Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2377 odpowiedzi w tym temacie

#1 colector

colector
  • Użytkownik
  • 353 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 13:12

Dziś już piątek więc nie obejdzie się bez złocistego trunku po pracy,aby zrelaksować się po całym tygodniu.
Nie ma to jak usiąść w wygodnym fotelu popijając schłodzone piwo przy muzyce bądź filmie.
Tylko co wlać do tego kufla pomijając koncernowe siuśki :D

Użytkownik tarant edytował ten post 01 listopad 2012 - 01:17

• 1

#2 dasiek7

dasiek7
  • Użytkownik
  • 1136 postów
  • Gadu-Gadu: 10033865

Napisano 09 marzec 2012 - 14:30

Ja na dzisiaj bede mial Kasztelana, bardzo tez lubie Okocimia O.K.......bo oba nie sa takie gorzkie :D
  • 0

#3 mw75

mw75
  • Użytkownik
  • 1083 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 14:43

Lipcowe i Miodowe z Browaru Jagiełło. Oczywiście nie na raz :D

Użytkownik mw75 edytował ten post 09 marzec 2012 - 14:43

• 0

#4 zaq

zaq
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 14:59

Oj tak, Kasztelan to jest to! No ale wiadomo, smaki sa różne...
  • 0

#5 colector

colector
  • Użytkownik
  • 353 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 15:03

O tak kasztelan niepasteryzowany jeden z moich ulubionych.Pił ktoś Koźlaka?
  • 0

#6 Kierownik

Kierownik

Can't Touch This

• Użytkownik
  • 1049 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 15:23

Jestem słabym smakoszem piwa, w większości przypadków mi to wsio ryba, choć niektórych siuśków faktycznie nie trawię.

Jednak całkiem niedawno znajomy zaprosił nas (mnie i moją lubą) do nowo otwartego pubu, tylko z rzadkimi piwami.
Byłem wielce zaskoczony faktem, iż piwa mogą mięć aż tak różne smaki.
Na ile głowa wystarczyła :D na tyle popróbowaliśmy kilku marek i odmian.
Jednogłośnie wyłoniliśmy zwycięzcę - Marcowe!
Marcowe, od Kormorana bodajże.
Niestety, bardzo trudne do dostania w jakimkolwiek sklepie.
W mojej okolicy tylko "Piotr i Paweł" oferuje piwa Kormoran, niestety tylko 2 podstawowe modele, marcowego nie mają. :D
  • 0

#7 dasiek7

dasiek7
  • Użytkownik
  • 1136 postów
  • Gadu-Gadu: 10033865

Napisano 09 marzec 2012 - 15:24

Niestety Kozlaka nie pilem ;)

Jezeli ktos jeszcze nie pil to moze sprobowac Tyskie Książęce......b.dobre piwo moim zdaniem :)

Butelka niestety nieciekawa co moze odstraszyc od kupna, raz mi go polecila sprzedawczyni z monopolowego którego mialem pod nosem za czasow studenckich :D I nawet nie wiem czy nie bedzie lepsze od Kasztelana...ale to moja prywatna opinia :)

Ogolnie powiem tak ze staram sie pic wszystko co w szkle, bo nie wiem czy to kwestia psychiki ale wydaje mi sie ze lepiej smakuje.....chociaz jak puszka lezy w domu to tez nia nie pogardze :D
  • 0

#8 freddiemercury

freddiemercury
  • Zbanowany
  • 231 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 15:27

Paulaner,potem z polskich Amber, Trybunalskie, Ciechan, Żywe, Lwówek i dużo by wymieniać regionalnych itd... to są prawdziwe piwa....wszystko inne typu Kasztelany, Okocimie, Tyskie itd... to sikacze mało mające wspólnego z piwem

Użytkownik freddiemercury edytował ten post 09 marzec 2012 - 15:28

• 0

#9 colector

colector
  • Użytkownik
  • 353 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 15:31

paulaner to nie czasem niemieckie piwo pszeniczne?
  • 0

#10 Yakuz

Yakuz
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 15:55

ogólnie dobre Piwa robi Ciechan, Kormoran, Browar Jabłonowo, Amber,

kolega ciastek ma racje - Marcowe dobre :D Świeże z kormorana, Koźlak i Żywe a z ciemnych Imperial Porter z Ambera, (podczas pisania posta konsumuję Klasztorne Piwo z Jabłonowa, ciemne z przyprawami korzennymi, dobre na grzańca. Podobnie browar Koreb.

Z miodowych to Ciechan miodowy, oraz Piwo na miodzie gryczanym jest super. Nie polecam Łomży i Perły miodowej bo są na sztucznych miodach...chociaż z większych koncernów Perła jest ok a poza tym z Lubelszczyzny ;) Polecam natomiast Lubelskie w "granatach" z Perły :)

w Puławach jest sklep który jest spełnieniem marzeń piwosza :) ponad 150 różnych piw z różnych krajów (próbuje spróbować wszystkich polskich i jeszcze mi się nie udało :D) i marcowe jest :D
  • 0

#11 Jaro_swatcH

Jaro_swatcH

Majster oD Tapet

• Użytkownik
  • 1315 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 15:55

a ja na dzisiaj kupiłem sobie:
3 paulanery
3 łomże pszeniczne
6 kasztelanów niepasteryzowanych

i pewnie skończy się tak jak zawsze - nie wypiję żadnego, albo co najwyżej jedno...
  • 0

#12 mw75

mw75
  • Użytkownik
  • 1083 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 16:00

Dokładnie - Paulaner to pszeniczne piwo bardzo popularne w Niemczech, dostępne nawet w najtańszych sklepach typu Penny Markt.

Mieliśmy pomijać koncernowe siki a tu Kasztelan i Tyskie w wątku?
Osobiście poza wymienionym wcześniej Ciechanem bardzo lubię Koreb (niepasteryzowane i miodowe) ale niestety w Lublinie jest trudno dostępne.
Lubelskie Trybunalskie to tańszy konkurent Perły Miodowej (w uproszczeniu :D), która też jest bardzo smaczna. Do tego ostatnio w sklepach pojawiło się ciekawe miodowe piwo Trybunał z browaru Sulimar. Można pomylić te nazwy.

PS. Ja na wieczór mam dostanego niefiltrowanego Aliwara z Mińska - Biale złoto. Zobaczę co to za cudo.

Użytkownik mw75 edytował ten post 09 marzec 2012 - 16:07

• 0

#13 Wintergreen

Wintergreen
  • Użytkownik
  • 570 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 16:24

Z piwem jak z zegarkami - są rożne kategorie i różne półki cenowe. :D
Jeśli mówimy o niemieckich pszenicznych to Franziscaner według mnie zdecydowanie lepszy od Paulanera. Ma fajny aromat - żywszy, trochę jakby "cytrynowy". Zwłaszcza na lato - super!

Z ciekawostek szczerze polecam też Leffe (belgijskie). A Trapiści - wiaaadomoooo :D ,
  • 0

#14 Yakuz

Yakuz
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 16:26

trybunalskie jest cienkie jak d*pa węża...gorsze od perły miodowej a ta z koli nawet nie ma startu do ciechana miodowego. Koreb rzeczywiście dobre, chociaż korzennego na pierwszy raz dopić nie mogłem :D
  • 0

#15 mw75

mw75
  • Użytkownik
  • 1083 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 16:37

Jak na swoją cenę i "segment", jak dla mnie Perła miodowa czy też nawet Trybunalskie są "pijalne". Wyżej jednak stawiam chociażby piwka z Chełma. Ale smakoszem zbytnim nie jestem. Po prostu znudziły mi się piwa koncernowe lane w każdej knajpie i szukam jakichś ciekawostek typu Lubuskie (Witnica), Maćkowe, browar Jagiełło, Raciborskie, Nałęczowskie, itp.
Ciekawostką jest, że tańsze Trybunalskie jest robione na miodzie z lubelskiego Apisu, na Perle takiej informacji chyba nie ma. Znam wiele osób, którym smak Trybunalskiego pasuje bardziej od Perły Miodowej.
  • 0

#16 colector

colector
  • Użytkownik
  • 353 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 16:38

z pszeniczniaków to piłem erdingera i weichenstephanera- oba niemieckie,bardzo dobre i niefiltrowane.Leffe szczególnie brune ma tą moc :D
  • 0

#17 mw75

mw75
  • Użytkownik
  • 1083 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 16:43

A ukraińskie pszeniczniaki? Obołoń, Czernigirskije Biłe, Sławutycz? Swego czasu jeżdżąc często na Ukrainę (Lwów + góry) nie mogłem się napić tych piw (w Polsce wtedy mało popularnych). Teraz na szczęście są w każdym sklepie. Tylko cena nieadekwatna do ukraińskiej :D.

BTW - z mich wycieczek na wschód - polecam piwa litewskie, w tym pszeniczy Svyturys Baltas, też już dostępne u nas
  • 0

#18 colector

colector
  • Użytkownik
  • 353 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 16:50

piw zza wschodu nie piłem i nie znam.
W zeszłym tygodniu miałem perłe mocną,średnio na jeża,ale piłem gorsze.
  • 0

#19 Yakuz

Yakuz
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 17:09

bo perła mocna jest cienka, jedzie spirytem tak jak extra strong :D Lubelskie Mocne w granacie 0,33 jest o wiele lepsze :)

a co do Nałęczowskiego...hmm jasne ok...ale ciemne mulące bo sztucznie dosładzane...
  • 0

#20 freddiemercury

freddiemercury
  • Zbanowany
  • 231 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 17:12

Jak na swoją cenę i "segment", jak dla mnie Perła miodowa czy też nawet Trybunalskie są "pijalne". Wyżej jednak stawiam chociażby piwka z Chełma. Ale smakoszem zbytnim nie jestem. Po prostu znudziły mi się piwa koncernowe lane w każdej knajpie i szukam jakichś ciekawostek typu Lubuskie (Witnica), Maćkowe, browar Jagiełło, Raciborskie, Nałęczowskie, itp.
Ciekawostką jest, że tańsze Trybunalskie jest robione na miodzie z lubelskiego Apisu, na Perle takiej informacji chyba nie ma. Znam wiele osób, którym smak Trybunalskiego pasuje bardziej od Perły Miodowej.

sorki pomyłka, nie chodziło mi o Trybunalskie Miodowe, lecz Trybunał Miodowy:) to są dwa różne piwa.... a jeśli chodzi o pszeniczniaki to faktycznie wyleciały mi z głowy ukraińskie, piłem tylko Obolon i Svytrus...oba wyśmienite...trochę inne od niemieckich ale warte spróbowania....

bardzo fajnie ze coraz więcej osób docenia piwa regionalne z małych browarów a nie marketowe sikacze...

Perła, Łomża były dobre kiedyś, teraz jakość drastycznie spadła i równaja moim zdaniem w stronę Tyskiego, Lecha itp

Użytkownik freddiemercury edytował ten post 09 marzec 2012 - 17:13

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych