Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon.

Był wymontowany celowo. Ojcu zepsuł się automat i zegarmistrz nie był w stanie go naprawić (brak części na już, a Ojciec miał krótką przepustkę i potrzebował naprawy na już) więc po prostu został wymontowany, żeby nie wadził, a nakręcanie było "z ręki". Ot i cała historyja. Ale chcę przywrócić staruszka do zycia.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

male pytanko

czy jest mozliwa renowacja koperty urala?

wlanie kupilem taka maszynke i wlasnie koperta jest w zlym stanie, chcialbym to doprowadzic do dobrego stanu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to taka możliwość jest tylko nie wiem czy to jest opłacalne-porządna renowacja koperty to wydatek blisko stówy,więc w przypadku taniego zegarka który nie jest powiedzmy pamiątką rodzinną może to być poprostu skórka za wyprawkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

A koperta stalowa czy chromowana? Bo jak stalowa, to można samemu popróbować (ściereczki na bazarku są którymi można podziałać). Jeśli chromowana to gorzej, ale własnym sumptem też da radę. przygotować do chromowania ładnie (wypolerować ścierając nawet chrom) i oddać do pokrycia - chromowanie samo w sobie jest tenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Poljota automatic 23 jewels z kompilacją daty i dnia miesiąca, jak nastawia sie tu datę i dzień tygodnia ?, koronka wysuwa sie tylko na jeden opór i wtedy można przestawić tylko godzinę, boję sie dalej ciagnąć koronkę aby coś nie urwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie Poljota 23 jewels automatic, dużo się tu mówi na temat przeglądów i smarowania zegarków mechanicznych, ja kupiłem ten zegarek, nie znam jego historii, ale mechanizm wygląda bardzo dobrze, jest na dokładnym chodzie, szybko rusza po poruszeniu jeśli zegarek nie był dłużej używany, jak poznać w tym przypadku czy zegarek wymaga konserwacji zegarmistrza i smarowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi dokładnie, nie ma widocznych wżerów i zaczątków nalotów na mechanizmie, to nie ma sensu go ruszać. dodatkowe rozłożenie go na części pierwsze bez potrzeby, na pewno mu nie pomoże. ale to tylko moje zdanie :)


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Mam problem z Wostokiem na werku 2416B.

Wprawdzie zegarek nie jest mój, ale dostałem go żeby się nim "zaopiekować".

Zegarek późni się około 2h/dobę. Zauważyłem, że balans jest dobrze wyregulowany, bo sekundnik przez cały czas chodzi równo.

Problem polega na tym, że po ustawieniu wskazówki minutowej "równo" na indeksie, po kilku - kilkunastu minutach wskazówka już nie trafia równo w indeksy, tylko gdzieś przed indeksami, te różnice są coraz większe i w ten sposób zegarek wyrabia te 2h opóźnienia na dobę.

Czy ktoś wie, co może być nie tak?

Pozdrawiam.

 

EDIT: Problem rozwiązany, ćwiertnik do zaciśnięcia.

Edytowane przez tomektomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Poljota automatic 23 jewels z kompilacją daty i dnia miesiąca, jak nastawia sie tu datę i dzień tygodnia ?, koronka wysuwa sie tylko na jeden opór i wtedy można przestawić tylko godzinę, boję sie dalej ciagnąć koronkę aby coś nie urwać.

Uzyskałem już dwie odpowiedzi, ale jak tutaj ustawić właściwą kompilację daty i dnia miesiąca ? W internecie są dostępne informacje ale o takim modelu gdzie oprócz koronki jest dodatkowy przycisk, a u mnie takiego nie ma, natomiast kręcenie koronką między 12 a 7 powoduje zmiany ale równoczesne i daty i dnia, w przód to samo jest ? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Hmm... a może masz składaka... Mozesz wrzucić zdjęcia zegarka? Bo jeśli to jest 2627.H to powinien mieć przycisk. albo coś co się da chociżby długopisem wcisnąć.

 

 

Wrzucę pytanie dotyczące tego samego mechanizmu. Mam problem.Mam w końcu wałek naciągu, ale nie mogę go zablokować po włożeniu - wypada cały czas. Zauważyłem, że przycisk, który służy do wyciągania wałka jest wciśnięty i sie zblokował. Macie jakiś pomysł co z tym z robić? Czy już raczej tylko zegarmistrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę pytanie dotyczące tego samego mechanizmu. Mam problem.Mam w końcu wałek naciągu, ale nie mogę go zablokować po włożeniu - wypada cały czas. Zauważyłem, że przycisk, który służy do wyciągania wałka jest wciśnięty i sie zblokował. Macie jakiś pomysł co z tym z robić? Czy już raczej tylko zegarmistrz?

 

Trzeba będzie to zrobić od strony cyferblatu, zdjąć wskazówki i tarczę.

Tam są takie zapadki, prawdopodobnie za mocno wcisnąłeś przycisk i zaskoczyło nie tam gdzie trzeba. Miałem już coś takiego w innych mechanizmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... a może masz składaka... Mozesz wrzucić zdjęcia zegarka? Bo jeśli to jest 2627.H to powinien mieć przycisk. albo coś co się da chociżby długopisem wcisnąć.

 

No to ładnie jak mam składaka..., jutro mam trochę czasu to go otworzę i wrzucę fotke :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To fotki poljocika, żadnego dodatkowego przycisku nie ma ..., mam nadzieję że nie składak :rolleyes:

post-44767-0-83134300-1337270081_thumb.jpg

Edytowane przez dyspozytor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fotki poljocika, żadnego dodatkowego przycisku nie ma ..., mam nadzieję że nie składak :rolleyes:

 

W kopercie przycisku nie ma. Ale na zdj. nr 1 "na godz. 8" jest dźwigienka, którą powinien popychać przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Użytkownik dyspozytor:

To fotki poljocika, żadnego dodatkowego przycisku nie ma ..., mam nadzieję że nie składak :rolleyes:

 

 

 

Stalowa koperta to z tego Poljota, nie widziałem wersji z przyciskiem do zmiany daty:

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=6352

 

Mechanizm tak jak pisze whb ma szybka zmianę daty, ale razem z tarcza to inny Poljot.

Edytowane przez corn86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze corn- zegarek jest złożony z 2 różnych Poljotów awtomatów, w tej kopercie powinien znajdować się mechanizm 2616' 23 kam z pojedynczym dat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie wiem czy to odpowiedni watek ale moze ktos mi szybko pomoze.

Chce kupic sobie taka Slave:

 

http://allegro.pl/zegarek-slava-cccr-27-kamieni-i2391111227.html

 

Poluje na taki zegarek juz dlugo.

Ten mi pasuje ale ma zablokowany kalendarz.

W necie znalazlem mneij wiecej na czym polega naprawa ale sam sie jej nie podejme bo...

Zdejmowanie wskazowek to nie jest dla mnie wcale taka prosta sprawa.

Tutaj dochodzimy do sedna sprawy:

Ile za taka operace może a ile powinien wziac zegarmistrz?

 

Musze przemyslec czy oplaca mi sie kupowac akurat ten zegarek czy znowu czekac az pojawi sie cos fajnego.

Juz mnie troche "nosi" bo juz za dlugo czekam.

 

Pozdrawiam

 

------------------------------------------

za późno

 

Juz kupilem.... :)

No nie moglem tym bardziej ze szukalem radzieckiej wersji z tarcza w dobrym stanie i wskazowkami w dobrym stanie a ta Sława spełnieła wymogi zagadnienia:)

 

Chociaż pytanie nadal aktualne

Edytowane przez profaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie wiem czy to odpowiedni watek ale moze ktos mi szybko pomoze.

Chce kupic sobie taka Slave:

 

http://allegro.pl/zegarek-slava-cccr-27-kamieni-i2391111227.html

 

 

------------------------------------------

za późno

 

Juz kupilem.... :)

No nie moglem tym bardziej ze szukalem radzieckiej wersji z tarcza w dobrym stanie i wskazowkami w dobrym stanie a ta Sława spełnieła wymogi zagadnienia:)

 

Chociaż pytanie nadal aktualne

 

Gratuluje zakupu fajnej Sławy w dobrej cenie B) , zegarek wymaga całościowego przegladu nie tylko naprawy kalendarza, po wypolerowaniu szkiełka i koperty będzie piękna sztuka! Zegarmistrz za wszystko nie powinien wsiąść więcej niż 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

corn86 dziekuje za odpowiedz.

 

Ciesze sie bardzo z zakupu:) z polerka szkla nie powinno byc problemow ale jak polerowac koperte? Nie wiem.

Jakby zegarmistrz wzial za przeglad i naprawe 50 zl to by bylo niezle:)

Tym bardziej ze starałem się dokonać zakupu możliwie świadomie.

Polowałem na taki egzemplarz dlugo oj dlugo...

Przerażająco malo bylo takich Sław w dobrym stanie (glownie zwracalem uwage na stan tarczy i wskazówek)

 

Już się nie mogę doczekać jak zegarek u mnie wyląduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profaner kolego drogi, ja bym mu plexi jednakowoż nowe podarował, bardzo fajna Sławka, charakterystyczna i dość ciekawa designersko, mechanicznie werk dość solidny jednak bywa kapryśny. Co do polerowania chromowanego mosiądzu to zabieg musi być delikatny i bardziej kosmetyczny - aby nie obedrzeć ze "skóry" pani Sławy. Umycie koperty i wymiana plexi + zegarmistrzowskie zabiegi ratujące mechanikę = Ładny klasyk z 80'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

O polerce chromu był oddzielny wątek.:http://zegarkiclub.pl/forum/topic/63231-polerka-chrom/

 

Jednak jest to zabieg delikatny, wymagający wprawy i skuteczny tylko przy mikrorysach. Jeśli rysy są głębsze, to nie ma co się bawić - wyczyscić i ciszyć się zegarkiem szlachetnie nadgryzionym zębem czasu. Przy próbach mocniejszego polerowania chromu po prostu istnieje ryzyko, że powokę się zedrze. Sam mam kilka zegarków, które mają tę powłokę naruszoną, ale nie bawię się z tym, bo nie chcę tego pogorszyć. W niektórych zegarkach (takich bardzo zniszczonych) można pokusić się o nową powłokę, ale to już większa zabawa, albo podwykonawca (raczej to drugie bo w chromowanie w domu/garażu to ciężka sprawa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.