Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Election

Serwis Rolexa/Tudora w PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was drodzy forumowicze

 

Jestem na kupnie Rolexa Datejust lub tańszego odpowiednika w postaci Tudora . Jako, że jestem wybredny jeśli chodzi o stan zegarka, dlatego chciałbym zrobić mu "full serwis" (zwłaszcza od strony wizualnej). Stąd mam do Was kilka pytań:

 

Z poszukiwań na forum oraz czeluściach reszty internetu dowiedziałem się, że cena "przeglądu/serwisu" Rolexa to koszt 1500-2000zł. Jestem ciekaw: co w skład tej usługi wchodzi?

 

Np. w USA cena serwisu jest podobna, jednak zawarte jest w niej np:

 

-przegląd

-Pełna polerka koperty, dekla i bransolety i doprowadzenie ich do stanu idealnego

-wymiana szkiełka

-wymiana tarczy/wskazówek (!)

-wymiana baterii (jeśli to oysterquartz lub tudor prince-quartz)

-roczna pisemna gwarancja

-oryginalne pudełko Rolex Box Service Division

-ściereczka rolex

-jakieś broszury,karteczki, gąbeczki i inne (przyjemne) pierdoły

 

Przykład faktury po serwisie tudora:

Tudor004.jpg

oczywiście w przypadku rolexa rozumiem, że może być drożej...

 

a tu bajery:

 

Tudor005.jpg

 

w przypadku rolexa, podobnie:

 

$(KGrHqVHJBsE8hUC-W8jBPQFmumsj!~~60_58.JPG

 

Stąd moje pytanie: Czy jeśli po kupnie zaniosę zegarek np. do Pieśkiewicza to też zostanę za podobną kwotę podobnie potraktowany, czy też kwota taka oferuje tylko zajrzenie do środka i przesmarowanie? Zależy mi zwłaszcza na wizualnym doprowadzeniu zegarka do ładu (polerka, szkło, czyszczenie lub ewentualna wymiana tarczy i wskazówek)

 

Oczywiście w poniedziałek jeszcze zadzwonię i się dowiem, ale chciałbym wiedzieć czego się spodziewać. No i nie chcę się pytać o pudełka i inne pierdoły bo mi głupio (a nie ukrywam że lubię takie smaczki).

 

Druga sprawa to do gdzie można jeszcze oficjalnie zrobić serwis rolexa lub tudora poza Pieśkiewiczem? U Kruka? Czy może słać gdzieś za granicę...

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje,

 

Pozdrawiam,

Wojtek


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu chciałem kupić Submarinera i tak jak Ty od razu po zakupie zanieść go do przeglądu. W serwisie w Londynie podano mi cenę takiej usługi ok 400 funtów (chyba 370). Nie przyszło mi do głowy żeby dzwonić do Pieśkiewicza, bo byłem przekonany, że ceny w całej Europie są takie same. Po czym jeden z forumowiczów oświadczył, że za kompletny przegląd Submarinera u Pieśkiewicza zapłacił 450zł (tyle zapłaciłem za przegląd Moonwatcha u Strojnego i to w 2008), a to na prawdę dobra cena. Z pewnością nie dostaniesz tych fajnych dodatków, ale za 1,5k sobie skombinujesz :) . Także jak widać ceny mogą być zróżnicowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieśkiewicz woła ponad 2tyś za przegląd. Może kiedyś brał mniej jak nie miał autoryzacji Rolexa i pewnie zakres przeglądu był mniejszy. Najlepiej zadzwonić i się dowiedziec jaki jest zakres i dlaczego tak drogo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym jeden z forumowiczów oświadczył, że za kompletny przegląd Submarinera u Pieśkiewicza zapłacił 450zł (tyle zapłaciłem za przegląd Moonwatcha u Strojnego i to w 2008), a to na prawdę dobra cena.

 

Coś mi się nie chce wierzyć w te 450zł bo jak ostatnio dzwoniłem i pytałem jaki byłby koszt polerowania koperty TH Carrera to mi powiedział że minimum 400zł ale może więcej, więc się nawet nie fatygowałem żeby do niego pójść. Generalnie od każdego kto miał z nim styczność słyszę że jest bardzo drogi, moim zdaniem zbyt drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieliby mi rzeczywiście (jak w USA) zrobić cały zegarek, żeby wyglądał jak nowy (polerka, wymiana szkiełka, tarczy, wskazówek + przegląd) to jeszcze powiedzmy te 1500-2000 zł jest do zniesienia.

 

Jutro podzwonie, dowiem się wszystkiego i podzielę się informacjami na forum.


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie chce wierzyć w te 450zł bo jak ostatnio dzwoniłem i pytałem jaki byłby koszt polerowania koperty TH Carrera to mi powiedział że minimum 400zł ale może więcej, więc się nawet nie fatygowałem żeby do niego pójść. Generalnie od każdego kto miał z nim styczność słyszę że jest bardzo drogi, moim zdaniem zbyt drogi.

 

 

Oczywiście że tak....mało tego jestem pewien że weźmie 2000 PLN ale nie zrobi tego wszystkiego co w USA, napewno nie wymieni tarczy czy wskazówek, jeśli już to przegląd, wymiana uszczelek plus kontrola wodoszczelności, byc może jakaś polerka i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem Submarinera do Serwisu Rolexa w salonie Kruka....był na gwarancji i miał skazę...napiszę tylko tyle że czekałem 5 miesięcy a zegarek był odsyłany do serwisu 3 razy. Nie dostałem zupełnie nic w ramach rekompensaty a moja usterka została usunięta dopiero po moich telefonach do dyrektorów i centrali spółki. Straciłem sporo czasu i były to stresujące chwile...już myślałem że bez sądu się nie obejdzie..ale ustąpili. Jakaś masakra.. serwis czegokolwiek w Polsce to parodia...nie ważne czy masz BMW za 600 tys. czy Rolexa za 60.....serwis jest beznadziejny....chyba że chodzi o sprawdzenie czy smary są ok i wymiana uszczelki...

Zapomnij też o pudełku,szmatce czy etui....mój Rolex przyszedł w foli bąbelkowej...ah...pisałeś też o polerowaniu....też zapomnij... ;)

Nie wiem jak jest u Pieśkiewicza...ale o nim jest dużo na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem Submarinera do Serwisu Rolexa w salonie Kruka....był na gwarancji i miał skazę...napiszę tylko tyle że czekałem 5 miesięcy a zegarek był odsyłany do serwisu 3 razy. Nie dostałem zupełnie nic w ramach rekompensaty a moja usterka została usunięta dopiero po moich telefonach do dyrektorów i centrali spółki. Straciłem sporo czasu i były to stresujące chwile...już myślałem że bez sądu się nie obejdzie..ale ustąpili. Jakaś masakra.. serwis czegokolwiek w Polsce to parodia...nie ważne czy masz BMW za 600 tys. czy Rolexa za 60.....serwis jest beznadziejny....chyba że chodzi o sprawdzenie czy smary są ok i wymiana uszczelki...

Zapomnij też o pudełku,szmatce czy etui....mój Rolex przyszedł w foli bąbelkowej...ah...pisałeś też o polerowaniu....też zapomnij... ;)

Nie wiem jak jest u Pieśkiewicza...ale o nim jest dużo na forum...

 

Możesz napisać o jaką skazę chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłem trochę i tak wygląda sprawa:

 

Pieśkiewicz: sam przegląd + polerka = 2500 zł. Czas oczekiwania: Miesiąc

 

Kruk: przegląd + polerka = 1500-2000 zł. Czas oczekiwania 1-2 tygodnie. Ale rozmawiałem z "głównym" Panem zegarmistrzem i powiedział mi, że jeśli nie chcę się na dłużej z zegarkiem rozstawać to żebym lepiej za 2 tyg. przyniósł bo on teraz wyjeżdża do Szwajcarii, zostaje tylko jeden dyżurny zegarmistrz i mogłoby się przedłużyć.

 

Oczywiście o żadnym wymienianiu szkiełek,wskazówek oraz pudełkach i innych cudach w tej cenie nie ma mowy.

 

Może lepiej by to gdzieś za granice do prawdziwego Rolex Service Team wysłać?


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanieś do jakiegoś dobrego zegarmistrza i to samo zrobi Tobie za cenę podaną przez Pablo122.

Werki Rolka to żadna finezja i problemów z nimi nie będzie miał żaden zegarmistrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jest jakiś zegarmistrz, który specjalizuje się w rolkach, a jest nieautoryzowany. Jest w Warszawie spec od Panerai, bo w przypadku wysyłki do Monachium to co najmniej sześć tygodni z głowy. Wtedy oczywiście nie ma pieczęci i wpisów w książeczce serwisowej, ale myślę że koszt i czas to rekompensują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić u Dolińskich we Wrocławiu wiem, że mają doświadczenie z Rolexem.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.