Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterFan

Szafirowy czy standardowy dekiel ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

A skoro zeszliśmy już na temat kreskówek to może pogadamy o zegarkach marki Flik-Flak :idea: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

... albo z innej beczki. Co myślicie o deklu zegarka Svend Andersen Erotica Oval Office :?: ;)

andersen0sc.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel

Świetnie Mariusz ;)

wreszcie coś na temat. Ładny dekiel, no i zapewne ręczna robota. :) Ciekawe, czy coś się na nim rusza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł napisał:

wreszcie coś na temat. Ładny dekiel, no i zapewne ręczna robota...

Paweł czy aby na pewno ręczna..... :twisted: :oops:

Swoją drogą zegarki Svend'a Andersena to swego rodzaju dzieła sztuki, ale, niestety również i ceny są odpowiednie :cry:

Mariusz napisał:

Marcin,

widzę, że celujesz w zegarki z własnymi mechanizmami (począwszy od bazy).

Mariusz nie będę zmyślał, że to nie ma znaczenia, ale przede wszystkim bardzo podoba mi się design Jaeger'a, w szczególności kilku modeli z serii Master. Z zupełnie innej beczki, cenię Jaeger'a za to, że robią zegarki nie tylko w złocie, jak inne firmy, które w moim mniemaniu nie tak bardzo od Jaeger'a są lepsze. Daje to szansę zakupu ulubionego zegarka za znacznie mniejsze pieniądze ;)

Co do Geralda Genty- seria "kreskówkowa"- nie w moim typie :wink:

 

Z pozdrowieniami

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jendri

Paweł: A pewno, że się rusza. O to właśnie w tej komplikacji chodzi. Jesli się nie mylę zowie się to żakemart. Jest to mniej więcej połączenie repetiera (a więc wybijania godzin i minut) z jakimś elementem ruchomym na cyferblacie. Czy w tym wypadku elementem ruchomym jest głowa Moniki Lewnski czy miednica Williama Clintona- tego niestety nie wiem. Ale wiem, że takie komplikacje robi ochoczo Ulysse Nardin. Vide ten ciekawy artykulik:

http://www.tp178.com/mh/un_pics/UN_Erotica.html

A poza tym są to zabawki dość drogie :cry:

Pozdrawiam

Jendri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadza się. Zegarek Andersena kosztuje "furmankę" pieniędzy, ale tak jak napisał Marcin - jest to prawdziwe dzieło sztuki. Przy zakupie używanego czasomierza trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 65.000 zł.

cenię Jaeger'a za to, że robią zegarki nie tylko w złocie, jak inne firmy, które w moim mniemaniu nie tak bardzo od Jaeger'a są lepsze.

;) Domyślam się, że chodzi Ci Marcin o Patek Philippe. Ja zdecyduję się na zakup kolejnego IWC, bo uważam, że jest to marka prawie tej samej klasy co Jaeger, a modyfikowane przez nich mechanizmy ETY są naprawdę doskonałe. Zresztą nie tak dawno rozmawiałem z człowiekiem, który jest dla mnie autorytetem w dziedzinie zegarków i on stwierdził, że obecnie przykłada się jednak nadmierną wagę do mechanizmów co oczywiście nie oznacza, że należy je traktować po macoszemu. Mechanizmy są niezwykle istotne, ale nie należy popadać w przesadę.

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Mariusz, chodzi mi o Patka ale również o Vacherona, na którego właśnie z tego powodu sobie w najbliższym czasie nie pozwolę :cry: Nie bardzo rozumiem dlaczego nie można zrobić takich samych modeli w stali, wiem, że to prestiż firmy i pozwolić sobie mogą na nią wybrani (może o to chodzi), ale czy to umniejszyłoby ich dokonaniom :?:

Mariusz jeśli jesteś fanem IWC, to kupuj IWC, przecież to wspaniała firma niewiele ustępująca (jeśli w ogóle) Jaeger'owi. Przyznam Ci się szczerze, że jestem do tej firmy negatywnie nastawiony, sam nie wiem dlaczego (a może wiem- a wolałbym o tym nie mówić, bo to nie na temat by było), ale to nie umniejsza jakości produkowanych przez nią zegarków. Jeśli kupisz IWC, chętnie posłucham Twoich wrażeń na temat zegarka i na pewno będę się cieszył z niego razem z Tobą.

I jeszcze, przyznam się, że baaaaardzo podoba mi się Da Vinci, choć gdyby nawet by mnie było na niego stać, nie kupiłbym go :twisted: :wink:

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jendri,

Ulysse Nardin ma jeszcze w ofercie czasomierz o nazwie Circus, gdzie również figury poruszają się na tarczy.

Marcin,

zastanawiam się czym to IWC "zaskarbiło" sobie tak negatywną opinię u Ciebie. Oczywiście, jeżeli nie chcesz o tym pisać to ja to uszanuję, ale uważam, że należy wyzbywać się uprzedzeń. Dlaczego :?:, spójrz na te zegarki:

iwcd8uk.th.jpg

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Mariusz, zegarki, które zaprezentowałeś są naprawdę ładne, zresztą jest ich (tych ładnych) całkiem sporo. Tak jak wcześniej powiedziałem nie lubię IWC, ale wiem, że odgrywają znaczącą rolę w teraźniejszym zegarmistrzostwie i wcale mi to nie przeszkadza. Co do uprzedzeń, powód jest naprawdę błachy, można powiedzieć, że wręcz śmieszny, ale co mam zrobić, przecież każdy z nas ma jakieś "zboczenia" również negatywne :wink: Powiem tylko tyle, że nazwa IWC z czymś mi się kojarzy, z czymś na co jestem wręcz uczulony, a żeby było śmieszniej, to wiem, że kojarzy mi się z tym czymś zupełnie bezpodstawnie- ot cała tajemnica :wink: A z zupełnie innej beczki to uważam, że za cenę jaką kosztują niektóre IWC, w środku mógłby się znajdować już mechanizm "in-house", a nie nawet najbardziej i najlepiej zmodyfikowana ETA- ale zgadzam się z Tobą- nie mechanizm jest najważniejszy :)

Powracając do tematu.

Ładny nie :?: :)

patekdekiel0md.th.jpg

Oj, potrafi Pan SteveG robić zdjęcia pięknym zegareczkom, potrafi :)

 

Z pozdrowieniami

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel

Panowie,

mam ochotę czegoś więcej dowiedzieć się od Was na temat tego Svenda Andersena, ale może w innym temacie. Tylko nawet nie wiem, gdzie to zamieścić. Szwajcar to czy czy Szwed? ;)

z pozdrowieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, Svend Andersen to Duńczyk, ale jego zegarki są szwajcarskie ;)

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś napisałem o Zenith'cie:

Przynajmniej na ten czas jestem na "nich" obrażony, nie przysłali mi katalogu a czekam z takim utęsknieniem

Przysłali :!: :(

Odszczekuje to co powiedziałem- już nie jestem na nich obrażony :wink:

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RACINE

Czy nikt z Was nie miał wrażenia że szklane dekle "gorzej" leżą na ręce? Ja mam takie wrażenie, że szklany dekiel mniej się majda po nadgarstku :( szczególnie jak jest spocony, no np w lecie...a ten opór jest jakimś tandentnym uczuciem... Poważnie, mam awersję do szklanych z tego powodu, choć na 100% wybrałbym przezroczysty spód w jakimś szczególnie ozdobnym Patku, ale juz na w Speedmasterze NIGDY!

TYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny dekiel ma Roamer Competence la Classique. Prawie cały metalowy z maleńkim okienkiem. Zresztą dam fotkę

1158721d.jpg

 

1158721e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Zegarek Andersena kosztuje "furmankę" pieniędzy, ale tak jak napisał Marcin - jest to prawdziwe dzieło sztuki. Przy zakupie używanego czasomierza trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 65.000 zł.

(...)

Owszem, "furmankę" kosztują takie, jak ten:

post-330-0-51376600-1330474754.jpg

ale one są nieprzyzwoite - figurki (hmmm...) ruszają się na żądanie (censored) :oops:

A taki:

post-330-0-47092400-1330474755.jpg

kosztuje (w b. dobrym stanie) poniżej 1800 euro na ebayu (model Sven Andersen "Colombus World Time", 500 egzemplarzy, złota koperta, 1992 rok)... Więc nie jest to "furmanka pieniędzy" na szczęście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Otho,

1800 euro z pewnością nie, ale nigdy w życiu nie kupiłbym zegarka na ebayu. U mnie są oni "spaleni".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wróćmy jednak do tematu, bo zaczynamy pisać off topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca off topic - spójrz Mariusz na dekielek w tym pierwszym SA. Alternatywą dla metalu lub szkła mogą być pewne sceny :oops: :wink: ... pod szkłem :wink:

Ten Worldtimer od SA był na ebayu niemieckim, w przeciwieństwie do polskiego, godnym (w pewnych granicach) zaufania. Sam też mimo wszystko nie kupiłbym go jednak ani na ebayu, ani na allegro i generalnie w sieci.

Cena 1800 euro na takie SA nie jest jednak nadzwyczaj niska; także na renomowanym chrono24 takie SA po tyle "chodzą".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.