Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dało rade wszystko ładnie złożyć :) troche spanikowalem :) złamana cześć będzie u mnie za parę dni od forumowe o kolegi Kris2 :) jeszcze raz dzięki :) a przy okazji naprawilem niedziałająca szybką zmianę daty i śmiga jak ta lala :D

 

PS. Gdyby nie Twoje fotki to bym poległ :D

Edytowane przez 25kamil25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam mam pytanie odnośnie slavy 2427 bardzo bym prosił wytłumaczyć mi łopatologicznie jak i gdzie zacisnąć ćwiertnik co by nie uszkodzić zegarka. Mój egzemplarz jest już bardzo spracowany i służy mi do "nauki" jak narazie udało mi się poskładać datownik który pięknie działa jak również szybka zmiana daty. Mechanizm cyka równo ale wskazówka minutowa czasami zastyga w ruchu.

 

pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam mam pytanie odnośnie slavy 2427 bardzo bym prosił wytłumaczyć mi łopatologicznie jak i gdzie zacisnąć ćwiertnik co by nie uszkodzić zegarka. Mój egzemplarz jest już bardzo spracowany i służy mi do "nauki" jak narazie udało mi się poskładać datownik który pięknie działa jak również szybka zmiana daty. Mechanizm cyka równo ale wskazówka minutowa czasami zastyga w ruchu.

 

pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość :)

 

We wszystkich werkach Slav serii 24xx NIE zaciska się samego ćwiertnika. Tak na prawdę w tych werkach nie ma typowego ćwiertnika - jest tulejka (na której jest osadzona wskazówka minutowa) współpracująca z mosiężnym kołem, które przejmuje napęd od przekładni chodu. Tulejka ta jest osadzona obrotowo na stałym trzpieniu mocowanym w płycie, więc zaciśnięcie tej tulejki mogłoby unieruchomić zegarek. Naprawa wyglądać powinna następująco:

1. Demontujemy kalendarz i przekładnię wskazań.

2. Wyjmujemy tulejkę "minutową" wraz z mosiężnym kołem.

3. Delikatnie oddzielamy koło od tulejki.

4. Koło na wewnętrznej części powinno mieć trzy wypustki, które współpracują ciernie z tulejką. Te wypustki należy delikatnie sklepać do wewnątrz (nawet bardzo delikatnie, bo materiał koła jest dość miękki).

5. Przed ponownym montażem koła na tulejce obydwa elementy czyścimy, a miejsce połączenia ciernego smarujemy - dobra będzie zarówno oliwa zegarmistrzowska, jak i smar (np. Moebius 8200, 8300), przy czym należy uważać, aby tego smaru/oliwy nie dać za dużo.

6. Składamy obydwa elementy ze sobą i montujemy w werku, po czym sprawdzamy wielkość tarcia przy przestawianiu wskazówek - jeśli jest za małe, to operację powtarzamy aż do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz ! ;)

 

To jest właśnie jedno z zadań Forum - udzielać pożytecznych informacji :)

Co innego jeśli ktoś pyta o jakąś oczywistą wielokrotnie omawianą rzecz (bo mu się nie chce szukać), a co innego jeśli ktoś już się wstępnie orientuje, ale nie zna szczegółów (wiedziałeś, że trzeba zacisnąć ćwiertnik, ale nie znałeś dokładnego przebiegu tej operacji). W tym drugim przypadku oczywiście wskazane jest wspomóc radą.

 

Uzupełnię jeszcze poprzedni post informacją, że to sprzęgiełko to jeden z bardziej awaryjnych elementów w tych werkach. W przypadku innych radzieckich werków często jest tak, że nie warto bawić się w naprawy tylko lepiej wymienić część na taką samą pozyskaną od "trupka". Ale w werkach Slava 24xx te sprzęgiełka padały bardzo często, więc pozyskanie dawcy może być trudne - wtedy właśnie warto zadać sobie trudu z samodzielną regeneracją wedle procedury opisanej w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, nie wiem czy mogę tutaj ale zapytam, mianowicie jak można bądź u kogo przynitować czy jak się mówi, uszy do zegarka?

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego jest zrobiona koperta?

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez werther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn chciałbym (bez disowania itp) zrobić sobie pasówkę z jakiejś mołni bądź innego zegarka radzieckiego i tak pytam :) jak to wygląda zrobienie czegoś takiego

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn chciałbym (bez disowania itp) zrobić sobie pasówkę z jakiejś mołni bądź innego zegarka radzieckiego i tak pytam :) jak to wygląda zrobienie czegoś takiego

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Poczytaj troszkę w innych działach, znajdziesz wiele informacji, które na pewno Ci pomogą.

Ja tylko powiem, że moim zdaniem dorabianie uszu do koperty zegarka kieszonkowego ani nie wygląda ładnie, ani estetycznie, ani też nie spełni Twoich oczekiwań.

Robiono tak kilka dekad temu ze względdu na brak zamiennych kopert naręcznych. Dziś to zupełnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to zwykły werk, z krótszą (a raczej bez) osią sekundnika. Każdy balans z 2609 Ha 2614, 2628 będzie pasował. Trzeba tylko patrzeć na typ mostków czy fazowane czy nie,( jeśli się zmienia z mostkiem, a nie samo koło z włosem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam jeszcze, że niekiedy przy przekładaniu balansu konieczne staje się zastosowanie blaszanych podkładek pod półmostek balansu - chodzi o pewną tolerancję całkowitej wysokości balansu mierzonej w jego osi. Te blaszki mają ułatwić optymalne dopasowanie luzu osiowego na balansie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda, te blaszki to prawdziwa zmora może być czasami, szczególnie gdy są potrzebne a nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być powód pracy mechanizmu tylko wtedy gdy leży odwrotnie, tzn. na stronie tarczy?  Mechanizm 2609. HA

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oś balansu ta, która jest na dole gdy nie pracuje, sklepana, trzeba wymienić ( łatwa opcja) lub zeszlifować, opcja dla fachowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oś balansu ta, która jest na dole gdy nie pracuje, sklepana, trzeba wymienić ( łatwa opcja) lub zeszlifować, opcja dla fachowców.

 

Ta opcja jest bardzo prawdopodobna, ale istnieje jeszcze szereg innych przyczyn:

1. W niektórych werkach nawet złamanie czopa osi balansowej umożliwia chód w jednej pozycji.

2. "Bicie" wieńca balansu (i ocieranie o inny element werku).

3. Zabrudzenie kamienia łożyskującego balans.

4. Przeoliwienie kamienia łożyskującego balans.

5. Drobne zanieczyszczenie (np. cząstka włókna z odzieży) na balansie.

6. Wadliwa współpraca balansu z kotwicą - ta opcja może wystąpić po przekładce balansu lub kotwicy.

To tylko te przyczyny, które w pierwszej kolejności przyszły mi do głowy - Fachowcy pewnie jeszcze coś podpowiedzą.

W poszukiwaniu przyczyny trzeba też wyjść poza balans - czasem może to być taka błaha przyczyna jak ocieranie sekundnika o szkiełko (gdy zegarek leży tarczą do góry, to wskazówka w granicach luzu osi "chowa się" i nie ociera o szkło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy pewnie jeszcze coś podpowiedzą..

Oj wątpię, czy znajdzie się tu lepszy niż ty fachowiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wątpię, czy znajdzie się tu lepszy niż ty fachowiec :)

 

Ja tam się nie znam - kwarce naprawiam :D Ale, że w niektórych kwarcach jest balans, to się musiałem w tej materii podszkolić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być powód pracy mechanizmu tylko wtedy gdy leży odwrotnie, tzn. na stronie tarczy?  Mechanizm 2609. HA

zacznij od podmiany zespołu balansowego w 95% przypadków to uwalony czop na osi


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za wszystkie informacje, czopy są całe. Może są spłaszczone, mam kilka takich mechanizmów i wszystkie mają problemy z rozruchem. Traktuje je jako ćwiczebne więc niema ciśnienia, uczę się na nich rozbierać i składać w całość. Ten mechanizm nie pracował w ogóle, powodem był paproch pod kotwicą po złożeniu w całość pracuje tylko do góry nogami. Czy jestem w stanie sam zeszlifować ewentualnie spłaszczony czop?


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z założeniem balansu do werku na 17kamykach. Mianowicie albo w ogóle nie chodzi albo chodzi szkłem do dołu. Jak zakrecam półmostek to balans że tak powiem wędruje w górę bądź jak już jest ok to balans się telepie. Może mi ktoś podpowiedzieć jak to dokładnie założyć?

A tu przyczyna wymiany 392c9abe0c3ad17a4a6bfbba540118cb.jpg

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki polecacie lakier bezbarwny do lakierowania tarcz. Prosilbym o jakis link na allegro.,z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poljotach 17 sa dwa rozne mostki balansu!! jeden z bolcem drugi bez. Jak masz bolec na mostku balansu to w plycie werku ma byc otworek na niego. W przeciwnym razie efekt bedzie jak opisany przez ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.