Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38707 odpowiedzi w tym temacie

#38701 Yakovlev

Yakovlev
  • Użytkownik
  • 4061 postów

Napisano wczoraj, 20:20

Zdarzają się na Alle

Można też przełożyć tubus z jakiegoś trupka :)

Da się bo przekładałem :)

• 0

#38702 MISTYK

MISTYK
  • Użytkownik
  • 672 postów

Napisano wczoraj, 20:28

zgadza się 

ja dzisiaj szukałem czegoś  i znalazłem parę kopert  

coś bym pomalował tylko muszę po kompletować werki to pewnie mam wałków i gwintów brak muszę gdzieś nabyć 

• 0

#38703 sthool

sthool
  • Użytkownik
  • 1817 postów

Napisano wczoraj, 20:36

U mnie też Wostoki :)

Amfa ze świetną tarczą i dwa zwyklaki :)

Oj ta Amfa rzeczywiście świetna - w eksportowej wersji to już w ogóle rzadkość :)

A ten pierwszy Wostok 2605 ma fajne finezyjne wskazówki - prostokąty przy otworach mocujących :)

A u mnie takie nowości z ostatniego dnia Jarmarku Dominikańskiego :)

O ile zwykle jakoś niezbyt lubię zegarki z datownikiem, to ta Rakieta a'la Rolex robi na mnie wrażenie :)

Ja ostatnio mam jakąś słabość do noworuskich Amfibii. Najnowszy nabytek w tej dziedzinie to taki cudak z kopercie typu 150:

Amfibia 150SE.JPG

Ten model był dość mocno limitowany u Meranoma - jak tylko się pojawił, to dość szybko znalazł nabywców (podobna sytuacja była też z bliźniaczym modelem z zieloną tarczą). Mój egzemplarz okazał się trochę niedociągnięty technicznie - blaszka sekundnika wymagała dogięcia, bo sekundnik chodził skokowo :) Poza tym nie ma do czego się przyczepić - tarcza w starym stylu, ale w odważnych kolorach, stalowy bezel z czarnym wkładem i wypukłą "kropką" na 12-ce, pełnostalowa koronka i dekiel starego typu, który sprawia, że zegarek jest bardziej płaski (dobrze leży na nadgarstku).

Tu fotka z inną noworuską Amfą, którą pokazywałem jakiś czas temu:

Amfibie 150 i 420.JPG

Drugi nabytek nie jest radziecki, ale z "demoludów":

Ruhla electric.JPG

Znaleziona na znanym portalu aukcyjnym dzięki jednemu z Forumowych Kolegów :) Mechanizm nie chodzi, ale przejawia chęci - muszę chyba znaleźć kogoś, kto zna się na "bateryjkach" :D Większy problem będzie z kopertą, bo ma powyginane uszy, ale tu to chyba tylko jakiś jubiler pomoże :)

• 1

#38704 EdwardNygma

EdwardNygma
  • Użytkownik
  • 365 postów

Napisano wczoraj, 20:45

Fajne te Noworusy, coraz bardziej mi się podobają :)
A Amfa rzeczywiście, świetny model, jestem zachwycony. Co do 2605, niestety tarcza ma duży defekt, więc będę rozglądał się za lepszą :)
  • 0

#38705 Obik

Obik
  • Użytkownik
  • 611 postów

Napisano wczoraj, 20:47

pytanko czy koronki razem z gwintem sprzedają razem i gdzie do amfy lub  komandora można nabyć 

andrzej_staw sprzedaje koronki na allegro, może jest w stanie dostarczyć też tubusy, trzeba by go spytać

• 0

#38706 MISTYK

MISTYK
  • Użytkownik
  • 672 postów

Napisano wczoraj, 20:59

Oj ta Amfa rzeczywiście świetna - w eksportowej wersji to już w ogóle rzadkość :)

A ten pierwszy Wostok 2605 ma fajne finezyjne wskazówki - prostokąty przy otworach mocujących :)

O ile zwykle jakoś niezbyt lubię zegarki z datownikiem, to ta Rakieta a'la Rolex robi na mnie wrażenie :)

Ja ostatnio mam jakąś słabość do noworuskich Amfibii. Najnowszy nabytek w tej dziedzinie to taki cudak z kopercie typu 150:

attachicon.gifAmfibia 150SE.JPG

Ten model był dość mocno limitowany u Meranoma - jak tylko się pojawił, to dość szybko znalazł nabywców (podobna sytuacja była też z bliźniaczym modelem z zieloną tarczą). Mój egzemplarz okazał się trochę niedociągnięty technicznie - blaszka sekundnika wymagała dogięcia, bo sekundnik chodził skokowo :) Poza tym nie ma do czego się przyczepić - tarcza w starym stylu, ale w odważnych kolorach, stalowy bezel z czarnym wkładem i wypukłą "kropką" na 12-ce, pełnostalowa koronka i dekiel starego typu, który sprawia, że zegarek jest bardziej płaski (dobrze leży na nadgarstku).

Tu fotka z inną noworuską Amfą, którą pokazywałem jakiś czas temu:

attachicon.gifAmfibie 150 i 420.JPG

Drugi nabytek nie jest radziecki, ale z "demoludów":

attachicon.gifRuhla electric.JPG

Znaleziona na znanym portalu aukcyjnym dzięki jednemu z Forumowych Kolegów :) Mechanizm nie chodzi, ale przejawia chęci - muszę chyba znaleźć kogoś, kto zna się na "bateryjkach" :D Większy problem będzie z kopertą, bo ma powyginane uszy, ale tu to chyba tylko jakiś jubiler pomoże :)

tą elektre masz na balansie mam takom samom  u mnie  tez uszkodzony 

Użytkownik MISTYK edytował ten post wczoraj, 21:00

• 0

#38707 Yakovlev

Yakovlev
  • Użytkownik
  • 4061 postów

Napisano wczoraj, 21:06

...Mechanizm nie chodzi, ale przejawia chęci - muszę chyba znaleźć kogoś, kto zna się na "bateryjkach" :D ...

Będziesz miał problem ze znalezieniem lepszego od siebie :)

• 1

#38708 sthool

sthool
  • Użytkownik
  • 1817 postów

Napisano wczoraj, 21:07

tą elektre masz na balansie mam takom samom  u mnie  tez uszkodzony 

Tak - to jest elektromechanik, czyli "balans + układ elektryczny". U mnie wymaga konserwacji, bo po włożeniu baterii zaczyna się wychylać, ale te wychylenia są za małe.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych