Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A to można łatwo sprawdzić. Tylko z wyczuciem, żeby rzeczywiście nie był to potem balans. :rolleyes:


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie, pęsetą, sprawdzić, czy nie ma luzu na kole balansu. Potrzebna jedynie pęseta i odrobina wprawy.  Jeśli nie masz przynajmniej jednej z tych rzeczy to skocz do zegarmistrza. Taką diagnozę powinien zrobić Ci za friko.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę musiał jakoś podskoczyć przed wyjściem do pracy... Miał być na prezent na urodziny dla Siebie i dodatkowe koszty :/ no ale, kto nie ryzykuje to nie żyje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle :)

Czasem, jak już naprawdę nie chce się rozbierać całości, to kropelka odpowiedniej oliwy na paletę kotwicy wystarczy, żeby wskrzesić umarlaka... Ale o tym szszsza, bo zaraz mi się dostanie. :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wskrzesi mi go i przy okazji przetestuje tego zegarmistrza, byle nie był to kolejny od wymian baterii... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle :)

Czasem, jak już naprawdę nie chce się rozbierać całości, to kropelka odpowiedniej oliwy na paletę kotwicy wystarczy, żeby wskrzesić umarlaka... Ale o tym szszsza, bo zaraz mi się dostanie. :D

Właśnie przed chwia tak ożywiłem amfę kgb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Enkil lecz Ty się na tym znasz, a Ja nie bardzo właśnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Enkil lecz Ty się na tym znasz, a Ja nie bardzo właśnie ;)

A dzietam :D znam się jak wilk na gwiazdach. Czasem cos mi się uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak Ci się udało ;) Ja wolę jednak go nie ruszać mimo wszystko. Bo zepsuje jeszcze bardziej i ze zwykłego przeczyszczenia zacznę szukać (tfu tfu) mechanizmu sprawnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwia tak ożywiłem amfę kgb :D

No tak. Choć zegarek, który rusza w takiej sytuacji powinien być poddany gruntownemu czyszczeniu. Ale fakt, faktem, że można w ten sposób spróbować uruchomić na jakiś czas niektóre zegarki.

Warunek: odpowiedni olej, w odpowiedniej ilości w odpowiednim miejscu. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunek: odpowiedni olej, w odpowiedniej ilości w odpowiednim miejscu. ;)

Ja bym dodał od Siebie dla Siebie jeszcze odpowiednia wiedza jak to zrobić ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę go porozbierałem i posmarowalem kilka łożysk, ale ruszył dopiero po pogłaskaniu kotwicy; Majster zawsze mi mówił, ze żadne czyszczenie nie pomoże gdy palety będą suche ;)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno pytanie kłade zegarek dekielkiem do góry i chodzi jak złoto tylko go rusze to odrazu sie zatrzymuje kur.. o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czopy balansu sa walniete.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jak wyjąć werk zegarka Moskwa? Wyjąłem wałek i odkręciłem śrubki. Werk z oporem, ale obraca się w kopercie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy Moskwy nie miałem, ale może werk wyciąga się od strony szkła, czyli musiałbyś wtedy ściągnąć pierścien ze szkłem i wtedy wyciągnąć tarczę z mechanizmem.

 

Edit: teraz oglądam zdjęcia koperty i chyba jest tak jak móie, czyli podważyć pierścien ze szkłem i wtedy masz dostęp :)

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moskwa , moja , ma lunetę i werk wyjmuje się od szkła strony , jak TabaQ napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha dzięki :) wąski nożyk i udało się podważyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może laickie pytanie zadam, ale czy wałek z koronką, po wciśnięciu tiretu, albo odkręceniu śrubki do wyjęcia go, musi być przed tą operacją w normalnej pozycji do nakręcania, czy wyciągniety do ustawiania daty bądź godziny? Czy ma to jakieś znaczenie?

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkasz się z różnymi opiniami na ten temat.

Ja osobiście zawsze wyciągam wałek z pozycji nakręcania.

Pooglądaj sobie trochę filmów Marka Lovick'a i podpatrz jak on to robi.

https://www.youtube.com/user/jewldood

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już kiedyś kilka, ale nigdy nie zwróciłem uwagi na ten "szczegół", dzięki :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od znajomego Wostoka amfibię, werk 2416B, ma uszkodzony balans. Czy jest szansa, że podpasowałby od innego? Jakiego?

Edytowane przez werther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od każdego 24xx - 2409, 2414, 2416.

Ed.

Werk musi mieć takie same mostki; fazowane nie pasują do niefazowanych i odwrotnie.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.