Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ciekawi mnie bardzo ORP Dzik , wiec zwracam się z prośbą do osób posiadających któryś z tych dwóch zegarków o opinie na ich temat.


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Witam

Ciekawi mnie bardzo ORP Dzik , wiec zwracam się z prośbą do osób posiadających któryś z tych dwóch zegarków o opinie na ich temat.

 

Najlepiej zapytaj na rodzimy forum twórców tego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam dzika.

Zegarek wykonany swietnie - jedynym problemem moze byc ewentualnie bezel, gdzie w niektorych przypadkach (nie we wszystkich) indeksy na bezelu sa o milimetr przesuniete i nie trafiaja w indeksy na tarczy(w niczym to nie przeszkadza).Oprocz tego swietna maszyna na super mechanizmie.A uszy naprawde fajnie ukladaja sie na nadgarstku.

Pare moich fotek dzika:

IMG_0837.jpg

IMG_0840.jpg

IMG_0841.jpg

IMG_0844.jpg

IMG_0845.jpg

IMG_0846.jpg

IMG_0865.jpg

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill ,wysłałem Ci PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegraka co prawda nie posiadam, ale miałem okazję oba sobie dokładnie obejrzeć. Na zdjęciach mnie nie przekonywały, ale w rzeczywistości bardzo zyskują. Pewnie gdyby nie inne plany zegarkowe, to już bym Dzika zanabył:rolleyes:

 

Bardzo fajnie rozwiązane uszy koperty, wzorowane na starę Amfibie, chyba z lat 60'

 

Faktycznie tak jak napisał Jash najwięcej dowiesz się na forum chinawatches.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam oba podwodniaki i mogę polecić :rolleyes:


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może kilka fotek Dzika:

 

 

gerl22.jpg

 

sv101.jpg

 

ggerllumi1.jpg

 

p527.jpg

 

p522.jpg

 

p526.jpg

 

p525.jpg

 

p524q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Na drugim zdjęciu wygląda jak jakiś stealth :rolleyes: Super foty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

y60, Twoje foty rządzą :rolleyes:


Marek

Drugie hobby - oo SUZUKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

y60 rozwaliłeś system tymi fotkami. Wcale się nie zdziwię jak Dzików zaraz zabraknie :) Z drugiej strony jeden dylemat mniej :rolleyes:


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście 2 fota to mistrzostwo świata!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki,taka mi jeszcze została,ale może coś dorobię.. :rolleyes:

 

p523.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdzie mozna znalezc wiecej informacji o tym projekcie?

Zadziwiające. Z punktu widzenia współczesnego informatycznego społeczeństwa, to ja jestem z pokolenia staruszków i dinozaurów :rolleyes: Ale mimo wszystko wciąż zadziwia mnie powszechna nieumiejętność posługiwania się wyszukiwarkami internetowymi :)

http://lmgtfy.com/?q=dzik+sok%C3%B3%C5%82+g.gerlach+


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak go chwalą, to ja żeby tak słodko nie było dodam swoje trzy grosze.

Fotki ich świetne, ale na żywo, to dla mnie nie jest przekonujący zegarek-

oprócz tarczy wszystko pozostałe jest dla mnie najzwyczajniej słabe.

A świecenie takie jak na focie, to może jest przez pierwszych kilkanaście sekund po mocnym naświetleniu,

a po paru chwilach ledwo można cokolwiek dojrzeć- zarówno na tarczy jak i na bezelu.

Bezel lata jak terkotka z Q@Q za kilkadziesiąt złotych.

No i to mocowanie- dla mnie to lekkie nieporozumienie- może na bransolecie lepiej to wygląda,

ale z paskiem wygląda to dla mnie śmiesznie.

Nie muszę chyba dopisywać, że to tylko moje indywidualne zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bezela, to zauważ, że nie ma żadnych nacięć z boku, jest gładki, czyli musi do pewnego stopnia luźniej się obracać, aby się z nim nie "mocować" za każdym razem. Ale za to "łapie" każdy klik pewnie i nie sposób go przypadkowo przestawić. Uszy nawiazuja po prostu do starej Amfibii, to oryginalne na obecne czasy rozwiazanie powoduje, ze faktycznie zegarek nie na każdym pasku wyglada dobrze. Dzik zyskuje za to wiele na bransolecie.

Tak jeszcze na marginesie, odnośnie mechanizmu, u mnie po dniu noszenia od 6:30 do 16:30 zegarek chodził jeszcze ponad 50 godzin w bezruchu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bezela, to zauważ, że nie ma żadnych nacięć z boku, jest gładki, czyli musi do pewnego stopnia luźniej się obracać, aby się z nim nie "mocować" za każdym razem. Ale za to "łapie" każdy klik pewnie i nie sposób go przypadkowo przestawić.

Obrotowy bezel, bez moletu, jaka przyczna, sens?

A tutaj wyszła mi wysypka z powodu uczulenia na brak elementarnej logiki: "musi do pewnego stopnia luźniej się obracać," i "nie sposób go przypadkowo przestawić."

Logicznie nie ma możliwości, żeby wystąpiło jedno i drugie jednocześnie, albo luźniej się obraca i bez problemu można go przypadkowo przestawić, albo trudno się obraca i nie sposób go przypadkowo przestawić..

Edytowane przez Piotr Ratyński
popr.

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźno się obraca- w sensie ma luzy i to fakt niezaprzeczalny, ale faktycznie nie jest go łatwo przestawić,

bo przez brak jakichkolwiek nacięć, molet, ząbków w ogóle przestawianie bezela nie jest łatwe

szczególnie jak ręce są wilgotne(np lekko spocone lub miałeś przed chwilą w ręku zimne piwo :P ),

więc pod wodą operowanie nim jest pewnie wyczynem podobnym do sławnego złapania komara za jaja w rękawicach bokserskich :)

 

 

 

edit: Tak z ciekawości, bo tak super blisko samym projektem ani jego realizacją

nie interesowałem się- to 200 metrów szczelności było w każdym zegarku sprawdzone

i jest na to jakiś wydruk czy to tylko tak ktoś napis na nim machnął? ;)

 

 

 

edit2: Y60- kolejny raz oglądałem Twoje fotki i nie wiem może ja jakiś inny zegarek miałem w łapach :)

Masakrujesz nimi- widzę, że przed sprzedażą czegokolwiek trzeba zwrócić się do Ciebie-

wszystko po takich zdjęciach pójdzie 2 razy drożej :lol:

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyt "Luźno się obraca- w sensie ma luzy i to fakt niezaprzeczalny, ale faktycznie nie jest go łatwo przestawić,

bo przez brak jakichkolwiek nacięć, molet, ząbków w ogóle przestawianie bezela nie jest łatwe

szczególnie jak ręce są wilgotne(np lekko spocone lub miałeś przed chwilą w ręku zimne piwo :P ),

więc pod wodą operowanie nim jest pewnie wyczynem podobnym do sławnego złapania komara za jaja w rękawicach bokserskich :lol: "

 

A próbowałeś kiedyś przestawić bezel w Omedze Seamaster 300 pod wodą?

 

:)

 

W Doxie Sub zrobisz to z łatwością ale w SMP jest to już spory problem..

 

Piotrze ,brak ząbków ,nacięć ,moletowania itd zrzuciłbym na zwycięstwo designu nad praktycznym użytkowaniem.

To samo z uszami-może się podobać lub nie,ale ktoś zdecydował się na takie rozwiązanie,aby zegarek różnił się od większości "roleksopodobnych" nurków.

 

 

cyt: "edit: Tak z ciekawości, bo tak super blisko samym projektem ani jego realizacją

nie interesowałem się- to 200 metrów szczelności było w każdym zegarku sprawdzone

i jest na to jakiś wydruk czy to tylko tak ktoś napis na nim machnął? ;)

"

 

masz gwarancję Producenta,można pójść do jakiegoś serwisu i sprawdzić indywidualnie..żaden problem..

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźno się obraca- w sensie ma luzy i to fakt niezaprzeczalny, ale faktycznie nie jest go łatwo przestawić,

bo przez brak jakichkolwiek nacięć, molet, ząbków w ogóle przestawianie bezela nie jest łatwe

szczególnie jak ręce są wilgotne(np lekko spocone lub miałeś przed chwilą w ręku zimne piwo ;) ),

więc pod wodą operowanie nim jest pewnie wyczynem podobnym do sławnego złapania komara za jaja w rękawicach bokserskich :P

Dlatego się pytałem jaki jest sens tego braku... Nurkowałem z różnymi zegarkami i drogimi i tanimi, każdy miał na beselu molet i nigdy nie miałem żadnej trudności przestawić go nawet w rękawicy neoprenowej, nie mówiąc już bez niej, a ręce miałem bezsprzecznie mokre. :lol:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś kiedyś przestawić bezel w Omedze Seamaster 300 pod wodą?

Nie, bo nie miałem trzysetki nigdy w łapach na tyle długo aby się nią tak poważnie bawić,

ale robiłem to z kilkudziesięcioma(jak nie więcej) nurkami i w każdym szło to lepiej czy gorzej- ale szło :P

 

brak ząbków ,nacięć ,moletowania itd zrzuciłbym na zwycięstwo designu nad praktycznym użytkowaniem.

I to jest konkretna odpowiedź- nie działa tak jak powinno, ale projektant uznał, że tak będzie ładniej i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"I to jest konkretna odpowiedź- nie działa tak jak powinno, ale projektant uznał, że tak będzie ładniej i tyle ;)"

 

nie zgodzę się ,że nie działa...mam ten zegarek w ręku i nie widzę żeby był jakiś problem..

 

Żeby nie wyjść na jakiegoś zdesperowanego obrońcę tego projektu,

 

Finisz projektu "Dzik i Sokół" zbiegł się u mnie z zakupem dwóch wyszukiwanych diverów,więc

raczej Dzik nie zostanie długo w moich rękach ,ale z "kronikarskiego " obowiązku (i ponieważ fizycznie mam ten zegarek w ręku)

 

z przyjemnością odpowiem na konkretne pytania i wrażenia dotyczące tegoż`

 

i tak :

 

po zanurzeniu zegarka w wannie ,sięgam (pod wodą ) mokrą :P ,a jakże ,ręką i...stwierdzam z pełną odpowiedzialnością

że bezel da się obrocić do żadanej pozycji.. a zegarek po 30 sekundowym pobycie na głebokości ok 30 cm..nie uległ zalaniu :lol:

 

edit:

 

p52vssmp.jpg

 

pzdr Michał

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zanurzeniu zegarka w wannie ,sięgam (pod wodą ) mokrą ;) ,a jakże ,ręką i...stwierdzam z pełną odpowiedzialnością

że bezel da się obrocić do żadanej pozycji.. a zegarek po 30 sekundowym pobycie na głebokości ok 30 cm..nie uległ zalaniu :P

A teraz potrzyj bokiem zegarka o nogawkę na udzie i sprawdź czy bezel zmienił pozycję, bo ja nie rozumiem, albo besel jest luźny i "lata" albo nie jest luźny, ale wtedy trudno go by było przestawić mokrą ręką.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...luźny bezel w tym wypadku, to delikatny "luz pomiędzy kliknięciami". Chodzi o to, że bezel można deliktanie poruszyć w jedną bądź drugą stronę, nie powodując "kliknięcia", natomiast samo "klikanie" działa bez zarzutu.


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze ,zrobiłem jak prosiłeś i bezel nie zmienił położenia..

 

prawdopodobnie dlatego,że :" brak ,ząbków ,moletowania itp"

 

chcąc obrócić bezel lekko go dociskam ,podobnie zresztą jak w Omedze bo i tam nie ma za bardzo o co zahaczyć..

 

ten opisywany "luz" jest jakby w obrębie jednego kliknięcia (nie wiem jak to inaczej opisać)

 

bezel dobrze przylega do koperty i nie "lata"

 

edit: Maxio opisał to trafnie

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.