Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

DZIAŁ TECHNICZNY

Tu pytamy o sprawy techniczne, wymiany, naprawy, ułatwienia itp

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6761 odpowiedzi w tym temacie

#6081 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8858 postów

Napisano 28 lipiec 2018 - 11:45

Dzień dobry. Proszę o poradę dotyczącą poljota kosmos. 1 jaka cena wymiany włosa i balansu plus czyszczenie i regulacja? 2 Czy zna ktoś niamiary na specjalistę od pozłacania. Zegarek jest wytarty.

Nie pisz Poljot Kosmos bo to nic nie mówi i wprowadza w błąd. W tym przypadku ważny jest mechanizm a to chrono 3133.  To mechanizm definiuje koszty a w tym przypadku tanio nie będzie.

Edit. Tylko czy ten zegarek jest pozłacany? Bo wg mnie nie. Raczej jakieś PVD lub coś podobnego

A tak na przyszłość to to jest Poljot Kosmos :)

17634602_1298589563550109_4747948097739134672_n.jpg

Zależy od zegarmistrza i od miasta
Czyszczenie gdzieś koło 50 zł ten typ mechanizmu jest trochę trudniejszy w serwisowaniu, 50 zł to i tak mało. Wymiana balansu to teraz zależy czy majster będzie miał części zapasowe myślę że może podliczy ze 3 dychy za te części. Razem 80 zł. To w miarę rozsądna cena. A nie rozsadna może być 3x wieksza.
Co do pozłocenia zdaje mi się że na alle jest ta usługa chyba 80 zł.

Z całym szacunkiem za 50 zł to nikt w tym zegarku nawet dekla nie odkręci. Zacząłbym od minimalnie 100 + koszt części. 3x80=240... jeśli to naprawa to nadal w granicach rozsądku albo lepiej - realiów.

Użytkownik kchrapek edytował ten post 28 lipiec 2018 - 12:07

• 0

#6082 wempiełqr

wempiełqr
  • Użytkownik
  • 706 postów

Napisano 28 lipiec 2018 - 11:54

Nie pisz Poljot Kosmos bo to nic nie mówi i wprowadza w błąd. W tym przypadku ważny jest mechanizm a to chrono 3133. To mechanizm definiuje koszty a w tym przypadku tanio nie będzie.

Z całym szacunkiem za 50 zł to nikt w tym zegarku nawet dekla nie odkręci. Zacząłbym od minimalnie 100 + koszt części. 3x80=240... jeśli to naprawa to nadal w granicach rozsądku albo lepiej - realiów.

Jak mowa o kosmosie to mi przyszedł na myśl 29 kamienny automat ☺
A jeśli o chrono chodzi to faktycznie podane przeze mnie ceny trzeba pomnożyć o te 3x.
  • 0

#6083 Sikorek

Sikorek
  • Użytkownik
  • 204 postów

Napisano 28 lipiec 2018 - 12:31

Ja Ci powiem co Ci powie... "wyrzuć pan to..." ;)

Okazało się, że miałeś rację  :D

Byłem wczoraj u zegarmistrza, stwierdził, że układ jednorazowy i nie ma sensu dokładać do niego pieniędzy, polecił odstawić jako eksponat na półkę  B)

• 0

#6084 loituma

loituma

stary dziad :)

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 4848 postów

Napisano 28 lipiec 2018 - 14:35

Okazało się, że miałeś rację :D
Byłem wczoraj u zegarmistrza, stwierdził, że układ jednorazowy i nie ma sensu dokładać do niego pieniędzy, polecił odstawić jako eksponat na półkę B)

No niestety taka prawda. Większości majstrów nie chce się za to brać, wielu z nich nie ma o tym zielonego pojęcia, a poza tym jest ekonomicznie nieopłacalne.
Z drugiej strony szkoda zegarka, bo to przecież zawsze jest kawał historii. Sam nieraz walczyłem z beznadziejnymi przypadkami, tylko dla tego, że skoda było wyrzucić. ;)

Taka rzeczywistość.
  • 1

#6085 art_69

art_69
  • Użytkownik
  • 1015 postów

Napisano 28 lipiec 2018 - 16:14

Jak mowa o kosmosie to mi przyszedł na myśl 29 kamienny automat ☺
A jeśli o chrono chodzi to faktycznie podane przeze mnie ceny trzeba pomnożyć o te 3x.

Tylko, żeby zegarmistrz wiedział, że to Kosmos i naprawa nie była Kosmosem, bo wtedy ten zegarek naprawdę poleci w Kosmos  ;)

Ja nie wiem czy jakbym poszedł do części specjalistów od zegarków, to oni wiedzieliby, że ten zegarek to Kosmos?

Użytkownik art_69 edytował ten post 28 lipiec 2018 - 16:15

• 0

#6086 Sikorek

Sikorek
  • Użytkownik
  • 204 postów

Napisano 29 lipiec 2018 - 12:45

No niestety taka prawda. Większości majstrów nie chce się za to brać, wielu z nich nie ma o tym zielonego pojęcia, a poza tym jest ekonomicznie nieopłacalne.
Z drugiej strony szkoda zegarka, bo to przecież zawsze jest kawał historii. Sam nieraz walczyłem z beznadziejnymi przypadkami, tylko dla tego, że skoda było wyrzucić. ;)

Taka rzeczywistość.

Ubolewam nad tym ale chyba nic nie jestem w stanie zrobić, szkoda mi tego zegarka bo jest w naprawdę pięknym stanie i chciałbym, żeby działał, chciałbym też go nosić bo zwyczajnie mi się podoba i fajnie leży na moim nadgarstku.

Spróbuję uderzyć do jakiegoś elektronika, może jest ktoś na forum, kto przerabiał ten temat lub zna się na naprawie radzieckich elektronik?

• 0

#6087 drobnypijaczek

drobnypijaczek
  • Użytkownik
  • 759 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 15:55

Zaglądam na nasze forum i co jakiś czas nachodzi mnie refleksja. Trzymać takie forum w ryzach jeśli chodzi o tematy, wątki, posty to nie jest robota na pół etatu. A jak by taki admin miał błędy ortograficzne poprawiać to chyba by mu życia zbrakło.

Użytkownik kchrapek edytował ten post 30 lipiec 2018 - 16:18
Wszystko prawda, poprawiłem "forum" :)

• 0

#6088 Sikorek

Sikorek
  • Użytkownik
  • 204 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 16:58

Witam wszystkich!

Rozłożyłem dzisiaj na części pierwsze Komandirskiego, znalazłem usterkę, poprzez którą prawdopodobnie zatrzymała się wskazówka godzinowa na dziewiątej i dalej już nie chciała iść, czy dostanę gdziekolwiek taką część?:

27x1im9.jpg

• 0

#6089 gregch

gregch

leń i kombinator

• Użytkownik
  • 3161 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:26

Oczywiście. Tych mechanizmów jest pełno.
  • 0

#6090 Sikorek

Sikorek
  • Użytkownik
  • 204 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:33

Oczywiście. Tych mechanizmów jest pełno.

Dzięki za odpowiedź, czy uszkodzenie tego elementu mogło być przyczyną zatrzymania się wskazówki godzinowej na godzinie dziewiątej? nie wiem po prostu czy mam szukać dalej usterki a dopiero raczkuję :D

Dodam, że werk to 2409 z datownikiem, wskazówka godzinowa stanęła w miejscu i nastawa godziny nie przynosiła skutku, obracała się tylko wskazówka minutowa.

Czy ktoś z Was ma wiedzę (i chciałby się nią podzielić) gdzie (jaka część) jeszcze mogę szukać przyczyny zatrzymania się wskazówki godzinowej?

• 0

#6091 mkoch

mkoch
  • Użytkownik
  • 1595 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:43

Dzięki za odpowiedź, czy uszkodzenie tego elementu mogło być przyczyną zatrzymania się wskazówki godzinowej na godzinie dziewiątej? nie wiem po prostu czy mam szukać dalej usterki a dopiero raczkuję :D
Dodam, że werk to 2409 z datownikiem, wskazówka godzinowa stanęła w miejscu i nastawa godziny nie przynosiła skutku, obracała się tylko wskazówka minutowa.
Czy ktoś z Was ma wiedzę (i chciałby się nią podzielić) gdzie (jaka część) jeszcze mogę szukać przyczyny zatrzymania się wskazówki godzinowej?

Szukaj w okolicach mechanizmu nastawczego, ćwiertnika itd. Ten złamany tirecik nie miał wpływu na zatrzymywanie się jednej ze wskazówek. Poszły trybiki na jednym z tych kół

Edit. Zdjęcie z internetu jakiegoś werku ale zasada przy tym wostoku będzie podobna

Załączone miniatury

• gallery-109-2.jpg
  • gallery-109-1.jpg

Użytkownik mkoch edytował ten post 30 lipiec 2018 - 17:45

• 1

#6092 Sikorek

Sikorek
  • Użytkownik
  • 204 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:55

Szukaj w okolicach mechanizmu nastawczego, ćwiertnika itd. Ten złamany tirecik nie miał wpływu na zatrzymywanie się jednej ze wskazówek. Poszły trybiki na jednym z tych kół

Edit. Zdjęcie z internetu jakiegoś werku ale zasada przy tym wostoku będzie podobna

Dzięki!

Obejrzałem wszystkie zębatki dokładnie pod lupą jeszcze przed tym jak napisałeś post, wszystkie trybiki są w porządku :D (albo to ze mną jest coś nie w porządku - tzn z moim wzrokiem).

Za co dokładnie odpowiada tiret w tym przypadku? dodam, że wskazówka godzinowa przestała działać poprawnie sama z siebie, odłożyłem zegarek o 20 i zerknąłem na niego przed 23 a on dalej wskazywał godzinę dziewiątą (sekundnik szedł normalnie).

• 0

#6093 Enkil

Enkil

Мамай

• Użytkownik
  • 5912 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 20:17

Dzięki!
Obejrzałem wszystkie zębatki dokładnie pod lupą jeszcze przed tym jak napisałeś post, wszystkie trybiki są w porządku :D (albo to ze mną jest coś nie w porządku - tzn z moim wzrokiem).
Za co dokładnie odpowiada tiret w tym przypadku? dodam, że wskazówka godzinowa przestała działać poprawnie sama z siebie, odłożyłem zegarek o 20 i zerknąłem na niego przed 23 a on dalej wskazywał godzinę dziewiątą (sekundnik szedł normalnie).

Szanowny kolego;
-Mechanizm 2409 oznacza werk o średnicy 24mm z centralnym sekundnikiem i ... Koniec.
- Mechanizm 2414 to ten sam co powyżej tylko dodatkowo ze wskazaniem dnia miesiąca;
- Mechanizm 2428 posiada to co powyższe plus dni tygodnia.

Zakladam że twój to 2414 :)

Ten ułamany kawałek jeśli dobrze pamiętam odpowiada za sprężyste przeskakiwanie tarczy z dniami miesiąca, bez niego też działa ale niemrawo :)

Jeżeli sekundnik działa a pozostałe wskazówki stoją to należy naprawić ćwiertnik (przez ściśnięcie go z odpowiednią siłą, we właściwym miejscu), osoba bez doświadczenia ma nikłe szanse na prawidłową naprawę, łatwiej założyć ćwiertnik z jakiegokolwiek trupka - oczywiście identycznego mechanizmu.
  • 1

#6094 Brat Pit

Brat Pit
  • Użytkownik
  • 1073 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 20:19

Może zatarł się ćwiertnik albo stracił ścisłość sprzęgła ciernego.

Ed. Enkil był szybszy
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Brat Pit edytował ten post 30 lipiec 2018 - 20:20

• 0

#6095 Sikorek

Sikorek
  • Użytkownik
  • 204 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 20:20

Szanowny kolego;
-Mechanizm 2409 oznacza werk o średnicy 24mm z centralnym sekundnikiem i ... Koniec.
- Mechanizm 2414 to ten sam co powyżej tylko dodatkowo ze wskazaniem dnia miesiąca;
- Mechanizm 2428 posiada to co powyższe plus dni tygodnia.

Zakladam że twój to 2414 :)

Ten ułamany kawałek jeśli dobrze pamiętam odpowiada za sprężyste przeskakiwanie tarczy z dniami miesiąca, bez niego też działa ale niemrawo :)

Jeżeli sekundnik działa a pozostałe wskazówki stoją to należy naprawić ćwiertnik (przez ściśnięcie go z odpowiednią siłą, we właściwym miejscu), osoba bez doświadczenia ma nikłe szanse na prawidłową naprawę, łatwiej założyć ćwiertnik z jakiegokolwiek trupka - oczywiście identycznego mechanizmu.

Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź i pomoc :)

Spróbuję przełożyć z trupka.

• 0

#6096 pływak_wodnik

pływak_wodnik
  • Użytkownik
  • 1238 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 17:32

Przypomnijcie jak wyciągnąć koronkę z cal. 2356? e2a61c6a160513b37686c82e2093ab9b.jpg
  • 0

#6097 wempiełqr

wempiełqr
  • Użytkownik
  • 706 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 19:58

Złapać w miejscu zaznaczonym i przesunąć w pokazanym kierunku
photo_editor_1533063370897.jpg
  • 0

#6098 Sebolski

Sebolski
  • Użytkownik
  • 3563 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 21:06

Dla mnie ciekawostka. Dla większości tu pewnie standard pierwsze zdjęcie 2414 wostoka chyba we wczesnej wersji. Druga focia to porównanie obu wersji. Ktoś zna przyczynę zmiany? Jakieś minusy tego rozwiazania? 00d4f8182198a31cd0010c23c27ccbe5.jpgaf16b88f18881fb963020f025fe92efc.jpg

Wydeptane mi5s
  • 0

#6099 wempiełqr

wempiełqr
  • Użytkownik
  • 706 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 22:05

Ta inna wersja była przy wostokach z datownikiem na 6
  • 0

#6100 Sebolski

Sebolski
  • Użytkownik
  • 3563 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 22:26

Ta inna wersja była przy wostokach z datownikiem na 6

ok, dzięks, ale czy jakbyś założył tarczę datownika przewidzianą na 6 do wersji na 3 to by poszło? w sławie na pewno

Użytkownik Sebolski edytował ten post 31 lipiec 2018 - 22:46

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych