Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bardzo mało kupuję więc zamiennie zacząłem przeglądać pudła ze szpargałam i pomalutku składam różne zależałki. Nie wiem czy już kiedyś nie pokazywałem (chyba nie) ale taki rzadki Sputnik też zalegał w złomkach. Dawno temu kupiony, znaleziony gdzieś w pudłach. :D

post-49869-0-34857200-1571563361_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo mało kupuję więc zamiennie zacząłem przeglądać pudła ze szpargałam i pomalutku składam różne zależałki. Nie wiem czy już kiedyś nie pokazywałem (chyba nie) ale taki rzadki Sputnik też zalegał w złomkach. Dawno temu kupiony, znaleziony gdzieś w pudłach. :D

Niesamowity ten sputnik :) Jak to sie stało, że leżał w szpargałach, przecież to faktycznie rzadki zegarek ...


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity ten sputnik :) Jak to sie stało, że leżał w szpargałach, przecież to faktycznie rzadki zegarek ...

Nie wyobrażasz sobie ile zegarków kupiłem z myślą  że naprawi się kiedyś czy coś poprawi i tak leżą...leżą... leżą i doczekać się nie mogą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażasz sobie ile zegarków kupiłem z myślą  że naprawi się kiedyś czy coś poprawi i tak leżą...leżą... leżą i doczekać się nie mogą :)

No to szukaj po tych pudłach i pokazuj nam je tutaj. Niech chociaż kilka będzie tak fajnych jak ten sputnik, to będzie uczta dla oczu ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem taki tylko raz, i to z tarczą w stanie agonalnym. Ale swoją drogą, pomyślcie, jak ciekawie zrobiono sekundnik - chyba żaden inny zegarek nie wykorzystywal tego pomysłu


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof gratuluję! Świetny zakup:wub:

U mnie populares ale w super stanie, tylko szkło pęknięte u góry...

 

IMG-20191020-151152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażasz sobie ile zegarków kupiłem z myślą  że naprawi się kiedyś czy coś poprawi i tak leżą...leżą... leżą i doczekać się nie mogą :)

 

To ja poszedłem krok do przodu :) zacząłem naprawiać - przyjemne ceny, przyjemne  odbieranie zegarków, a myślałem, że już nigdy tego nie zrealizuje.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na rękę, ale do kieszeni. Taki kieszonkowy Łucz dzisiaj został wypatrzony na kocu pomiędzy zardzewiałymi narzędziami. Ładny zbieracz kurzu.

 

81c5d21461f175e0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię Zarię - dla niewidomych :)

Kibicuję

 

 

www.instagram.com/yorki_man/

:D :D :D

 

post-68064-0-85143300-1571670739_thumb.jpg

 

post-68064-0-58760400-1571670139_thumb.jpg

A druga w drodze :P

I jeszcze kieszonka przyjechała :)

 

post-68064-0-38576400-1571670220_thumb.jpgpost-68064-0-78676300-1571670275_thumb.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieszonka TA? Czy wypatrzyłeś inną?

Dziękuję bardzo Kolego. Gdyby nie Ty nigdy bym jej nie kupił ponieważ nie szukałem nawet takiego zegarka w tym miejscu. Dzięki  :)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

 

attachicon.gifPolish_20191021_170835823.jpg

 

attachicon.gifDSC_1545.JPG

A druga w drodze :P

I jeszcze kieszonka przyjechała :)

 

attachicon.gifDSC_1537.JPGattachicon.gifDSC_1538.JPG

Zarii gratuluję i zazdraszczam :) Świetny nabytek.

Co do Mołni to też oczywiscie jestem pod wrazeniem :)

Musze jednak zapytać czy Twoim zdaniem to oryginał? O kopertę pytam oczywiście. 

Ja z  taką sie nie spotkałem nigdy i dlatego pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie podejście jak ty gdy ją pierwszy raz zobaczyłem. Jednakże gdy poszukałem trochę w sieci, głównie na stronach opisanych cyrylicą to znalazłem jeszcze kilka takich egzemplarzy w lepszych lub gorszych stanach. Była też taka na którymś ruskim forum omawiana, dlatego myślę że to jest pierwszy model mołnii dla niewidomych, ta późniejsza była drugim wypustem wersji "for de blind"

:)

Po przemyśleniu, podejrzewam jeszcze, że ta koperta jest protoplastą późniejszych krytych mołnii, bo różni się tylko tym, że wieczko nie jest pełne, a przeszklone, oraz po otwarciu go nie ma (z oczywistych względów) ramki ze szkiełkiem.

Natomiast dekielek jest charakterystyczny dla otwartych mołnii, nie krytych.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nauczyłem się, że cyryliczne fora  - niczego im nie ujmując - nie są wyznacznikiem, miarodajnym źródłem w 100%

Owszem, jest tam sporo wiedzy ale i wiele luk i własnych interpretacji. 

 

Zastanawia mnie tu tarcza  - bez sdiełano - może pokaż mechanizm i to troszkę ułatwi sprawę.

Te późniejsze w krytych kopertach to czy były eksportowe czy na rynek wewnętrzny to miały sygnaturę sdiełano/made in

Twoja nie ma  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nie są to fora w których można znaleźć prawdę objawioną :) chodzi mi raczej o to, że taki zegarki jak mój znajdują się w sieci, i nie jest to jedyny egzemplarz. Zedytowalem poprzedni post więc zerknij.

I fotka.

 

post-68064-0-65963900-1571691331_thumb.jpg

 

Moim zdaniem ta tarcza i ten werk są ze sobą od urodzenia.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.