprzedam..."

Zarząd od dawna jest za likwidacją subbazarków, większość moderatorów też.

Do tej pory broniłem naszego bazarku ale dziś mocno się nad tym zastanawiam. Mamy "kupię, sprzedam części" i to jest wartościowy temat.

Dlaczego sprzedaż radzieckich nie ma się odbywać na ogólnym bazarku wg tamtejszych zasad?

Będę wdzięczny za opinie i argumenty tak za jak i przeciw.

Roman, padło dużo argumentów "za" pozostawieniem naszego bazarku. Czy mógłbyś jednak podać jakieś przemawiające za jego likwidacją? Co tak bardzo "boli" zarząd w jego funkcjonowaniu? Może bedziemy mogli to wspólnie poprawić/wyeliminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, padło dużo argumentów "za" pozostawieniem naszego bazarku. Czy mógłbyś jednak podać jakieś przemawiające za jego likwidacją? Co tak bardzo "boli" zarząd w jego funkcjonowaniu? Może bedziemy mogli to wspólnie poprawić/wyeliminować.

Jakoś nie zauważyłem pytania.

Nie chodzi o nasz subbazarek ale o wszystkie poza głównym.

Narazie cisza w temacie więc może lepiej nie odświeżać tematu.

 

Edycja

Krzysiek - czy Ktoś to gdzieś skopiował?

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej każdy dla siebie :)

Z tego co piszą to niekoniecznie zniknie dziś ale proces usuwania zdjęć jest rozpoczęty, więc kwestia czasu.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja

Krzysiek - czy Ktoś to gdzieś skopiował?

 

Gdyby ktoś nie zdążył pobrać tych katalogów to są do kupienia na znanym portalu za 27zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno napisał do mnie Marcin @drobnypijaczek

Z bardzo przykrą informacją. 

Nie żyje  nasz kolega  @cjareck

 

Jarek Centek do końca pracował nad nowymi projektami nie poddając się, ale też będąc pogodzonym z własnym losem. 

Profesor Jarosław Centek zmarł 29.10.23 po długiej i ciężkiej chorobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo kiepska wiadomość , mlody człowiek, Wielka szkoda 😔

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.