Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matma66

Moja mini kolekcja polskich zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

hmm ciekawe ,

 

zasugerowałem się napisem WARS gdzie u mnie wyraźnie litera W i S są większe od A o R ( rys. 6.32 str.65 w książce Przystanek : zegarek )

ale może być wersja z napisem WARS gdzie tylko większe jest W. ( rys. 6.46 str. 70 )

tyle , że wówczas indeksy są inne tzn. u Ciebie pionowe a w książce poziome ( dobrze widać na przykładzie "6" )

więc albo masz przemalowany cyferblat albo też kolejną wersję WARSA bodajże czwartą lub piątą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam chwilowo książki.Na malowaną mi nie wygląda.Poczekajmy na opinię Kolegi Władka Mellera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu trudno rozpoznać, ale czy ten "inny" nie jest wykonany w technologii zbliżonej do tarcz Atlanticów czy Delban dorabianych w Polsce tzw. "warszawskich". Sadzę że w Błoniu powstawały tylko te tarcze które pokazał @Cat ( te w których A ma dłuższą lewą nóżkę :)). Rzeczywiście, ciekawe co na to Władek?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje mi to równe "A". Różnice w wykonaniu poszczególnych partii w Błoniu można zaakceptować, ale sądzę że wzór dość charakterystyczny z lewą nóżka dłuższą byłby zachowany w kolejnych oryginalnych seriach.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech rozstrzygnie Może Kolega Władek Meller ?

Cześć,

Nie traktujcie mnie jak wyrocznię, proszę.

Wiem to, co widziałem, porównałem, jestem przekonany.

Jednak nie o wszystkim wiem, czy mogę byc przekonanym.

 

Na napis WARS, nie zwracałem uwagi.

Na wszystkich moich i znanych mi do tej pory zdjęciach, napis "Wars" wygląda następująco:

W zegarkach z kopertą wodoszczelną (mała), litera "W" jest większa, pozostałe są równe.

W zegarkach z kopertą dużą (wzór II) litery "W" i "S" są równe i większe od pozostałych.

Tak jak to widać tutaj: http://www.polskie_zegarki.republika.pl/mod/wars_z.html

Czy możliwe było, że jakaś seria miała inne logo?

I tak i nie.

Tak, bo oczywiście mogli tak zrobić.

Raczej nie, bo jak zasugerowałem, Wars w kopercie II był robiony później i pewnie dla "wyczyszczenia magazynu"

- jeśli tak, to zrobiono konkretna liczbę tarczy, więc pewnie tylko jeden wzór.

 

pozdrawiam,

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje , pokaż środek itd.

na chodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, a ja w związku z ograniczeniami ilości szuflad wietrzę niektóre, miedzy innymi z "Błoniakami" :(


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, a ja w związku z ograniczeniami ilości szuflad wietrzę niektóre, miedzy innymi z "Błoniakami" :(

Witam.A może ja coś bym kupił? Jak Kolega zainteresowany, proszę dać znać na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co już zostało, jest jeszcze na bazarku.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to porządkowałem trochę kolekcję i pozbywałem się "polskich", a tu wpadły mi kolejne Błonia. Pokazuję Delfina z kilku powodów. Stan tarczy, dekielek i docisk dekielka w kopertach typu bodajże IV. Koperta też niczego sobie.

post-57210-0-23273000-1379842825_thumb.jpg

post-57210-0-57533200-1379842831_thumb.jpg

post-57210-0-17102200-1379842843_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to porządkowałem trochę kolekcję i pozbywałem się "polskich", a tu wpadły mi kolejne Błonia. Pokazuję Delfina z kilku powodów. Stan tarczy, dekielek i docisk dekielka w kopertach typu bodajże IV. Koperta też niczego sobie.

Witam.Ładny, też do sprzedania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale muszę dokładnie sprawdzić czy koperta jest od tego modelu, bo jest dziwna szczelina pomiędzy tarczą a kopertą, gdy patrzymy na zegarek pod pewnym katem. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale muszę dokładnie sprawdzić czy koperta jest od tego modelu, bo jest dziwna szczelina pomiędzy tarczą a kopertą, gdy patrzymy na zegarek pod pewnym katem. 

W moim jest podobnie.Koperta III ?Jak co to podaj cenę na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Mój nowy nabytek:

post-51429-0-15077400-1380787976_thumb.jpg

post-51429-0-46972400-1380787989_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, Stan super (czy tarcza była poddawana renowacji, bo stan aż za dobry :) ) Koperta z dekielkiem z logo Błonia podnosi atrakcyjność zegarka. Mechanizm tak jak na tarczy 16 kamieniowy ? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Gratuluję spostrzegawczości!

Byłem ciekawy, kto pierwszy zauważy, że tarcza jest po renowacji, co widać po nienaturalnie dobrym stanie, ale przede wszystkim po napisie DUKAT, którego grubsze kreski w oryginale są cieniowane, a pogrubione jedynie na krawędziach, ale pomimo tego poziom renowacji akurat tej tarczy ogólnie uważam za co najmniej zadowalający. Mechanizm jak najbardziej jest właściwy i dokładnie od tego modelu, z którego pochodzi ta tarcza. Szybkę wypolerowałem, a wskazówki zegarmistrz wrzucił do czyszczarki. Wraz z tarczą oddałam również kopertę do renowacji, do firmy CHRONOSTAR, ale poziom renowacji koperty, za którą zapłaciłem 130 zł, jest do tego stopnia żenujący, że wolałem kupić dawcę za prawie 80 zł, aby pozyskać kopertę oryginalną i z niej pochodzi również ten dekiel.

 

Tak wyglądał oryginał:

post-51429-0-17070600-1380789838_thumb.jpg

post-51429-0-88025600-1380790526_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 i rubis też się trochę różni .

Ten model Dukata ciężko trafic w dobrym stanie ,i Twój wcale nie był taki zły.

Te ciemniejsze plamy na tarczy to wina zdjęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Tak, to chyba jakieś cienie, bo tarcza jest jednolicie biała. Fakt, oryginalny stan tego DUKATA nie był wcale taki najgorszy, ale wtedy byłem jeszcze na etapie, aby posiadać wyłącznie "ładne" zegarki, jednak teraz po kilku nieudanych i bardzo kosztownych renowacjach, dojrzałem do tego, że wolę mieć zegarki w możliwie jak najlepszym stanie, ale koniecznie oryginalne. Tego DUKATA miałem w ogóle nie składać, jednak trafiła się ta dosyć ładna koperta i do tego jeszcze z takim deklem, to postanowiłem jednak ożywić ten ciekawy zegarek. W każdym razie kopertę oddałem do renowacji zdecydowanie już ostatni raz, ale tarczę, to chyba jeszcze z jedną będę chciał odnowić, bo mam kilka zniszczonych BLONEX-ów i chociaż z jednego chciałbym jeszcze z tego poskładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ten Dukacik nie był taki zły.Ja też raz oddałem do renowacji tarczę, ale to już nie to, więcej tego nie zrobię.Lepiej mieć brzydkiego oryginała niż jakiegoś mazaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Dokładnie, gdyby za taką jakość wykonania tzw. "fachowcy" kazali sobie zapłacić powiedzmy z 50 zł, to jeszcze bym to zrozumiał, ale za 155 zł wypada spodziewać się jednak czegoś znacznie bardziej przypominającego oryginał... Co do renowacji tarcz, to nawet Władysław Meller nie potępia tego w swojej książce, jednak sens odnawiania kopert, negują już chyba niemal wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo, ja zapłaciłem za ,,zrobienie,, Atlantica dużo więcej i totalna lipa.Za te pieniądze można coś już kupić w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.