Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48056 odpowiedzi w tym temacie

#48041 art_69

art_69
  • Użytkownik
  • 1141 postów

Napisano wczoraj, 08:33

No to ciekawostka bo zegarek dostałem od sąsiada - starszy człowiek po 80'ce.

Jak mi go dawał to mówił, że  zegarek kupił w latach 70tych i bardzo mało go nosił - powłoka Au bez przetarć z minimalnymi  ryskami. Nie przypuszczam aby coś z nim kombinował. Szkiełko wymieniłem tylko dlatego, że miało głęboką rysę  w centralnej części na środku(podobno kiedyś gdzieś przerysował).

Jakieś wytłumaczenie?

Pamięć ludzka jest ulotna... na przestrzeni lat zmienili zegarek zegarmistrzowie, jak nosił zegarek do serwisu, bo jak inaczej wytłumaczyć inne wskazówki. :)

Użytkownik art_69 edytował ten post wczoraj, 09:00

• 0

#48042 Qba.

Qba.
  • Użytkownik
  • 1570 postów

Napisano wczoraj, 08:35

Były z takim logo też mam takiego :)  a tu kolejny.

https://mroatman.wix...taItem-ilhiiu30

• 0

#48043 Po Bieda

Po Bieda
  • Użytkownik
  • 150 postów

Napisano wczoraj, 11:33

Ja się dam ;) Nie było tarczy z takim logo. Wskazówki są zamiennikami (mam całą fiolkę takich, a luzem pojedynczych nie policzę), koronka też nie jest oryginalna i nie od tego modelu. Jeszcze chciałbym zobaczyć jak wygląda mechanizm. To odnowiny składak wg mnie

jak ja was wszystkich podziwiam za taką  szczegółową znajomość rzeczy :)

• 0

#48044 88y

88y
  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano wczoraj, 13:01

p1.jpg

p2.jpg

Nie twierdzę, że nic z tym zegarkiem się nie działo kiedyś, taki dostałem, jest ładny i niezniszczony. Podoba mi się i będę go nosił, ale może sie okazać, że to tania chińska podróbka kupiona w latach 70tych   na bazarze różyckiego ;)

Użytkownik 88y edytował ten post wczoraj, 13:21

• 0

#48045 Brat Pit

Brat Pit
  • Użytkownik
  • 1168 postów

Napisano wczoraj, 13:15

Ranty rzeczywiście wyglądają na łagodne i napis made in taki trochę tłusty
  • 0

#48046 drobnypijaczek

drobnypijaczek
  • Użytkownik
  • 816 postów

Napisano wczoraj, 13:21

Jeszcze przed serwisem.

Załączone miniatury

• 20190913_085016 (1).jpg
  • 20190913_085037 (1).jpg

• 0

#48047 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 9070 postów

Napisano wczoraj, 13:52

attachicon.gifp1.jpg

attachicon.gifp2.jpg

Nie twierdzę, że nic z tym zegarkiem się nie działo kiedyś, taki dostałem, jest ładny i niezniszczony. Podoba mi się i będę go nosił, ale może sie okazać, że to tania chińska podróbka kupiona w latach 70tych   na bazarze różyckiego ;)

Co do tarczy to nie mam pewności ale koperta wygląda na pozłoconą ponownie albo mega spolerowaną

• 0

#48048 mkoch

mkoch
  • Użytkownik
  • 1710 postów

Napisano wczoraj, 15:45

Co do tarczy to nie mam pewności ale koperta wygląda na pozłoconą ponownie albo mega spolerowaną

Pozłacana, aż tak spolerować się nie da (chyba, że do mosiądzu).

W oryginale są bardzo ostre przy uszach

Załączone miniatury

• IMG_20190914_164058797.jpg

• 0

#48049 88y

88y
  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano wczoraj, 16:05

Pozłacana, aż tak spolerować się nie da (chyba, że do mosiądzu).

W oryginale są bardzo ostre przy uszach

Koperta jest raczej nie ruszana . Sąsiad mówił, że miał go od nowości a nie mam powodu aby mu nie wierzyć,

Teoretyzując to kto bawiłby się w złocenie koperty od ruska (najpierw usuwając wżery, uszkodzenia itp) skoro  tym samym nakładem środków można odnowić  kopertę od wartościowszego zegarka?

Bardziej skłaniam się do opcji, że ta koperta została zbyt grubo pozłocona w produkcji

• 0

#48050 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 9070 postów

Napisano wczoraj, 16:10

Koperta jest raczej nie ruszana . Sąsiad mówił, że miał go od nowości a nie mam powodu aby mu nie wierzyć,

Teoretyzując to kto bawiłby się w złocenie koperty od ruska (najpierw usuwając wżery, uszkodzenia itp) skoro  tym samym nakładem środków można odnowić  kopertę od wartościowszego zegarka?

Bardziej skłaniam się do opcji, że ta koperta została zbyt grubo pozłocona w produkcji

Nie ma szans. Bez żartów z tym za grubym złoceniem. Przyjrzyj się. Zupełnie nie ma ostrych krawędzi jest wyoblona na maksa przez długie używanie i odnowiona. Nie ma szans żeby taka wyszła z fabryki.  Wydaje mi się że między bajki włożyć opowieści poprzedniego właściciela o tym że mało nosił. Chyba że przez ostatnie lata a dawniej nosił nonstop. Koperta jest na 100% odnowiona.

Edit. No chyba że starszemu człowiekowi tak pięknie jakiś zegarmistrz popodmieniał i nawet nie zauważył. Wskazówki sa też przecież podmienione, ten model nigdy z takimi nie wychodził.

Użytkownik kchrapek edytował ten post wczoraj, 16:12

• 0

#48051 mkoch

mkoch
  • Użytkownik
  • 1710 postów

Napisano wczoraj, 16:43

Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał rozpoznać, czy koperta była powtórnie złocona/chromowana, to właśnie będzie wyglądać jak Twoja. Wyraźne nadlania, zaokrąglone brzegi koperty i krawędzie uszu, czasami ślady po szlifowaniu i nierówne miejsca po wypełnieniach ubytków. Trzeba przyznać, że w przypadku Twojej koperty majster się postarał i zrobił to dobrze (czasami robota wygląda tak, że oczy krwawią), tym niemniej widać, że złocenie było
  • 0

#48052 papax

papax
  • Użytkownik
  • 637 postów

Napisano wczoraj, 17:15

Nie ma szans. Bez żartów z tym za grubym złoceniem. Przyjrzyj się. Zupełnie nie ma ostrych krawędzi jest wyoblona na maksa przez długie używanie i odnowiona. Nie ma szans żeby taka wyszła z fabryki. Wydaje mi się że między bajki włożyć opowieści poprzedniego właściciela o tym że mało nosił. Chyba że przez ostatnie lata a dawniej nosił nonstop. Koperta jest na 100% odnowiona.
Edit. No chyba że starszemu człowiekowi tak pięknie jakiś zegarmistrz popodmieniał i nawet nie zauważył. Wskazówki sa też przecież podmienione, ten model nigdy z takimi nie wychodził.

Może koperta została ogołocona ze złota (pewnie Au20) i nałożono na nią jakaś cieniutka warstwę złocenia? Pomocne mogłoby być zdjęcie oznaczenia złocenia (au). Jeżeli koperta była przygotowywana do ponownego naniesienia powłoki to być może oznaczenie zostało starte?
  • 0

#48053 Po Bieda

Po Bieda
  • Użytkownik
  • 150 postów

Napisano wczoraj, 19:05

ja odnawiałem złoconą kopertę w MIRze - tak jak pisał Krzysztof: same zaokrąglenia przy uszach z wierzchu i od spodu wyraźnie świadczą o takim zabiegu. 

• 0

#48054 Remi124

Remi124
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano wczoraj, 22:01

Dzisiejszy nabytek :)

WIN_20190914_19_25_46_Pro.jpg

Remi

• 0

#48055 Zdzisiek

Zdzisiek
  • Użytkownik
  • 1033 postów

Napisano dziś, 08:34

Dziś kupiłem takie stopery ..... z przodu nic ciekawego .Agaty jakich setki.....

DSCF5193.JPG

ciekawiej się robi z tyłu :D . Były różne " sposoby " oznaczeń  zegarków / urządzeń pomiarowych , ale zawsze były one zinwentaryzowane.

Tak wygląda nasz Polski wojskowy stoper..... skalibrowany.

DSCF5196.JPG

DSCF5195.JPG

• 2

#48056 Remi124

Remi124
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano dziś, 09:20

A tak po czyszczeniu i w lepszym świetle

WIN_20190915_09_55_49_Pro.jpg

Ps- czy te w wskazówki są właściwe ?

Remi

• 0

#48057 borewicz07

borewicz07
  • Użytkownik
  • 1053 postów

Napisano dziś, 11:07

Wskazówki są właściwe. A tak swoją drogą b. piękny zegarek. Gratuluję.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Bing (1)