Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TeJot

Wyobrażenie zegarka idealnego.

Twoje wyobrażenie zegarka idealnego  

291 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zapraszam do zabrania udziału w ankiecie na temat Twojego wyobrażenia zegarka idealnego. Przyjąłem pewne uproszczenia w ankiecie z powodu ograniczeń technicznych tworzenia ankiety (pytań mam więcej) więc jeśli uważasz, że zabrakło jakiegoś istotnego kryterium, jego opcji wyboru lub któreś kryterium wymaga doprecyzowania to proszę o poruszenie tego w wątku.

Myślę, że ankieta dostarczy dobrej zabawy a chęć poznania wyniku zmotywuje nas do oddania jak największej liczby głosów.

 

 

Odpowiadając na pytanie dotyczące rodzaju oraz ilości komplikacji i wybierając pierwszą opcję - brak komplikacji: proszę nie zaznaczać więcej opcji w tym pytaniu.

Wyjaśniam poniżej co miałem na myśli definiując dany styl zegarka:

 

- pilot

(charakterystyczny styl tarczy z trójkątem i dwoma kropkami na „12-tej”, trzema wskazówkami, czarną tarczą i białymi kontrastującymi indeksami: IWC Mark XVII, Stowa Flieger)

 

- lotnik

(zegarek nazywany instrumentem, najczęściej z chronografem i suwakiem logarytmicznym wyskalowanym do obliczeń odległości, ilości paliwa, i innych stosowanych w nawigacji lotniczej: Breitling Navitimer , Aviator)

 

- nurek

(masywny zegarek do nurkowania, z obrotowym pierścieniem zewnętrznym lub wewnętrznym (bezelem) i klasą wodoszczelności pow. 200 metrów: Rolex Submariner, Sinn U1, Doxa SUB)

 

- sportowy

(często z chronografem, skalą tachometru umożliwiającą obliczenie prędkości, wielofunkcyjny do zastosowań sportowych: typowym przedstawicielem jest Tag Heuer Carrera, Casio G-Schock)

 

- casual

(połączenie klasyki i sportowej elegancji, styl codzienny, swobodny i wygodny: Rolex Explorer, Omega Aqua Terra)

 

- garniturowy

(klasyczna elegancja, zegarek niewielkich rozmiarów, najczęściej z dwoma bądź trzema wskazówkami i ewentualną datą, typowy zegarek pod mankiet garnituru: Omega DeVille, Nomos Orion, Zenith Elite Ultra Thin)

 

- wieczorowy/biżuteryjny

(Zegarek o odważnej stylistyce, awangardowych akcentach, większych gabarytów niż garniturowy również z akcentami biżuteryjnymi – diamenty, kamienie jubilerskie: A Lange & Sohne Zeitwerk, Omega Constelation, Maurice Lacroix Masterpiece Roue Carree Seconde)

 

Miłej zabawy, zapraszam do oddawania głosów i otwartej dyskusji.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zabawa, zagłosowałem :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł dzięki, swój głos też oddałem.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zagłosowałem, ale oczywistym jest, iż nie ma jednego "idealnego zegarka". Nie można przesądzać, czy będzie to "nurek" , "pilot" czy "garniturowiec". Każdy zegarek ma swój styl i przeznaczenie! Jeśli już powstała taka ankieta to zagłosowałem, ale "odfajkowałem" dość klasyczne i podstawowe wyposażenie czasomierza, bez przesadnych komplikacji. Pozdrawiam Przemek


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także zagłosowałem

na chwilę obecną moim ideałem byłby - Casual z manufakturowym mechanizmem automatycznym naciągiem. Komplikacje - na 100% data (lub duża data, może być "pointer date", dzień tygodnie opcjonalnie - mile widziany) + rezerwa chodu na tarczy + alarm (zakochany jestem w memovoxach)

 

dodam od siebie - zdobiony mechanizm pod przeszklonym (albo pół-przeszklonym) deklem, szafiry z AR, "przestrzenne indeksy", jasna (srebrna lub biała) tarcza, rozmiar 42-43mm, wr 100m - i jest to dla mnie codzienny zegarek do wszystkiego

 

gdyby miał to być zegarek "niecodzienny" (wieczorowy, garniturowy), to mechanizm ręczny, brak daty, ale rezerwa chodu i alarm jak najbardziej

pewnie z biegiem dni będzie to ewoluować, na chwilę obecną wygląda to u mnie właśnie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garniturowiec, manufakturowy mechaniczny, repetycja.


"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI,

JESTEM TYLKO JA"

Śmierć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Dobry pomysł z tą ankietą, głos oddany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł , ale muszę zagłosować dwa razy ..

 

1.Garniturowiec , duża data , rezerwa naciągu na tarczy ( min 7 dni) , przeszklony dekiel , obowiązkowo manufakturowy mechanizm z ręcznym naciagiem - najblizej np JLC Reverso grande date 8 days lub Glashuette Senator Chronometer w grę wchodzi też Moser Perpetual

 

2.Sport-casual - min 100 m wodoszczelności , GMT , data , automat , bransoleta lub guma - świetny przykład to Rolex GMT Master II

 

Wedlug mnie takie dwa to absolutne minimum minimorum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna zabawa- poszedł głos.

Ciekawe co pokażą wyniki :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Zero dylematów :)

Casual, mechanizm manufakturowy, data, WR150, 41,5mm.

Jednym słowem do tańca i do różańca.

 

23110422106001-40.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos też poszedł. Sam jestem ciekaw wyników.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa, sam jestem ciekaw wyników - czy wyłonią się zdecydowane cechy lidera.

 

Nie widzę przeciwskazań aby oddać dwa czy więcej głosów, trudne może być wyłonienie jednego jak napisał Dariusz. Z chęcią podałbym wiecej kryteriów lecz technicznie ankieta pozwala tylko na trzy pytania po 20 odpowiedzi.

 

 

 

darekmp3

 

to mój właśnie niemal ideał, brakuje tylko wskazania rezerwy 8 dniowej chodu od dekla i kilku mniej istotnych detali i byłby ideał :)

 

2l1120297.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Tejot zmień jak możesz, żeby nie było widać wyników.

 

Dopiero po ankiecie się dowiemy co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło :]

 

u mnie ideałem jest twórczość R.W Smitha :) ręczny naciąg, mały sekundnik, rezerwa chodu i żeby miał dużą datę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tejot zmień jak możesz, żeby nie było widać wyników.

 

Dopiero po ankiecie się dowiemy co i jak :)

 

 

Ankieta nie ma czasowego ograniczenia, poza tym większa frajda - tak oceniam - obserwując jak wyniki ewoluują :(


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło i odemnie :)


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączyłem się do zabawy :)

Choć na chwilę obecną moim ideałem jest A. Lange & Söhne ,to to się może zmienić za dwa ,trzy ,dziesięć lat.

Tak jak miałem swój ideał jeszcze trzy,sześć lat temu .


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodałem swój głos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddane, czekam na wyniki po dłuższej chwili co pokażą gdy nazbiera się odpowiedzi interesujących;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł. Obserwowanie wyników jest wciągające!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.