Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alles

Elektryczna maszynka do golenia

Rekomendowane odpowiedzi

Moja stara wysłużona maszynka zaczyna odmawiać powoli posłuszeństwa więc muszę kupić nową. I tu pojawia się problem!

 

JAKĄ!?!?

 

może wy coś doradzicie?

 

gustuje w maszynkach Philipsa takich z trzema sitkami.

na poczatku miałem Philipsa HQ5812-najtańszy produkt słabe efekty, bateria trzymała około 10 dni

potem znowu jakiś Philips, później był okres bez maszynki elektrycznej, aż do dnia kiedy wpadła mi w ręce HQ 7820 i tu szok! goliła bardzo dobrze ale podziw wzdudzała bateria! ładowałem ją CZTERY , PIĘĆ razy do roku-a gole się codziennie.

 

I od mojej nowej maszynki oczekuję następujących cech

wodoszczelność

wysoka jakość golenia

bateria która wystarcza na długo(ewentualnie podstawka ładująca która zawsze zapewni naładowana baterię i pozwoli nie pieprzyć się z jakimiś kablami)

cena do 1000pln

 

co wy polecacie?

jakie są wasze doświadczenia?

ja myślałem o czymś z serii Philips Sensotouch 3d


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja obecnie używam PHILIPS Norelco 7140XL od 2008 roku (moja pierwsza) i powiem Ci, że nigdy nie będę się już golił zwykłą maszynką. Myślę że jest podobna do HQ 7820, która wymieniłeś w wiadomości. Następną jaką wybiorę to będzie właśnie Philips Sensotouch 3D... a wszystko dzięki tej recenzji:

 

http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Meska-rzecz-test-maszynki-do-golenia-Philips-SensoTouch-3D,wid,13214023,wiadomosc.html?ticaid=1e3ce

 

Taśmowych maszynek typu Braun odradzam, szybko się zapychają a ich cena jest nie wiele mniejsza... mam nadzieję, że pomogłem

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem tą recenzję... :(


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem tą recenzję... :(

 

Panowie, nie ma się co za bardzo ekscytować, bo to jest artykuł na wp, więc jest duże prawdopodobieństwo, że jest sponsorowany. Co nie zmienia faktu, że sam mam maszynkę Philipsa i jestem z niej bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przegladałem ten temat wcześniej zanim napisałem posta ale w nim rady odnośnie maszynek elektrycznych są w większości 2008 roku - większość modeli jest już nie produkowana...

życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 2010 jest jeden post odnośnie niesprzedawanej już maszynki. z 2009 jeden post odnośnie maszynki do golenia na sucho , cała reszta z 2008. a jest 2012. jakbym nie czytał to bym nie pisał! reszta o ŻILET i o brzytwie


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest kanał gościa co testuje topowe maszynki do golenia trzech firm czyli: Braun, Panasonic i Philips. http://www.youtube.com/user/ElectricShaverGuide

Z tego co oglądałem na pierwszym miejscu jest Braun z Panasonicem z lekką przewagą Brauna a potem Philips. Z tym że Braun do golenia wyłącznie na sucho a Panasonic na mokro i na sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Całe dosyć już długie życie goliłem się żyletkami potem jednorazówkami.Niestety kilka lat temu choroba i szpital zmusiła mnie do elektrycznej.Jako że na szybko i przy niezbyt dużej ofercie w moim miescie kupiłem Philisa HQ 6990.To tani model ale jestem z niego b zadowolony już 4 rok!Goli dobrze(golę się codziennie zarost dosyć gęsty i twardy)Po trzech latach kupiłem nożyki na portalu za 50 zł.Super bateria!30 MIN ładowania jak była nowa starczyło na 10-12 goleń,teraz 7-8.Trymer dosyć wygodny i skuteczny.Jesli ktoś potrzebuje zwykłą maszynkę bez wodotrysków to bardzo polecam ten model.Mam też Brauna 4745 od syna który nie cierpi elektrycznych ale dla mnie to już nie to :) Zdecydowanie wole mojego starego Philipsa.Wg mnie nic nie ogoli tak jak ostrze ale niekiedy sytuacja zmusi jak w moim przypadku i na dodatek bardzo polubiłem maszynki elektryczne.Nigdy nie miałem jakiejś wypasionej na mokro itd więc nie mam skali porównania ale też jakoś nie widzę potrzeby by wydać sporo więcej kasy jesli moja całkiem mnie zadowala :lol: Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K601 ja juz nie chce takiej zwykłej maszynki chciałem wejść na trochę wyższy poziom aczkolwiek dzięki za wypowiedź .

 

Fonzi podrzucony przez Ciebie link narobił wiele zamieszania. :lol: Skomplikował i tak trudny już wybór! Wydawało mi sie że foliowe są do niczego że tylko obrotowe a tu takie zaskoczenie!

 

Czy ktoś z was ma porównanie pomiędzy foliową a obrotową?


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K601 ja juz nie chce takiej zwykłej maszynki chciałem wejść na trochę wyższy poziom aczkolwiek dzięki za wypowiedź .

 

Fonzi podrzucony przez Ciebie link narobił wiele zamieszania. :lol: Skomplikował i tak trudny już wybór! Wydawało mi sie że foliowe są do niczego że tylko obrotowe a tu takie zaskoczenie!

 

Czy ktoś z was ma porównanie pomiędzy foliową a obrotową?

 

Nie wiem jak nowe obrotowe - miałem tylko starego Philipsa który golił na sucho i nie było to za przyjemne.

Teraz mam od chyba 4 lat Panasonica

41gKs6RWiAL._SL500_AA300_.jpg

model chyba 8129

+ pierwsza maszynka którą ogolisz się na gładko.

+ długo trzyma bateria

+ golisz się na mokro [osobiście tylko żele Giletta - pianki i inne do d*py]

 

- skóra musi się przyzwyczaić - kilka pierwszych golen wyglądało jakbym się pociął brzytwą

- jest głośna

 

Mam delikatną skórę i twardy zarost.

teraz po 2 latach nie mogę już do niej kupić folii ani ostrzy [2 lata temu jeszcze mogłem i wymieniałem] i wpierw golę się nią z dłuższego zarostu a potem na gładko Mach3.

 

Aha i nie wiem jak teraz ale nie opłaca się kupować w PL.

dawałem coś koło 100$ a w Pl byłą 3x droższa.

 

Philips z filmu rewelacja ale 2 tys za maszynkę to lekka przesada.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsa można mieć już za 700 zł

a tego 2D za 300.

 

wpierw golę się nią z dłuższego zarostu a potem na gładko Mach3.
czyli nie ogoli dokładnie tak mam to rozumieć ? czy po prostu teraz już na starej foli nie goli a kiedyś goliła?

życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ogoli dokładnie tak mam to rozumieć ? czy po prostu teraz już na starej foli nie goli a kiedyś goliła?

 

Jest na foli nie zmienianej od 2.5 roku


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od jakiegoś czasu Philips 7390 bodajże i przyznam że jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze coś do strzyżenia polecicie , aby nie philipsa bo jakość wykonania i uzyte materiały sa b.tandetne :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze coś do strzyżenia polecicie , aby nie philipsa bo jakość wykonania i uzyte materiały sa b.tandetne :angry:

 

Kupowałem maszynkę z jakiejś promocji byle firmowa. Tak do 70 zł

2 lata i w kosz.

Komplet ostrzy potrafił kosztować 100 zł


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblazłem sklepy dzis i po przejrzeniu wielu opinii i "zaciagnieciu języka" u fachowców

zdecydowałem sie na REMINGTON HC5750

Maszynki do strzyżenia Philipsa jak napisałem tandeta i to straszna , golarki juz zdecydowanie znacznie lepiej wykonane

ale jednak i w jednej i w drugiej kategorii cena-jakość

Philips wypada najsłabiej

Najlepiej Braun , Babyliss tez sa niezłe i b.uniwersalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblazłem sklepy dzis i po przejrzeniu wielu opinii i "zaciagnieciu języka" u fachowców

zdecydowałem sie na REMINGTON HC5750

Maszynki do strzyżenia Philipsa jak napisałem tandeta i to straszna , golarki juz zdecydowanie znacznie lepiej wykonane

ale jednak i w jednej i w drugiej kategorii cena-jakość

Philips wypada najsłabiej

Najlepiej Braun , Babyliss tez sa niezłe i b.uniwersalne

 

Dlaczego ten model?

 

Opinie ma raczej słabe

http://www.ceneo.pl/;0158742292-10.htm


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Babyliss (co to w ogóle jest ?) mam od 3 lat i sprawuje się całkiem nieźle.


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Babyliss (co to w ogóle jest ?) mam od 3 lat i sprawuje się całkiem nieźle.

 

A jaki masz model?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odniesienia do golarek, ale miałem maszynkę do strzyżenia Babyliss E702XTE zakupioną kilka lat temu i bardzo się rozczarowałem - totalny szmelc.

 

Wracając do golarek:

 

Używałem Brauna cruZer2 i byłem bardzo zadowolony. Goliła "na gładko".

 

 

Teraz używam Brauna cruZer6 i również jestem b.zadowolony, nie mam ochoty widzieć żadnej innej :)

 

Znajomy zakupił Philipsa SensoTouch RQ1160 i jest średnio zadowolony.

 

Nie mam dużego odniesienia do różnych maszynek (może ze względu na młody wiek B) ) ale chcąc ogolić się na "całkiem gładko" z maszynek elektrycznych zdecydowanie siateczka, np. w/w Philipsem nie jest możliwe tak dokładne ogolenie jak siateczkowym Braunem, a jeśli już zajmuje to zdecydowanie więcej czasu.


"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem

Może coś przeoczyłem a może nie znam sam siebie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten model?

 

Opinie ma raczej słabe

http://www.ceneo.pl/;0158742292-10.htm

No nie przesadzaj opinie ma cacy , uzyskała ocene max - 5 gwiazdek ,na 44 opinie 4 nie zadowolonych

jedyny minus to 12-16h ładowanie

ale to nie ma znaczenia bo nie bede sie strzygł co tydzień

Tomek a co masz taką samą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam brauna 7 series.kosztowal sporo a goli tylko poprawnie.Na specjalne okazje uzywam jednorazowek ktore gola do samej skory i to rozwiazanie Wam polecam.Ja jestem leniem wiec do pracy uzywam brauna.O 14 nadaje sie do ponownego golenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj opinie ma cacy

 

- głośna

- metalowa przystawka ostrza nagrzewa się do tego stopnia, że parzy głowę

- silniczek pracuje bardzo niestabilnie

- dosyć ciężka i osoba, która mnie strzyże narzeka na to

- akumulator może i trzyma 40 min ale przy wskazaniu 9 min do wyczerpania praktycznie nie nadaje się do użytku

- ładuje się 14h

- zostawia pojedyncze włosy

- nasadki jak w starych rosyjskich maszynkach strzygą bardzo nierówno

- tandetna "stacja dokująca"

 

 

włączona funkcja boost (praca szybka bez względu na ilość włosów) powoduje u mnie lekkie podrażnienie skóry i dyskomfort strzyżenia. Strzyżenie na długość 6mm tak jak już ktoś tu napisał - widoczne paski, fale

 

No rzeczywiście rewelacja :D


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.