Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Złoto - tak, ale kasa niekoniecznie. Raz jeden złomiarz dowiedział, się ode mnie, że środki zegarków można również sprzedać. Pytam się ile ma tych mechanizmów, mówi, że sto albo i więcej. Mówię dam 2 albo nawet 5 zł, za jeden. I co się okazało, że żona dwa tygodnie wcześniej do śmietnika wyrzuciła, bo jej kazał, a że minęło dwa tygodnie, to śmieciara zabrała.

Serce boli jak się czyta takie rzeczy Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce boli jak się czyta takie rzeczy

 

Głupota nie boli a serce tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powszechny proceder, za wschodnią granicą mechanizmy kupić można w pakietach po set szt. Za kilka lat poza szufladami (lub wannami) kolekcjonerów oryginalnego kompletu nie uświadczysz. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej ;-) z czego on jest? szkło? plastik?

Ja nie zbieram zegarków dla posiadania i gdy kupuję to je noszę :-) Szukam od pewnego czasu takiej rakiety w chromie w naprawdę dobrym stanie i nic.

Stąd pomysł być heretycki aby rozebrać usunąć stary chrom i położyć nowy. Z resztą rakiety nie widzę problemy ale na tę wklejkę nie mam pomysłu :-/

Wg moich oględzin to jakaś ceramika. Pomysł masz niezły ale nie wiem czy to się uda. Jak ci się nie spieszy to poczekaj. Co jakiś czas trafiają się takie w przyzwoitych kopertach. Sam mam jedną kopertę w chromie w ładnym stanie kupioną tu na forum. Teraz czekam aż trafi się tarcza w ładnym stanie.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem cierpliwy więc pewnie, że poczekam. Z drugiej strony jeśli wpadnie w łapy jakiś szrotowaty egzemplarz, którego nie będzie żal to spróbuję demontażu tego bezela.

Jak dla mnie to jeden z najładniejszych radzieckich zegarków więc będę kombinował ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często położenie nowego chromu tylko na początku ładnie wygląda, później mogą zachodzić niekontrolowane reakcje tego chromu ze środowiskiem, może zmieniać barwę lub nawet strukturę. To zależy od wielu czynników.

 

Najlepiej chyba zrobić jak kolega wyżej napisał, szukać w dobrym stanie elementów do tego modelu i czekać.

 

Ale podoba mi się to, że interesuje Cię jak to jest zbudowane i jak zdemontować.

 

Ja dzisiaj zupełnie przypadkiem kupiłem po 30 zł dużego ładnego komandira z czarną tarczą, koperta jest od dołu przetarta i nie jest na chodzie oraz Slavę chorągiewkę, ten jest na chodzie, ale też koperta jest w średnim stanie - i będę czekał na inne elementy w lepszym stanie.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponowię pytanie czy jest ktoś na 100% zadowolony z działania pajączka do zdejmowania/zakładania szkiełek pleksi?

Moj pajak to Bergeon Vigor no 4266, staruszek kupiony z drugiej albo i trzeciej reki, za 2 razy tyle co chinszczyzna. Jak sie przyszczepi do szkla to nie pusci. Wyjmowalem nim nawet zbrojone szkla, ktore zadna inna metoda puscic nie chcialy, a najczesciej uzywam do kopert jednoczescioych (werk "ladowany" od gory).

 

Wydaje mnie sie ze duzo zalezy od szkla rowniez. jak nie ma krawedzi zeby pajak zalapal to nie ma szans na dobre uzycie.

 

Wiekszosc szkielek jednak wypycham od srodka koperty przy uzyciu paluchow, a osadzam podobnie przy uzyciu pesety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

W tytule jest napisane Molnija 3608 - wysoka.

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

To o co chodzi z tą 3608? Które w końcu są niskie, a które wysokie? Zgłupiałem.  :huh:

edyta:

Teraz widzę różnice.

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Muszę sięgnąć po literaturę. Braki mam. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest do niskiej mołnii, ale chcę się upewnić, Przestudiowałem wątek http://zegarkiclub.pl/forum/topic/104940-mo%C5%82nia-i-inne-36xx-linia-czasu/page-1 z wątkami pobocznymi, oraz biorąc pod uwagę linię czasową mołnii http://szafran.civ.pl/watch/edukacyjne/molnija-timeline.pdf wydaje się, że wysoka mołnia 3602 powstała później niź Ural.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Wempiełqr wyjaśnił sprawę.

 Mój błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być powodem krótkiego skoku,wychylenia, amplitudy balansu? Mechanizm to Slava 2428. Wymieniłem już balans, kotwicę i nie wiem co jest nie tak :( W ogóle montaż balansu w tym werku to jakaś katorga ;)

 

Slava_2414.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Przyczyną niemrawego wychylenia mogą być problemy z kotwicą, przerzutnkiem, brudnymi łożyskami balansu, skrzywionym czopem lub sklepanym jego czołem, zbyt lepka oilwa lub jej nadmiar, .... .Wybierz sobie coś z tego :) .

Ten mechanizm nie nastręcza problemów z montażem balansu. Nie ma pierścieniowego mostka wychwytu jak w Poljot2614.2H lecz zwykły jednoramieniowy. 

Przed montażem balansu nakręcasz mechanizm 5-6 prokręceń. Łapiesz za półmostek balansu tak by na włosie zwisał balans i wkładasz na miesce, wsuwając go jednocześnie pod koło. Raczej nie zahaczysz o nic dolnym czopem bo jak pisałem jest tam łatwe podejście do otworu gniazda łożyska balansu w płycie głównej. Wsuwasz dolny czop na miejsce i przykrywasz opuszczony balans górnym półmostkiem. Już na tym etapie powinien wykazywać ochoczą chęć chodu, oscylowania. 

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ritter. Właśnie chodzi o to, że większość wymieniona dwa razy na różne i kotwice i przerzutniki i cały balans...Chyba jeszcze jest możliwość, że łożysko balansu w płycie jest źle osadzone :rolleyes: No nic, chyba łatwiej będzie znaleźć cały mechanizm :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze sprężynę czy nie jest jedna pęknięta lub źle (odwrotnie) włożona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się Qba☺ Ja tak zawsze robię wymieniając całe elementy i niczego się nowego nie mogę nauczyć.

Dojdź do przyczyny i się pochwal to wszyscy skorzystamy. Trzymam kciuki☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być powodem krótkiego skoku,wychylenia, amplitudy balansu? Mechanizm to Slava 2428. Wymieniłem już balans, kotwicę i nie wiem co jest nie tak :( W ogóle montaż balansu w tym werku to jakaś katorga ;)

 

 

 

Przyjżyj się kamieniom, może któryś jest wyszczerbiony lub krzywo osadzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Balans wymienialeś sam, czy z mostkiem? Kiedyś zdarzyło mi się, że koło balansu zaczepiało o klocek włosa zbyt płytko osadzony.

Jeszcze źle ułożony włos, może dotykać zębów koła sekundnika, no i jak z oliwieniem gniazda kotwicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc i odzew :) Udało się uruchomić zegarek, wymieniłem części już na trzecie z kolei tj. balans razem z mostkiem, kotwicę i wychwyt...z tego co mi się wydaje to problemem była długość czopów wychwytu, w aktualnie założonym jest nieco dłuższy dolny czop. Kolejnym problemem może być grubość blaszki pod balansem...Aktualnie zegarek ruszył, szkłem w dół balans zasuwa aż miło, szkłem do góry znacznie zwalnia, czyli jeszcze coś nie tak z czopem :wacko: lub grubością blaszki :) Zostawiłem bo pomimo spadku dynamiki i wychylenia koła balansu od 6h idzie punktualnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak komuś nie chciało się walczyć, tutaj jest alternatywa: mechanizm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak komuś nie chciało się walczyć, tutaj jest alternatywa: mechanizm.

Kupiłem taki ale niby "nowy" a tarczą do góry balans idzie wolniej czyli problem z luzem na osi i ustawieniem kamieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.