Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Już znalazłem odpowiedź na moje pytanie:-)

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przychodzę do was z kolejnym zegarkiem, tym razem wygrzebanym z szuflady. Zegarek to Poljot automatic 23 jewels. Tyle o nim wiem - wydaje mi się, że on nie ma jakiejś swojej nazwy. Tyle jest napisane na kopercie. Wizualnie jest w dobrym stanie. Jedynie szkiełko do polerki. Gorzej z działaniem. Zegarek spóźnia się 15 minut w ciągu godziny. Tak PIĘTNAŚCIE minut... Dodatkowo z jego środka wydobywa się głośny dźwięk przy obracaniu. Wiem, że w zegarku automatycznym powinno być coś słychać (nigdy nie miałem takiego zegarka), ale chyba nie aż tak. Tutaj to brzmi jakby cały mechanizm latał sobie w środku. Mam jeszcze pytanie. Jak ustawić datę w tym zegarku? Czy zegarmistrz da radę przywrócić ten zegarek do działania czy raczej szkoda zachodu? Pozdrawiam. Zegarek wygląda dokładnie tak (zdjęcie nie moje): 

post-97711-0-13739900-1501886406_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że majster sobie z nim poradzi... ale uważaj bo lubią sobie słono krzyknąć za czyszczenie automatu...

 

P.S od takich zapytań mamy specjalny temat ;)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70498-dzia%C5%82-techniczny/page-236

Dzięki za odpowiedź, nie zauważyłem tego tematu :(. Proszę w takim razie admina o przeniesienie jeśli jest taka możliwość lub usunięcie mojego tematu.

Edytowane przez alex_0421

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam trzy Łucze, dwa Poljoty, dwie Sławy i jedną jugosłowiańską Insę, wszystko to kwarce i wszystkie wymagają podjęcia zadań serwisowych. Kto miałby ochotę zająć się tymi bezdusznymi maszynkami? Za wykonaną pracę zapłacę w PLN! Poniżej zdjęcia. Kontakt na priv, dodatkowo ja mam mnóstwo czasu i nigdzie mi się nie spieszy.

post-92622-0-15377100-1501941767_thumb.jpg

post-92622-0-16783000-1501941780_thumb.jpg

post-92622-0-97325100-1501941791_thumb.jpg

post-92622-0-15071900-1501941802_thumb.jpg

post-92622-0-44022400-1501941815_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przychodzę do was z kolejnym zegarkiem, tym razem wygrzebanym z szuflady. Zegarek to Poljot automatic 23 jewels. Tyle o nim wiem - wydaje mi się, że on nie ma jakiejś swojej nazwy. Tyle jest napisane na kopercie. Wizualnie jest w dobrym stanie. Jedynie szkiełko do polerki. Gorzej z działaniem. Zegarek spóźnia się 15 minut w ciągu godziny. Tak PIĘTNAŚCIE minut... Dodatkowo z jego środka wydobywa się głośny dźwięk przy obracaniu. Wiem, że w zegarku automatycznym powinno być coś słychać (nigdy nie miałem takiego zegarka), ale chyba nie aż tak. Tutaj to brzmi jakby cały mechanizm latał sobie w środku. Mam jeszcze pytanie. Jak ustawić datę w tym zegarku? Czy zegarmistrz da radę przywrócić ten zegarek do działania czy raczej szkoda zachodu? Pozdrawiam. Zegarek wygląda dokładnie tak (zdjęcie nie moje):

Nikt nie pomoże koledze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej nikt nie wie jak to naprawić ☺ więc do Ciebie należy wytłumaczenie przyczyny nieprwidłowości ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże koledze? ;)

 

Dobrze, że ten emotikon na końcu :D Bo kto ma pomóc, jak nie Ty :D  


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

W tym mechanizmie, z tego co pamiętam, nie ma komplikacji (możliwości) polegającej na szybkiej zmianie daty. dlatego musisz odciągnąć koronkę. Poczujesz niewielkie kliknięcie a następnie obracając wskazówkami do przodu (w prawo) spowodować przeskok pierścienia kalendarza.

To co lata w środku to wahnik czyli półkolista masa odpowiedzialna za automatyczne nakręcanie zegarka. Może mieć luzy, bo ten zegarek ma swoje lata, ale równie dobrze może to być jedynie Twoja wyobraźnia i nadwrażliwość spowodowana brakiem doświadczenia z tym mechanizmem?

Zegarmistrz, jeżeli jest naprawdę zagarmistrzem dokona przeglądu i konserwacji co zapewni zegarkowi funkcjonowanie przez ~10lat, do następnego przeglądu.

Zewnętrznie zegarek nie jest zniszczony a to oznacza, że albo leżał długo w szyfladzie i jest w bardzo dobrym stanie albo krótko był użytkowany bo złapał feler i trafił do szuflady.

Sam musisz rozważyć czy przywracanie go do stanu używalności jest opłacalne. Poszukaj zegarmistrza, sam tego nie doprowadzisz do ładu na obecnym poziomie posiadanej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

W jakich kolorach było wypełnienie w Pobiedach z ażurowymi wskazówkami?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Zależy jaki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Biała luma, świecąca na zielono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała luma, świecąca na zielono.

Czyli moja po prostu zrobiła się z upływem czasu czarna...f751d16d5ffb137c35a3a86bee4461bf.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Czyli moja po prostu zrobiła się z upływem czasu czarna...

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Po pierwsze - jest zabrudzona.

Po drugie - jest radioaktywna.

Po trzecie - uważaj !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Ja mówię na takie wskazówki "wypalone", nie wiem czemu pytasz o kolor skoro na zdjęciu które dołączyłeś na wskazówce minutowej jest wypełnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jest zabrudzona.

Po drugie - jest radioaktywna.

Po trzecie - uważaj !!!

Ta też?afd3ee17f6df489d107d031b48083cb1.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ja mówię na takie wskazówki "wypalone", nie wiem czemu pytasz o kolor skoro na zdjęciu które dołączyłeś na wskazówce minutowej jest wypełnienie.

Myślałem, że może była też wersja z ciemnym wypełnieniem

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Czyli te wypełnienia, które z czasem ciemnieją są radioaktywne?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wskazówki i indeksy wszystkich radzieckich zegarków z lat 1950-60 są lumowane radioaktywną farbką.

Jeśli nie wierzysz to sprawdź licznikiem Geigera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farba też jest czarna ponieważ cząsteczki promieniotwórczego pierwiastka rozpadły się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Farba też jest czarna ponieważ cząsteczki promieniotwórczego pierwiastka rozpadły się

Ale to nie znaczy, że jest nieszkodliwa i bezpieczna. To wciąż radioaktywna substancja, niewskazana do dotykania czy wdychania/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki i indeksy wszystkich radzieckich zegarków z lat 1950-60 są lumowane radioaktywną farbką.

Jeśli nie wierzysz to sprawdź licznikiem Geigera ;)

Nie wolno nosić na szyji, bo tarczyce rozwali :D :D

 

Na ręku można ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.