Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież dekiel od sygnała nie dość że ma dodatkowe wypustki i bolec do młotka to jest owiele niższy od rodinowego


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego nie byłem w stanie zweryfikować, z racji posiadania wyłącznie zdjęć. Ale dziękuję za odpowiedzi. Szukam dalej.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o stworzeniu 2815? :D

20231224_124327.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich fanów radzieckich zegarków. Krótkie pytanie,: czy taka bransoleta jest skracalna?

 

Trzeba chyba byłoby spiłować pin trzymający zapięcie, uszkodzić ogniwo i dorobić nowy pin do zapięcia, czy się mylę i jest jakiś prostszy sposób? Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

 

 

PSX-20231231-142143.jpg

PSX-20231231-142209.jpg

PSX-20231231-142220.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy własnoręczny przeszczep balansu i wskazówki sekundowej zakończony sukcesem😀. Pacjent żyje. 

IMG_20240102_091040.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie naprawiłem takie oto "cudo"... Wytoczyłem nową oś balansową, dopasowałem sprężynę i skasowałem luzy na osiach... Pytanie jest następujące... Na tarczy brakuje znaku nad napisem, ktoś go usunął... Co tam było?IMG20240102183011.thumb.jpg.96a882f3739435a75b01c5a5493fd1d5.jpgIMG20240102183107_BURST000_COVER.thumb.jpg.abc6237902a223779533c44ba8291c0d.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wszystko jest ok, nikt nic nie usunął

Jest to K43 z drugiej moskiewskiej dlatego tak wygląda


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Tutaj wszystko jest ok, nikt nic nie usunął

Jest to K43 z drugiej moskiewskiej dlatego tak wygląda

Dzięki, tam jest ślad po czymś nad napisem, więc myślałem, że coś było...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, pytanko mam do specjalistów od ruskich zegarków. Jest mechanizm Rakieta 2209, czy oś sekundnika jest zakończona czopem?. W płycie jest kamień z otworem, a po lupą nie widać, aby końcówka wałka sekundnika miała czop. Możecie mi pomóc?.  Bo nie wiem, czy kupować jakiegoś dawcę, czy tak ma to być. Pozdrawiam.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, waljo napisał(-a):

Dzień dobry, pytanko mam do specjalistów od ruskich zegarków. Jest mechanizm Rakieta 2209, czy oś sekundnika jest zakończona czopem?. W płycie jest kamień z otworem, a po lupą nie widać, aby końcówka wałka sekundnika miała czop. Możecie mi pomóc?.  Bo nie wiem, czy kupować jakiegoś dawcę, czy tak ma to być. Pozdrawiam.    

No raczej. Kamień jest łożyskiem a czop w nim ma się obracać. Inaczej po co by był kamień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logikę tak powinno być, ale na końcówce wałka sekundnika nie widać śladów złamania. Znalazłem nawet spis części do tego werku i na rysunku ten wałek kończy się za kołem zębatym. Nie ma czopa. Może ten kamień jest tylko oporem dla wałka. Mieli z otworem to włożyli. I mam dylemat. Może Koledzy macie dawce to chętnie bym kupił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, waljo napisał(-a):

Na logikę tak powinno być, ale na końcówce wałka sekundnika nie widać śladów złamania. Znalazłem nawet spis części do tego werku i na rysunku ten wałek kończy się za kołem zębatym. Nie ma czopa. Może ten kamień jest tylko oporem dla wałka. Mieli z otworem to włożyli. I mam dylemat. Może Koledzy macie dawce to chętnie bym kupił. 

Widać doskonale czop w łożysku, na fotce może trochę słabo ale na żywo gwarantuję że widać :)

IMG_20240106_161445.thumb.jpg.94532d1f3277060cfd663737b9ac4b13.jpg

IMG_20240106_161514.thumb.jpg.7ff2f4d576ae4c57f2e7318938c09e16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No faktycznie. Poza tym po złożeniu sekundnik chodzi skokami. Musiał się urwać tuż przy zębatce. Bardzo dziękuję. Więc prośba serdeczna, poszukuję tej osi sekundnika, albo może jakiegoś trupka na dawcę. 

Edytowane przez waljo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, waljo napisał(-a):

No faktycznie. Poza tym po złożeniu sekundnik chodzi skokami. Musiał się urwać tuż przy zębatce. Bardzo dziękuję. Więc prośba serdeczna, poszukuję tej osi sekundnika, albo może jakiegoś trupka na dawcę. 

napisz na szukam części i sprzedam różne do rusków

 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomoże ktoś jak go rozebrać?

IMG_20240121_200242.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

młotek +2 cegły 

 

 

 

Wklej kilka dobrych zdjęć z wielu stron, może się sposób znajdzie.. 

może trzeba szkiełko "odstrzelić" powietrzem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam po dziadku zegarek slava, taki jak na zdjęciu. Mam kilka pytań

1. jak często i jak długo/mocno trzeba taki zegarek nakręcać?

2. Jaką dokładność mają takie ruskie zabytki? Kiedy należy oddać do regulacji?

3. Wiem jak zmienić datę (liczbę), ale nie umiem zmienić dnia. Ktoś może pomóc? 

20240127_001357.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. aż do wyraźnego oporu, aczkolwiek delikatnie - nie siłowo, bo możesz zerwać sprężynę (jeśli już jest wyraźny opór i nie można okręcić koronką to znaczy, że sprężyna jest nakręcona do oporu a mechanizm zablokowany zatem powinieneś udać się po pomoc do zegarmistrza)

Sekundnik powinien ruszyć po pierwszych 3-5 obrotach koronką jeśli z zegarkiem jest wszystko ok.

 

ad2. fabryczne noty mówią o dokładności około plus-minus 45s/dobę, ale dobrze utrzymany i sprawny zegarek po dobrej regulacji spokojnie może utrzymywać poniżej 10sek/dobę

 

ad3. nie widac na Twoim zdjęciu, ale na bocznej ściance koperty po stronie koronki do nakręcania powinien być specjalny manipulator - przycisk.

Po wduszeniu (np wykałaczką) datownik powinien przeskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wałkowana była Mołnia ...

IMG_3395.JPG

IMG_3396.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.02.2024 o 22:35, mkl1 napisał(-a):

Dzisiaj wałkowana była Mołnia ...

 

Kilka wałków do Mołni powinienem mieć na dniach....


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Po Bieda napisał(-a):

Kilka wałków do Mołni powinienem mieć na dniach....

Ja to robiłem dla wprawki :) a przyokazji zaoszczędziłem parę groszy :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.