Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może wypis ałmazów ze zdjęciami? Byłbym wdzięczny

Nie ma czegoś takiego, skorzystaj z tych samych źródeł jakie podałem ci w przypadku pytania  o Wołny

 

 

Edit. A jak zapytasz o Wostoki precyzyjne to odpiszę ci znów to samo :D

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chodziło mi o taką galerię jaku u krisa. Nie mogłem znaleźć tam ałmazów, ale już jest ok, znalazłem :)


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chodziło mi o taką galerię jaku u krisa. Nie mogłem znaleźć tam ałmazów, ale już jest ok, znalazłem :)

No to jeszcze raz Dashiell:  https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/almaz

i moje: https://www.facebook.com/pg/Kchrapek-897947936947609/photos/?tab=album&album_id=1298420603567005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Zegarkoklubowiczow.Jestem tu na forum pierwszy raz i w zwiazku z tym nie wiem,czy nie byl poruszany juz pewien interesujacy mnie temat,a przelecenie wszystkich 277 lub wiecej stron to troche dlugo.Mam mianowicie problem ze swoim zegarkiem Wostok Amfibia nr kat. 060335 o mechanizmie02416B.Odkrecilo mi sie wahadelko,a gdy je przykrecilem to jakbym nie opoznial pokretelkiem to i tak spieszy mi sie ok. 2 min na godz.Nie wiem ,czy jest sens naprawy,bo jak zdazylem wyczytac,to nie sa jakies zbyt solidne mechanizmy,a sam zegarek jest dla mnie idealny pod wzgledem wygladu jak i przydatnosci.Czy mozna calkowicie wymienic ten wadliwy mechanizm na jakis inny lepszy,innej firmy i jezeli tak,to jaki Byscie polecali... Z gory dzieki za porady....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że przy dokręcaniu coś stało się z włosem. Prawdopodobnie się skleił i teraz są takie objawy jak duże przyśpieszenie. Mechanizm może nie jest jakoś precyzyjnie i dokładnie zrobiony lecz w tych nowych wostokach jest fatalna jakość montażu i czasem nowe kupione już są z wadą ale dobrze serwisowany jest w stanie długo chodzić. Co do naprawy to już zależy nie jest to trudny w serwisowaniu mechanizm myślę że zegarmistrz powinien sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Moze i tak,sprawdze pod szklem powiekszajacym.Moze cos mi sie uda dostrzec.Znalazlem nowke mechanizm 2409,nieuzywany za 23 dolary,ale nie wiem czy bedzie pasowac.Nie ukrywam,ze najlepsza opcja dla mnie bylaby calkowita wymiana starego mechanizmu na jakis japonski albo ten 2409.Co koledzy na to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak,sprawdze pod szklem powiekszajacym.Moze cos mi sie uda dostrzec.Znalazlem nowke mechanizm 2409,nieuzywany za 23 dolary,ale nie wiem czy bedzie pasowac.Nie ukrywam,ze najlepsza opcja dla mnie bylaby calkowita wymiana starego mechanizmu na jakis japonski albo ten 2409.Co koledzy na to???

myślę, że za 23$ można kupić z 10 mechanizmów i z nich pobrać balans.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że za 23$ można kupić z 10 mechanizmów i z nich pobrać balans.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Ok.A co z wymiana na inny mechanizm np.japonski lub jakis inny ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.A co z wymiana na inny mechanizm np.japonski lub jakis inny ???

 

To już będzie rzeźba totalna. Jak już musisz, to poszukaj trupka z 2416B na przeszczep, lub lepiej podmień balans a najlepiej to zanieś do majstra, dasz 30-60 zł i on zrobi co trzeba a przy okazji wyczyści i nasmaruje i będzie cacy na kilka kolejnych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już będzie rzeźba totalna. Jak już musisz, to poszukaj trupka z 2416B na przeszczep, lub lepiej podmień balans a najlepiej to zanieś do majstra, dasz 30-60 zł i on zrobi co trzeba a przy okazji wyczyści i nasmaruje i będzie cacy na kilka kolejnych lat.

No i chyba tak trzeba bedzie zrobic,bo samemu to bombe atomowa moge sobie zrobic,a nie zabierac sie za delkatne i subtelne mechanizmy.Dzieki,zaniose do fachowca,niech dziala.Mam nadzieje,ze ocali mi zegarek,bo spie z nim pod podusia ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze że zaniesiesz do fachowca, oni od tego są. Jak nie masz pojęcia o zegarmistrzostwie to

tym bardziej.

Tak poza tematem to szanuj zasady pisowni.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi fachowcami to przynajmniej u mnie jest tak, że terminy mają zapchane do wiosny. A może któryś z naprawiających zegarki forumowiczów przyjąłby paczkę zegarków z opisem do roboty? :) Miałbym kilkanaście zegarków do naprawy/czyszczenia/poskładania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem wszystko sprawdziłem mechanizm wygląda na w pełni oryginalny włos i balans tez dobry.

 

A zegarek okrutnie się śpieszy na godzinę potrafi zrobić 10, a nawet 15 minut, gdzie tkwi przyczyną usterki czy to może być sprężyna?

 

werk 2408 kirowskie 

 

4169455075a816b7e79532-431102-wm.jpg

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam taki problem wszystko sprawdziłem mechanizm wygląda na w pełni oryginalny włos i balans tez dobry.
 
A zegarek okrutnie się śpieszy na godzinę potrafi zrobić 10, a nawet 15 minut, gdzie tkwi przyczyną usterki czy to może być sprężyna?
 
werk 2408 kirowskie 
 
 

 

 

Wstaw zdjęcie w większej rozdzielczości, nie widać włosa.

Za szybkość chodu odpowiada częstotliwość wahnięć balansu, wpływ sprężyny na pewno nie jest aż taki.

Częstotliwość wahnięć balansu zależy, przy jego określonych wymiarach, od długości włosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie w większej rozdzielczości, nie widać włosa.

Za szybkość chodu odpowiada częstotliwość wahnięć balansu, wpływ sprężyny na pewno nie jest aż taki.

Częstotliwość wahnięć balansu zależy, przy jego określonych wymiarach, od długości włosa.

Też się mnie wydaje że wlos skoszony

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie w większej rozdzielczości, nie widać włosa.

Za szybkość chodu odpowiada częstotliwość wahnięć balansu, wpływ sprężyny na pewno nie jest aż taki.

Częstotliwość wahnięć balansu zależy, przy jego określonych wymiarach, od długości włosa.

 

Też się mnie wydaje że wlos skoszony

 

Wydeptane mi5s

 

14619067835a81e3f6bf05f-461942-wm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem wszystko sprawdziłem mechanizm wygląda na w pełni oryginalny włos i balans tez dobry.

 

A zegarek okrutnie się śpieszy na godzinę potrafi zrobić 10, a nawet 15 minut, gdzie tkwi przyczyną usterki czy to może być sprężyna?

 

werk 2408 kirowskie

 

4169455075a816b7e79532-431102-wm.jpg

Objawy wskazują na sklejony włos a raczej na przygięty włos. To samo miałem w mołni 3602. Spieszył ok 45 minut na 12h. Prostowanie włosa już pomogło - kilka sekund na 5h. Drobna regulacja i będzie git.

 

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, czy żeby wyjąć mechanizm w rakiecie atom trzeba zdjąć szkło? Wyciągnąłem wałek, a brak śrubek mocujących mechanizm i siedzi mocno. Wyciągałem werk od strony tarczy ale w rakietach z ringiem przy szkiełku, coś tutaj pominąłem?9149e3a39aab3bfe4e95fe80d41cfe66.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kopercie to raczej masz taki pierścień sprężynującym ( trochę jaj pierścień Segera)

Od strony dekla jest.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kopercie to raczej masz taki pierścień sprężynującym ( trochę jaj pierścień Segera)

Od strony dekla jest.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję kolego, tak tam wszystko zardzewiało że nigdy bym nie dojrzał. :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego, tak tam wszystko zardzewiało że nigdy bym nie dojrzał. :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Typowe, te pierścienie zawsze rdzewieją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe, te pierścienie zawsze rdzewieją :)

 

Teraz już po tym rozpoznam. :) Grzebię od niedawna - stąd się nie spotkałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mnie poratować balansem do starego Poliota? Niestety werk nie jest cechowany i nic mi więcej na jego temat nie wiadomo.

 

post-101660-0-85871600-1518546122_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.