Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zakupy na CreationWatches.com

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
254 odpowiedzi w tym temacie

#41 tomtytus

tomtytus
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 07:17

Iansbansomg, zamieszczałem informację w innym wątku ale myślę, że ten wątek jest bardziej odpowiednim miejscem.

Po dwóch tygodniach od zamówienia dostałem zawiadomienie z Poczty (dział pocztowo-celny) z prośbą o dostarczenie dowodu zakupu (faktura, paragon lub potwierdzenie transakcji zakupu internetowego) oraz dostarczenie danych osobowych.

Jako, że faktury ani paragonu nie otrzymałem - pozostaje mi tylko PDF z Paypal oraz ewentualnie zrzut z ekranu z potwierdzeniem wysłania zegarka przez sklep.

Co do opłat, zapisek:

"po odprawie celnej przesyłka wraz z dokumentami potwierdzającymi dokonanie zgłoszenia celnego zostanie dostarczona drogą pocztową. Przy odbiorze należy uiścić opłaty celne i podatkowe wyliczone w dokumencie celnym"

chyba nie pozostawia wątpliwości :)

Liczyłem na upust ale z moim szczęściem wyszło, jak widać.

A kombinować z przeróbkami PDF'a chyba nie ma sensu. 

Użytkownik tomtytus edytował ten post 09 sierpień 2016 - 08:12

• 0

#42 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 3500 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 07:47

chyba za mało możesz oszczędzić, a za dużo stracić jeśli ktoś zauważy przeróbkę.

• 0

#43 tomtytus

tomtytus
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 07:52

Nie zauważyłby przeróbki, ale i tak w to nie wchodzę.

Tam też pracują ludzie nie bici w ciemię i można bardzo szybko odszukać dany model oraz znaleźć jego cenę w ofercie sklepu.

Użytkownik tomtytus edytował ten post 09 sierpień 2016 - 07:53

• 0

#44 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 3500 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 08:08

to właśnie bardziej sugerowałem, niż zauważenie zmiany w pdf ;)

• 0

#45 traczu

traczu
  • Użytkownik
  • 1008 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 08:23

Widzę że aktualnie częstotliwość wyłapywania przesyłek na cle wzrosła, mnie też to spotkało. Niestety jest to związane ze strajkiem włoskim służby celnej, który jednak miał być zawieszony od sierpnia, więc jest szansa na poprawę.

Jeśli ktoś by robił teraz zakupy w Azji, to dajcie znać czy udało się uniknąć dodatkowej daniny i przesyłka doszła bez VATu i cła.

• 0

#46 lansbansomg

lansbansomg
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 12:57

Iansbansomg, zamieszczałem informację w innym wątku ale myślę, że ten wątek jest bardziej odpowiednim miejscem.

Po dwóch tygodniach od zamówienia dostałem zawiadomienie z Poczty (dział pocztowo-celny) z prośbą o dostarczenie dowodu zakupu (faktura, paragon lub potwierdzenie transakcji zakupu internetowego) oraz dostarczenie danych osobowych.

Jako, że faktury ani paragonu nie otrzymałem - pozostaje mi tylko PDF z Paypal oraz ewentualnie zrzut z ekranu z potwierdzeniem wysłania zegarka przez sklep.

Co do opłat, zapisek:

"po odprawie celnej przesyłka wraz z dokumentami potwierdzającymi dokonanie zgłoszenia celnego zostanie dostarczona drogą pocztową. Przy odbiorze należy uiścić opłaty celne i podatkowe wyliczone w dokumencie celnym"

chyba nie pozostawia wątpliwości :)

Liczyłem na upust ale z moim szczęściem wyszło, jak widać.

Dzięki za odpowiedź, czyli jednak cudów nie ma. Przerabianiem itp. można sobie jedynie biedy napytać, a z reguły nawet po doliczeniu opłat wychodzi się na plus w stosunku do zakupów w Polsce.

• 0

#47 tomtytus

tomtytus
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 14:26

Cudów nie ma - nikt cudów nie obiecywał :)

Wszyscy piszą, że to loteria i że wysyłka pocztą zwiększa szansę na rabat. Ale jak widać coraz rzadziej.

Odnośnie ceny: właśnie przeglądam niemieckiego ebay'a i ciężko znaleźć SKX009 na bansolecie w cenie poniżej 220Euro. A do tego jeszcze wysyłka.

Ale przy okazji znalazłem przeszklony dekiel :)

Użytkownik tomtytus edytował ten post 09 sierpień 2016 - 15:06

• 0

#48 tomtytus

tomtytus
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 19:04

Aktualizacja:

po 4 dniach roboczych od dnia wysłania wymaganych dokumentów na pocztę otrzymałem zegarek.

Dla ciekawych, jak wyglądają dokumenty:

Na etykiecie naklejonej przez nadawcę, przy adresie znajdował się dopisek SKX009 ale został zamazany markerem - myślę, że nadawca wie, co i jak.

Przesyłka oznaczona jest jako "gift" a zawartość to "Horology Item" czyli ładnie brzmiąca nazwa z Greki :)

Deklarowana przez sprzedawcę wartość to 39USD. Co prawda umawiałem się na zadeklarowanie wartości na 89Euro ale niech będzie i 39USD. Suma sumarum musiałem przesłać potwierdzenie transakcji. A że nie mam szczęścia do takich "interesów" - potwierdzenie opiewało na kwotę, którą faktycznie zapłaciłem.

Na dołączonym dokumencie celnym towar opisany jest jako zegarek naręczny, wartość: 845zł.

Doliczone opłaty to VAT + 3zł (należność przywozowa - cokolwiek to oznacza) co łącznie daje nam 195zł dodatkowych opłat.

Na szybko sprawdziłem, co oferuje niemiecki ebay i najlepsza oferta (na gumie) to 253Euro (około 1075zł).

Wniosek: jeśli ma się trochę szczęścia - można około 200zł zaoszczędzić ale generalnie, zakładając transakcję w 100% legalną: oszczędność żadna.

Użytkownik tomtytus edytował ten post 16 sierpień 2016 - 19:09

• 0

#49 abir

abir
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 23 maj 2017 - 07:00

dla odświeżenia wątku

19 maj zamówienie zegarka, 22 maj zegarek przywiózł do domku dhl.

w papierach "instrument pomiarowy" wartość 25 euro. dhl naliczył vat 24 zł, cło 0zł. nie musiałem wysyłać żadnych dokumentów.

dla mnie rewelacja

• 0

#50 tomtytus

tomtytus
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 23 maj 2017 - 13:35

Może wniosek z tego taki, że warto korzystać z kuriera? :)

• 0

#51 bartekfm

bartekfm
  • Użytkownik
  • 192 postów

Napisano 24 maj 2017 - 14:53

Czasem warto. Taki DHL sam robi odprawę (ma do tego uprawnienia) i generalnie, nie ma zbytniej motywacji aby dociekać, czy deklarowana przez Creation Watches czy inny sklep internetowy jest autentyczna, stąd nawet nie pyta o dosłanie dokumentów.

• 0

#52 Krygo

Krygo
  • Użytkownik
  • 2036 postów

Napisano 24 maj 2017 - 15:04

W większej części jest tak, że opierają się na tym co im CW podaje, ale nie jest to regułą co już przerabiałem kilkukrotnie.

• 0

#53 Mr. T

Mr. T
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 26 maj 2017 - 10:39

Sugerując się opiniami z forum zdecydowałem się na zakup na CreationWatches.com. Zegarek kupiłem we wtorek rano i już leży na moim biurku! Całość zajęła łącznie 4 dni. Przesyłka DHLem.

Jako zawartość wpisano (w sumie zgodnie z prawdą): measuring instrument (Japan). Przy odbiorze 38zł dopłaty. Odprawa zrobiona przez DHL: kwota deklarowana w euro x kurs euro x 1.045 x 0.23.

W ogólnym rozrachunku 41% taniej niż najlepsza oferta jaką znalazłem na polskich stronach / sklepach.

Przesyłka dobrze opakowana, w środku zegarek w oryginalnym pudełku, międzynarodowa gwarancja i mnóstwo nylonowych 'zębatek' jako wypełnienie.

Nic tylko polecać!

Załączone miniatury

• 20170526_110654 (1).jpg
  • 20170526_110403 (1).jpg
  • 20170526_111901 (1).jpg
  • 20170526_111849 (1).jpg

• 0

#54 abir

abir
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 15:12

Jest teraz rabat 8% na Citizen, jeśli jest ktoś zainteresowany. Ja skorzystałem.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka
  • 0

#55 abir

abir
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 14:47

Właśnie zrealizował się mój kolejny zakup na CW. I znów moim zdaniem super. Skorzystałem z rabatu na Citizen. Cena zrobiła się b. Dobra. W poniedziałek zamówienie, w czwartek zegarek u mnie. Wartość przesyłki mocno zaniżona. Więc opłaty tylko VAT 130pln. Biorąc pod uwagę szybkość dostawy, darmowy DHL Expressu to nawet lepiej mi się tu kupuje jak na duty free Island. Paczka zapakowana tak jak kolega pokazał wcześniej. Oryginalne pudełko i wszystkie papiery.
Polecam

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka
  • 0

#56 Powieka

Powieka
  • Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 08:45

Witajcie,
Trochę odkopię temat. Mam upatrzony zegarek na creationwatches. Chciałem jedynie dopytać o płatność paypal. Czy niezbędne jest podanie karty czy można w jakiś sposób zrobić przelew na paypal? Generalnie podanie karty to nie jakiś duży problem ale tak gdzie nie muszę staram się nie podawać. I jeszcze pytanie czy przypadkiem nie ma ktoś kodu przyznającego upust w tymże sklepie?
Ps.
Zegarek kosztuje 217 USD. Czy na przesyłce podadzą taka kwotę czy zaniżoną?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#57 obidobi

obidobi
  • Nowy Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 13:38

Witajcie,
Trochę odkopię temat. Mam upatrzony zegarek na creationwatches. Chciałem jedynie dopytać o płatność paypal. Czy niezbędne jest podanie karty czy można w jakiś sposób zrobić przelew na paypal? Generalnie podanie karty to nie jakiś duży problem ale tak gdzie nie muszę staram się nie podawać. I jeszcze pytanie czy przypadkiem nie ma ktoś kodu przyznającego upust w tymże sklepie?
Ps.
Zegarek kosztuje 217 USD. Czy na przesyłce podadzą taka kwotę czy zaniżoną?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z tego co pamiętam jest opcja szybkiego doładowania konta PP przelewem. Kolega Krygo gdzieś podawała 5% kod zniżkowy, musisz poszukać.
  • 0

#58 Bikemaster

Bikemaster
  • Nowy Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 23:30

Właśnie zamówiłem Orienta FFD0K002B z creationwatches z wysyłką DHL'em. Poprosiłem o zadeklarowanie wartości 25 USD, dam znać jak paczka przyjdzie odnośnie tego co i jak naliczono :)

Swoją drogą zdaje mi się że może to być to dość ciekawy zegarek

Użytkownik Bikemaster edytował ten post 30 lipiec 2017 - 23:30

• 0

#59 Kapitanik

Kapitanik
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 06 sierpień 2017 - 18:51

Sugerując się opiniami z forum zdecydowałem się na zakup na CreationWatches.com. Zegarek kupiłem we wtorek rano i już leży na moim biurku! Całość zajęła łącznie 4 dni. Przesyłka DHLem.

Jako zawartość wpisano (w sumie zgodnie z prawdą): measuring instrument (Japan). Przy odbiorze 38zł dopłaty. Odprawa zrobiona przez DHL: kwota deklarowana w euro x kurs euro x 1.045 x 0.23.

W ogólnym rozrachunku 41% taniej niż najlepsza oferta jaką znalazłem na polskich stronach / sklepach.

Przesyłka dobrze opakowana, w środku zegarek w oryginalnym pudełku, międzynarodowa gwarancja i mnóstwo nylonowych 'zębatek' jako wypełnienie.

Nic tylko polecać!

Witam,

Przymierzam się do zakupu takiego czasomierza Seiko (nęci mnie wersja made in Japan - trochę droższa). Mam pytanie czy wybierać kuriera czy zwykłą przesyłkę, jak piszą na forum i ile wynosiła kwota deklarowana że wyszła dopłata tylko 38pln.

• 0

#60 Krygo

Krygo
  • Użytkownik
  • 2036 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 09:08

Masz czas to bierz wysyłkę pocztową. Nie masz, albo chcesz "zaryzykować" to bierz kuriera. ZAZWYCZAJ opłaty naliczają od deklaracji wartości 30-40 euro ok. 25% stąd takie, a nie inne kwoty do zapłaty, ale zdarza się też, że DHL zaraz po zakupie dopytuje się mailowo o wartość zakupu, więc płacisz od pełnej kwoty.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych