Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zdaje się, że moja Rodina ma jakieś za bardzo odchudzone wskazówki? ;-) Chyba powinna mieć takie jak mają kraby Kirowskie.

Czy mogę bez problemu przeszczepić te ze standardowego Kirowskiego kraba (takiego jak na zdjęciu poniżej, też nowy nabytek), tzn czy kaliber wskazówek się zgadza?

Dzięki!

Pozdrawiam!

Pawel

20150912_211907_zpsbn15hagw.jpg

20150914_142849_zpsia2uv8bb.jpg

20150914_135346_zpse80wnjkt.jpg

20150914_135339_zpsccpcrjpo.jpgEDIT: Rodinę po transformacji rączek na prawidłowe można oglądnąć tutaj http://zegarkiclub.pl/forum/topic/111753-kraby-z-rodziny-kirowa/?p=1548692

Edytowane przez pawelmcstock

Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zdaje się, że moja Rodina ma jakieś za bardzo odchudzone wskazówki? ;-) Chyba powinna mieć takie jak mają kraby Kirowskie.

Czy mogę bez problemu przeszczepić te ze standardowego Kirowskiego kraba (takiego jak na zdjęciu poniżej, też nowy nabytek), tzn czy kaliber wskazówek się zgadza?

Dzięki!

Pozdrawiam!

Pawel

 

 

 

 

Dokładnie, wskazówki nie od niej....ale i tak ładna sztuka. Wskazówki w Kirowie i Rodinie powinny być te same ale jak masz brać z tego Kirowa to lepiej się wstrzymaj i poszukaj od jakiegoś "trupka" bo ten Kirow też ładny ;)

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Qba,

tak tak, ten Kirowski jest bardzo ładny, promienisty gilosz na tarczy, pięknie się prezentuje. Niestety złocenie na kopercie w dwóch miejscach dość drastycznie odlazło - tutaj muszę poszukać dawcy koperty, choć ... w zasadzie mam już w domu takiego kraba (z tarczą "firanka"), ale trochę mi go szkoda na dawcę.

Poszukam jakiegoś "trupka" do podmiany :)

Jeszcze raz dzięki za potwierdzenie, że wskazówki od Kirowskiego pasują do Rodiny.

PS: mam też Stolicznyje ze wskazówkami wyglądającymi podobnie, ale z zielonym fosforyzującym wypełnieniem...http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47891-stolicznyje-odnawiac-czy-sprzedac-za-grosze/?p=1471367

Ale tego też nie ruszę! ;)

pozdrawiam!


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, ale tak jak napisałem..wydaje mi się, że są te same więc dla pewności jeszcze może niech ktoś potwierdzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam Rakietę z mechanizmem 2628.H. Miała ona przestawione dni tygodnia (tarcza była ustawiona tak że było widać białe pole między dniami), natomiast data zmieniała się prawidłowo. Dziś się trochę zabawiłem by data i dni tygodnia ustawiały się prawidłowo. Udało się to z dniami. Jak kręcę koronka to się zmieniają i są widoczne w okienku natomiast nie chce przeskakiwać data (lekko drga tarcza ale niestety nie przeskakuje na następne pole).  Koła zębata są całe i bez ubytków, sprężyny dociskają krzywki, między kołem z dniami a tarczą jest podkładka.

Jaki element mogłem pominąć przy składaniu?? Może coś trzeba przesmarować albo wręcz przeciwnie coś się ślizga bo nie ma tarcia??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie zakładałeś tarczy to daj jakąś fotkę, najlepiej bez tarczy z dniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie zakładałeś tarczy to daj jakąś fotkę, najlepiej bez tarczy z dniami :)

Dzięki za zainteresowanie, fotke dam jutro, dziś po usypianiu dzieci nie mam sił a niestety muszę zegarek ponownie rozebrać.

Do usłyszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Ten ring nie odbarwia się od codziennego noszenia tylko od częstej ekspozycji na silne światło słoneczne.

Niektóre radzieckie ringi/tarcze tak mają, nie tylko 55g.

 

 

Dzięki za odpowiedź, chociaż dalej mam mały dylemat. Posiadam dwa identyczne Poljoty 55 g z niebieskim ringiem z minutami, tyle że jeden styrany i odbarwiony, drugi w idealnym stanie (niestety szkiełko nieoryginalne, ale przynajmniej nowe ze starych zapasów). I tak się zastanawiam, czy jak zacznę nosić lepszego zrobią mi się dwa podobne :) W każdym razie obydwa są świetne i bardzo je lubię. Na forum czytałem, że pęknięcia lakieru i odbarwienia często są efektem ekspozycji zegarków w gablotkach przez handlarzy. Jak będzie z moimi Poljotami? Chciałbym mieć choć do jednego oryginalne szkiełko jak wszyscy tutaj :)

Edytowane przez liscak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

czy ktoś z zacnych kolegów wie na pewno jakiego typu wskazówki do mojej Rodiny

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70498-dział-techniczny/?p=1542045

powinny być. Z lumą czy bez do tej konkretnej tarczy?

Dzięki!

Pozdrawiam!

Edytowane przez pawelmcstock

Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

czy ktoś z zacnych kolegów wie na pewno jakiego typu wskazówki do mojej Rodiny

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70498-dział-techniczny/?p=1542045

powinny być. Z lumą czy bez do tej konkretnej tarczy?

Dzięki!

Pozdrawiam!

Powinny być pełne bez lumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie zakładałeś tarczy to daj jakąś fotkę, najlepiej bez tarczy z dniami :)

Czy o takie zdjęcie chodziło??

Pozdrawiam

 

errata :)

Dziś po ponownym złożeniu dział pięknie. Różnica (tak mi się wydaje) jest w założeniu wskazówek (ale czy to ma wpływ na zmianę daty przy zmianie dnia tygodnia??

 

Pozdrawiam

post-75106-0-59536000-1442389073_thumb.jpg

Edytowane przez pyza1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli krzywka na 1,2 jest dociskana sprężynką i przeskakuje prawidłowo przy obrocie pierścienia daty, a krzywka na 24,25 przy kręceniu koronką obraca się prawidłowo i zazębia palcem przerzutowym za ząbek pierścienia daty, to sprawdź czy sam pierścień daty jest dobrze założony i lekko się porusza, dodatkowo upewnij się czy obracasz wałkiem we właściwym kierunku :) na foto wszystko raczej dobrze wygląda. :)

 

Ed.

W rakiecie wałek obraca się odwrotnie niż w poljocie, sam kiedyś na tym poległem, gdy zobaczyłem o co chodzi to sam się z siebie śmuałem :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli krzywka na 1,2 jest dociskana sprężynką i przeskakuje prawidłowo przy obrocie pierścienia daty, a krzywka na 24,25 przy kręceniu koronką obraca się prawidłowo i zazębia palcem przerzutowym za ząbek pierścienia daty, to sprawdź czy sam pierścień daty jest dobrze założony i lekko się porusza, dodatkowo upewnij się czy obracasz wałkiem we właściwym kierunku :) na foto wszystko raczej dobrze wygląda. :)

 

Ed.

W rakiecie wałek obraca się odwrotnie niż w poljocie, sam kiedyś na tym poległem, gdy zobaczyłem o co chodzi to sam się z siebie śmuałem :)

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Całkiem możliwe że jak założyłem wskazówki to dopiero wówczas kręciłem w odpowiednią stronę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie dlugosci koronki w malej pobiedzie..taki sam zegarek ktory posiada/posiadal w2k2 http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101246-nasze-pabiedy-vintage-lata-40-60/page-9?do=findComment&comment=1221051

mam nieoryginalna ale zbyt mocno odstajaca koronke a mam mozliwosc otrzymania czegos lepszego tylko potrzebna dokladna dlugosc...

Edytowane przez popeyefiddichow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy Rakiety 24H występowały tylko z werkiem 2623.H? Czy były w nich inne oznaczenia na mostku, jeżeli tak to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy Rakiety 24H występowały tylko z werkiem 2623.H? Czy były w nich inne oznaczenia na mostku, jeżeli tak to jakie?

 

Jeśli na werku 24H jest inne oznaczenie niż 2623H, to raczej będzie to:

a. samoróbka-przeróbka werku 12h na 24h poprzez przefrezowanie płyty i wstawienie większego koła pośredniego w przekładni wskazań.

b. składak na oryginalnej płycie z werku 24H, ale z zamienionym mostkiem przekładni chodu (mostki te są identyczne wymiarowo).

Ta druga opcja jest mniej prawdopodobna, bo sam mostek raczej nie ulega awariom. Ale jeśli komuś zależało na funkcjonalności a nie oryginalności zegarka, to mógł dokonać takiej przekładki.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sthool za rzeczową informacje.

 

Gwoli uzupełnienia dodać należy, że w noworuskich Rakietach 24h (np. z tarczami "pilot" czy "Arktyka" w kopertach a'la "big zero") powszechne są werki 2609HA przerobione na wersję 24h (oczywiście na mostkach nie będzie wtedy 2623H).

 

W radzieckich zegarkach bodajże jedynym przypadkiem, gdy oznaczenia na mostku były dobierane "losowo" były małe budziczki Rakieta. Oficjalnie nosiły one oznaczenie werku 38503, ale mostki przekłądni chodu miały pełen wachlarz oznaczeń (dwukrotnie spotkałem się nawet z "antymagnetycznym"  mostkiem 2610).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nie małą zagadkę z tymi Rakietami 24H. Cyknę przy okazji fotki i wyśle zapytanie na PW do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała dyskusja nietechniczna poszła tu

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/32882-debata-o-zegarmistrzach/page-12

 

Edycja

Zwracajcie uwagę proszę gdzie i o czym prowadzicie dyskusję bo wszyscy doświadczeni forumowicze jesteście  :P

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.