Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Slawcio

Casio DW-5000SL-1ER

Rekomendowane odpowiedzi

To już miesiąc od kiedy jesteśmy razem! :P W tym czasie Spajk przyśpieszył o 12 sekund. Dla porównania moje pozostałe nieatomówki: EFA-131D +18s, G-1200D +8s.

 

Ten EFA jakoś dużo nadrobił w ciągu miesiąca (Jeśli dobrze rozumiem) Casio ma chyba tolerancje +/- 15 sekund na miesiąc??czy się mylę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Edifice nieznacznie przekracza normę, ale to raczej nic szczególnego, Casio często się w niej nie mieszczą. Jakiś czas temu ktoś na forum (Blatio jeśli mnie pamięć nie myli) robił porównanie dokładności chodu swoich zegarków i kilka z nich mocno przekraczało normę. Mój Giez, kiedy nie złapie sygnału, przyśpiesza o jakąś sekundę dziennie, także nawet rano po synchronizacji jest już zauważalnie do przodu względem GW-3500B. :) Co ciekawe, nigdy nie słyszałem, by Casio się późniło...

 

EDIT: A jednak Edifice mieści się w normie, w jego przypadku wynosi ona +/- 30 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz ;) myślałem że mają jedną normę dla kwarców ale widać ze dla konkretnych modeli mogą się różnic.To jeszcze mu sporo luzu zostało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie te zdjęcia waszych Spikeów?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrovka, czy bezel i pasek od GW-5000 pasowałby do DW-5000SL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

mrovka, czy bezel i pasek od GW-5000 pasowałby do DW-5000SL?

 

tak,pasek i bezel z GW5000 bedzie pasował do DW5000SL..a co chcesz swojemu spajkowi zrobic taki wypasny upominek??:) zasponsoruj mu jeszcze adaptery i zwykly pasek nylonowy z normalna zapinka to odkryjesz drugią twarz spajka:)

 

bezel bedzie pasował ale nie wiem jak z srednicą wkrętów - nigdy nie sprawdzałem,nie chciałem eksprymentowac..ba,nawet kazdy wkret wkręcam do tej samej dziurki z której był wczesniej wykrecany

 

musze jeszcze dopisac ze oryginalny bezel z GW5000,ten który jest fabrycznie założony na tasmie produkcyjnej

minimalnie rózni sie od tego który mozna kupic np na stronach TIKTOX - ten oryginalny z tasmy wydaje sie byc minimalnie bardziej prostokątny..szybciej bym powiedział ze oryginalny bezel z DW5000SL wielkosciowo jest taki sam jak ten fabryczny z GW5000

resumujac:

pasek i bezel do GW5000 ze strony Tiktox w dotyku i materiałowo wydaje sie byc taki sam jak który jest fabrycznie zakładany jest na GW5000

kolor napisu na bezlu tez ma identyczny odciń

róznica jest tylko w tym bezlu,ale mimo to wszystko wspaniale pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super, kiedyś na pewno nadejdzie dzień, kiedy zechcę dokupić zapasowe części do Spajka (na razie wciąż wygląda jak nowy :)) i w takim razie nie będę się zastanawiał, tylko dołożę do paska i bezela od GW-5000. Fajna jest też ta bransoleta, ale ją sobie odpuszczę z tego względu, że ostatnio cholernie spodobał mi się GW-M5610BC i już odkładam na niego fundusze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to temat o Spajku to opiszę tu moją historię. Od pewnego czasu szukałem dla siebie nowego zegarka i zdecydowałem, że będzie to G-SHOCK. Po długich poszukiwaniach najbardziej do gustu przypadł mi właśnie DW-5000SL. Niestety z tego co pisali forumowicze zegarek był praktycznie niedostępny w Polsce i sporadycznie dostępny za granicą. Przejdźmy do sedna. Rzeszów, galeria Plaza, dzisiaj około godziny 11. Idę przez galerię i zobaczyłem małe stoisko Zibi. Podchodzę popatrzeć sobie na G-SHOCKI, a tu w pierwszym rzędzie widzę coś co przypomina Spajka. Myślę niee, przecież go nigdzie nie ma, to nie może być on. Akurat była kolejka więc poczekałem 10 minut i podchodzę do sprzedawczyni i proszę żeby mi podała ten zegarek bo chciałbym się upewnić czy się nie mylę. Podaje mi go, spoglądam na dekielek, a tu rzeczywiście nowiuteńki G-SHOCK z kolekcji Spike Lee!!! Nie zastanawiałem się nawet. Opowiedziałem ekspedientce co za cudo trzymała u siebie na stoisku i jeszcze dostałem rabat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :)

Jednak g-shock w stalowej kopercie to jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś niezłe szczęście. Ciekawe gdzie jeszcze w Polsce kryją się takie skarby. Wyjaw, ile dałeś, jeśli to nie problem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro powstał taki temat to wrzucę kilka zdjęć mojego( w tym porównanie z 5600 FF)

 

56vs501.jpg

 

gtape3.jpg

 

spike4.jpg

 

5000steel2.jpg

 

ggre50001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 330 był na półce po przecenie z 360, a ja dostałem go za 320 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie Ci się trafiło. ;) Dostałeś pełny komplet, czyli razem z pudełkiem i puszką?

 

y60, świetne zdjęcia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest właśnie mały problem, nie mogła znaleźć pudełka i puszki więc dostałem zwykłą casio :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

dziwne..jakim cudem nie ma kompletnych tych zegarków

to juz drugi przypadek który czytam ze wraz ze spajkiem jest dodawane insze opakowanie niz powinno byc

i chyba nie ma nic do rzeczy ze to sa ostatnie modele

-cięzko mi zrozumiec ten fakt iz ot tak sie zawieruszyło

 

oryginalna spajkowska puszka jest jakby czescia tego zegarka

 

ps.powinienes jej powiedziec zeby poszukała i ze zglosisz sie jak znajdzie po odbiór - chociaz przypuszczam ze własnie w takim niepełnym skladzie ten zegarek byl dostarczony przez dystrybutora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Edifice nieznacznie przekracza normę, ale to raczej nic szczególnego, Casio często się w niej nie mieszczą. Jakiś czas temu ktoś na forum (Blatio jeśli mnie pamięć nie myli) robił porównanie dokładności chodu swoich zegarków i kilka z nich mocno przekraczało normę. Mój Giez, kiedy nie złapie sygnału, przyśpiesza o jakąś sekundę dziennie, także nawet rano po synchronizacji jest już zauważalnie do przodu względem GW-3500B. :) Co ciekawe, nigdy nie słyszałem, by Casio się późniło...

EDIT: A jednak Edifice mieści się w normie, w jego przypadku wynosi ona +/- 30 sekund.

 

Zgadza się, robiłem coś takiego :)

 

Co do dokładności G-Shocków, to jak już wspomniałem - każdy może chodzić inaczej, nawet dwa identyczne modele, które zjechały w tym samym dniu z tej samej taśmy produkcyjnej. Wszystko zależy, jak zostały wyregulowane w fabryce.

 

O tym, że niedawno odkryłem, że G-Shocki DA SIĘ REGULOWAĆ, napisałem na Podforum G-Shocka 22 kwietnia. Znalazłem na Watchuseek taki wątek:

http://forums.watchuseek.com/f43/how-adjust-accuracy-g-shock-83153.html

 

Pozstanowiłem podłubać trochę w swoich G-Shockach, z których niektóre śpieszyły dość znacznie.

 

A tutaj w innym poście opisałem po ponad miesiącu regulowania kilku swoich zegarków, co mniej więcej udało mi się uzyskać, metodą prób i błędów, z dokładnością swoich kilku G:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/1669-podforum-milosnikow-zegarkow-casio-g-shock/page__st__6300__p__817210#entry817210


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starutki ten wątek... Ale odgrzebię, bo mam i ja! Właśnie dotarł do mnie używany, ale w świetnym stanie - DW-5000SL :) Zapiszecie mnie do klubu? Ma ktoś z Was jeszcze ten model? Jestem nim urzeczony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

ja mam dalej ten model..i z reki mi szybko nie zejdzie bo jest jako tako jedyny w swoim rodzaju to klasyka w pelnym wydaniu

pozatym nie wyobrazam sobie innego zegarka do pracy

Przez moj nadgarstek przewinelo sie kilka modeli GSHOCKow,ale DW5000SL jako jedyny zegarek zostal ze mna ze wzgledow praktycznych

-podoba mi sie jego automatyczny timer oraz jego wyswietlac..bo cyferki nie zlewaja sie szybko w ''osemki''

Bardzo zadowolony jestem z pracy jego przyciskow gdyz lekko chodza i to ze jest wyprodukowany z dosc dobrych materialow wedlug mnie

 

to twoj pierwszy GSHOCK? jezeli tak to powiem ci ze wybrales idealnie,pisze to bez zadnej ironii

 

-ale juz musze cie ostrzec ze nieswiadomie stales sie wyznawca metalowych kopert i dekli:) bo wszystko inne bedzie ci sie wydawac zabawkami :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

panowie pobawilem sie w gornika i odkopalem ten temat bo mam glupiutkie pytanie zwiazane z tym przyjaznym czasomierzem

 

otoz:

 

czy w przypadku calkowitego rozladowania sie baterii w tym modelu musze ja koniecznie wyjac czy moge ja zostawic w srodku na jakis czas??

 

bo prawde piszac mam wersje GW i gdy to nie bedzie koniecznie to niechcialbym w niego ingerowac

 

dziekuje i pozdrawiam 'spajkowcow' :)

 

 

EDYCJA

 

mam,znalazlem - zalecaja wymienic baterie do dwoch lat po jej rozladowaniu :P

 

http://www.zegarki.krakow.pl/zegarmistrzradzi

 

kto szuka,znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku minęło ale odkopię... jak go kupowałem w 2009 za 3 i pół stówki to nawet mi przez myśl nie przeszło, że może teraz osiągać takie ceny. No ale kupiłem go właśnie w tym celu - metalowy, zakręcany, fajny. I na razie się nigdzie nie wybiera :D

 

 

post-125-0-22393400-1426769154_thumb.jpg

post-125-0-81626800-1426769170_thumb.jpg

post-125-0-44587000-1426769182_thumb.jpg


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Piękny stan  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się do wątku ze swoim "spajkiem" :)

i wrzucę kilka fotek dla potmoności...

 

casio_dw5000sl_spike_lee_edition.gif

 

casio_dw5000sl_spike_lee_edition.jpg

 

spyderco_military_gshock_7831.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.