Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Panerai vs. Omega vs. Rolex - ZAKOŃCZONY

Argumentuj, głosuj  

84 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Bez obrazy ale takie historyjki mnie troche smiesza. :D

 

"Narzedzie Wojny. Narzedzie mocy. Power of Panerai"

Brzmi jak spot Power Rangers. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez obrazy ale takie historyjki mnie troche smiesza. :D

No bo miała w sumie. A co miałem napisać, przecież wiadomo co myślę. Dla tego zresztą poszła kursywą :)

 

Na poważnie: godny pojedynek, Panerai na początku, potem SD oczywiście. Chciałbym go kiedyś mieć na swoim nagdarstku. Speedy też ma szansę tam zagościć, ale dopiero po SD.


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zywo widzialem tylko pan'a i omege, I dlatego wybieram OMEGE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tu była Omega Seamaster, to bym na nią zagłosowal. A Speed mi się nie podoba, a Rolex nieodzownie kojarzy mi się z latami 70-tymi i 80-tymi, w których to był szczytem luksusu dla badylarzy. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez panerai wymieka przy tym rolexie a co dopiero Omedze Speedmaster ktory posiada piekny chronograf w stylowej kopercie i do tego ladnie dopasowany pasek:)

Omega tylko dizwie sie czemu na ostatnim :?


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez panerai wymieka przy tym rolexie a co dopiero Omedze Speedmaster

Hmmm... tak tylko mi się wydaje, że w tym pojedynku generalnie słowo "wymięka przy" jest może nieco za mocne. Bo każdy z tych zegarków to swoista historia, i co jak co, ale każdy z nich może bez wstydu leżeć obok drugiego. Tylko moje skromne zdanie...


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lew

Przeciez jasne ze Omega powala rywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że ten pojedynek nie ma sensu na TYM forum, bo TUTAJ każdy zegarek przegra z Paneraiem... Na modę nie ma mocnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda ... tu nie chodzi o mode.

Potrzebne sa te pojedynki.

Oczywiscie zgadzam sie ze panerai omega i rolex jak najbardziej moga znalezc sie na jednej rece:)

Mam takze sympatie do panerai lecz omega jest jaka jest i za to...

Omega speedmaster:):D:)


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai mimo co takze zachowuje swoj styl:)

Pozdrawiam:)

 

P.S> Wlasnie ogladam filmik o Beyer i polecam zobaczcie jak zyli i miezyli czas kiedys :D

http://www.beyer-ch.com/english/museum/pra...esentation.html

 

:)Milego ogladania:)


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panerai jest bardzo fajny ale nijak ma sie do Omegi czy Rolexa i zostal ostatnio wylansowany dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no Panerai jest bardzo fajny ale nijak ma sie do Omegi czy Rolexa i zostal ostatnio wylansowany dopiero.

 

I tu się nie zgodzę.

 

Mariusz dobrał doskonale pojedynek. Bo wszystkie te zegarki powstały dla/ były używane przez profesjonalistów. To rasowe tool - watche.

 

Speedy - wiadomo kosmos

Rolex, to przez lata zegarek dla zawodowych nurków, używany tylko przez profesjonalistów.

 

Panerai - w zasadzie do lat 80-tych objęty tajemnicą wojskową zegarek na wyposażeniu włoskich frogmanów.

 

To wszystko instrumenty, obecnie używane przez masy.

 

Co do lansu Panerai, to bym nie przesadzał, no może w Polsce. Poszukaj w internecie ile jest zapaleńców Speedy-iego i Suba - też mają swoje fora itp, nie mówąc już o ilości na rynku, bo tu wcale nie ma porównania.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai- bo jest najbardziej elegancki. Pozostale nosza straganiarze w tysiacu podrobek.

Pozdrawiam. Borys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mieszkam w Polsce i mam spojrzenie na tutejszy rynek. Wiekszosc 5 lat temu nie wiedziala co to Panerai (ja tez jak przez mgle) . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja mieszkam w Polsce i mam spojrzenie na tutejszy rynek. Wiekszosc 5 lat temu nie wiedziala co to Panerai (ja tez jak przez mgle) . :D

I nadal tak jest! Zapytaj ludzi dookoła, czy słyszeli o Rolexach i Omageach. A potem zapytaj, czy wiedzą cokolwiek o Panerai. Na tym forum ok, jasna sprawa. Ale poza nim? Zapmnij, że zabłyśniesz przed kimkolwiek z Luminorem na łapie! I to w nich lubię między innymi...


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapmnij, że zabłyśniesz przed kimkolwiek z Luminorem na łapie! I to w nich lubię między innymi...

 

To fakt Luminorem nie zaszpanujesz. Ludzie raczej z rezerwą i politowaniem podchodzą, szczególnie jak jest na starym znoszonym pasku.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
To fakt Luminorem nie zaszpanujesz. Ludzie raczej z rezerwą i politowaniem podchodzą, szczególnie jak jest na starym znoszonym pasku.

 

uwielbiam to spojrzenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ida rowno wszystkie trzy:)

Jestem ciekaw kto wygra:D


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Rolex, a cóż by innego 8)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no Panerai jest bardzo fajny ale nijak ma sie do Omegi czy Rolexa i zostal ostatnio wylansowany dopiero.

Tutaj się zgodzę.

Po pierwsze mechanizm Paneraia (obecny z np. modelu Base lub Marina) nijak ma się do werku Rolexa.

Powiedzcie gdzie był Panerai w latach 70, 80 (wiem co powiecie - na łodziach podwodnych). Czy Panerai sprzed 20 lat mógł się równać z Rolexem z tamtego okresu? Obecny Panerai z Richemont to zupełnie inny zegarek.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak dla mnie zdecydowanie Panerai!

Chodz ma dosc wysokich konkurentów! Speedy no i Rolex same nazwy mowia za siebie 8) Lecz dla mnie panerai prowadzi w tym pojedynku. Poprostu lubie patrzec na ten zegarek a Speedmaster troche mi sie znudzil co do Rolexa nie lubie ten firmy :twisted: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Panerai sprzed 20 lat mógł się równać z Rolexem z tamtego okresu? Obecny Panerai z Richemont to zupełnie inny zegarek.

 

 

Ależ oczywiście, przecież werki, a nawet koperty i gotowe zegarki ( Radiomir) dostarczał do Panerai Rolex. Stare Panerai były oparte na werkach Rolexa. Rolex również dostarczał przez lata inne komponenty do instrumentów Panerai. OP prze lata był też największym we Wloszech dealerem Rolexa i to w czasach, kiedy Ten nie był szczególnie znany.

 

Pierwszym tool-watchem Rolexa dla nurków był właśnie Radiomir - wykonany wg projektu Panerai dla ich klienta - Włoskiej Marynarki Wojennej. Potem produkcję przejoł Panerai, ale Rolex jeszcze długo dostarczał werki, szkiełka i inne podzespoly.

 

Nie zapominajmy, iż onie firmy w tym czasie eksperymentowały z instrumentami wodoszczelnymi, pewnie stąd ta współpraca.

 

Reasumując Sub to nie pierwszy Sub Rolexa, mieli już doświadczenia z Radiomirem :D


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.