Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, pyoter napisał(-a):

Kupujcie, kupujcie... Póki czas 🙃 To z Allegro:

 

"Od 14 marca nie wystawisz oferty z produktem rosyjskiej lub białoruskiej marki.

Gdy spróbujesz wystawić taką ofertę, zobaczysz komunikat, że nie jest to możliwe. Dotyczy to wystawiania ofert przez formularz, API oraz z pliku.

Co z ofertami, które są już wystawione

Jeśli aktualnie w swoich ofertach masz produkty z Rosji lub Białorusi – nie usuniemy ich. Zachęcamy Cię jednak do zakończenia tych ofert. W ten sposób razem z nami oraz innymi sprzedającymi wyrazisz swój sprzeciw wobec rosyjskiej i białoruskiej agresji."

 

Myślę, że wystawienie aukcji charytatywnej będzie czyniło cuda nawet jeśli będzie to zegarek rosyjski....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła ostatnio kolejna Czernuszka. Mam już ich ze 4 ;) Pewnie którąś trzeba będzie puścić w świat. Zainteresowało mnie jednak, jak bardzo zmieniały się hermetyczne z 1MFZ na przestrzeni lat. Poniżej zdjęcia (ta nowa z prawej).

 

icAW-Dy8XPlfJmBGjvbiyF2E6T_meCKXO_5jemye4vsHcnSqR4Wonroe_2Fr7xy2BfmJc90tGh752ZUnG2ygYFwW8kWfVl1I2icUbVgwJejWQR8-0SAqqhVoXhR_Vd2CY6wB85NjWXiB4I47U2VQ4-H961yt_qrv6inFf3lp_yql6heAiycFMAIBz4fUELUtbKURC8G3igKZrLp4bPqf6AQlpo8wvFW6ys50R9nB_Z6PsTjjxKw70p99T4TqWo07GT66q6JGy5feSHP7uFF5Rtg0DWXBy3WcTPj3IkAAJYLGGvgJrGsdIGqIYp8dGJnQOA51VkffYWRebvFKnU30OgaRy0HUGDMiA1vTjRXKozuYIogJw64b4sDi3EPUrPfN375odCl4V8zM_6WpX1bclaPrpiULhehsc5JzAi6V78QCITkK0778oY5S48L_h5jCExAiTkCrX7rqyEtc4Ks8Co5ncvTWxKxbeuWu6k8rebDGMk5ybOvXtPsA7ZFI6vl4ch9ogrNTY6fcXCoDpepUqXd2EDZypdJbfHte_Dddwvv9612CslZ0K58LmQ5v6OR1N-vDvj3fCCujVTb-3pPN2AHIg9Mab2rMItFkIJusZOqy2sdl8pVWUlG4vMyQicOqssXwgAzX61743Osqhos2EoJBwLll9NEkCd_4FSYdKQLfV1CKV-Ga32eiSM8iU5kMdorswTlxk4g7n7sblljxoLGy=w1272-h914-no?authuser=0

 

Po kolei od lewej mamy rok 1950, dalej 1953 i na końcu już bez daty, ale jeszcze z rombowym logo. Na początek detale zewnętrzne. Tarcza i wskazówki takie same. Koronka mniejsza w tej z lewej (najstarszej), ale mogła być podmieniona. Jest za to stały teleskop, który był tam (wydaje się) oryginalnie. Drugi wypadł był. Akurat tego nie widać, ale na lewym uchu od zewnątrz widać kształt wtłoczonego, zapolerowanego i pochromowanego drutu. W dolnym lewym uchu jest otwór przelotowy, w prawym nie. Środkowa i prawa są takie same. Ale jeszcze mamy różnice w deklach. Kształt wytłoczeń na klucz w lewym i środkowym taki sam. Za to lewy polerowany na taśmie (proste pasy polerki), środkowy ma widoczną spiralę (czyli toczony?). Na prawym też spirala, za to kształt wytłoczeń zupełnie inny. A teraz zaglądamy do środka...

 

a1PJyP7WtSYUbNTfO_dC3PIexUOfGqs8YEZgJnOzBqeSZhIPau75isTCEjp9kxB_u-qehVmr1n608re2YvulZcAoU69Eyxrlv5VfXXr8nzHlAd2cZtsBEbl2akiN3WIHMBfqfq_yGKIDaEPkmBgVdQyDoH5yfSsfLDc7MbxGKcn7nIqrw0-kT4Tcwx_74ApAGzGv7m2-Rb6mNqZ4Zs_ZWvQ7W2_h2Rcr6jeR-ZQ-oZ0n0riB4FNFKSPfjuSZGXX6OcSMeHFocraZDpJbbLl6yBefMejoVcWIe7qOJe66tEXnzNygLdiuvF7jqA8-fsXCSS6ws1FYAzE3LJ2UND6sN6Fv3qYw4hxIbfYv5BFixZFWN2X2keQm9GFPBHuN0nx75xbNT9B2y62sb58tJoCeIKJB_qlmoZugjQY5tKZyqcewxW6-LZdgdgD7wh07h6HX63SnvXZ6aHZ8R6ut5_ElymUohATWqwV6nK8Z3KoofOW8ELxAu6BppgvSWouO4KhNJ2A1z-ZNdM9Hj3LYPpjFr0c0u1eW-PouSYhe137P-KFiHKquHMwkJfqQDuW14o_bEDtlCmh0dsvV6t6jCU4T_Boui7AYjqNXmuJbSlsaWein4-Na3zlVG9hCTS8LwySMj7TLgqeA4k5RNOT1S0W7qoMc7V5229usBt0K5vb-g5kZLzzTCVibDa-o7Vqzxy7OJv_OTVuPyHHQHMBDbbxWy61u=w1304-h914-no?authuser=0

 

Ciekawostką w lewej sztuce są papierowe podkładki unieruchamiające mechanizm w kopercie.  ;) Pierścień mocujący stracił uszy i zegarmistrz polekował jak potrafił. Działa. Od środka dekle lewy i środkowy takie same. Prawy już ze szlifem dekoracyjnym. A mechanizmy? Zwraca uwagę złocony (bez chromu?) opis najnowszego mechanizmu, tego bez daty. Złote są ilość kamieni, logo 1MFZ, podziałka na półmostku balansu oraz numer seryjny. Sam numer ma sześć cyfr, podobnie w środkowym z 53. Najstarsza z 1950 ma tylko cztery cyfry. Odrobinę różne są mocowania sprężynki przeciw wstrząsowej, wyoblone w najstarszej, płaskie w dwóch kolejnych. Podobnie, inna w najstarszej jest przesuwka włosa - prosta. W nowszych ma kształt krawatu.

 

Tyle wypatrzyłem wczoraj (dzisiaj :D ) o 1 w nocy. Muszę jeszcze odkopać tę czwartą sztukę i też porównać. Chyba była z 52, ale głowy nie dam.

 

No i tak, niby ten sam zegarek, a tyle różnic. Zostawić sobie jedną, wszystkie? ;) Swoją drogą, zaskakujący jest ten brak stałości. Ładę przez 50 lat robili taką samą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, art_69 napisał(-a):

 

Myślę, że wystawienie aukcji charytatywnej będzie czyniło cuda nawet jeśli będzie to zegarek rosyjski....;)

U mnie już sprzeciw poljot 3133 w środku a na zewnątrz poprawny politycznie Tempic

16470022581261291328935922121032.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petrenko Andrey Odessa

Miał być 2 popsute szturmany a przyszło to

Teraz widzę że kolo ma ruski adres email.

Te złomki są komu do czego potrzebene?

 

IMG_20220311_164434.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2022 o 20:15, Elob500 napisał(-a):

Dotarły oba białe kruki w koronie. Na zdjęciu razem.

Od kolegi z Kijowa od 2 marca się do mnie nie odzywa... * (wiecie co), putina! (jego można czy dostanę bana)?

 

 

Pytanie co do drugiego z lewej: ring z żółtymi cyframi jest w tym przypadku koszerny, czy nie? Bo kiedyś rozpracowywałem temat, ale pewności nadal nie mam.

14 minut temu, Elob500 napisał(-a):

Petrenko Andrey Odessa

Miał być 2 popsute szturmany a przyszło to

Teraz widzę że kolo ma ruski adres email.

Te złomki są komu do czego potrzebene?

Dobrze rozumiem, że zamówiłeś 2 złomki szturmanów, a dostałeś 2 monety z czystego złota? Nie znam się na numizmatach, ale rosyjskiego mnie uczono :) 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Hecke napisał(-a):

A u mnie takie złotko przybyło.

 

Szkoda że tarcza nie od niej, ale złote i tak warto ratować przed tyglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Po Bieda napisał(-a):

Pytanie co do drugiego z lewej: ring z żółtymi cyframi jest w tym przypadku koszerny, czy nie? Bo kiedyś rozpracowywałem temat, ale pewności nadal nie mam.

Dobrze rozumiem, że zamówiłeś 2 złomki szturmanów, a dostałeś 2 monety z czystego złota? Nie znam się na numizmatach, ale rosyjskiego mnie uczono :) 

1. Pytanie złożony temat o ile rozpracujesz mechanizm i spróbujesz go datować np do 1981 roku to ring powinien być czerwony moja opinia.

2. te monety waza po 15 gramów. myślisz ze to dalej jest złoto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Elob500 napisał(-a):

 

2. te monety waza po 15 gramów. myślisz ze to dalej jest złoto?

A sprawdzałeś? :) Byłbyś bogaty :)  http://omonetach.pl/aktualnosci/6/8148/stany-zjednoczone-33-aukcja-baldwins-auctions-ltd/dodaj-komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna moneta waży 32 z kawałkiem te ważą po 15 gramów. :)

To kopie pozłacane nawet dźwięczą ale nie tak długo jak trzeba :). 

No i wyszło ich tylko 100 sztuk i ja miałbym dwie? :), nie ma opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Elob500 napisał(-a):

Oryginalna moneta waży 32 z kawałkiem te ważą po 15 gramów. :)

To kopie pozłacane nawet dźwięczą ale nie tak długo jak trzeba :). 

No i wyszło ich tylko 100 sztuk i ja miałbym dwie? :), nie ma opcji.

 

Na alle są takie monety po 14 zł ;)
Ale fanty z paczki ogólnie fajne


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kchrapek napisał(-a):

Szkoda że tarcza nie od niej, ale złote i tak warto ratować przed tyglem.

Niestety tarcza była całkowicie zniszczona, nie do odzyskania. Innej nie miałem. Mam jeszcze jedno złotko raczej z oryginalną tarczą. 

IMG_0261.thumb.jpeg.18f0e6993231603307143cc7d6b7531c.jpegIMG_0259.thumb.jpeg.ca2fb84c3f6add915c6dd613589acb77.jpeg

i jeszcze taka Rakieta dzisiaj przybyła jako prezent. 

IMG_2658.thumb.jpeg.5dcbc5d75ad404df2cd54c20bc9f39cf.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Hecke napisał(-a):

Niestety tarcza była całkowicie zniszczona, nie do odzyskania. Innej nie miałem. Mam jeszcze jedno złotko raczej z oryginalną tarczą. 

 

 

 

Tak ta jest oryginalna, najrzadsza zresztą i chyba najstarsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Takie niby nic, a  jednak drobna różnica jest:)


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne te Kirowy jak jeden tak i drugi (pewnie reszta co ich nie widać nie są gorsze)

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że na jednej tarczy odbiło się mocniej niż na drugiej, stąd grubsze litery? Krój jest taki sam, a widziałem już kilka przypadków różnicy tylko w grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zadra napisał(-a):

ładne te Kirowy jak jeden tak i drugi (pewnie reszta co ich nie widać nie są gorsze)

Jednego pokazałem tydzień wcześniej. Kolejnego pokażę teraz przez weekend, a 4 poszedł jako dawca na części:)

3 godziny temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

A to nie jest tak, że na jednej tarczy odbiło się mocniej niż na drugiej, stąd grubsze litery? Krój jest taki sam, a widziałem już kilka przypadków różnicy tylko w grubości.

W zależności od okresu produkcji musiała być stosowana ciut inna czcionka, stąd druk bardziej tłusty. To była produkcja przemysłowa więc nie może być tak, że w zależności od tego ile się tuszu nabrało na tampon, to litery wychodziły cienkie, tłuste, druk był wyrażny, lub jak tuszu było za mało to druk był prawie niewidoczny. Jakby tak było, to każdy zegarek byłby na swój sposób unikalny, a tak nie jest. Efekt końcowy był jak najbardziej zamierzony i nic tu nie jest przypadkowe. 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to zegarek ze Związku Radzieckiego, a tam wszystko było możliwe ;)
Może tampon był zużyty i "drukował" grubszą czcionkę?

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Mislavo napisał(-a):

ciut inna czcionka

Tyle, że one są takie same, niczym (poza grubością) się nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie wiem dlaczego, ale widzę, że Wy wątpicie w jakość zegarków z 1MCZ z lat 60-tych, a to błąd. Tam nie było przypadku i drukowania tarcz, gdy tampon był zużyty. Za coś takiego były za darmo kilkuletnie wakacje za kołem polarnym. Zegarki drukowane grubą czcionką mają pewne wspólne cechy i nie jest to przypadek tylko celowe działanie tak jak poniżej:

k1.thumb.jpg.98691e353232978805979386a7f2f619.jpg

 Wszystko jest ostre, wyraźne i celowo w ten sposób drukowane. Produkcja przemysłowa ma to do siebie, że  element który ulega zużyciu w procesie produkcji wymienia się zanim zacznie wypuszczać wybraki. Jeżeli tampon był obliczony na 100 000 stempli to jest wymieniony po 90 000 cyklu. Żaden poważny producent nie wypuści masowo produktu, który nie jest identyczny ze wzorcem. Przypuszczam, że celowo zmieniono czcionkę w okresie zmiany logo. Przynajmniej moje wszyskie, choć mam tylko takie 3, ale widziałem jeszcze kilka, mają na mostkach bity pentagram, a numer fabryczny jest wysoki powyżej 2 000 000. Czyli to zegarki z końca produkcji. Wszystkie "cienko drukowane" mam z rombem.  Fotki mechanizmów poniżej:

k2.thumb.jpg.c74b0b3f2910deca452807d72340e716.jpg

 

Taki zegarek to był kiedyś prestiż i wyznacznik pozycji społecznej. Ktoś kto placił za to 1 czy 2 pensje wymagał jakości. Zresztą większość tych pozłacanych zegarków i tak szło na eksport, bo przeciętnego Rosjanina nie było po prostu na niego stać. Więc drukowanie tarcz bubli można sobie między bajki włożyć.  Mogło się zdarzyć, że zamienili np. sekundnik z grotem na bez,  lub odwrotnie, w takie coś jestem w stanie uwierzyć, ale nie w to, że świadomie wypuszczali buble. Zdarzały sie tarcze z błędem, ale te stanowią teraz rarytasy kolekcjonerskie, bo ich po prostu dalej nie wypuszczano, ale to wszystko co powyżej to ta sama sztanca zgodna ze wzorcem.

 

 

 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.