Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

GERLACH

ORP Dzik i ORP Sokół

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2472 odpowiedzi w tym temacie

#2461 arek314

arek314
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 07:08

Źle znoszą krytykę swoich produktów, tak samo jak goście z nowego Błonia, więc się nie udzielają u nas ;)

Nie byłeś na sąsiednim forum :) tam regularnie są krytykowani. Tu się po prostu nie lubią z kierownictwem i tyle. Nie widzę porównania ze "szwajcarskimi" zegarkami Błonie.
  • 0

#2462 Mc Gyver

Mc Gyver
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 17:02

Hmmm, miałęm ochotę kupić Gerlacha Husaria, ale jak czytam wątek to trochę się obawiam.

Ktoś z Was miał doczynienia z tym konkretnym modelem?

Ja miałem  dwa razy ochotę na Dragona i po dwukrotnym przeczytaniu tego wątku spasowałem, ze względu na serwis posprzedażowy.

A wczoraj przyleciał ze Stanów "zamiennik":

gallery_94891_3255_239944.jpg

• 0

#2463 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Stowarzyszenie
  • 13506 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 17:11

Ja miałem  dwa razy ochotę na Dragona i po dwukrotnym przeczytaniu tego wątku spasowałem, ze względu na serwis posprzedażowy.

A wczoraj przyleciał ze Stanów "zamiennik":

Taką delikatną różnicę w cenie czuć... I w Europie uwzględnią gwarancję?

• 0

#2464 Mc Gyver

Mc Gyver
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 17:22

Cena zakupu wraz z cłem i Vat poniżej ceny Dragona. Wziąłem pod uwagę brak gwarancji w Polsce ale ETA 2824 jest tak popularnym mechanizmem, że naprawi ją każdy dobry, lokalny zegarmistrz. W ciągu kliku lat kupiłem kilkanaście zegarków i żaden nie potrzebował serwisu gwarancyjnego więc to też brałem pod uwagę. Można oczywiście trafić na egzemplarz z wadą ale w tym wypadku płatność PayPalem daje teoretyczną możliwość wejścia w tak zwany spór i odzyskanie pieniędzy. Ale oczywiście jakieś ryzyko jest i trzeba brać je pod uwagę w kalkulacjach. 

• 0

#2465 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Stowarzyszenie
  • 13506 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 19:51

To fakt. Mi też nigdy się nie zepsuł zegarek z ETA 2824 i pokrewnymi modelami.

• 0

#2466 Daito

Daito
  • Użytkownik
  • 4114 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 19:53

[...] ale ETA 2824 jest tak popularnym mechanizmem, że naprawi ją każdy dobry, lokalny zegarmistrz. W ciągu kliku lat kupiłem kilkanaście zegarków i żaden nie potrzebował serwisu gwarancyjnego więc to też brałem pod uwagę. 

A ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia - jeśli miałem jakiś problem z mechanizmem zegarka to była to właśnie 2824-2, po szeregu "rozrywkowych" przygodach z serwisami, wiem że definitywnie rozwiązuje problemy zamiana na ST-2130 :)

• 0

#2467 LMed

LMed
  • Użytkownik
  • 1872 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 09:12

ETA jest pewne dobrych kilka razy droższa od chińczyka , powszechnie mówi się również o lepszej kontroli jakości i wyższej kulturze technicznej produkcji ( powtarzalność , poziom wykończenia , czy wręcz czystość mechanizmów ) , stąd Twoje doświadczenia może nie oddają obiektywnie stanu rzeczy ?

Zapewne mechanizmy o bardzo zbliżonych parametrach , konwencja biały i czarny nie ma głębszego sensu .

Osobiście wybrałbym jak już zegarek z ETĄ 2824.

Użytkownik LMed edytował ten post 03 wrzesień 2017 - 09:40

• 0

#2468 Mc Gyver

Mc Gyver
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 12:27

Kolego Daito czytałem Twoje wpisy w różnych wątkach i widzę, że strasznie musiałeś się naciąć na ETĘ. I powiem Ci, że po ich przeczytaniu prawie zdecydowałem się na zakup jakiegoś Parnisa  :) ale za każdym podejściem (a było ich kilka) odrzucał mnie ich wtórny design. I sama nazwa też mi jakoś nie pasuje. Ale wiem, że Chińczycy potrafią zrobić dobry zegarek, jednak to nie moja bajka - kilka lat temu miałem nawet przygodę z nautec no limit - kupiłem go na próbę, żeby zobaczyć czy złapię bakcyla zegarków mechanicznych. Od strony technicznej do mechanizmu zegarka nie miałem najmniejszych zastrzeżeń - był bardzo punktualny, miał datę, stop sekundę i GMT ale ze względu na wspomniany wcześniej wtórny design sprzedałem go ale bakcyl pozostał. 

• 0

#2469 Maras 68

Maras 68
  • Użytkownik
  • 253 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 10:00

działa i hula bezproblemowo

Ix8QIr0.jpg

• 2

#2470 Mc Gyver

Mc Gyver
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 13:10

Gratuluję odwagi, szczęścia i oczywiście zegarka  :D

• 0

#2471 Buczo

Buczo
  • Użytkownik
  • 2219 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 16:07

Nie popadajmy w paranoję. Myślę, że problematyczne egzemplarze stanowią znaczną mniejszość :)

• 0

#2472 Kusznier

Kusznier
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 08:40

Ja posiadam Gerlach Navigator prawie rok. Wadą jest luźna koronka,ale to aż tak nie przeszkadza. Niestety,od maja zaczął się późnić.Na początku to było 6-8sekund na dobę,ostatnio jak sprawdzałem to ponad 15 sekund zaczął sie późnić. Jak go sie trzęsie to odgłosy jakby śruba latała. Myślę by go wysłać do Gerlacha,gwarancja jeszcze jest.
  • 0

#2473 arek314

arek314
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 11:02

Ja posiadam Gerlach Navigator prawie rok. Wadą jest luźna koronka,ale to aż tak nie przeszkadza. Niestety,od maja zaczął się późnić.Na początku to było 6-8sekund na dobę,ostatnio jak sprawdzałem to ponad 15 sekund zaczął sie późnić. Jak go sie trzęsie to odgłosy jakby śruba latała. Myślę by go wysłać do Gerlacha,gwarancja jeszcze jest.

Koniecznie. -15s/dzień jest jeszcze w parametrach mechanizmu Seiko NH35, ale te odgłosu martwią.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych