Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

DZIAŁ TECHNICZNY

Tu pytamy o sprawy techniczne, wymiany, naprawy, ułatwienia itp

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6503 odpowiedzi w tym temacie

#6481 mkoch

mkoch
  • Użytkownik
  • 1470 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:57

Witam. Posiadam zegarek Wostok z mechanizmem 2209, czy jest szansa dokupić do niego w rozsądnej cenie kompletny balans wraz z mostkiem?

Cały zegarek kosztował mnie 20 zł i dlatego zastanawiam się  czy warto go uruchomić, czy lepiej schować do szuflady.attachicon.gifwostok 2209.jpg

Tanich zegarków z tym mechanizmem i samych mechanizmów na aukcjach jest mnóstwo.  Na pewno każdy starszy zegarmistrz też będzie miał taki werk. Tylko uważaj, bo były z fazowaną (frezowaną) krawędzią mostków i proste. Ty musisz kupić właśnie z fazowaną. Ten Twój widać, że nie jest powycierany, więc jeśli tarcza jest w ładnym stanie, to wg mnie warto odbudować.  

• 0

#6482 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8482 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:59

Witam. Posiadam zegarek Wostok z mechanizmem 2209, czy jest szansa dokupić do niego w rozsądnej cenie kompletny balans wraz z mostkiem?

Cały zegarek kosztował mnie 20 zł i dlatego zastanawiam się  czy warto go uruchomić, czy lepiej schować do szuflady.attachicon.gifwostok 2209.jpg

Co to znaczy rozsądna cena? Bo jak powiesz że  5 zł to mi się np nawet butów nie będzie chciało założyć żeby na pocztę pójść :D

• 0

#6483 Abies

Abies
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:08

Co to znaczy rozsądna cena? Bo jak powiesz że  5 zł to mi się np nawet butów nie będzie chciało założyć żeby na pocztę pójść :D

Rozsądna cena to np. 20 zł

• 0

#6484 Abies

Abies
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:24

Tanich zegarków z tym mechanizmem i samych mechanizmów na aukcjach jest mnóstwo.  Na pewno każdy starszy zegarmistrz też będzie miał taki werk. Tylko uważaj, bo były z fazowaną (frezowaną) krawędzią mostków i proste. Ty musisz kupić właśnie z fazowaną. Ten Twój widać, że nie jest powycierany, więc jeśli tarcza jest w ładnym stanie, to wg mnie warto odbudować.  

Tarcza moim zdaniem wygląda nieciekawie wostok tarcza.jpg .Generalnie zegarek kupiłem do zabawy.

• 0

#6485 Brat Pit

Brat Pit
  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:55

Poratuje ktoś wymiarem szkła no nie ma jak chwilowo zmierzyć :/

Uważam że lepiej pójść do zegarmistrza i niech on mierzy i dopasowuje. Ja kilka błędów szkiełkowych popełniłem  :ph34r:

• 0

#6486 mkoch

mkoch
  • Użytkownik
  • 1470 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 12:16

Tarcza moim zdaniem wygląda nieciekawie attachicon.gifwostok tarcza.jpg.Generalnie zegarek kupiłem do zabawy.

Naprawa przekroczy wartość tego zegarka. Tarcza słaba, złocenie jednak uszkodzone. Gdybyś miał jakiś mechanizm na podmianę, albo sam przekręcił mostek z balansem, to można się pobawić. Każda inwestycja nie ma większego sensu

• 0

#6487 Remo74

Remo74
  • Użytkownik
  • 349 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 19:57

Czy ktoś z Was srebrzył wskazówki? Mam komponenty do czarnego Sputnika ale ze złoconymi wskazówkami. Co poradzicie?
  • 0

#6488 Krokodyl Tik-Tak

Krokodyl Tik-Tak
  • Użytkownik
  • 1032 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 20:51

Czy ktoś z Was srebrzył wskazówki? Mam komponenty do czarnego Sputnika ale ze złoconymi wskazówkami. Co poradzicie?

Czarne Sputniki mają wskazówki niklowane, nie srebrzone. Moim zdaniem niewykonalna sprawa, aby utrzymać ten sam wymiar otworów.

Niektórzy robią tak, że zwyczajnie wycierają wskazówki z pozłoty (pasta polerska na patyczku higienicznym) i uzyskują srebrny kolor. Oczywiście się różni od oryginału, bo jest cieplejszy. W okolicach kropki we wskazówce sekundowej, trudno Ci będzie ją wytrzeć - pamiętaj, że tam jest naniesiony 70-letni laminat. To wycieranie to żenada, mówiąc wprost.

Poszukaj oryginałów, trafiają się. :) 

• 0

#6489 Remo74

Remo74
  • Użytkownik
  • 349 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 22:19

Dzięki za konkretne info, wygląda na to, że albo założyć złocone albo czekać na fart :)
  • 0

#6490 Krokodyl Tik-Tak

Krokodyl Tik-Tak
  • Użytkownik
  • 1032 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 22:32

Jeśli tarcza w Twoim nie jest w jakimś powalającym stanie - sprzedaj to co masz na grupach i przeszukuj aukcje na wschodzie. Zwykle brakuje wskazówek, a szczególnie sekundnika. To był wbrew pozorom popularny zegarek-gadżet, tylko, że jest ładny i flagowy, to go z marszu wszyscy rozkupują. Na allegro wisiał niedawno czarny, kompletny przez miesiąc za 4 stówki.

Wskazówki złocone do Sputnika sobie zostaw.

Mój z Bułgarii (ebay), za mini kaskę. Dostałem jeszcze w gratisie, bez zapowiedzi młodzieżowego Kirowskiego.

Załączone miniatury

• Sputnik.jpg

Użytkownik Krokodyl Tik-Tak edytował ten post 10 styczeń 2019 - 22:34

• 0

#6491 mkoch

mkoch
  • Użytkownik
  • 1470 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 06:19

Jeśli tarcza w Twoim nie jest w jakimś powalającym stanie - sprzedaj to co masz na grupach i przeszukuj aukcje na wschodzie. Zwykle brakuje wskazówek, a szczególnie sekundnika. To był wbrew pozorom popularny zegarek-gadżet, tylko, że jest ładny i flagowy, to go z marszu wszyscy rozkupują. Na allegro wisiał niedawno czarny, kompletny przez miesiąc za 4 stówki.

Wskazówki złocone do Sputnika sobie zostaw.

Mój z Bułgarii (ebay), za mini kaskę. Dostałem jeszcze w gratisie, bez zapowiedzi młodzieżowego Kirowskiego.

Jeszcze czarnego sputnika w takim stanie nie widziałem :o

• 0

#6492 Remo74

Remo74
  • Użytkownik
  • 349 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 08:55

Łukasz Twój jest powalający, to widać nawet bez lupy. Cztery stówki to jednak nie mój zasięg :)
  • 0

#6493 Krokodyl Tik-Tak

Krokodyl Tik-Tak
  • Użytkownik
  • 1032 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 11:23

Dzięki. Akurat Sputniki udało się złapać w dobrym stanie.

• 0

#6494 Rosomak1337

Rosomak1337
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 09:48

Dzień dobry, mam pytanie, werk rusza się wraz z plastikowym ringiem w kopercie, połączenie ring-werk jest ok tam luzu nie ma.

Poljot z werkiem 2614.2h

Załączone miniatury

• IMG_20190113_094444.jpg

Użytkownik Rosomak1337 edytował ten post 13 styczeń 2019 - 09:48

• 0

#6495 etz

etz
  • Użytkownik
  • 273 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 10:45

rusza się bo nie ma wałka naciągowego?

• 0

#6496 Rosomak1337

Rosomak1337
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 10:47

Rusza się nawet z wałkiem.

• 0

#6497 Brat Pit

Brat Pit
  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 11:28

Te ringi już tak mają. Wyjmowałeś werk?

SKS

• 0

#6498 Rosomak1337

Rosomak1337
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 11:44

Werka z ringu nie wyjmowałem, prawdopodobnie coś podłoże pomiędzy ring a dekielek.

• 0

#6499 Brat Pit

Brat Pit
  • Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 12:19

Ten plastik ringu chyba tak sie dziwnie zachowuje po otwarciu i wyjęciu z koperty. Też kiedyś wyjąłem werk, ale przed otwarciem koperty werk nie ujawniał luzu w kopercie. Jak go zamontowałem spowrotem to dostał luzu  w kopercie.

• 0

#6500 Rosomak1337

Rosomak1337
  • Nowy Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 12:51

Miałem podobnie, początkowo werk nie miał takiego luzu, jak kręciłem koronką to był w miejsciu, a jak otworzyłem zegarek nagle zaczął się ruszać nawet przy kręceniu koronką...

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych