Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem bez przekonania, ale po SPA muszę powiedzieć, że zaliczam go do grona, tych ładniejszych radzieckich automatów (gdyby jeszcze uszy pod pasek były?).

 

IMG_20200511_085037.jpg

IMG_20200511_085056.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo ostatnio z zakupami. Mam wrażenie że na alle już coraz mniej zegarków się pojawia i pozostaje jedynie na wschodzie szukać. Ale ten złożony z dwóch kupionych u nas. Zamyka u mnie temat 55G. Są już wszystkie :)

 

DSC02964.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kchrapek napisał:

Są już wszystkie

 

Piękny :)

Chodzi taki za mną, ale jak sam stwierdziłeś, na portalach albo ceny z kosmosu, albo złom. :(

Najlepszy sposób aby wejść na minę ;)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kchrapek napisał:
Słabo ostatnio z zakupami. Mam wrażenie że na alle już coraz mniej zegarków się pojawia i pozostaje jedynie na wschodzie szukać. Ale ten złożony z dwóch kupionych u nas. Zamyka u mnie temat 55G. Są już wszystkie
 
 

Masz czarnego w cyrylicy ze znakiem jakosci?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał:

Masz czarnego w cyrylicy ze znakiem jakosci?

Yes :)  Łącznie 6 sztuk wszystkich :)

POLJOT 2616.2H-4481385.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kchrapek napisał:

Słabo ostatnio z zakupami. Mam wrażenie że na alle już coraz mniej zegarków się pojawia i pozostaje jedynie na wschodzie szukać. Ale ten złożony z dwóch kupionych u nas. Zamyka u mnie temat 55G. Są już wszystkie :)

 

 

No to subkolekcja jak się patrzy! Gratulacje

 

Ogólnie ładne Poljoty dziś obrodziły

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serii mocno komunistycznej! Slava CCCP (Cygan, Cygana, Cepem Pogania)

IMG_0775.thumb.JPG.32cac3d96dc7dfbee55fac9d8274d39c.JPGIMG_0778.thumb.JPG.b98fbb318087ef54309c729d806a37a1.JPG

Przed i po drobnym SPA. Mialo nie dzialac, a po wlozeniu baterii zadziala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny PDL :)

IMG_20200511_191016.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Olciakk napisał:

Do mnie wpadła taka Czajka :)

Świetny, jakie ma wymiary? To chyba malizna? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Olciakk napisał:

 

Ciekawa ta Czajka, trudno uwierzyć, że koperta stalowa, ale tak jest w opisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, art_69 napisał:

Ciekawa ta Czajka, trudno uwierzyć, że koperta stalowa, ale tak jest w opisie...

Stalowa, stalowa :) Rzadki zegarek, w Polsce będzie pewnie kilka sztuk. Trafił się Oli rarytasik :) Przymierzałem się już kilka razy do zakupu ale ceny też nie zachęcają, Tanie te zegarki nie są niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetny, jakie ma wymiary? To chyba malizna?  

A gdzie tam, wielkie bydlę jak na damkę default_biggrin.png

424eac0fa3e55215d0f4e5dbc78815e5.jpg&key=dc083f06ea2ab5aa7c2ba6b55a9bdef00112c0733818417a43b0278071b60c90

32 mm bk, 36mm l2l, wysokość 11mm, pasek 16 mm

Ciekawa ta Czajka, trudno uwierzyć, że koperta stalowa, ale tak jest w opisie...

Dzięki default_smile.png jest stal, widać i czuć, nawet chyba bezel jest stalowy - jest parę wniotek i przetarć a brak śladów korozji, kolor nie odbiega od koperty. Tylko koronka jest chromowana. Widać też że to ruski wyrób bo krawędzie takie dosyć obłe i wykończenie miejscami słabe, no i widać ruski polot w kształcie koperty default_tongue.png
Stalowa, stalowa Rzadki zegarek, w Polsce będzie pewnie kilka sztuk. Trafił się Oli rarytasik Przymierzałem się już kilka razy do zakupu ale ceny też nie zachęcają, Tanie te zegarki nie są niestety.

Dziękuję! default_smile.png))

Co ciekawe, wisiało sobie ogłoszenie dwa tygodnie, nie musiałam ani polować ani z nikim się bić Jeśli kogoś ciekawi cena, to zapłaciłam 170 zł. Niestety tarcza podniszczona, ale poza tym to jest nieźle, polerka szkła sporo dała default_smile.png

 

Jeszcze takie spostrzeżenie. Koronka nie jest zakręcana, ale jest dość gruby trzpień i miejsce w koronce, być może jakieś późniejsze wersje miały tam gwint

5916a2f240f15496c76fda6649d91440.jpg&key=71c54208cd0d11f3f4e93c64b226676690d6a0730f21b6726e6f11dcdfdc72fb

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu! Fajna rzadka Czajka, niech służy dobrze i długo. W zeszłym miesiącu też sobie sprawiłem Czajeczkę, tylko przy tej to maleństwo:)

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jest rok produkcji tej Czajki, ponieważ występuje już w katalogu z 1976 roku, jeżeli wierzyć zasobom Antonowa. Ta koperta była raczej jedną z pierwszych stalowych robionych w ZSRR (czy koperty z eleganckich stalowych Poljotów są produkcji radzieckiej czy są importowane?). Jest z podobnego okresu produkcji jak Amfibie uszate.

 

W Związku Radzieckim dość rzadko stosowano stalowe koperty. Zegarki chińskie czy indyjskie, nawet gorszej jakości, często posiadają stalowe koperty. Czy ich produkcja była aż tak skomplikowana? Czy trafił ktoś na jakieś ślady kiedy technologia produkcji stalowych kopert zagościła w Związku Radzieckim? I kto je produkował (praktycznie każda fabryka miała w swojej ofercie jakiś zegarek ze stali)? 

 

No i na uwagę zasługuje sam werk 1609A, wykorzystujący  blaszkę dociskową osii sekundnika. Rozwiązanie znane z Wostoków, ale skoro Czajka miała ten mechanizm już w 1976 roku, to czy konstrukcja Wostoka nie jest zapożyczona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję zakupu! Fajna rzadka Czajka, niech służy dobrze i długo. W zeszłym miesiącu też sobie sprawiłem Czajeczkę, tylko przy tej to maleństwo:)
Dziękuję :) 1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Olciakk napisał:

Dziękuję :) 1200?

1601 ale cieszy, bo nówka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł bardzo fajny Łucz, trochę podczyścić i będzie złoto ?2003716410_IMG_0708kopia.thumb.jpg.dc6c49f6c3ab0d674334d1db3c7d6e9f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Goger napisał:

 

Rzeczywiście fajny, gratulacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny! Wskazówka sekundowa z luma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Goger napisał:

Wpadł bardzo fajny Łucz, trochę podczyścić i będzie złoto ?

 

Ciekawa tarcza, koperta au20?

21 minut temu, kchrapek napisał:

Kolejny z nabytków. Eksportowy, stalowy Poljot, dość rzadki model. Tarcza z patyną ale i tak jest super :)

 

 

 

Jakby nie było patyny dużo gorzej by wyglądał. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.