Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

arc76, ale w porządku nikt nie powiedział, że jesteś niedouczony czy coś.

Masz rację każdy wymienia się tu spostrzeżeniami i fajnie, że swoje przedstawiłeś.

Trochę dystansu, nikt nie pisze tu złośliwie, czy coś podobnego.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest TabaQ ma racje - nic się nie przejmuj pisz dalej i się udzielaj tzw "nowi" są tu mile widziani a MWATCH-a zaraz tutaj na temperujemy co on tu nam będzie się panoszył na szwajcarskie paszoł :P  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o kupienie chronometru, tylko o swoje spostrzeżenia, forum chyba jest od tego aby się dzielić swoimi opiniami a nie zaraz komuś dogadać bo jest niedouczony i nie pisze poprawną polszczyzną, pozdrawiam.

 

 

Nie jestem złośliwy ,tylko napisałem że dokładność zegarka jaką chcesz uzyskać  w każdej pozycji , uzyskasz w zegarkach typu chronometr. 

 

W radzieckich zegarkach cieżko będzie Ci uzyskać taki wynik , o ile jest możliwy , (zbudowane są z innny materiałów ( np:materiał z z jakiego zrobiony jest włos ).

 

Cieszymy sie że piszesz swoje spotrzeżenia  na temat zegarków ,  uwagi dotyczące ortografii i pisania postu jednego pod drugim , wynikają z regulaminu jaki zaakceptowałeś przy rejestracji na forum ( zapewne go nie czytałeś , tylko kliknąłeś na "pałę" żeby było szybciej.)

           Nie napisałem i  nie twierdzę że jesteś nieduczony , to Twoje spostrzeżenie  bo tak napisałeś :(

 

      " Nie chodzi mi o kupienie chronometru, tylko o swoje spostrzeżenia, forum chyba jest od tego aby się dzielić swoimi opiniami a nie zaraz komuś dogadać bo jest niedouczony i nie pisze poprawną polszczyzną, pozdrawiam."

 

Tak więc jeśli żle zrozumiałeś moją wypowiedz to przepraszam , czytaj to co sam piszesz ...

 

 

 

 

 

Nikt złosliwie tu nie podchodzi do Twojej osoby ,tylko grzecznie zwraca uwagę na błedy jakie popełniłeś gdy  formułowałeś swoją wypowiedz  .

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Nie wiedziałem za bardzo w którym dziale umieścić moje pytanie i padło na techniczny. Ostatnio trafiła mi się Pobieda w bardzo ładnym stanie z subsekundą. Na tarczy ma opis 15 kamieni ale po otwarciu w środku znalazłem werk 16-kamieniowy. Pytania:

1. czy były takie i takie wersje,

2. czy włożony został werk np. od Majaka

3. Inna opcja ???

 

Pozdrawiam

 

Już dałem radę sobie wszystko (?) sam wyjaśnić. W środku siedzi werk od Majaka.Zresztą chyba werk Majaka różni się od werku od  Pobiedy (poza miejscem składania zegarka)  tylko właśnie 16-tym kamieniem na osi centralnej wskazówek godz/min oraz amortyzacją balansu.

Czy są ewentualnie też inne różnice ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AWG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka ostatnich dni spędziłem na ustawianiu dokładności chodu, przy czym był on użytkowany normalnie (różna temperatura, różne warunki atmosferyczne, na noc ściągany z nadgarstka itd) i (o dziwo !) udało mi się samodzielnie ustawić dokładność chodu z wychyleniem... ...0 [zero] sekund ca4 dni ! :D Werk to Cal.2209 w Wostoku  :) Udała się komuś taka sztuczka czy tylko uzupełniam jakiś nieznany mi kanon ?  (piszę o tym, bo to dla mnie nie lada wyczyn, tym bardziej, że to jednak biurko w domu a nie stół w pracowni, w dodatku zwykłą igłą do szycia ustawiane)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszesz , jest dokładniejszy niż chronograph ... Jak sprawdziłeś dokładność chodu zegarka (  jakieś urządzenie,  czy tylko obserwacja względem innego zegarka, który robi kilka sek w jedna lub w dugą stronę na dobę   :) ?

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie mierzył to jest dobrze jak na "ruski" zegarek :D

Nawet jak są jakieś odchyłki na wzorcu to i tak dobrze. Mnie się nigdy chyba nie udało tak ustawić żeby nawet względem "byle czego" nie było odchyłki przez 4 dni :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie odchyłki ma wzorzec i co nim było ? 

 

Kchrapek ..piszesz że jak na ruski zegarek to i tak dobrze , , a można jescze lepiej niż 0 sec na 4 dni ?   :) haha . 

 

Nie mowię że źle , jak na ten werk, to jest wręcz idealnie ( 0 sec) .

Pozostało złożyć mi  tylko gratulacje w osiągnięciu tak precyzyjnego wyniku .. 

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszesz , jest dokładniejszy niż chronograph ... Jak sprawdziłeś dokładność chodu zegarka (  jakieś urządzenie,  czy tylko obserwacja względem innego zegarka, który robi kilka sek w jedna lub w dugą stronę na dobę   :) ?

zegarki za pomocą których trzymałem wzorzec, to zegar internetowy jak i również stoper w nokii 6630  :D /edit/: Zauważyłem, że przy większej gestykulacji dłonią na której mam zegarek-, załóżmy: ruch odpowiadający "mniej-więcej" ruchowi wykonywanemu podczas nakręcania naręcznych automatów-, w skrócie:szybki/energiczny ruch, powoduje odchył "do tyłu" o jakieś  1/4-1/3 sek., przy czym wszystko "wraca" do "normy" po krótkim czasie "normalnego" użytkowania.

Edytowane przez messenger1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie odchyłki ma wzorzec i co nim było ? 

 

Kchrapek ..piszesz że jak na ruski zegarek to i tak dobrze , , a można jescze lepiej niż 0 sec na 4 dni ?   :) haha . 

 

Nie mowię że źle , jak na ten werk, to jest wręcz idealnie ( 0 sec) .

Pozostało złożyć mi  tylko gratulacje w osiągnięciu tak precyzyjnego wyniku .. 

dzięki :) swoją drogą chyba po prostu "trafiło się ....." :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie odchyłki ma wzorzec i co nim było ? 

 

Kchrapek ..piszesz że jak na ruski zegarek to i tak dobrze , , a można jescze lepiej niż 0 sec na 4 dni ?   :) haha . 

 

Nie mowię że źle , jak na ten werk, to jest wręcz idealnie ( 0 sec) .

Pozostało złożyć mi  tylko gratulacje w osiągnięciu tak precyzyjnego wyniku .. 

"Kchrapek ..piszesz że jak na ruski zegarek to i tak dobrze , , a można jescze lepiej niż 0 sec na 4 dni ?   :) haha ."

Masz mnie MWATCH :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm poljot 2414 zaczyna pracować jak poluzuję śruby na mostku(mostek z kołem sekundowym) i lekko go podniosę,co może być przyczyna takiego zachowania ?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Edytowane przez seba1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak blaszki dystansowej?

Ed

Brudne łożysko, czop

Sklepany górny czop.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 2609 HA w takiej Rakiecie:

 

 

http://slavnyhans.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=179&Itemid=12

 

 

Śpieszy się niecałe dwie godziny. Nie jestem ekspertem, ale sądzę, że to wina skrzywionego włosa. Przesunąłem "regulatorem" na maxa na minus i nic to nie dało. Czy da się naprostować włos, czy lepiej wymienić?

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włos może byc też sklejony olejem. Trzeba rozłożyć, wyczyścic, poogladać i myśleć, co dalej. W razie czego 2609HA na dawcę kompletu balansowego nie jest zbyt trudno dostać ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co, to zerknij czy włos jest włożony w regulator , czyli ,czy zmienia swoją pozycję po przesunięciu nim . Czasami zdarza się że włos wyskoczy z regulatora i przy jakiejkolwiek regulcji nie reaguje na nią.

 

Jeśli włos  jest sklejonyto  trzeba go odtłuścić, tak by po założeniu nie sklejał się  , sklejony włos automatycznie staje sie krótszy ,tzn nie pracuje całą swoją" długością"  najepiej zdemontować i zanużyć w benzynie apteczniej ,powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę w końcu coś poeksperymentować na złomkach, może przydać się w życiu ;)


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzynie apteczniej

...a co to takiego??

Pierwszy raz słyszę takie określenie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to benzyna do kupienia w aptece, około 15 zł za buteleczkę. Jest mniej tłusta niż benzyna ekstrakcyjna, dlatego idealnie nadaje sie do mycia włosa w zegarku.

Edytowane przez zar0wiasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Nigdy bym sie nie spodziewał, ze w aptece mozna benzynę kupić. :)

Ciekaw jestem do czego stosuje sie taką benzynę od strony farmakologicznej?

 

Edyta:

No faktycznie jest :)

Cytat z amara.pl

"Zastosowanie:

Benzyna, zwana też Benzinum, stanowi mieszaninę węglowodorów łańcuchowych z domieszką węglowodorów nienasyconych i aromatycznych. Najczęściej jest produktem destylacji ropy naftowej. Istotne jest to, że dla celów farmaceutycznych nie powinna fluoryzować ani wydzielać ostrego zapachu.

Substancja farmaceutyczna dobrze rozpuszczalna w rozpuszczalnikach organicznych. Benzyna apteczna stosowana jest przede wszystkim jako rozpuszczalnik w lecznictwie, przemyśle farmaceutycznym, przetwórstwie tworzyw sztucznych, elektronice."

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z dobrym skutkiem stosuje izopropanol.

Ja  jednak wolę napić się wódki, po tym izocośtam nie ma większego kaca? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upier....łem dziś ucho w złoconej kopercie. Czy da się coś z tym zrobić? Jakieś cynowanie, lutowanie czy coś innego? Macie jakieś pomysły? :(


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upier....łem dziś ucho w złoconej kopercie. Czy da się coś z tym zrobić? Jakieś cynowanie, lutowanie czy coś innego? Macie jakieś pomysły? :(

Sorry ale czarno to widzę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.