Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CptKonwa

Wymiana szkiełka w zegarku Casio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

 

Zwracam się do wszystkich z prośbą o porady: mam zamiar wymienić szkiełko w zegarku Casio, który ma dla mnie wartość sentymentalną. Nie chcę oddawać go do zegarmistrza, ponieważ nie lubię jak ktoś za mnie coś robi. Trochę poszukałem na forum, ale nie zdołałem otrzymać satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Chciałbym się dowiedzieć, czy warto brać się za to w warunkach domowych. A jeśli warto, to jakich narzędzi do tego potrzebuję, jak mam się za to wziąć i na co muszę uważać. Oto zdjęcia szkiełka:

 

casioszkieko3.th.jpg

casioszkieko2.th.jpg

casioszkieko1.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

najlepiej zanieś do zegarmistrza

w domowych warunkach będzie ciężko

trzeba uwzględnić dwa warunki

1 jesli szklo jest wciskane prasą

zwykle bywa tak że przy zmianie szkła zegarmistrz ( dobry) zmienia także uszczelkę szkła po to by zegarek zachował swoją szczelność nawet jeśli jeśli jest tylko WR

2 możliwość taka ze szkło było klejone specjalnym klejem jednak bardzo rzadko spotykane przeważnie w szkło klejone były zegarkach seiko i citizen ( tych płaskich cienkich ) zegarmistrz musi dopasować szkło do koperty i przykleić

w domowych warunkach raczej ci odradzam zanieś do zegarmistrza w swoim mieście koszt wymiany szkła około 20zeta

pozdr rolleyes.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wersji wciskanej należy nabyć szkło i uszczelkę dobrane wielkością do ramki. Do tego należy jeszcze kupić pierścień, który jest wkładką w prasie, albo zrobić pierścień na tokarce z aluminium. Jak nie mamy prasy to możemy użyć dobrego imadła maszynowego albo tokarki i konika jako prasy.

Przy wersji klejonej używamy kleju dwuskładnikowego. Jeśli jest za gęsty to go rozcieńczamy. Rozcieńczamy jeden składnik, w tym celu możemy użyć rozpuszczalnika nitro, a nawet oliwy do maszyn do szycia. Po rozcieńczeniu dodajemy do siebie oba składniki, mieszamy i nakładamy. Ta metoda zwykle każdemu się udaje. Do kleju dobieramy szkło największe jakie się da włożyć. Można również użyć szkło "zerówkę" okularowe, odpowiednio doszlifowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie a nie chce zakładać nowego tematu, czy mogę wymienić w moim zegarku szkiełko heksalitowe na mineralne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.