Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

GERLACH

ORP Dzik i ORP Sokół

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2644 odpowiedzi w tym temacie

#2641 Galll

Galll
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 14:00

Dzięki za radę. Napisze.
  • 0

#2642 Pore

Pore
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 14:38

W listopadzie 2018 miałem podobny problem; podczas nakręcania Sokoła uszkodziłem wałek. Ze strony Fundacji otrzymałem adres zegarmistrza naprawiającego zegarki G.Gerlach: Aleje Wyzwolenia 109, 71-560 Szczecin. Tam też wysłałem, a płatność za naprawę w kwocie 100 zł uiściłem na konto Fundacji.
  • 0

#2643 EMP74

EMP74
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:55

Mój Gerlach Submarine niestety popsuł się kolejny raz, tym razem nie ma możliwości wkręcenia koronki na miejsce. To już druga awaria mojego zegarka w ciągu roku. Najpierw w miesiąc - dwa po zakupie zegarek zaczął się zatrzymywać, myślałem że może nieregularnie go nakręcam ale wystarczyło nim potrząsnąć, albo wyjąć i włożyć ponownie koronkę i zegarek chodził następne 12 godzin. Odesłałem do naprawy. Przez miesiąc cisza, zacząłem dzwonić do firmy ale bez efektów. Pisałem na FB pytania co z zegarkiem, żadnej odpowiedzi aż przyszedł dzień podwójnego szczęścia - dodzwoniłem się do firmy i dostałem odpowiedź na FB. Telefonicznie poinformowano mnie że problem był ze źle wytoczoną kopertą która blokowała mechanizm. Na FB dowidziałem się że problemem było to że ktoś rzucił paczkę w transporcie, sekundnik się skrzywił i zaczął blokować mechanizm.
Kolejna awaria, ta z koronką miała miejsce w listopadzie. Sprawdziłem na stronie G.Gerlacha adres pod jaki się wysyła reklamacje, wysłałem. Czekałem dwa tygodnie, zapytałem mailowo, na FB i na FB dostałem odpowiedź że adres wysyłki się zmienił. Odpisałem że przecież wysłałem na ten podany w regulaminie na stronie G.Gerlach i zrobiłem sobie screena z regulaminem, tak na wszelki wypadek. Po kilku godzinach na FB dostałem odpowiedź że adres na stronie jest poprawny. Sprawdziłem regulamin i okazało się że adres został zmieniony. Cóż, zadzwoniłem do fundacji z prośbą o wyjaśnienie czy to taki standard ich obsługi? Coś tam pokwękali i obiecali zwrócić pieniądze za przesyłkę, obiecali mi też wysłanie mailem formularza reklamacyjnego. Oczywiście żadnego maila nie dostałem.
Pozostało mi tylko jedno, skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy w przypadku drugiej awarii w okresie gwarancyjnym. Tak też zrobiłem, zegarek odesłałem, ale od miesiąca nie ma żadnego kontaktu ze strony fundacji. Pewnie trzeba będzie iść do sądu.
Jedyne co mogę powiedzieć o wyrobach G.Gerlacha : ładne ale trwałość zegarków taka jak przysłowiowej chińszczyzny. Dodatkowo serwis i obsługa klienta na skandalicznie niskim poziomie. Takie Janusze biznesu. Odradzam kupno ich produktów.

• 0

#2644 greenmag

greenmag
  • Użytkownik
  • 288 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 17:22

Dodatkowo jeśli sprzedawca (a w tym przypadku i producent) w okresie do 14 dni nie ustosunkuje się do zgłoszenia reklamacyjnego to wówczas z automatu jest ono uznawane za zasadne i należy spełnić żądania konsumenta.
  • 1

#2645 EMP74

EMP74
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 15:15

Dodatkowo jeśli sprzedawca (a w tym przypadku i producent) w okresie do 14 dni nie ustosunkuje się do zgłoszenia reklamacyjnego to wówczas z automatu jest ono uznawane za zasadne i należy spełnić żądania konsumenta.

Taka jest teoria, a praktyka oznacza konieczność pójścia do sądu jeśli sprzedawca nie ma ochoty postąpić zgodnie z prawem. To oznacza kolejną stratę czasu i środków. To mnie najbardziej zdenerwowało w całej tej sytuacji, kupuję zegarek i w ciągu 12 miesięcy od zakupu 2-3 miesiące zegarek jest popsuty albo podróżuje w tę i z powrotem do Gdańska albo jest w naprawie. Nie ma sensu się tak męczyć, lepiej kupić sobie zegarek innej firmy. Taki który działa, a jak się popsuje, bo tak się zdarza to zostanie naprawiony szybko i bez zbędnej zwłoki.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych