Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

GERLACH

ORP Dzik i ORP Sokół

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2448 odpowiedzi w tym temacie

#1 Treevill

Treevill
  • Użytkownik
  • 1401 postów

Napisano 08 luty 2012 - 13:33

Witam
Ciekawi mnie bardzo ORP Dzik , wiec zwracam się z prośbą do osób posiadających któryś z tych dwóch zegarków o opinie na ich temat.
  • 0

#2 Jash

Jash

Hevi Metal

• Użytkownik
  • 9024 postów

Napisano 08 luty 2012 - 14:04

Witam
Ciekawi mnie bardzo ORP Dzik , wiec zwracam się z prośbą do osób posiadających któryś z tych dwóch zegarków o opinie na ich temat.

Najlepiej zapytaj na rodzimy forum twórców tego projektu.
  • 0

#3 Janek Sarnowski

Janek Sarnowski

Master of Puppets

• Użytkownik
  • 1805 postów
  • Gadu-Gadu: 1915928

Napisano 08 luty 2012 - 16:46

Ja posiadam dzika.
Zegarek wykonany swietnie - jedynym problemem moze byc ewentualnie bezel, gdzie w niektorych przypadkach (nie we wszystkich) indeksy na bezelu sa o milimetr przesuniete i nie trafiaja w indeksy na tarczy(w niczym to nie przeszkadza).Oprocz tego swietna maszyna na super mechanizmie.A uszy naprawde fajnie ukladaja sie na nadgarstku.
Pare moich fotek dzika:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik Janek Sarnowski edytował ten post 08 luty 2012 - 16:53

• 0

#4 y60

y60

1125

• Użytkownik
  • 2343 postów

Napisano 08 luty 2012 - 16:50

Treevill ,wysłałem Ci PW
  • 0

#5 SIRLUKE1

SIRLUKE1

Vulnerant omnes, ultima necat

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 2780 postów

Napisano 08 luty 2012 - 18:03

Zegraka co prawda nie posiadam, ale miałem okazję oba sobie dokładnie obejrzeć. Na zdjęciach mnie nie przekonywały, ale w rzeczywistości bardzo zyskują. Pewnie gdyby nie inne plany zegarkowe, to już bym Dzika zanabył:rolleyes:

Bardzo fajnie rozwiązane uszy koperty, wzorowane na starę Amfibie, chyba z lat 60'

Faktycznie tak jak napisał Jash najwięcej dowiesz się na forum chinawatches.
  • 0

#6 karol1302

karol1302
  • Użytkownik
  • 1992 postów

Napisano 08 luty 2012 - 18:23

mam oba podwodniaki i mogę polecić :rolleyes:
  • 0

#7 y60

y60

1125

• Użytkownik
  • 2343 postów

Napisano 08 luty 2012 - 19:00

to może kilka fotek Dzika:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#8 Gość_darekmp3_*

Gość_darekmp3_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2012 - 20:15

Na drugim zdjęciu wygląda jak jakiś stealth :rolleyes: Super foty!
  • 0

#9 n1joker

n1joker
  • Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 08 luty 2012 - 20:59

y60, Twoje foty rządzą :rolleyes:
  • 0

#10 Sąsiad

Sąsiad
  • Użytkownik
  • 1448 postów

Napisano 08 luty 2012 - 21:37

y60 rozwaliłeś system tymi fotkami. Wcale się nie zdziwię jak Dzików zaraz zabraknie :) Z drugiej strony jeden dylemat mniej :rolleyes:
  • 0

#11 Dmn

Dmn
  • Użytkownik
  • 1390 postów

Napisano 08 luty 2012 - 21:48

Rzeczywiście 2 fota to mistrzostwo świata!
  • 0

#12 y60

y60

1125

• Użytkownik
  • 2343 postów

Napisano 08 luty 2012 - 22:34

dzięki,taka mi jeszcze została,ale może coś dorobię.. :rolleyes:

Dołączona grafika
  • 0

#13 antiquarius.maximus

antiquarius.maximus
  • Użytkownik
  • 2308 postów

Napisano 08 luty 2012 - 23:12

Witam. Gdzie mozna znalezc wiecej informacji o tym projekcie?
  • 0

#14 Taktic

Taktic

Nie nakręcam po alkoholu

• Użytkownik
  • 5158 postów

Napisano 08 luty 2012 - 23:27

Witam. Gdzie mozna znalezc wiecej informacji o tym projekcie?

Zadziwiające. Z punktu widzenia współczesnego informatycznego społeczeństwa, to ja jestem z pokolenia staruszków i dinozaurów :rolleyes: Ale mimo wszystko wciąż zadziwia mnie powszechna nieumiejętność posługiwania się wyszukiwarkami internetowymi :)
http://lmgtfy.com/?q...okół g.gerlach
  • 0

#15 ricardo216

ricardo216

po prostu lubię :)

• Użytkownik
  • 3450 postów

Napisano 09 luty 2012 - 11:28

Wszyscy tak go chwalą, to ja żeby tak słodko nie było dodam swoje trzy grosze.
Fotki ich świetne, ale na żywo, to dla mnie nie jest przekonujący zegarek-
oprócz tarczy wszystko pozostałe jest dla mnie najzwyczajniej słabe.
A świecenie takie jak na focie, to może jest przez pierwszych kilkanaście sekund po mocnym naświetleniu,
a po paru chwilach ledwo można cokolwiek dojrzeć- zarówno na tarczy jak i na bezelu.
Bezel lata jak terkotka z Q@Q za kilkadziesiąt złotych.
No i to mocowanie- dla mnie to lekkie nieporozumienie- może na bransolecie lepiej to wygląda,
ale z paskiem wygląda to dla mnie śmiesznie.
Nie muszę chyba dopisywać, że to tylko moje indywidualne zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać ;)
  • 0

#16 torsen

torsen
  • Użytkownik
  • 166 postów

Napisano 09 luty 2012 - 12:00

Co do bezela, to zauważ, że nie ma żadnych nacięć z boku, jest gładki, czyli musi do pewnego stopnia luźniej się obracać, aby się z nim nie "mocować" za każdym razem. Ale za to "łapie" każdy klik pewnie i nie sposób go przypadkowo przestawić. Uszy nawiazuja po prostu do starej Amfibii, to oryginalne na obecne czasy rozwiazanie powoduje, ze faktycznie zegarek nie na każdym pasku wyglada dobrze. Dzik zyskuje za to wiele na bransolecie.
Tak jeszcze na marginesie, odnośnie mechanizmu, u mnie po dniu noszenia od 6:30 do 16:30 zegarek chodził jeszcze ponad 50 godzin w bezruchu :-)
  • 0

#17 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9800 postów

Napisano 09 luty 2012 - 13:31

Co do bezela, to zauważ, że nie ma żadnych nacięć z boku, jest gładki, czyli musi do pewnego stopnia luźniej się obracać, aby się z nim nie "mocować" za każdym razem. Ale za to "łapie" każdy klik pewnie i nie sposób go przypadkowo przestawić.

Obrotowy bezel, bez moletu, jaka przyczna, sens?
A tutaj wyszła mi wysypka z powodu uczulenia na brak elementarnej logiki: "musi do pewnego stopnia luźniej się obracać," i "nie sposób go przypadkowo przestawić."
Logicznie nie ma możliwości, żeby wystąpiło jedno i drugie jednocześnie, albo luźniej się obraca i bez problemu można go przypadkowo przestawić, albo trudno się obraca i nie sposób go przypadkowo przestawić..

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 09 luty 2012 - 13:32
popr.

• 0

#18 ricardo216

ricardo216

po prostu lubię :)

• Użytkownik
  • 3450 postów

Napisano 09 luty 2012 - 14:00

Luźno się obraca- w sensie ma luzy i to fakt niezaprzeczalny, ale faktycznie nie jest go łatwo przestawić,
bo przez brak jakichkolwiek nacięć, molet, ząbków w ogóle przestawianie bezela nie jest łatwe
szczególnie jak ręce są wilgotne(np lekko spocone lub miałeś przed chwilą w ręku zimne piwo :P ),
więc pod wodą operowanie nim jest pewnie wyczynem podobnym do sławnego złapania komara za jaja w rękawicach bokserskich :)

edit: Tak z ciekawości, bo tak super blisko samym projektem ani jego realizacją
nie interesowałem się- to 200 metrów szczelności było w każdym zegarku sprawdzone
i jest na to jakiś wydruk czy to tylko tak ktoś napis na nim machnął? ;)

edit2: Y60- kolejny raz oglądałem Twoje fotki i nie wiem może ja jakiś inny zegarek miałem w łapach :)
Masakrujesz nimi- widzę, że przed sprzedażą czegokolwiek trzeba zwrócić się do Ciebie-
wszystko po takich zdjęciach pójdzie 2 razy drożej :lol:

Użytkownik ricardo216 edytował ten post 09 luty 2012 - 14:11

• 0

#19 y60

y60

1125

• Użytkownik
  • 2343 postów

Napisano 09 luty 2012 - 14:14

Cyt "Luźno się obraca- w sensie ma luzy i to fakt niezaprzeczalny, ale faktycznie nie jest go łatwo przestawić,
bo przez brak jakichkolwiek nacięć, molet, ząbków w ogóle przestawianie bezela nie jest łatwe
szczególnie jak ręce są wilgotne(np lekko spocone lub miałeś przed chwilą w ręku zimne piwo :P ),
więc pod wodą operowanie nim jest pewnie wyczynem podobnym do sławnego złapania komara za jaja w rękawicach bokserskich :lol: "

A próbowałeś kiedyś przestawić bezel w Omedze Seamaster 300 pod wodą?

:)

W Doxie Sub zrobisz to z łatwością ale w SMP jest to już spory problem..

Piotrze ,brak ząbków ,nacięć ,moletowania itd zrzuciłbym na zwycięstwo designu nad praktycznym użytkowaniem.
To samo z uszami-może się podobać lub nie,ale ktoś zdecydował się na takie rozwiązanie,aby zegarek różnił się od większości "roleksopodobnych" nurków.

cyt: "edit: Tak z ciekawości, bo tak super blisko samym projektem ani jego realizacją
nie interesowałem się- to 200 metrów szczelności było w każdym zegarku sprawdzone
i jest na to jakiś wydruk czy to tylko tak ktoś napis na nim machnął? ;)
[/quote] "

masz gwarancję Producenta,można pójść do jakiegoś serwisu i sprawdzić indywidualnie..żaden problem..

Użytkownik y60 edytował ten post 09 luty 2012 - 14:15

• 0

#20 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9800 postów

Napisano 09 luty 2012 - 14:21

Luźno się obraca- w sensie ma luzy i to fakt niezaprzeczalny, ale faktycznie nie jest go łatwo przestawić,
szczególnie jak ręce są wilgotne(np lekko spocone lub miałeś przed chwilą w ręku zimne piwo ;) ),
więc pod wodą operowanie nim jest pewnie wyczynem podobnym do sławnego złapania komara za jaja w rękawicach bokserskich :P

Dlatego się pytałem jaki jest sens tego braku... Nurkowałem z różnymi zegarkami i drogimi i tanimi, każdy miał na beselu molet i nigdy nie miałem żadnej trudności przestawić go nawet w rękawicy neoprenowej, nie mówiąc już bez niej, a ręce miałem bezsprzecznie mokre. :lol:
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych