Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie - gdzie można dostać przeszklony dekiel do łucza, lub czy ktoś z forumowiczów robi takie rzeczy? :)

 

DSC_6490_zpse0772861.jpg

 

Spodobał mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to na sąsiednim forum Svedos pokazywał Poliota deluxe gdzie zamiast dekla było dobrane szkiełko pleksi odpowiedniego rozmiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to na sąsiednim forum Svedos pokazywał Poliota deluxe gdzie zamiast dekla było dobrane szkiełko pleksi odpowiedniego rozmiaru

 

Ok sprawdzę, dzięki za informację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

O ile dobrze pamiętam to na sąsiednim forum Svedos pokazywał Poliota deluxe gdzie zamiast dekla było dobrane szkiełko pleksi odpowiedniego rozmiaru

To był, o ile pamiętam, Precyzyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie jeżeli będziecie coś wiedzieć gdzie można dostać taki dekiel to proszę o info...

 

e7ed0eb408ec0ec1c1615413557df4fe_orig.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie wytrzymałem i kupiłem sobie stalową kopertę do Urala. Nie mam do niego mechanizmu, ale to nie problem. Chodzi o to, że wolałbym mieć Mołnię, ponoć można wsadzić taki werk (tylko który?). To prawda? Co z tarczą, czy tylko Urale pasują? Wiadomo, że wyjdzie składak, ale chcę mieć go na rękę, dekiel przeszklony nawet sobie zrobić.
Dzięki z informacje z góry!

post-97171-0-85626300-1492869575_thumb.jpg

post-97171-0-65144100-1492869630_thumb.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A jaka jest średnica wewnętrzna pod mechanizm i pod tarczę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie wytrzymałem i kupiłem sobie stalową kopertę do Urala. Nie mam do niego mechanizmu, ale to nie problem. Chodzi o to, że wolałbym mieć Mołnię, ponoć można wsadzić taki werk (tylko który?). To prawda? Co z tarczą, czy tylko Urale pasują? Wiadomo, że wyjdzie składak, ale chcę mieć go na rękę, dekiel przeszklony nawet sobie zrobić.

Dzięki z informacje z góry!

Jeżeli ta koperta jest dokładnie na wzór Urala to mechanizm molniji 15tki spokojnie pasuje gorzej będzie z tarczą bo średnica pod tarczę znacznie mniejsza niż od molniji .Czasem można trafić tarczę ze starej pasówki molniji o mniejszej średnicy ,które były w kopertach Urala Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy taki kwarc Rakieta może być dużym problemem jeśli chodzi o naprawę (nie napisano co jest zepsute)

 

post-73827-0-81945200-1493017060.jpg

post-73827-0-51572000-1493017073.jpg

 

 

Edytowane przez kayetan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy taki kwarc Rakieta może być dużym problemem jeśli chodzi o naprawę (nie napisano co jest zepsute)

 

attachicon.gifrakieta.jpg

attachicon.gifrakieta1.jpg

To nie jest zwykły kwarc tylko elektromechanik. Może być spory problem z naprawą, wszystko zależy co padło. Ale z częściami newralgicznymi jest duży problem. Podobnie w Łuczach i Czajkach elektromechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy taki kwarc Rakieta może być dużym problemem jeśli chodzi o naprawę (nie napisano co jest zepsute)

 

 

 

na pierwszy rzut oka widać że wyłana była bateria może to tylko styki zaśniedziałe , dodatkowo te werki były bardzo kapryśne.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zwykły kwarc tylko elektromechanik. Może być spory problem z naprawą, wszystko zależy co padło. Ale z częściami newralgicznymi jest duży problem. Podobnie w Łuczach i Czajkach elektromechanicznych.

 

Trochę głupio poprawiać Moderatora, ale... zaryzykuję :)

Te werki potocznie nazywane są elektromechanikami... i w sumie nie wiem dlaczego. Konstrukcyjnie jest to typowy kwarc, tyle, że silnik krokowy jest znacznie większy niż w kwarcach późniejszych generacji. No i cewka jest zintegrowana z silnikiem. Ale regulatorem jest tu tylko i wyłącznie rezonator kwarcowy. Natomiast w "elektromechanikach" regulatorem jest balans, który otrzymuje impulsy od układu elektronicznego i jednocześnie steruje jego pracą, a przy okazji "napędza" część mechaniczną.

Jest jeszcze jedna cecha która pozwala rozróżnić oba typy werków: w typowych kwarcach sekundnik wykonuje ruch skokowy, zaś w elektromechanikach "płynie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio poprawiać Moderatora, ale... zaryzykuję :)

Te werki potocznie nazywane są elektromechanikami... i w sumie nie wiem dlaczego. Konstrukcyjnie jest to typowy kwarc, tyle, że silnik krokowy jest znacznie większy niż w kwarcach późniejszych generacji. No i cewka jest zintegrowana z silnikiem. Ale regulatorem jest tu tylko i wyłącznie rezonator kwarcowy. Natomiast w "elektromechanikach" regulatorem jest balans, który otrzymuje impulsy od układu elektronicznego i jednocześnie steruje jego pracą, a przy okazji "napędza" część mechaniczną.

Jest jeszcze jedna cecha która pozwala rozróżnić oba typy werków: w typowych kwarcach sekundnik wykonuje ruch skokowy, zaś w elektromechanikach "płynie" :)

Święta racja Marek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku a w czajce rezonatorze to skacze czy płynie jak w łuczu? Bo zgłupiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś może na forum, kto bezinwazyjnie (w kąpielach) potrafiłby ściągnąć powłokę złocenia, naprawić ubytki w kopercie a następnie nałożyć nową powłokę (elektrolitycznie)?

 

Ewentualnie czy macie jakieś sprawdzone firmy do tego typu zadań? Oczywiście takie, co nie zedrą papierem powłoki, tylko wszystko ma być wykonane tak, żeby nie uszkodzić koperty, nie zetrzeć np. numerów seryjnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku a w czajce rezonatorze to skacze czy płynie jak w łuczu? Bo zgłupiałem

 

W czajkach-rezonatorach sekundnik skacze w 1-sekundowych interwałach, czyli jak w większości typowych kwarców :) Z zegarków radzieckich płynięcie sekundnika można zaobserwować jedynie w Łuczach 3055 i 3045 oraz w Slavie-tranzystor (ale to niezmiernie rzadki zegarek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marku. Dorwałem też filmik z czajką :)   P.S. Mam nadzieje , że trzymasz części o które kiedyś prosiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marku. Dorwałem też filmik z czajką :)   P.S. Mam nadzieje , że trzymasz części o które kiedyś prosiłem :)

 

Owszem - pamiętam o tych częściach :)

 

A odnośnie nazewnictwa typów radzieckich zegarków elektronicznych - to ewenementem jest Łucz 3055, bo w nim jest niby balans i tranzystory (jak w typowych elektromechanikach), ale jest też rezonator kwarcowy (jak w typowych kwarcach). Z tego powodu na tarczy Łuczy 3055 mamy wielki napis "kwarc" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy pierwszy raz chce przełożyć mechanizm do innej koperty ale okazuje sie że nie wiem jak. Pomożecie? Które śrubeczki jeszcze wykręcić?

 

post-85793-0-95297900-1493054846_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwróć i mechanizm ci wyjdzie. Ewentualnie wyjmij pierścień.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby przełożyć sam mechanizm to trochę za dużo śrubek odkręciłeś☺ Widzę koronkę z wałkiem wyjąłeś i teraz pytanie czy mechanizm chcesz przełożyć razem z tarczą i z pierścieniem dystansowym czy bez tych części. Po zdjęciu widać że wykręciłeś śrubkę zapadki, wkręc ją bo wyleci zapadka. Wałek jest wyciągnięty, odwróć zegarek i mechanizm powinien wylecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czajkach-rezonatorach sekundnik skacze w 1-sekundowych interwałach, czyli jak w większości typowych kwarców :) Z zegarków radzieckich płynięcie sekundnika można zaobserwować jedynie w Łuczach 3055 i 3045 oraz w Slavie-tranzystor (ale to niezmiernie rzadki zegarek).

i wszystkie trzy to konstrukcyjnie skopane ślepe uliczki :) Ale i tak je lubię :)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

@Kayetan samo się nie zrobi. Trzeba odkręcić śrubki  szt. 4 mocujące elektronikę. Abyś nie uszkodził modułu elektrostatycznie zrób elestyczne połączenie zwisającym cienkim drutem między nadgarstkiem a np. kaloryferem. Po wykręceniu śrubek musisz je usunąć i ostrożnie wyjąć moduł elektroniki. Od strony podłączeń do silnika zachowajszczególną ostrożność. Delikatnie podważ podłączenia. Lepiej samemu to zrobić jak ma się to zrobić samo "przy okazji". Wtedy zwykle wychodzi to bardzo źle.

W tym stanie mechanizm zostać nie może. Po wyjęciu trzeba go umyć i oczyścić najlepiej usuwając dichlorek miedzi, zielony nalot zaostrzoną w łopatkę drewnianą zapełką albo wykałaczką. Czy to jest chlorek miedziawy czy miedziowy pozostawiam językoznawcom i wszystkim tym, którzy się spóźnili na rewolucją przemysłową.

Wspomniany dichlorek miedzi jest substancją trującą czyli w czasie jego usuwania lub jego usunięciu nie oblizuj zapałki. Aby poprawić jego odchodzenie możesz moduł na parę minut włożyć do naczynia z wodą lub alkoholem również IPA gdyż się w nich rozpuszcza. Nie będzie pylić. Ważne by naczynie z płynem nie było metalowe. Musisz nalot odszorować zwilżaną w płynie zapałką.

Nastepnie wolny od nalotu moduł należy wysuszyć. Najlepiej wkładając go między warstwy chusteczki higienicznej. Potem jeszcze ze 3 godzinki aby całkiem wyschnął. Wtedy możesz się wziąć za inspekcję pod szkłem powiększającym połączeń na module. Jeżeli potrafisz lutować to możesz podejrzane miejsca zwilżyć stopem. Dopiero tak przygotowany moduł można poddać testowi działania.

Tego zielonego syfu nie powinno być nigdzie. Zagadką jest co zobaczysz po drugiej stronie modułu i to co jest pod nim? Tam też pewnie będzie korozja.

 

p.s.

Elektronikę płucze się wodą, to nie jest pomyłka.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieda - wyczyszczona, nasmarowana, wszystko pięknie i ładnie, ale.... Położona cyferblatem do góry, czy do dołu robi -40/sekund na dobę a położona na koronce robi +200 sekund /dobę. Co można typować za przyczynę? Niestety skłądając ją nie dopatrzyłem się żadnych problemów... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieda - wyczyszczona, nasmarowana, wszystko pięknie i ładnie, ale.... Położona cyferblatem do góry, czy do dołu robi -40/sekund na dobę a położona na koronce robi +200 sekund /dobę. Co można typować za przyczynę? Niestety skłądając ją nie dopatrzyłem się żadnych problemów... 

nie masz sklejonego włosa ??


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.