Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zachowanie się kiedyś k**ewstwem bodaj nazywało? 

I naprawdę nie rozumiem po co to tutaj pokazywać?

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właściwie co się stało z Junakiem Xicorra?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowanie się kiedyś k**ewstwem bodaj nazywało?

Ale co konkretnie?

Podobno Davosa dogadała się z właścicielem nazwy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co konkretnie?

Podobno Davosa dogadała się z właścicielem nazwy i tyle.

 

Naprawdę muszę tłumaczyć?

Ale ok. Xicorr (Adam) wpompował w pomysł Junaka masę pracy i energii. Powstawało w bólach coś nowego. A tutaj ktoś dla kasy KRADNIE (jeśli nie jest to kradzież wypełniająca ustawowych znamion przestępstwa, to wg mnie jest to ciągle kradzież) czyjś pomysł. Robi to wg mnie wyłącznie dla kasy. Robi byle co, byle jak, byle ze znaczkiem, byle sprzedać i zarobić. I to właśnie nazywam k**ewstwem. 

I mojego stanowiska nie zmieni fakt, że ktoś z kimś się dogadał.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co davos zrobil nie ma nic podobnego do Junaka 

ja dalej jestem napalony na orginalna wersje Junaka przez Xicorr


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie też projekt Xicorra jest bezkonkurencyjny, tylko co z tego, skoro zegarek Junakiem nie będzie, bo Adam praw do nazwy zdaje się nie posiada.

Reszta to czysty biznes niestety. Kto pierwszy ten rządzi.

Błonie też przejęli jacyś pijarowcy i klepią badziew, który nawet się sprzedaję.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stary już jestem. Dla mnie określenie "czysty biznes" ma inne konotacje. 

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Projekt Xicorra nie został od razu dopięty i takie są tego konsekwencje. Z drugiej strony ciekaw jestem jak sprawa praw do komercyjnego wykorzystania nazwy wyglądała z innymi zegarkami. Xicorr ma na swoim kącie Warszawy, Syrenę, Fiata 125p. Polskimi projektami inspirował się też G.Gerlach i Vratislavia Conceptum.

 

A co do zegarka projektowanego przez Pana Adama - Chciałbym zauważyć, że w historii powstał nie jeden polski motocykl. Jest się czym inspirować i do czego nawiązywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Projekt Xicorra nie został od razu dopięty i takie są tego konsekwencje. Z drugiej strony ciekaw jestem jak sprawa praw do komercyjnego wykorzystania nazwy wyglądała z innymi zegarkami. Xicorr ma na swoim kącie Warszawy, Syrenę, Fiata 125p.

O ile pamiętam, było to dogadane z FSO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do zegarka projektowanego przez Pana Adama - Chciałbym zauważyć, że w historii powstał nie jeden polski motocykl. Jest się czym inspirować i do czego nawiązywać.

Niekoniecznie, przynajmniej z okresu Junaka. Już widze zegarek inspirowany motocyklem SHL, WFM czy WSK albo motorowerem Komar..

 

Kto mial okazje używać tego sprzętu albo zna nieco bardziej historie polskiej motoryzacji, niż kolega Pawlak wie, że nawet na ówczesne czasy nie były to zbyt udane konstrukcje o czym świadczy choćby to jak je potocznie nazywano - WF Męka itd. Junak był lepiej wykonany ale nie był pozbawiony wad, natomiast był to jedyny polski czterosów wsród motocykli, więc w tym przypadku jest do czego "nawiązywać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstanie kiedyś zegarek bez nawiązań? Poprostu dobry i ładny zegarek.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balansujący Na Osi - bardziej chodzi o sentyment niż o to czy dana konstrukcja była udana czy nie. Gdyby ludzie mieli się kierować tym, czy dany samochód/motocykl był bezawaryjny w swoich czasach to, żaden zegarek inspirowany tematyką "polskich" pojazdów nie miałby racji bytu. 

 

Swoją drogą zegarek inspirowany wiejskim sprzętem kaskaderskim na pewno cieszyłby się wzięciem  :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak wygląda kwestia modelu spark, kiedy można się pojawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę paintem, zabawa w stylu znajdź różnice, mam nadzieję, że nie dostanę za to bęcków od Pana Adama. Jakby co to już odkładam na odważnik, tylko sie na kolor nie mogę zdecydować, bo nie wiem który pasowałby do mojego ulubionego rodzaju bransolety, jedynego słusznego mesha.

post-70090-0-88472600-1548008241_thumb.png

post-70090-0-37657500-1548009025_thumb.png

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich n Nowym Roku:-)

Garfish - klepiemy ten projekt. Mam nadzieję że będzie przed wakacjami. Uszu już nie ruszymy ;-) Będzie dodatkowy Heavy Duty Strap Adapter :-)

Junak/m10 - to już tak jest. dustrybutor Davosy na PL dogadał się z właścicielem nazwy Junak. My juz jakiś czas temu mieliśmy przesłuch w tym temacie. Pewnie pamiętacie że ten nasz zegarek ma się nazywać m10. Temat nie umarł czeka na swoją porę.

spark - tak jak m10, jak złapiemy troszkę oddechu to będziemy go realizować.

Teraz szykujemy Czarną Kaśkę.

 

post-35241-0-67575800-1548078315_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnią środę tj. 13-02-2019r. w dniu imienin Katarzyny,  firma Xicorr zaprezentowała najnowsze swoje dzieło - zegarek " Czarna Kaśka". Nazwą nawiązujący do wcześniejszego zegarka "Czarna Mańka". Tym samym, od środy siostry w postaci dwóch modeli zegarków  są już razem.

Prezentacja zegarka miała miejsce w salonie "Od Czasu Do CZasu" w Złotych Tarasach i była przeznaczona głównie dla branżowej prasy. Adam Tomaszewski - szef firmy, wyczerpująco opowiedział historię marki Xicorr, omawiając wszystkie produkowane aktualnie modele zegarków. Przytoczył wiele faktów z jej początków i związków z Klubem. Oprócz prezentacji zdjęć, szkiców i rysunków technicznych na ekranie, goście mogli dotknąć i obejrzeć zegarki "Czarna Kaśka" osobiście. 

Spotkanie z wielu powodów miało charakter spotkania kameralnego. Być może w niedalekiej przyszłości , jeśli Adam Tomaszewski wyrazi na to chęć , klub zorganizuje w ramach spotkań podstolikowych lub warsztatów prezentację kilku modeli Xicorr'a dla klubowiczów. Byłby to swego rodzaju "wieczór autorski" . Oprócz takiej możliwości firma Xicorr będzie obecna na spotkaniu rocznym Klubu w czerwcu tego roku. 

 

Czy zegarek Xicorr "Czarna Kaśka" może  się podobać ? Pewnie jak w przypadku wielu innych zegarków różnych firm, opinie będą podzielone. Niżej zamieszczam fotki, które nie oddają tego jak dobrze zegarek wygląda i jak prezentuje się po założeniu na rękę  /zegarki były fabrycznie oklejone folią /.  Szczegóły techniczne zegarka są dostępne na stronie producenta. 

post-24159-0-10454200-1550227752_thumb.jpg

post-24159-0-06054400-1550227769_thumb.jpg

post-24159-0-29892000-1550227786_thumb.jpg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada super. Wersja limitowana i cena limitowana. Nie na moja kieszen chociaz niebawem zakupie swojego pierwszego Xicorr'a!

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M20 rules ;)

 

IMG_9814.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO w najfajniejszej kolorystyce :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO w najfajniejszej kolorystyce :-)

 

Warto go spróbować ;)

Jest ciężki do fotografowania, ale ta tarcza na żywo jest boska.

Zewnętrzny ring z cyframi raz bywa ciemniejszy od środkowego koła (widać na tym zdjęciu), raz wydaje się taki sam, a czasem jest jaśniejszy.

Kawał bardzo dobrej roboty.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też tak uważam :-) Kiedyś ten zegarek przewinął się przez moją kolekcję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie była próba sprzedaży pozabazarkowej :D

Na razie nie myślę by go oddawać.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nawet tego w ten sposób nie odebrałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstanie kiedyś zegarek bez nawiązań? Poprostu dobry i ładny zegarek.

Circle był taki :-)

Chyba że nawiązanie w tym przypadku do kółek też się liczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.