Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Iko

Stowa - Baselworld 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

3 nowości z Engelsbrand:

- Marysia chrono,

- Antea KS 41 mm

- Antea day/date

 

77900f0a6301208cmed.jpg

 

df7ff5809c3ac821med.jpg

 

b0e7f0f6482bc687med.jpg

 

Generalnie szału nie ma - chrono sprawia wrażenie nieprzemyślanego kompletnie - kolor wskazówek, indeksy itp.

 

Więcej szczeółów TUTAJ

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Antea na Unitasie to już lepiej było na Durowe. Choć i tak uważam że dla takiej stylistyki koperty jak Antea 41 mm do trochę za dużo. Kłóci to mi się z oszczędnym stylem jaki prezentuje Antea.

Marine chrono zupełnie bez polotu.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antea na Unitasie bomba! Ale powinna być na tyle mała na ile pozwala wielkość mechanizmu. 41 mm przy takiej kopercie to ogromny zegar.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...Generalnie szału nie ma - chrono sprawia wrażenie nieprzemyślanego kompletnie - kolor wskazówek, indeksy itp...

Święte słowa :rolleyes:

Mogli się troszeczkę postarać.

Wystarczyło zmienić kolor wskazówek i już by było trochę lepiej


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - wystarczyłoby dodać niebieskie wskazówki na tarczkach i już byłby to ładniejszy zegarek.

Sprawia wrażenie jakiegoś mock-upu...

 

pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa ostatnie to jak bym widzial Nomosa

Tak, tyle ze Stowa produkowala podobne zegarki juz w latach 30-tych ubieglego wieku kiedy to Nomosa nie bylo jeszcze na swiecie..

Nomos jest mloda firma zalozona w latach 90-tych.

 

Generalnie nic z nowosci Stowy nie przyprawia mnie o szybsze bicie serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chrono wygląda tak jakby szybko coś trzeba było zrobić aby pokazaćszerszej publiczności. Trochę taki nieprzemyslany do końca - zobaczymy jak klienci go przyjmą - jak będzie źle to zrobimy nową wersję - pewnie takie było myślenie. Pomysł dobry ale brakowało chybą głębszej analizy projektu.

Pozostałe dwa to faktycznie czysty Nomos Tangomat. Na dzień dzisiejszy to jednak Nomos stoi wyżej niż Stowa .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc - narzekania do mnie w ogóle nie trafiają. Marina Chrono ma tutaj wklejone przepalone zdjęcie. Na Stowa.de wygląda bardzo dobrze. Układ wskazówek mi sie podoba - chcę wiedziec, która godzina - patrzę na niebieskie. Dokładniejszy odczyt dają srebrne szpilki wskazówek. Podoba się albo nie - ale ma to sens. Dla mnie istotne jest to, że Schauer nie chce robić kolejnego takiego samego, tylko w innym rozmiarze - Patrz Archimede - 4 rozmiary pilotów. I tu przechodzimy do Antea KS41. Według mnie - zegarek absolutnie genialny. O ile zawsze antea z tymi długimi uszami podobała mi sie, ale wydawała się zbyt delikatna dla takiego prymitywa, jak ja, to KS41 ma dla mnie idealne proporcje. Do tego cieniutka koronka z logo - dla mnie po prostu narodziny klasyka. Wspaniały, ascetyczny kształt, przypomina trochę "płaskacze" Piageta. Jedynie grubość i masywność zegarka - zupełnie inna. Ale to może jest w nim jeszcze lepsze. Z wyglądu świetny zegarek.

Natomiast nie przemawia do mnie Day-Date. Ogólnie - nie tak prosto zrobić ładną day-datę. I tutaj pewnie carlito nie wierzy oczom, ale wg mnie chyba Rolex zrobił to w jeden z ładniejszych sposobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się Day-date Stowie kompletnie nie wyszła. Po prostu zepsuło to całą ascetyczną stylistykę zegarka. Poratowało by może trochę zmniejszenie tych okienek dosyć znaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się Day-date Stowie kompletnie nie wyszła. Po prostu zepsuło to całą ascetyczną stylistykę zegarka. Poratowało by może trochę zmniejszenie tych okienek dosyć znaczne.

No, doprawdy nie dowiemy sie, co autor miał na mysli. Zapewne istniał jakiś nacisk z rynku niemieckiego, aby zrobic cos JESZCZE BARDZIEJ PRAKTYCZNEGO. Np, ale w takim przypadku, powinni zrobić wokoło jakieś ozdobne coś, może liście dębu? Wtedy charakter zegarka byłby bardziej teutoński i eco zarazem ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.